Пандемията от COVID-19 (05-07.2020)

Предполагам всички са чували нещо по темата за "световната конспирация на фармацевтичните компании" (или просто за мизантропската, крайна комерсиализация) по въпроса около "болестоопазването". И някой да не е чувал нищо, тук е мястото да се говори за подобни неща... както и просто за болести, разбира се :) ...

Модератор: mmirro

Потребителски аватар
FENIX
Регистриран: съб мар 17, 2007 4:37 pm

Мнение от FENIX » пет юли 17, 2020 6:56 pm

Говорят за трайни увреждания при положение, че няма такива наблюдения и няма как да има. Вирусът е от съвсем скоро, а от още по-скоро се изследва. Затова горната статия на професора е доста по-добра и достоверна. И не, тя не използва оптимистични думи, а реалистични. Крайностите според мен имат съвсем други цели.
LET IT SNOW, LET IT SNOW....
http://www.youtube.com/watch?v=Z2MbAMLa3oI
http://www.vbox7.com/play:98630119
Уеб камера с панорама от Мелник:
http://weather-webcam.eu/melnik-na-jivo ... idi-webcam

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » пет юли 17, 2020 7:44 pm

weather_master написа:
пет юли 17, 2020 6:35 pm
Ами ще можем да разберем дали Гришо ще има проблеми. Иначе вчера имаше огромна опашка за тестове. И ние се тествахме без нищо да ни има и естествено тестовете са отрицателни. Но имаше и видимо болни. Според мен има не малък шанс да се заразиш с вируса от самата лаборатория.

Ами чии го търсите там ако нищо Ви няма? Идете на Черно море, не е толкова зле колкото ви се казва. И чужденците хич ги няма даже.....

Потребителски аватар
pulipet
Регистриран: пет юни 07, 2019 7:44 pm

Мнение от pulipet » пет юли 17, 2020 7:56 pm

има сговор м/у нас с гърците да ни цакат така
вярно ходят големи цървули от нашите там,на какво ли не се нагледах и наслушах :lol:
на тях им трябват туристи с пари
спестих си 1200 300 евро

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » пет юли 17, 2020 8:16 pm

Абе парите са си пари. Гърците имат нещо предвид очевидно, но не мисля, че е свързвано с "преценяване" на българите, защото уж ходели селяндури. Ходят и много богати, ходят и по-бедни, но е факт, че по Халкидики и Тасос е фрашкано с българи и масово ние им правим оборота. Така че мисля сме желани като туристи. Освен това селянията тук я няма там. И аз бях 3-4 поредни лета там и видях. Не е безхаберно като тук.
Иначе в нашия хотел на Златните няма промяна. Все така 20 30% заетост. Промяна в цените на нощувките няма. Тоест нищо атрактивно с цел привличане на туристи. Тяхната липса занимарява курортите. Много магазини и бутки не отварят, стои мръсно и неподдържано. Това надали ще накара един румънец, например, да се върне пак с приятели.
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » пет юли 17, 2020 9:14 pm

Е какво да имат предвид, вероятно Ишгъл, Австрия. Да ти се изсипят в страната няколко милиона човека няколко десетки хиляди от тях инфектирани, нали се сещате какво може да стане, на практика този персонал там пък и живеещите в Солун, Кавала се срещат ежедневно с заразени, каквито и мерки да се спазват все ще се предаде заразата. Сметни една геометрична прогресия с n1 30 000 и константа 1.5 да видиш какво число ще се получи само за месец. Да не говорим че тези курорти се превръщат в гнезда на разпространение на заразата, тия хора се хранят, пият спят на едно място после се връщат в страните си и епидемията плъзва. Ишгъл мисля в момента ги съдят.
А бликат снежинки сребристи,
прелитат, блестят кат кристал,
проронват се бели и чисти
и в локвите стават на кал.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб юли 18, 2020 1:54 am

298 са новите случаи на коронавирус у нас
18.07.20 в 00:49
Направени са 4 884 PCR теста.
Излекувани са 106 души, а четирима са починалите с коронавирус.

"Четирима са починали с коронавирус" - по-манипулативно и мъгляво твърдение от това не знам дали може да се формулира :dontknow: ...

В Чехия ще изискват отрицателен тест за Covid-19 на работниците от България
18.07.20 в 01:28
Работниците от три страни от Европейския съюз - България, Румъния и Португалия - ще трябва да представят отрицателен тест за коронавирус на работодателите си в Чехия, предаде "Асошиейтед прес".

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » съб юли 18, 2020 2:53 am

meteo fen написа:
пет юли 17, 2020 7:44 pm
weather_master написа:
пет юли 17, 2020 6:35 pm
Ами ще можем да разберем дали Гришо ще има проблеми. Иначе вчера имаше огромна опашка за тестове. И ние се тествахме без нищо да ни има и естествено тестовете са отрицателни. Но имаше и видимо болни. Според мен има не малък шанс да се заразиш с вируса от самата лаборатория.

Ами чии го търсите там ако нищо Ви няма? Идете на Черно море, не е толкова зле колкото ви се казва. И чужденците хич ги няма даже.....
Ами аз съм си от Бургас, ако не знаеш и 19-20 години съм си бил все на нашето море. ;)
Иначе на границата си трафик, нищо че е 03:00. Сутринта ще е нещо страшно тук.

Потребителски аватар
FENIX
Регистриран: съб мар 17, 2007 4:37 pm

Мнение от FENIX » съб юли 18, 2020 10:59 am

Над 20 кмета от общини и области в Северна Гърция са събрали подписи за отварянето на границата за свободно преминаване на българи. Туризмът в Северна Гърция изцяло разчита на българи и румънци. Не така е в Южна Гърция.
Откакто въведоха изискването за тестване, няма почти никакъв трафик на границата. Всеки ден съм там и го виждам. Нищо общо с преди. Гърците тестват на произволен принцип и на място, въпреки предоставените резултати от пътуващите.
LET IT SNOW, LET IT SNOW....
http://www.youtube.com/watch?v=Z2MbAMLa3oI
http://www.vbox7.com/play:98630119
Уеб камера с панорама от Мелник:
http://weather-webcam.eu/melnik-na-jivo ... idi-webcam

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » съб юли 18, 2020 12:11 pm

В групата Кулата Промахонас в Феисбук пишат за опашки . :dontknow: Дано го махнат това с тестовете ама според мен по скоро изобщо могат да затворят.
А бликат снежинки сребристи,
прелитат, блестят кат кристал,
проронват се бели и чисти
и в локвите стават на кал.

Потребителски аватар
ncuxap
Регистриран: пон дек 14, 2009 5:25 pm

Мнение от ncuxap » съб юли 18, 2020 12:13 pm

Що бе, нека има тестове, бонус за икономиката ни е - хем лабораториите правят стабилен оборот, хем повече хора се преориентират към нашето море за да избегнат разправията с теста. :grin1:
Щастието не е х*й, да го хванеш с ръка. (П. Куелю)

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » съб юли 18, 2020 12:49 pm

ncuxap написа:
съб юли 18, 2020 12:13 pm
Що бе, нека има тестове, бонус за икономиката ни е - хем лабораториите правят стабилен оборот, хем повече хора се преориентират към нашето море за да избегнат разправията с теста. :grin1:
Доста хора вече отказаха Гърция, това с тестовете ги връща на Черно Море, България и да искаше да ни направят добро гърците, повече от това няма накъде, направо не е за вярване, но туризма ни ще спечели много от това. Созопол е пълен с българи, сега ще се напълнят и другите градчета и селца.

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » съб юли 18, 2020 12:53 pm

Да, да - пълни се с народ - което води до по-бързо разнасяне и разпостранение на вируса по морето! :thumbdn: Да не говорим, че Бургас още от сутринта пак е задръстен с дезориентирани автомобили с туристи. :thumbdn:
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб юли 18, 2020 4:55 pm

С това приключваме и въпроса за "високата смъртност" от Covid-19 в Иран :deal: :

Хасан Рохани обяви, че 25 милиона иранци са се заразили с Covid-19
18.07.20 в 16:04

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб юли 18, 2020 4:57 pm

Ами нормално, в Бургас указателните табели са доста дезориентиращи. Почти всяка година, минавайки транзит през града на път за Синеморец, се обърквам :deal: . Има минимално подобрение през последните 2-3 години, но е само минимално. :dontknow:

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » съб юли 18, 2020 5:11 pm

Аз май месец бях до Созопол и на юг до Синеморец и Резово. Още на магистралата преди Бургас съзрях табелка "Созопол" и тръгнах по този път през някакви села. Общо взето приятен двулентов път и се включих някъде след Бургас по пътя на юг. Така избегнах града.

На връщане обаче зареждах гориво в Бургас и влезнах. Имаше някакъв ремонт в града и липсваха указателни табели за заобикаляне типично по български. С карта и навигация обаче лесно се оправих.

П.С. : Август месец мисля пак да посетя района на Синеморец. Дано не е пренаселено
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Заключена

Върни се в “Медицинско-лекарствени раздумки”