ОБИЛНИ(?) ВАЛЕЖИ(22/25-26)/ТЕМП. НОРМАЛИЗАЦИЯ»ПРОМЕНЛИВО С ПРЕВАЛЯВАНИЯ - 22/27.11-02.12.2019 (Бг)

Фактически данни за времето в страната и света, интересни явления, текущи уеб-камери, препратки към информация в Интернет и медиите, отнасяща се за времето в момента.

Модератори: Radoslav Petkov, Бял облак, ncuxap, Hristo Chipilski, angilari, ASENOV

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » пет ное 22, 2019 10:36 pm

mnn-,

човече, наистина не знам как не ти омръзна. Ама наистина! Енергията и постоянството ти са за завиждане. Един Господ знае, ако вземеш, че ги канализираш в наистина по-смислена посока, отколкото някаква празна виртуална принципност, какви върхове можеш да покориш.
Понякога имам чувството,че си си сейвнал няколко темплейта на Word файл и ги бълваш копи-пейст, според конкретния сценарий. Всеки знае и може да си припомни нормите за температура, СП и всичко останало. Да, тези прашасалите, които съвсем скоро ще се сменят, за всеобща радост.

Осатви хората да се порадват! Тъкмо ще се разреди малко напрежението, че ми втръсна да им чета ежедневните мензисни поустове и кълнежи по модели и циркулации, и световния заговор да има кофти зима в България.
Ти си девет години в този форум вече. Би следвало да ти е пределно ясно,че такива като Уинди и някои други елементи ще крещят неистово на всяка снежинка, ако ще не на 22.11, ами и на Ивановден да е, ако е гола земята. Честно ли очакваш някакъв положителен резултат? Честно ли не си разбрал, че са кауза пердута и ще ти праснат чаршафи с подобна обстановка от 68-а година същия период и ще кажат "щом тогава така е протекло, значи и сега може" ( :clap: )
lancelot написа:
пет ное 22, 2019 10:21 pm
Прав е Мнн тук отвсякъде. Едно е да се отчете и да се
зарадваш, друго е да се преекспонира, сякаш не сме края на ноември и тези неща са нормални и доста закъснели :thumbup:
Прав е пичагата, аз не твърдя обратното. Той по принцип е прав и наистна обективен. Няма как да кажем на черното бяло. Просто не считам, че има нужда от постоянна контра, защото само се нагнетява обстановката (справка - когато блу каже, че в Бургас е топло и е идеален плажен ден, което пак е обективна истина. Сещаш се как го награбват одма), а ти е повече от ясно, че щом прехвръкне снимка за снежинка във въздуха, с Виндъ на глава няма как да излезеш. Норми, обективност и т.н моментално отиват в коша. Все едно преливаш от пусто в празно.

По темана: в Габрово вече 2.9°C и общ валеж 26.4 мм. На фона на невървежа от толкова време насам, не е чак толкова зле.

mnn
Регистриран: чет дек 16, 2010 12:02 am

Мнение от mnn » пет ное 22, 2019 10:40 pm

Мразя излишните емоции и преекспонирания. Както на други не им омръзва, така и на мен. Още повече, че говоря за места и техните норми. Всеки ще си носи нормите. Не може да се коментира на едно ниво място, което има 55 дни със СП и такова с 30 дни примерно. От първото място винаги ще се изисква повече в зависимост от това, което е постигало за минал период от време. Не мисля, че сме стигнали дотам да се радваме на обръщане в края на ноември на север или за мен това е най-минималното нещо от зимна гледна точка още повече е ясно, че е краткотрайно.
Предбалканът на север през няколко години удря октомврийски сняг, че и в някои от годините тежък мокър със солидна покривка, а сега да се радват на незначително белване. Аз не съм от тези, които се радват на всичко, а преценям кое време сме и какво може съответният пункт, от който предавам, а и самият живот в този пункт, трябва да е научил тези какво може и съответно очакванията се променят.
Последна промяна от mnn на пет ное 22, 2019 10:48 pm, променено общо 1 път.

Niksan
Регистриран: вт окт 26, 2010 4:15 pm

Мнение от Niksan » пет ное 22, 2019 10:45 pm

Ники, изчакай още мъничко 8-)
При нас се разваля от няколко минути, и гледам приземния студ настъпва, понеже АМЦ мери 4℃ а на терасата е 4.6℃, преди час-два беше точно обратното, при мен с няколко десети по- студено. Сняг тук няма да вали де :lol: но, Габровско и Севлиевско са според мен кандидатите :thumbup:
Последна промяна от Niksan на пет ное 22, 2019 10:57 pm, променено общо 1 път.
АМЦ В.Търново 189 надм. в.
http://93.155.192.228/Weather_Summary_V ... o_Plus.htm

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » пет ное 22, 2019 10:52 pm

mnn написа:
пет ное 22, 2019 10:40 pm
Мразя излишните емоции и преекспонирания. Както на други не им омръзва, така и на мен. Още повече, че говоря за места и техните норми. Всеки ще си носи нормите. Не може да се коментира на едно ниво място, което има 55 дни със СП и такова с 30 дни примерно. От първото място винаги ще се изисква повече в зависимост от това, което е постигало за минал период от време. Не мисля, че сме стигнали дотам да се радваме на обръщане в края на ноември на север или за мен това е най-минималното нещо от зимна гледна точка още повече е ясно, че е краткотрайно.
Братле, моля те бее, разкарай се, моля те. Знаем, че си прав. Просто си има теми, където да си папагалстваш. Толкова години как не спря? Не те чета от доста време, но ми заемаш половината форум с "адекватности". Реално и да си прав, има си отделни теми. Там който иска да те чете. Толкова ли не може да си нормален?
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

mnn

Мнение от mnn » пет ное 22, 2019 10:58 pm

Отново да ви светна, че ноември в съвремието е по-хладен от 61-90 на места заради инверсиите и няма да има почти никаква промяна. Стига с тези оправдания с миналия век. За този месец не вървят, Леберкезчо. Ако става на въпрос, има си теми и за прекалената еуфория. Аз за пореден път си отговорих на това, което ме интересуваше с честотата.
4℃ в София-Изток. Не ръми вече. Вятърът е слаб.

Потребителски аватар
Astrall_91
Регистриран: чет яну 11, 2018 6:25 pm

Мнение от Astrall_91 » пет ное 22, 2019 10:59 pm

Привет на всички,казвам се Иван и от дълго време следя прекрасният форум и сайт,който сте направили. Ще се радвам да се уча от вас и да споделяме наблюденията си и вижданията относно времето.Та,ето и снимки от село 4-5 км от Ловеч,намаля интензитета на снеговалежа,но на прибиране от работа около 20ч си дънеше яко.http://prikachi.com/images.php?images/221/9694221T.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/220/9694220S.jpg
"Да бъдеш себе си в свят, в който постоянно се опитват да те променят, е най-голямото постижение"

Потребителски аватар
Leberkez
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » пет ное 22, 2019 11:07 pm

mnn,

когато завали първият масов сняг с по-повсеместно натрупване (а това ще стане поне веднъж тази зима) какво ще правиш тогава? Ще помолиш трима приятели да ти помагат с постване на обективни коментари ли? Знаеш какво става тук при сериозна зимна обстановка.
Да, всички знаят кои теми с каква цел ги има, но просто прояви нещо, наречено човечност и остави хората да се изкефят. Напълно сериозно го казвам това и не влагам грам ирония към нито един криофил. Толкова ли е трудно бе дееба? :lol:

Да, като няма риба, и ракът е риба. Норми-морми, ама ситуацията е такава, че трябва да се кефим на изолирани забелвания в края на ноември. Баси, преживей го. Представяш ли си блу да трябваше да чака за първи 25-аци до средата на юли месец? :grin1:
То и в секса си има някаква научна част за по-добър ефект и задоволство, ама ме съмнява някой татко да си е правил детето, гледайки филм на Рон Джереми. :buble:

2.2℃ в Габрово и 27.4мм валеж вече.

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » пет ное 22, 2019 11:08 pm

Добре дошъл! Супер еее! :thumbup: :cool:
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Niksan

Мнение от Niksan » пет ное 22, 2019 11:09 pm

Astrall_91 написа:
пет ное 22, 2019 10:59 pm
Привет на всички,казвам се Иван и от дълго време след прекрасният форум и сайт,който сте направили. Ще се радвам да се уча от вас и да споделяме наблюденията си и вижданията относно времето.Та,ето и снимки от село 4-5 км от Ловеч,намаля интензитета на снеговалежа,но на прибиране от работа си дънеше яко.http://prikachi.com/images.php?images/221/9694221T.jpg
Изображение
Добре дошъл Иво! :wink:
Страхотна изненада и положителна емоция в Ловешко, браво!

Гледам, че падна още малко Т, ще видим колко сили има. Габрово мръдна на 1.1℃ от 2.2 ℃ преди минути, предполагам го е обърнало, но нека колегата сподели :hmm: ето и линк към АМЦ за там http://weather.unicsbg.net/
Все още вали, 3.9℃ в момента.

mnn

Мнение от mnn » пет ное 22, 2019 11:12 pm

Аз съм ги оставил. Просто си задавам свои въпроси и си отговарям за съответните места спрямо постиженията им през годините. Сори, като Враца прави 55 дни със СП /цялостното средно постижение/ и падне само валеж от сняг през ноември без СП е нищо. Ако това стане в Свиленград, че няма никой оттам да се обиди, ще е нещо повече. Винаги съм съдил спрямо това какво може съответното място и си отговарям на въпроса колко е интересно реално без емоции. Някои не ги бърка- ок. Не четат. Друго няма какво да кажа. Мен това ме бърка, за да знам реално какво прави самото място.

Потребителски аватар
Astrall_91
Регистриран: чет яну 11, 2018 6:25 pm

Мнение от Astrall_91 » пет ное 22, 2019 11:14 pm

Niksan написа:
пет ное 22, 2019 11:09 pm
Astrall_91 написа:
пет ное 22, 2019 10:59 pm
Привет на всички,казвам се Иван и от дълго време след прекрасният форум и сайт,който сте направили. Ще се радвам да се уча от вас и да споделяме наблюденията си и вижданията относно времето.Та,ето и снимки от село 4-5 км от Ловеч,намаля интензитета на снеговалежа,но на прибиране от работа си дънеше яко.http://prikachi.com/images.php?images/221/9694221T.jpg
Изображение
Добре дошъл Иво! :wink:
Страхотна изненада и положителна емоция в Ловешко, браво!

Гледам, че падна още малко Т, ще видим колко сили има. Габрово мръдна на 1.1℃ от 2.2 ℃ преди минути, предполагам го е обърнало, но нека колегата сподели :hmm: ето и линк към АМЦ за там http://weather.unicsbg.net/
Снегът е радост за децата така да кажем,но дъжда който вали вече 24 часа( със снега го броя) е радост за всички,защото в Ловеч сносен дъжд не е валял с месеци можеби 3 назад,предполагам знаете,че града е на режим на водата! Предварително се извинявам за "бисерите" които ще дъня понякога,нямам метео знания,нито пък уча нещо от сорта,но времето особено през зимата ми е на сърце и затова се включвам.Поздрави на всички!
"Да бъдеш себе си в свят, в който постоянно се опитват да те променят, е най-голямото постижение"

Потребителски аватар
Leberkez

Мнение от Leberkez » пет ное 22, 2019 11:20 pm

Niksan написа:
пет ное 22, 2019 11:09 pm
Габрово мръдна на 1.1℃ от 2.2 ℃ преди минути, предполагам го е обърнало, но нека колегата сподели :hmm: ето и линк към АМЦ за там http://weather.unicsbg.net/
Човек, направо ми изби зъбите с този линк. :roll: Не съм предполагал, че съществува, срам-не срам. Винаги съм репортвал по http://weather.gabrovo.bg/en/, където сега е точно +2, въпреки че е на моменти неадекватно откъм отчитане на валежа, особено когато вали сняг.

Иначе не съм там, но май наистина го пресече вече. На шеста камера се вижда много добре, че има вече снежинки на лампата.

http://weather-webcam.eu/gabrovo-4-humo-satira-cam

Niksan

Мнение от Niksan » пет ное 22, 2019 11:35 pm

Човек, направо ми изби зъбите с този линк. :roll: Не съм предполагал, че съществува, срам-не срам. Винаги съм репортвал по http://weather.gabrovo.bg/en/, където сега е точно +2, въпреки че е на моменти неадекватно откъм отчитане на валежа, особено когато вали сняг.
Иначе не съм там, но май наистина го пресече вече.
Това е идеята на форума все пак, :wink: живеем и се учим един от друг :thumbup: , радвам се, че съм ти дал важна за Габрово информация. :)
Направо си е сняг, е примеси, но си е твърда субстанция. :thumbup: гледам Т падна още при вас на 0.6℃

При нас е друга работа, седи си на 3.9 ℃, вали си кротко и вятъра спря.

ivmil
Регистриран: пет ное 11, 2011 11:23 pm

Мнение от ivmil » пет ное 22, 2019 11:36 pm

Да, обърна го и тук, на моменти пикират даже прилични гюлета : :P Първи/ неочакван/ сняг и в Габрово.

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » пет ное 22, 2019 11:40 pm

На мен всичко това ми е интересно от любителска гледна точка. Гледам много хора вкарват инат, его и
лична основа в коментарите, но малко се замислят, че
реално тази обстановка е доста интересна за всеки
метеоманиак ! Иначе са ясни нормите :)
Приятно е да падне неочакван първи сняг, честито :flourish:
В София сме много далеч и това нахлуване не е нашето :))
Уинди : ЧУВСТВАМ ЖИВОТА В ОБСТАНОВКАТА!!!!

Заключена

Върни се в “Фактически данни за времето”