МОЩНО ЗИМНО ЗАСТУДЯВАНЕ, СУХО/СНЕГОВАЛЕЖИ(11,13-14(на юг)) - 11-17.02.2021 (Тек. данни Бг)

Фактически данни за времето в страната и света, интересни явления, текущи уеб-камери, препратки към информация в Интернет и медиите, отнасяща се за времето в момента.

Модератори: Radoslav Petkov, Бял облак, ncuxap, Hristo Chipilski, angilari, ASENOV

Потребителски аватар
FENIX
Регистриран: съб мар 17, 2007 4:37 pm

Мнение от FENIX » нед фев 14, 2021 2:23 pm

Продължава да вали добре. Изчистените коли пак побеляха.
LET IT SNOW, LET IT SNOW....
http://www.youtube.com/watch?v=Z2MbAMLa3oI
http://www.vbox7.com/play:98630119
Уеб камера с панорама от Мелник:
http://weather-webcam.eu/melnik-na-jivo ... idi-webcam

Потребителски аватар
BuriaStorm
Регистриран: съб дек 05, 2009 4:00 pm

Мнение от BuriaStorm » нед фев 14, 2021 2:33 pm

FENIX написа:
нед фев 14, 2021 2:23 pm
Очаквах. че в неделя ще вали добре, само защо през нощта не е валяло хубаво не мога да си обясня. Може би факта че вятъра от СЗ не стихна е разковничето. Много тънка работа, да го нямаше можеше и 20см да направим като Пловдив с тоя сух сняг. Е другия път...
"Интуицията е първоизточник на научното знание" - Аристотел

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » нед фев 14, 2021 2:37 pm

Просветна при мен и спря да вали, точно по прогноза, но е доволно. Около 15-18 см на око а може и повече да е. -2.1℃ по АМС. По НИМХ е -4℃ в 14 ч.
Последна промяна от meteo fen на нед фев 14, 2021 2:56 pm, променено общо 1 път.

maniac
Регистриран: пон дек 29, 2008 7:38 pm

Мнение от maniac » нед фев 14, 2021 2:56 pm

wilkosz написа:
нед фев 14, 2021 10:51 am
Слаб безсмислен сняг вали в Шумен, дори току що мина снегорин на камерата на 5-я. Определено най-прецаканата зима за района. Миналата не се води за прецакана, щото нямаше просто зимни процеси никъде. Ако има прецакана, това е тази. Когато се излъгваше да вали, се стопяваше моментално точно преди да застудее. Сега трите см естествено за 1 ден изчезнаха, докато добричките 3 см не мърдат, железни. Толкова кофти южно наклонена е поляната при мст в Шумен, че няма накъде. Не може да се сравнява с усойните поляни в Търговище и Добрич, които слънце почти не виждат...
Ставаш много смешен и жалък. Поляната на НИМХ Шумен е дори засенчена от високи дървета в близост. Аз поне съм ходил там за разлика от другите във форума, които се мъчиш да мяташ с какви ли не смешки от край време. Най-наклонената поляна на юг е тази на ЖП гара Разград качвал съм не веднъж снимки. Покажи на аудиторията как е наклонена поляната на НИМХ Шумен? :laughm: Аз продължавам да се чудя вие не разбрахте ли, че Шумен има сравнително мек климат и не се слави с големи снегове както и дълги задържания на такъв? Тази зима ще са малко местата в Южна България с по-малка снежна покривка от тази в Шумен май? 12см ли колко беше :lol:

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » нед фев 14, 2021 3:04 pm

Не вали вече във Враца.
СП е около 10 см.
Пак леден ден, Т е - 4С.

За разлика от морето, на СЗ Т минава над 0С.

Потребителски аватар
gogyto
Регистриран: нед дек 17, 2017 12:09 pm

Мнение от gogyto » нед фев 14, 2021 3:10 pm

В Русе е перфектно, няма сняг, дори печеше слънце до преди малко,1.2°C :grin1: :grin1: :grin1:

gugun4u
Регистриран: ср апр 30, 2014 1:18 pm

Мнение от gugun4u » нед фев 14, 2021 3:18 pm

Учудващо за мен на Мала църква продължава да вали, като на моменти умерено, въпреки, че слънцето прозираше на няколко пъти. Още 5-6 сантиметра от сутринта. Има и някакво слягане, но СП е над 42 сантиметра средно в двора.

Ivan Yanev
Регистриран: чет дек 26, 2013 11:31 pm

Мнение от Ivan Yanev » нед фев 14, 2021 3:20 pm

BuriaStorm написа:
нед фев 14, 2021 2:33 pm
FENIX написа:
нед фев 14, 2021 2:23 pm
Очаквах. че в неделя ще вали добре, само защо през нощта не е валяло хубаво не мога да си обясня. Може би факта че вятъра от СЗ не стихна е разковничето. Много тънка работа, да го нямаше можеше и 20см да направим като Пловдив с тоя сух сняг. Е другия път...
Или като в съседен Петрич 😬

19см е снежната покривка преди повече от час в най-ниските части на града. При моя пункт не знам колко е, чакам инфо..
''Професионализма идва от добрия опит ,а добрия опит идва от грешките''

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » нед фев 14, 2021 3:25 pm

18-19см е средно тук, като има и до 23-25, както и навявки до 30. Младост вчера проспаха адекватното покачване на сп и днес показват реална стойност от 20см.
Много красиво е. Очакваме да видим ще има ли по-интеренсни минимуми тук, под -15. Според мен в станцията майка трудно, а в Орландовци е по-възможно.
The best view comes after the hardest climb!

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » нед фев 14, 2021 3:31 pm

Дупница вече 17 м/с :o
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » нед фев 14, 2021 3:36 pm

maniac написа:
нед фев 14, 2021 2:56 pm
Ставаш много смешен и жалък. Поляната на НИМХ Шумен е дори засенчена от високи дървета в близост. Аз поне съм ходил там за разлика от другите във форума, които се мъчиш да мяташ с какви ли не смешки от край време. Най-наклонената поляна на юг е тази на ЖП гара Разград качвал съм не веднъж снимки. Покажи на аудиторията как е наклонена поляната на НИМХ Шумен? :laughm: Аз продължавам да се чудя вие не разбрахте ли, че Шумен има сравнително мек климат и не се слави с големи снегове както и дълги задържания на такъв? Тази зима ще са малко местата в Южна България с по-малка снежна покривка от тази в Шумен май? 12см ли колко беше :lol:
Там където са уредите има южен наклон. Дърветата са далеч на юг. Рейката им е на южния припечен склон до северната ограда, до която минава и шосе между другото. А ти от САЩ ли се върна ?...
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

ivmil
Регистриран: пет ное 11, 2011 11:23 pm

Мнение от ivmil » нед фев 14, 2021 3:43 pm

Тук продължава да вали , предимно слабо, на моменти с кратки усилвания, като често и слънцето прозира. 10-на см. ги има, -5.6℃, готино зимно е.

Снеголюб_:)
Регистриран: чет авг 25, 2011 4:09 pm

Мнение от Снеголюб_:) » нед фев 14, 2021 3:48 pm

Минимална -6С до момента :) и макс от -4С от летището. :wink:

PETAR_YANKOV
Регистриран: чет мар 27, 2014 8:25 pm
Местоположение: в.з. Осеново, Варненско -302м.н.в./с.Левски - Варненско- 328м.н.в./гр.Варна, кв.Левски 77м.н.в.

Мнение от PETAR_YANKOV » нед фев 14, 2021 3:52 pm

На вз Осеново е - 3.7С, на с. Левски е - 1.6С, а на Акчелар, Варненския субтропик е - 1.7С
Да и. а и циклон да и. ба :lol:.
Относно сп, искам да ви кажа, че е една пародия масово меренето и....
Отделно наклони, тъпотии и тн.. Повечето метеопаркове са в градска среда, така че дори и при виелици отчитат някаква/ не реална сп/.
Защо пиша това, защото имам сблъсък с този елемент във фактологията..
Знаете климата на вз Осеново, Франгата над Варна..
Така... Значи падат 15мм във вид на сняг, сух, обаче по нивите има 2см. В същото време има 4 см на Акчелар, като там е обърнало от 15мм в последните 5мм...В същото време на Шумен в АС мерят 5см от от 5мм валеж, но по полетата около града прозира почвата...
И така, кое му е логичното и важното в това мерене?! :laughm:
Ясно е че, в урбанкзирана среда при вятър снега се помества равномерно.
Дори на вз Осеново 1 улица надолу във вз снега става равномерен, обаче ако кажа тук сп е.. Не е представително... :roll:
Който разбрал разбрал :laughm:

Потребителски аватар
grum
Регистриран: нед май 17, 2009 7:11 pm

Мнение от grum » нед фев 14, 2021 4:03 pm

Твърдо имаме 20 см в Асеновград , а по обед сякаш леко слегна , така ,че може да е бил и 25 по някое време . Май няма голяма разлика с родопските ридове наоколо , което е доста рядко . Обикновено там орографията си казва думата , както и температурата , но при тази обстановка дори Пловдив и западно от него слагат в малкия си джоб места като Копривките , Яворово , Добралък , поне според картата на НИМХ . От обяд си вали съвсем лекичко ,като сега вече клони към спиране

Заключена

Върни се в “Фактически данни за времето”