ЗАСТУДЯВАНЕ СЪС (СНЕГО)ВАЛЕЖИ/ИНВЕРСИОНЕН СТУД С МЪГЛИ»ЗАТОПЛЯНЕ ОТ ЗЮЗ/ПРЕВАЛЯВАНИЯ? - 02/07-14.12.2019 (Бг)

Фактически данни за времето в страната и света, интересни явления, текущи уеб-камери, препратки към информация в Интернет и медиите, отнасяща се за времето в момента.

Модератори: Radoslav Petkov, Бял облак, ncuxap, Hristo Chipilski, angilari, ASENOV

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон дек 09, 2019 12:45 am

И в Слатина мъглата е прилично гъста, но наистина се вижда и Луната :laughm: , явно наистина е доста тънък мъгливият слой, да видим какво ще стане до края на нощта и колко трайна ще бъде утре :hmm: ... Иначе май трябва да е около -2℃ вече.

Потребителски аватар
elenaRudolf
Регистриран: пет фев 08, 2013 9:35 pm

Мнение от elenaRudolf » пон дек 09, 2019 6:12 am

Феодалченцата от Младост нещо пак не са наред с главния мозък, минус 4,2С градуса мерят в мократа мъгла, докато инверсионното Орландовци е премерило половината...
(От друга, в интерес на истината, страна Макоцево отчита -4,6С... де да знам... :dontknow: ). В такива влажни гъсти мъгли дори при целодневно задържане обикновено ледените дни бягат. (От опит). Ще видим.
"Миналото е минало, а в бъдещето духат бъдещите ветрове..." /японска поговорка/

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » пон дек 09, 2019 7:52 am

Гледам на камерите вече съмва, не и на терминал 2. Гъста мъгла и тъмница. Към 05:30 нъгла нямаше само на околовръстното между бул Черни връх и Младост, в Овча купел много гъста, от младост надолу също се сгъстява. Асфалта с черен лед на места, поне така изглежда, не съм го тествал.
А бликат снежинки сребристи,
прелитат, блестят кат кристал,
проронват се бели и чисти
и в локвите стават на кал.

Потребителски аватар
Mavrud
Регистриран: ср дек 28, 2011 10:53 am
Контакти:

Мнение от Mavrud » пон дек 09, 2019 8:18 am

Сутринта в 7:30, мъглата в Горна баня беше само в долната част на квартала под центъра. При мен и от центъра нагоре беше ясно. Струва ми се обаче, че ще се издига.
София, кв. Горна баня - 700 м. н.в.

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » пон дек 09, 2019 8:29 am

-2 ℃ в 8 часа, все пак падаме под нулата, моделите до последно се колебаеха, без мъгла.

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » пон дек 09, 2019 8:49 am

elenaRudolf написа:
пон дек 09, 2019 6:12 am
Феодалченцата от Младост нещо пак не са наред с главния мозък, минус 4,2С градуса мерят в мократа мъгла, докато инверсионното Орландовци е премерило половината...
(От друга, в интерес на истината, страна Макоцево отчита -4,6С... де да знам... :dontknow: ). В такива влажни гъсти мъгли дори при целодневно задържане обикновено ледените дни бягат. (От опит). Ще видим.
Нормално е да е така. В Орландо мъглата още снощи захлупи към 19.30, макар в началото да беше прозираща и реално спря изстиването, докато в Младост си е изстивало прилично. Освен това там е и по-тънък слоя и може да си изстива допълнително, както е и станало. Виж при максималните е обратно. Забелязъл съм, че ако мъглата стига до Симеоново и Драгалевци, респективно до Драгоман, издържа цял ден, ако не е така по някое време се вдига. Ще видим днес как ще се държи.

Е, Войводата е бил вчера в съседния квартал, иначе тук още има снежни остатъци по покриви, някои ламарини, както и по усойци на тревата. Всъщност това се вижда и от камерата - освен, че инверсията е здрва тук, първоначалната покривка беше с една идея по-добра от голяма част от града. Просто валя с почти 2 литра повече насам.

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » пон дек 09, 2019 9:30 am

В центъра има яко скреж, сякаш е валял сняг :grin1:
4-5мм слой има по всички повърхности, без асфалт и тротоари. Има намалена видимост, но не е чак толкова зле, може би 1км се вижда, трудно се определя в центъра.
Уинди : ЧУВСТВАМ ЖИВОТА В ОБСТАНОВКАТА!!!!

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » пон дек 09, 2019 9:51 am

Тая сутрин от Невски надолу по Раковска станах свидетел на доста симпатичен подинверсионен валеж от замръзнали бели зърна ръмеж, който оставяше налепи по северната част на дърветата и издигнатите предмети, но не и по тротоарите, на които замръзналите зърна се топяха (това и го правеше симпатичен :grin1: )
(факт е, че изгряващото слънце към 8 и малко часа прозираше над слоя мъгла, същевременно)

На село изглежда инверсионният слой е твърде слаб и след минимум от минус 1.4 сега вече е над 2 градуса. Вижда се димка с видимост поне километър и слаб скреж по изгрев, който вече се е стопил в момента.

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » пон дек 09, 2019 10:18 am

+2.5℃ в моркската , около -1 по кварталите и слана.Класика при тихо време

Потребителски аватар
gosho97
Регистриран: вт юли 03, 2012 10:05 am
Местоположение: Варна-Акчелар (180м.н.в.)(кв.Виница) / София - кв.Лозенец

Мнение от gosho97 » пон дек 09, 2019 11:14 am

Ужасна смрад е в София от доста дни насам, ама днеска ми се струва, че е най-зле. :green: Гъста мъгла имаше сутринта, сега е по-слаба, но пак е налична и мирише страшно, направ гняс. Добре, че това ми е последна зима в София. :grin1: Иначе в последните две седмици има толкова много мъгли, колкото за последните 3 години и нещо, в които съм тук не е имало общо, София си връща славата на мъглива паница тази година. :lol:
Сутринта беше адски хлъзгаво по тротоарите даже, предполагам и по булевардите, опасно си е това време с тънък минус.
По Черноморието е съвсем друга работа, 11-12℃ и слънце. Варна няма да я коментирам даже, май тази година ще изпраска рекорд по средногодишна.
Нова уеб камера с панорамен изглед от местност Акчелар, Варна:
http://weather-webcam.eu/varna-akchelar ... ra-na-jivo
https://www.mgm.gov.tr/sondurum/radar.a ... rU=ppi#sfB
https://meter.ac/gs/nodes/N125/gauge.html

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » пон дек 09, 2019 11:15 am

На АМ "Хемус" печеше ярко слънце и в някой участъци, темп. по колата стигаше +6℃. Гъстата мъгла започна на около 15-я км в посока София, като темп рязко се срина и само няколко км по-късно, на разклона за Яна и Богровите чукна -2.5℃. Отдалече беше много интересено. Сякаш някой беше опънал пред теб гигантски бял чаршаф. :lol:

Гъста беше мъглата и по цялата южна дъга, като на влизане в Младост-4, района на Бизнес парка, много рязко се подобри видимостта и си печеше слънце даже. Но това трая буквално няколко стотин метра, защото от 3-ката надолу, посока Младост-1 отново си има пълноправна средно гъста мъгла. :thumbdn:
Masturba tu mente y eyacularás ideas!

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » пон дек 09, 2019 11:25 am

Мина 7 градуса във Форпоста, ще бъде хубаво да чукнем десетак от трудна ситуация, но и с 8 да останем си е мноого ОК.
Като гледам, само в Сф и части от Югозапада стои тази зимна красота.

Потребителски аватар
NorthStorm
Регистриран: вт авг 27, 2013 11:01 am

Мнение от NorthStorm » пон дек 09, 2019 11:47 am

Слънчево, приятно, 10℃ в Ботевград, направо не ми се тръгва за Сф... :thumbdn:
Summer!

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » пон дек 09, 2019 11:56 am

Бояна и Банкя минаха нулата. Без сняг толкова. Мъглата е гъста(100-200м видимост), но слабо вертикално развита.
Покрай Витоша даже не е замърсен въздухът. В Княжево се диша нормално.
12:18 Напече. :clap:
Последна промяна от Victus на пон дек 09, 2019 12:18 pm, променено общо 1 път.
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » пон дек 09, 2019 11:58 am

NorthStorm написа:
пон дек 09, 2019 11:47 am
Слънчево, приятно, 10℃ в Ботевград, направо не ми се тръгва за Сф... :thumbdn:
Най-искрено ти съчувствам за гняста която трябва волю-неволю да дишаш в българската ни столица. :thumbdn: А като се сетя и за софийските дечица...... :guns: :thumbdn:
Тука отново слънчев пролетен ден с температури в момента около +10 градуса. Подухва свеж западен ветрец, даже някакви птички ми се чуха че чуруликат ака април. :grin1: :D
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

Заключена

Върни се в “Фактически данни за времето”