Пандемията от COVID-19 (01-03.2020)

Предполагам всички са чували нещо по темата за "световната конспирация на фармацевтичните компании" (или просто за мизантропската, крайна комерсиализация) по въпроса около "болестоопазването". И някой да не е чувал нищо, тук е мястото да се говори за подобни неща... както и просто за болести, разбира се :) ...

Модератор: mmirro

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » пет мар 27, 2020 8:55 am

Точно в момента по БТВ един изцъклен приказва за бързи тестове.7 милиона теста искал държавата да направи.Ххахахха,лахо, как се правят 7 милиона теста,бе :lol:

Потребителски аватар
zack
Регистриран: вт юли 24, 2012 12:49 pm
Контакти:

Мнение от zack » пет мар 27, 2020 8:58 am

misacho написа:
пет мар 27, 2020 8:55 am
Точно в момента по БТВ един изцъклен приказва за бързи тестове.7 милиона теста искал държавата да направи.Ххахахха,лахо, как се правят 7 милиона теста,бе :lol:
Представям си как ще се налапа някой от тях, а ефектът ще е тотален хаос и никакво подобрение на ситуацията :thumbdn:
Някоя фирма яко натиска за тия тестове и тия с комисонните и те! Интересно коя е?

misacho

Мнение от misacho » пет мар 27, 2020 9:00 am

На Киро Парахода някоя.И другата измама.Разболя се уж тоя и след 5 дена се излекува. :nono:

misacho

Мнение от misacho » пет мар 27, 2020 9:25 am

На джамия ли ще ходят по време на пандемия :lol:

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » пет мар 27, 2020 9:47 am

Браво на индийците, така се прави, това е ред и приучаване на дисциплина!! :D

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » пет мар 27, 2020 10:27 am

Рамапитеци... Мен ако така си позволи да ме третира някой ще го направя на молекули :hmm1:
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет мар 27, 2020 10:35 am

zack написа:
пет мар 27, 2020 8:58 am
misacho написа:
пет мар 27, 2020 8:55 am
Представям си как ще се налапа някой от тях, а ефектът ще е тотален хаос и никакво подобрение на ситуацията :thumbdn:
Някоя фирма яко натиска за тия тестове и тия с комисонните и те! Интересно коя е?
С'я за кой точно "изцъклен" говориш не знам и не ме интересува много в момента. :dontknow: Но по принцип идеята на масовото тестване е да се направи максимално точна картина на статуса на епидемията - колко са заразени (нали не си мислиш, че у нас броят на заразените е много близък до... 276 ли ги водят официално? :worry: :grin1: ), какъв процент изобщо имат някакви симптоми след заразяване, какъв процент карат вируса тежко, през колко вирусът е "минал" и вече са "отвъд" (имам предвид, че, вероятно, имат имунитет, поне срещу настоящия щам :grin1: ) и т.н. И след като се знае точната картина, да се прецени колко максимално бързо може да се омекотят мерките и какви последствия би имало това върху (скоростта на) равитието на епидемията и върху натоварването на лечебните заведения. Това е. Вече ако някой предпочита в продължение на 1-2 години все да си стои вкъщи и да се наслаждава от разстояние на бавното развитие на епидемията и цялото това "шоу", това е отделен въпрос и общо взето е въпрос на лични предпочитания и приоритети :dontknow: . Лично аз нямам желание да си стоя вкъщи повече от месец, в най-най-краен случай към два, но... както казах, въпрос на приоритети :deal: ...

И, строго погледнато, изобщо не е задължително и нужно да се тестват (почти) всички, може да се измислят повече или по-малко представителни извадки, подобно на начина, по който се правят социологическите изследвания. Идеята е да се получи максимално точна картина на ситуацията, за да могат да се вземат добре обосновани решения, а не да се работи "на сляпо". Но това няма как да стане, ако се излследват само "съмнителни" или такива вече в доста тежко състояние :deal: ...

Windy написа:
пет мар 27, 2020 10:27 am
Рамапитеци... Мен ако така си позволи да ме третира някой ще го направя на молекули :hmm1:
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Абсолютни парапитеци! :deal: :laughm:

Потребителски аватар
itmpm
Регистриран: нед окт 16, 2011 5:06 pm

Мнение от itmpm » пет мар 27, 2020 10:51 am

Обади се на щаба, имат нужда от доброволци по болниците, хем така няма да безделничиш. :buble:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет мар 27, 2020 10:58 am

Много си умен бееей, ама много. Само че трябва да те светна, че тази и следващата седмица съм на работа, в офис, не надомно. Говорех по принцип, но да, предната седмица бях надомно, а по-следващата пак ще бъда. Но така или иначе, като не трябва да се излиза навън, да се контактува много, много (даже и с колегите), вечер не може да се ходи никъде и даже в обедната почивка не може да се отиде някъде на обяд, каква е разликата? :dontknow:

Потребителски аватар
zack
Контакти:

Мнение от zack » пет мар 27, 2020 11:02 am

И какъв е проблемът да се вземат данни от страни с подобни на нашите мерки, в които са направили вече стотици хиляди тестове :dontknow: С какво повече ще помогне на статистиката правенето на примерно 20000 теста при нас, особено такива, които дават 80% грешка :dontknow: При над половин милион заболели и милиони направени тестове в световен мащаб, данните на СЗО, ЕС и т.н. ще са доста по-прецизни от тия, които ще получим. Пък и ние като по-малка държава имаме ограничен ресурс, дори ако искаш в преговорите за качествени тестове и добри цени :dontknow: Не е ли по-важно да се фокусираме върху това, което може да ни даде резултат?

P.S. САЩ вече са направили 500 000 теста и си напечатаха 2 трилиона. Съвсем скоро ще има данни и то достатъчно, защото китайците явно са налъгали всички, включително произвеждайки безполезни тестове :!:

misacho

Мнение от misacho » пет мар 27, 2020 11:14 am

Пълен фарс са мерките в Бургас.Магазините са пълни с народ.По улиците е пълно с народ.В Сливен било същото.Пазарът ,който е доста голям там е фрашкан с народ.Мерки имало :lol:

Потребителски аватар
zack
Контакти:

Мнение от zack » пет мар 27, 2020 11:19 am

misacho написа:
пет мар 27, 2020 11:14 am
Пълен фарс са мерките в Бургас.Магазините са пълни с народ.По улиците е пълно с народ.В Сливен било същото.Пазарът ,който е доста голям там е фрашкан с народ.Мерки имало :lol:
В цял свят е така. Познати от Лондон ми казаха, че там е някакъв ужас. Никой нищо не спазва.
А за метрото им въобще да не говорим - мазаляк :dontknow:

Потребителски аватар
itmpm
Регистриран: нед окт 16, 2011 5:06 pm

Мнение от itmpm » пет мар 27, 2020 11:24 am

Китай закрива 21 милиона мобилни абонати, повдига въпрос за истинския брой жертви на коронавируса
https://www.falun-bg.info/

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » пет мар 27, 2020 11:32 am

zack написа:
пет мар 27, 2020 11:19 am
misacho написа:
пет мар 27, 2020 11:14 am
В цял свят е така. Познати от Лондон ми казаха, че там е някакъв ужас. Никой нищо не спазва.
А за метрото им въобще да не говорим - мазаляк :dontknow:
Хората, ден по ден, все повече ще свалят гарда. Ще им писне да живеят в тази параноя как трябва да ги страх да бутнат копчето на асансьора и да се мият по 20 пъти на ден. Отделно, че и тези, които трябва да съблюдават за дисциплината, няма как да следят всеки ъгъл, всяка будка или всеки магазин.

В крайна сметка, здравето и животът на всеки е личен негов приоритет. Не можеш да очакваш държавата да те пази, ако ти самият не полагаш усилия.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет мар 27, 2020 11:41 am

zack написа:
пет мар 27, 2020 11:02 am
И какъв е проблемът да се вземат данни от страни с подобни на нашите мерки, в които са направили вече стотици хиляди тестове :dontknow: С какво повече ще помогне на статистиката правенето на примерно 20000 теста при нас, особено такива, които дават 80% грешка :dontknow: ...
Проблемът е, че има разлики от страна до страна, то даже в строгостта на мерките и особено около спазването им :laughm: има разлики, а като се добавят и другите неща... примерно възрастова структура, хигиенни и социални навици, от къде точно е тръгнал вирусът в дадената страна и т.н. Ако щеш, предполага се, че има даже и различни щамове (два "главни", но може би и доста с по-леки мутации?) на вируса, с различна "сила" и заразност. :dontknow:

Освен това :!: :!: :!: . Струва ми се, че до момента НИКЪДЕ не е правено подобно, масово или поне "социологическо" тестване. Поправи ме, ако греша. ;)

itmpm написа:
пет мар 27, 2020 11:24 am
Китай закрива 21 милиона мобилни абонати, повдига въпрос за истинския брой жертви на коронавируса
https://www.falun-bg.info/
Ей това най ме притеснява около тази публикация: че статията е взета "ТheЕpochТimes.com". Споменатият е абсолютен парцал, сайт за глупости, мистификации и фалшиви новини и т.н. А явно и твоят е подобен, щом взема "сигурна" информация от него :dontknow: ...

Заключена

Върни се в “Медицинско-лекарствени раздумки”