Пандемията от COVID-19 (04-06.2021)

Предполагам всички са чували нещо по темата за "световната конспирация на фармацевтичните компании" (или просто за мизантропската, крайна комерсиализация) по въпроса около "болестоопазването". И някой да не е чувал нищо, тук е мястото да се говори за подобни неща... както и просто за болести, разбира се :) ...

Модератор: mmirro

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » чет май 13, 2021 5:45 pm

то е куб със страна по-малко от 0,1 милиметра!

За справка, най-тънките игли в употреба са с диаметър 0,0826 милиметра!

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0 ... 0%BB%D0%B0

Тоест чипът е толкова малък че само най-малките три размера игли не биха го пропуснали!
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » чет май 13, 2021 5:50 pm

Хубаво е модераторите веднага да разкарват подобни конспиративни малоумия от инак сериозната тема.
Моята кучка я чипираха с подобен чип още преди 12 години. Аман от тъпунгери.

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » чет май 13, 2021 6:04 pm

Е именно де, не е нещо кой знае какво технологията, аз тично това обяснявам, че има чипове, които минават през медицинска игла.
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm

Мнение от 4uk » чет май 13, 2021 6:57 pm

misacho написа:
вт май 11, 2021 11:34 pm
Пускам си периодично кръвни изследвания и онзи ден за първи път глюкозата ми беше 6.85 при горна граница 6.11. Никога досега не съм имал повишена захар. Почти или въобще не пия газирано, а сладко чат пат. Чувам, че ковид отключвал диабет. Дори знам за 2 случая около мен. Спирам всякакви сладки неща и след месец пак ще пусна проба.
Това, че временно няма да ядеш сладко и ще докараш временно кръвната захар до норма, не означава че проблемът(предиабет) и рискът от диабет изчезват. Просто нещата се отлагат до следващата хранителна грешка или вирусна инфекция, при които кръвната захар отново ще скочи. И всеки следващ път повече. Процесът от здраве към диабет тип 2(при възрастни) е обусловен в голяма степен генетично, а начинът на живот ускорява или забавя процеса(5-10 год.), което ни дава възможност да реагираме с промяна стила на живот и да отложим максимално развитието му и рядко да го елиминираме. При съвременния начин на живот поне 50% от нас ще се срещнат с диабета на стари години(някои в "късна младост" :D ). Причина - генетично сме се селектирани да ядем по-малко и да се движим повече, а ние правим точно обратното.
На първо време е полезно да се свалят поне 10% от теглото, с крайна цел приближаване към "нормалния" Индекс на Телесна Маса = 25. Редовни умерени физически натоварвания, поне 30 мин. дневно. Пълноценно хранене с минимално обработена храна, избягване на пържена храна(двойно по калорична е). Научете какъв е гликемичния индекс на различните храни(0<>100) и максимално избягвайте такива с висок гл.индекс(>60-70). Гл.индекс е мерна единица за бързината, с която въглехидратите от дадена храна постъпват в организма. Бързото постъпване предизвиква порочен кръг, мощно отделяне на инсулин и още по голям глад, инсулинова резистентност и дългосрочно изтощаване на панкреаса.
Направи си ехография на черен дроб - ако имаш стеатоза(омазняване), с голяма вероятност вече имаш инсулинова резистентност и дългосрочно трудно ще избегнеш диабета,.. не невъзможно!? Изследвай си и чернодробните ензими - повишението им също може да е подсказка в тази насока! Изследвай си и гликиран хемоглобин! Задължително ги покажи след това на ендокринолог(диабетолог)!
Не споря с прости хора - времето ми е ценно.

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » чет май 13, 2021 7:46 pm

Певицата Ваня Костова е починала след усложнения след преболедуван в началото на април ковид. :?
https://woman.bg/novini/razkriha-ot-kak ... 73012.html
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » чет май 13, 2021 8:48 pm

АСАТ 22 и АЛАТ 26. Пържено въобще не ям. Салами тоже. Ще видим.

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » чет май 13, 2021 11:38 pm

Днес си получих сертификата.
:buble:
Антиваксърите, мрете ли в лай...мед и мляко? Малоумни еволюционни отпадъци. :lol:

4uk

Мнение от 4uk » пет май 14, 2021 9:09 am

bismarck написа:
чет май 13, 2021 11:38 pm
Днес си получих сертификата.
:buble:
Антиваксърите, мрете ли в лай...мед и мляко? Малоумни еволюционни отпадъци. :lol:
Умното си е умно! Алфата и омегата на здравето е профилактиката - да не правиш неща които мога да ти докарат болест. Това обикновно изисква ежедневни доживотни усилия - начин на хранене, физ. активност, избягване на вредни навици, но има лесни, еднократни актове, с не по-малък протектиращ ефект, като ваксинирането например. Глупаво в точно най-лесното да пропускаш! Не съм срещал преболедувал от covid , който да не е казал, че това е най-тежкия и дълъг "грип", който е карал и от месеци не може да се върне в предишната си физическа кондиция, някои вече 6 месеца!
А едно боцване елиминира всяка вероятност тази гадост да ти се случи! Колко да е умен някой, който упорства да не се протектира!? :flourish:
Последна промяна от 4uk на пет май 14, 2021 3:34 pm, променено общо 1 път.

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » пет май 14, 2021 9:26 am

При 1 000 000 ваксинирани, положителните проби вече са под 5 %.
Това е много добре и говори само за себе си.
Имах шум в ушите последните 2 месеца. Споделям на лекаря, че сигурно съм излязал някой студен ден с мокра глава и вода в ушите, а той наза "не" и ми изписа нещо за кръвно налягане в тази част на главата.
След втората доза на ваксината сякаш щурци засвириха в главата ми. По предписание на лекаря ми си направих изследвания д-димер, ЛДХ и фиброген.

Потребителски аватар
ncuxap
Регистриран: пон дек 14, 2009 5:25 pm

Мнение от ncuxap » пет май 14, 2021 10:17 am

Тоя спад е щото просто си премина по естествен път вълната, пък и времето се оправи. Процентът ваксинирани е доста нисък и за съжаление май няма да се вдигне много. От ежедневните разбивки, които се пускат по новините, горе долу 50/50 са дозите които са втора игла и първа игла, тоест нововаксинираните на ден са около половината от тия около 35к дози. Което не е много бързо темпо, а и с оглед на масово ширещото се антиваксърство поради разни причини (аз съм го изкарал, те ще ме чипират, аз съм здрав и безсмъртен, това е просто грип, етц.) мисля че до няколко седмици ще се достигне едно плато, от което няма да отлепим.
Щастието не е х*й, да го хванеш с ръка. (П. Куелю)
Зона Б5 - http://weather-webcam.eu/sofia-zona-b-5 ... a-panorama

wilkosz

Мнение от wilkosz » пет май 14, 2021 12:45 pm

И в Германия рязко продължават да падат случаите, въпреки че изобщо не са напреднали с ваксинирането.
Докато в Англия са много напреднали, вече и 40-годишните ги канят за ваксинация. Един приятел ми писа вчера, че го тормозят и му налагат насила да се ваксинира, въпреки че вече два пъти са звънили и им е отказал и е казал повече да не го търсят. Продължавали да пращат смс-си и второ писмо вече. Последното писмо е със заповеден тон, че може да го игнорира само ако вече е ваксиниран или ако вече е уговорил дата за ваксинация. Не са му дали друга опция. И накрая са написали, че пак ще го потърсят. :palm: :crazy: Сори обаче нали е доброволна :-?
А тя няма как да стане задължителна, защото е експериментална и няма как да ти наложат нещо, за което трябва да се подпиваш, че си запознат с рисковете. :nono:
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » пет май 14, 2021 2:42 pm

Тук напълно споделям подхода по отношение на ваксинирането от времето на социализма - задължително!
И това е демократичното поведение. В следствие на което, изчезват епидемиите.
Примери в тази област много.
Само циганите леко се дърпаха, ама бързо ги вкараха в правия път.
И заразните болести изчезнаха.
Сега слободия - едни се ваксинират, други - не.
И какво правим?
Правим демокрация, ама чушки, и се разболяваме повторно.
Макс, подкрепи тази хубава и здравословна черта на социализма.

wilkosz

Мнение от wilkosz » пет май 14, 2021 3:12 pm

Това са два различни чифта обувки. :nono: Другите ваксини бяха традиционни и преминали дългогодишни изпитания. Сега за пръв път се прилагат РНК-ваксини и НИКОЙ не знае как ще реагира организмът след 1, 2, 5 или 10 години. В Германия има други ваксини, които са задължителни като например за морбили. Тва няма нищо общо със социализма, че е задължително. Но само БЕЗОПАСНИТЕ изпитани ваксини могат да са задължителни.

4uk

Мнение от 4uk » пет май 14, 2021 4:12 pm

Няма абсолютно безвредни неща на този свят - вредно е даже да дишаш,защото има фини прахови частици!
Вредно е да пиеш дори минерална вода, защото може да има повече микроелементи отколкото е полезно. За чешмяната да не говорим. Въпросът е в претегляне на рисковете и избиране на по-малкия краен риск - толкова е елементарно.
Все едно да ти кажат - "Сега ще ти гръмнем в главата с един револвер на руска рулетка! Кой револвер избираш - с 1 куршум вътре или с 5. И нямаш друг избор!" Така стоят нещата и с ваксинирането и неваксинирането - нищожен риск за усложнения след ваксиниране срещу висок риск при неваксиниране и разболяване!

wilkosz

Мнение от wilkosz » пет май 14, 2021 4:17 pm

Аз говоря за съвсем друго. Никой не знае какви оплаквания могат да започнат при ваксинираните след 2 години или след 5 години. Не са правени толкова дълги тестове. :deal:

Отговори

Върни се в “Медицинско-лекарствени раздумки”