СУХО, ВЯТЪР(7-9), БЕЗОБЛАЧНО(7-12)»ЗАСТУДЯВАНЕ/ВАЛЕЖИ(сняг?)»ТОПЛО!»ХЛАДНО/ВАЛЕЖИ(на юз-20-21) - 7/14/15/20-25.4.20 (Бг)

Фактически данни за времето в страната и света, интересни явления, текущи уеб-камери, препратки към информация в Интернет и медиите, отнасяща се за времето в момента.

Модератори: Radoslav Petkov, Бял облак, ncuxap, Hristo Chipilski, angilari, ASENOV

naftalinov
Регистриран: нед окт 21, 2012 7:11 pm

Мнение от naftalinov » чет апр 16, 2020 6:14 pm

4itatel написа:
чет апр 16, 2020 4:35 pm
blue написа:
чет апр 16, 2020 3:45 pm
Абе охлюв, принципно не контактувам с мозъчно скопени инвалиди като теб, но сега ще те удостоя с моя отговор еднократно.
Пампорово камерата за мен не е критерий - там не се знае кое е естествен/изкуствен сняг. Рожен - снега е на издихание. За другите линкове , видни от предходното ми мнение ясно показват къде е отишъл снега - в НЕБИТИЕТО.
Според теб ще хвърлят сумати пари за генериране на изкуствен сняг при празен курорт и неработеща ски зона. Да не мислиш, че правенето на сняг е безплатно. После аз съм бил мозънчият инвалид. :grin1: Кои други камери на Манастир ясно се вижда, че в гората също има сняг и малко останал по дърветата също, на Рожен също има освен на местата директно изложени към слънцето. Май си се изнервил, че тази година летен сезон няма да има и ще се наложи емиграция от града на нафтата :roll:
Е, ако отхлабят режима. Иначе трябва да съчинява декларация... те пък сега тръгнаха да правят проверки за невярно съдържание... дА му се невиди. :roll: :grin1: :laughm: То да не си ехиден, егоистичен шушумига в днешно време... :roll: :lol: В този смисъл, съществува добро дори в това зло - озъптява и опитва да превъзпита неподлежащите на опитомяване. Аз затова съм доволен - природата не познава чувства - тя шляпа наред... и бургаско-синият не е защитен. :) :thumbup: :beer: Да не пропусна и за снега - то пък щото е голямо постижение слънцето на 16 април да види сметката на снега за минути и часове... да беше 16 февруари разбирам, ама... :hmm: :laughm: Както казах, неподлежащ на опитомяване и ограмотяване.

Малко по темата - тук цял ден е слънчево, вятър вече няма. Леко хладно си е, въпреки високото слънце. Синоптика дава +16С в момента.

mnn
Регистриран: чет дек 16, 2010 12:02 am

Мнение от mnn » чет апр 16, 2020 7:43 pm

Няма нищо по-нормално от това да има сняг на 1500-1750 надморска през април. Силните април месеци Рожен има 20-30 дни със СП /справка-архив/. Не знам какъв мерак ги обзе някои, но се коментират и неща, които са нормални за съответните места. Имаше топли удари и в среднопланинския пояс нямаше толкова наслагвания. Никакви силни начала, защото Рожен е имал начало с над 90 см за април след март. Специално за този пояс няма нищо интересно спрямо миналите години. При по-студени нахлувания вали сняг и се образува снежна покривка, което е нормално.
Затопли се в София с близо 20 градуса от сутринта. Вече максималните са по-късни. 17,5℃ в София-Изток в момента. Почти тихо е и приятно.

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » чет апр 16, 2020 8:21 pm

mnn написа:
чет апр 16, 2020 7:43 pm
Няма нищо по-нормално от това да има сняг на 1500-1750 надморска през април. Силните април месеци Рожен има 20-30 дни със СП /справка-архив/..... Никакви силни начала, защото Рожен е имал начало с над 90 см за април след март. Специално за този пояс няма нищо интересно спрямо миналите години.
Да разбираме тогава, че 20 дни със СП се води силен месец (така си го написал, сори), т.е над норма, защото до момента имаме 16 от 16 там, а след 21-ви за твой голям ужас започва нова поредица.

И не само, че няма наследство от март, ами с началото на април с течение на месеца започва от ден на ден да се трупа все повече и повече, за да достигне своя пик на 6-ти със 79см. То с наследства от март е лесно :buble:.

mnn

Мнение от mnn » чет апр 16, 2020 8:31 pm

Силен месец ще е, но не и невиждан и ще е с прекъсване на снежната покривка, което отлага предходното постижение от 30 дни със СП за Рожен. Няма значение дали е с помощ или не от предходен месец . Или е постигнате нещо рядко /абсолютна дебелина, абсолютен брой дни със СП, средна дебелина, абсолютни екстремуми/, или не е. Отделно някои забравят, че част от планинския пояс също наваксва на обща база загубеното или по-точно неизпълнени дни със снежна покривка за техния стандарт от изминалите месеци.
Аномалията интерполирано е -0,8℃ за страната средно текущо /март 2,3℃/ Още трябва да ес потруди април откъм студ. 15℃ в София-Изток в момента.

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » чет апр 16, 2020 8:46 pm

Нямало нищо интересно, пък се водило силен месец.
Ебаси избирателното писане. Всички виждаме април какъв е досега, а именно студен, със снежни включвания, на места паднаха абсолютни рекорди, на места за малко не.
Абсолютно никой не е казал - нито че е невиждан април, нито че има рекордно сняг в планините.
До момента температурно и снежно върви силно, на места от 20+ години не е било така.
Зимата беше в топ 3 на жеги и като метеоманиак е интересен един такъв изненадващ април. На фона на ГЗ едва ли ще се случи скоро такъв. Радвайте му се.
От утре жеги, после може би есенно. Валя сняг от над +20. Вдигнете малко интелекта, бе пичове.
The best view comes after the hardest climb!

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » чет апр 16, 2020 8:49 pm

mnn написа:
чет апр 16, 2020 7:43 pm
Не знам какъв мерак ги обзе някои, но се коментират и неща, които са нормални за съответните места.
Хем е силен над норма, хем това било нормално, хем защо пък хората обсъждали нещо, което е силно и т.н. :dontknow:. Последно имаме ли право да обсъждаме нещо, което е силно, или да чакаме да се постигне абсолютна дебелина, брой дни, екстремум, последно кога ни позволяваш да обсъждаме нещо или не, та да знаем да не ти нарушаваме спокойствието :dontknow:.

mnn

Мнение от mnn » чет апр 16, 2020 8:52 pm

Как е студен, като е с -0,8℃ аномалия интерполирано ? Май някои други трябват да гледат повече, както трябва. Силен за планините откъм бройки за снежна покривка казах, а не за страната. Много добре знам какво коментирам. Рекорди на 2 места. Не е да е станало масово.
Обсъждайте. Аз виждам към момента аномалия -0,8℃ неокончателна, но близка до окончателната на 30-то число след 2,3℃ за първия климатично пролетен месец. Казах, че има какво още да се желае след тези справки. Когато приключи месецът, ще теглим все още неокончателната черта за първите 2 пролетни месеца и ще видим как стоят нещата на средна база. Нищо неясно няма какво да има.
И това ми припомни, че като правих едни други справки, за този век нямаме студена пролет средно за страната. Това е другото, което ще е интересно да се види.

Потребителски аватар
lancelot

Мнение от lancelot » чет апр 16, 2020 9:01 pm

Ама защо причисляваш март и кой въобще говори за пролетта като цяло :grin1:
Само за април си говорим. Интересен е доста, рядкости са това. Ние ако такива неща не коментираме, то Сибир ли да стане тук не знам :grin1:
Хем и ситуацията с вируса е интересна, хем времето от 20ти март насам е доста нетипично.
Да не спамя на хората.
Живи здрави ! :flourish:

mnn

Мнение от mnn » чет апр 16, 2020 9:08 pm

Защото пролетта е от 1 март до 31 май климатично. Затова говоря за пролетта текущо. Все едно да те питам защо коментираш само от 20-ти март. Първото е от-до, докато второто е избирателно.
А и местата, където ще се затопли повече, са по-студени т.е. визирам Видин. Следователно тези места ще дръпнат повече в сравнение с Черноморието да кажем, където са си в нормата, че и норма-плюс интерполирано към момента.

Потребителски аватар
lancelot

Мнение от lancelot » чет апр 16, 2020 9:15 pm

Ама аз си коментирам април през цялото време, нямам ли това право :grin1: :lol: Ти си коментирай ако искаш пролетта в Туркменистан. От 7-8 години ти си избрал да наблягаш колко е топло, което е факт. Това обаче не значи, че не се случват и други неща :wink:

mnn

Мнение от mnn » чет апр 16, 2020 9:21 pm

Коментирай. Аз се намесвам, когато смятам, че нещо не е така. Бърз и пресен пример- месецът до момента не е студен, а е в норма минус средно за страната. Текущ факт. Топлото надделява на цялостна база спрямо изминал период- факт и затова се коментира от мен. Живеем в реалността или аз живея, а не в детски мечти и фантасмагории.
Нормална априлска вечер в София. 12,4℃ в София-Изток в момента.

Потребителски аватар
lancelot

Мнение от lancelot » чет апр 16, 2020 9:36 pm

След 16 дни това с интерполацията е чиста проба самоуспокоение. Ще има да се компенсират нормите, защото за да завърши -0.8 в края на месеца, то трябва да е по-топло, отколкото беше досега, и то не с малко.
Също така, откакто съм тук спазвам добрия тон. Държа се културно и уважавам всеки.
Виждам, че нещо ми рипаш, ама не си попаднал на точния човек. Предполагам си млад или ти куца възпитанието, че си тръгнал да определяш и нареждаш кой какво да прави и къде живее. :wink:

mnn

Мнение от mnn » чет апр 16, 2020 9:46 pm

Такова е правилото, когато се говори за част от месеца. Няма как да очакваме първата половина да е близка до средната норма. Поради тази причина е нужна интерполацията. За другото ще си говорим на 30-то число дали ще са близо -2 ℃ или -0,8℃. И не знам защо някои се обиждат от всеизвестен факт, че през определени периоди тази тема прилича на детска градина. Вие си знаете кои сте. Няма да се отричам от тези твърдения. Архивът показва всичко.
И да не забравя още нещо, с което не съм съгласен, гледайки архива. Април е от месеците, които почти не са повлияни от ГЗ. Този твой довод също отпада. За януари, юли щеше да е смислен.
Последна промяна от mnn на чет апр 16, 2020 9:48 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » чет апр 16, 2020 9:48 pm

Mnn още същества в този форум...хаха! Как не са го изритали още, не знам... :lol:
Днес в Русе беше много яко. След студеното утро стана почти 20гр навън. Много слънчево, много приятно. Имаше слаб вятър от запад. Зеленината и синьото небе направо ме извадиха от "депресиите" с тези вируси. Истински благодат.
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Потребителски аватар
lancelot

Мнение от lancelot » чет апр 16, 2020 9:51 pm

Месецът най-вероятно ще си излезе в норма, това е друга тема.
Нищо общо с детска градина няма. Това си е твоя проекция.
Хората се вълнуват от времето и всеки с интересите си. Никой не говори и не се изхвърля с някакви супер рекорди и тн.
А и да го прави, негов избор.
Ти се вживяваш в класната, че и оценки даваш кой какъв бил. Така като гледам май само аз и още един/двама останаха да те четат.
На мен ми е интересна фактологията, но напоследък въобще те няма. Не можеш да вдигнеш нивото и да ни даваш ценна информация от архивите, а се дърляш с всеки втори, за да ти обърне внимание. :wink:
Освен това си изключително слаб в споровете, вадиш неща от контекста и си едитваш мнението нонстоп, което е супер слабо :laughm:

Заключена

Върни се в “Фактически данни за времето”