Пандемията от COVID-19 (11-12.2020)

Предполагам всички са чували нещо по темата за "световната конспирация на фармацевтичните компании" (или просто за мизантропската, крайна комерсиализация) по въпроса около "болестоопазването". И някой да не е чувал нищо, тук е мястото да се говори за подобни неща... както и просто за болести, разбира се :) ...

Модератор: mmirro

Изкарали ли сте вече (или карате ли в момента) COVID-19? АНОНИМНО Е!

Анкетата завърши на ср дек 02, 2020 6:04 pm

ДА, потвърдено с PCR-тест (или друг вид тест)
3
13%
Почти сигурно ДА, с доста от специфичните симптоми, но без твърдо потвърждение с тест
5
22%
Може би ДА, имах слаби подозрителни симптоми
4
17%
Може би НЕ/не знам, не съм имал съществени подозрителни симптоми
7
30%
Почти сигурно НЕ, проверено е с подходящи изследвания
4
17%

Общо гласове: 23

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » вт ное 10, 2020 12:28 am

Ако не е грешка, над 100 умрели за вчера. Смисъл???
Англия праска по 30 000 нови случаи дневно и има 200 починали. Ние правим по 4000 случаи и 100 умрели.
Също факта, че почти 50% от пробите са положителни е повече от притеснително.
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » вт ное 10, 2020 1:09 am

ASENOV написа:
пон ное 09, 2020 7:54 pm
Windy написа:
нед ное 08, 2020 2:44 pm
Хора, май съм с короната, нямам никакво обоняние, чувствам се като бит :( Дадох проба за PCR, утре ще излезе.
Предполагам, вече имаш резултат? :roll:
Положителен... Между другото на опашката на която бях почти нямаше отрицателни...
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » вт ное 10, 2020 1:13 am

Просто ние правим изключително малко тестове и ПСР тестовете въобще не мога да се използват дори за ориентир за броя на заразените.
Вече хората масово не се тестват, дори да знаят, че се болни. А с въвеждането на пунткове за безпатни антигенни тестовe всички ще се втурнат на безплатното и съвсем няма да се правят ПСР тестове, така че съвсем никаква статистика за заболяемостта няма да имаме.

Още пролетта казах, че най-точен показател в случая е смъртността. 106 души за последните 24 часа. Само забележете колко по-населени страни имат сходни с нашите числа починали. Вероятно вече сме на първо място по смъртност в Европа, ама дори ме мързи да смятам сега.И това е съвсем нормално след като сме единствената страна с никакви мерки. В петък вечерта се разходих и дори видях работещи барове. Малко преди полунощ пък имаше отворени ресторанти с все още стоящи на масите клиенти.

Утре пък Мангъров, който не спира да приказва как не трябва да има мерки, излиза на протест срещу мерките, а мерки всъщност няма.
В България положението е като някакъв много изчанчен филм с нестандартен хумор, който само изтънчени филмови критици могат да разберат.
Реалист.

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » вт ное 10, 2020 4:28 am

Скорошно оздравяване, Уинди!

Потребителски аватар
zaples14
Регистриран: нед юни 20, 2010 9:11 am

Мнение от zaples14 » вт ное 10, 2020 7:41 am

Заради тоя прост народ ще наложат задължителното носене на маски навсякъде.
"Протестирайте колкото си искате - тоталитарна власт лесно не пада." ГЕРБ

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт ное 10, 2020 10:29 am

След 15 дни с коронавирус - Борисов мина на инжекции и вливания
09 NOV 2020
Премиерът е отказал да влезе в болница, където да бъде оказана медицинска помощ

И двете медии са (полу)спорни, така че няма никаква гаранция за автентичност на написаното :dontknow: ... Но нека да се знаят боклучавите медии все пак, слкед като се разбере, че "новините" не са верни :grin1: ...

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » вт ное 10, 2020 10:36 am

Тези 100 починали са вероятно изравняване заради почивните дни, когато не да подавани данни. Надявам се защото броя починали днес отразява броя заразени преди около 17 дена, когато случаите бяха 1500. После имаше взрив, когато случаите бяха с ръст 1,15 на дневна база и след това скочихме на малко под 40000. Тези тестове вече нищо не отразяват, 43% положителни, Швеция до колко стигна 18%?
Свърши се с носене на маски, мерки и тнт, това са превантивни мерки, не след дъжд качулка. На заведенията им паднал оборота, на някои до 80% и доста са затворили, искат компенсации, е това е след дъжд качулка, хем ще има загуби, хем болниците блокираха.
Уинди, ти си млад, всичко ще е ок, само си пази близките и това е, успех.
А бликат снежинки сребристи,
прелитат, блестят кат кристал,
проронват се бели и чисти
и в локвите стават на кал.

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » вт ное 10, 2020 10:48 am

При мен вече е девети ден откакто имах продължителен контакт с болен и не съм усетил някакви симптоми, освен обичайната ми отпадналост в следствие на хронично недоспиване. :| Интересното е, че приятелката на болния си направи антигенен тест и беше отрицателен, не знам доколко са надеждни тези тестове.
Аз не съм си правил тест, но започва да ме човърка отвътре дали има вероятност да съм го изкарал и се чудя дали да не се тествам. Макар че според мен просто не съм заразен, защото смятам за митове и легенди слуховете, че има хора, които го карат без абсолютно никакви симптоми - трябва поне някакви леки да имат.
Някой познава ли наистина хора, които са положителни и не са имали абсолютно никакви симптоми?
Реалист.

gugun4u
Регистриран: ср апр 30, 2014 1:18 pm

Мнение от gugun4u » вт ное 10, 2020 11:08 am

Weatherman написа:
вт ное 10, 2020 10:48 am
При мен вече е девети ден откакто имах продължителен контакт с болен и не съм усетил някакви симптоми, освен обичайната ми отпадналост в следствие на хронично недоспиване. :| Интересното е, че приятелката на болния си направи антигенен тест и беше отрицателен, не знам доколко са надеждни тези тестове.
Аз не съм си правил тест, но започва да ме човърка отвътре дали има вероятност да съм го изкарал и се чудя дали да не се тествам. Макар че според мен просто не съм заразен, защото смятам за митове и легенди слуховете, че има хора, които го карат без абсолютно никакви симптоми - трябва поне някакви леки да имат.
Някой познава ли наистина хора, които са положителни и не са имали абсолютно никакви симптоми?
Знам за двама понати, които са го изкарали буквално за два часа. Единия беше с температура за това време. Другия Нещо подобно и няколко покашляния. И знаят, че са го изкарали само защото са били контактни и съответно с положителен PCR заради факта, че са били контактни. Това беше по времето, в което все още изследваха контактните. Вече РЗИ не го правят. Всички останали, които знам с корона са си имали повече или по - малко продължителни симптоми.
Другото е, че антиген тестовете вършат работа ако си го карал до 2-3 месеца. После имало уж клетъчна памет, която те пази, но не може да се хване с тест. Аз самия си направих наскоро антиген - отрицателен, въпреки, че февруари края изкарах нещо, което имаше почти същите симптоми, които са на COVID, а майката на жената, която беше в нас за да помага с малкия, че се бяхме изпонатръшкали всички, загуби и вкус и мирис, тогава. Аз само такъв симтом нямах. Иначе 1 седмица+ - 37.5 - 37.8, не искаше да спада, суха кашлица повече от две седмици, гърдите боляха яко(а уж ме слушаха 5 пъти и не се чуваше нищо, което после разбрах че при пневмонията от ковид на слушалка наистина не се чувало нищо), отпадналост, никакво повлияване от лекарствата. Е да де, ама при все, че атиген теста ми е е отрицателен сега, няма как да съм сигурен наистина ли съм го изкарал или не или съм изкарал нещо друго подобно.

П.С. За мен основната причина за големия процент положителни е, точно, че спряха да изследват контактни и сега човек ходи да си прави тест само ако има съмнения, че е болен. Другото е, че адски много хора са болни и не си правят тест ако ножа на опре на кокала защото не им се дават по 100 лева.

Потребителски аватар
snow wall

Мнение от snow wall » вт ное 10, 2020 11:09 am

Една приятелка има положителен тест и само хрема, не е ясно дали хремата е от това. Една колежка, работя с мъжа и: ,,виждл някаква умора в очите И,,😆, мислех да му кажа, че сигурно е от него, седят седмица вече заключени с две деца, едното тиинейджър. Носят им храна и им изхвърлят боклука, той не е положителен, за сега.
При грипа също е така, само 25% развиват симптоми, което може би обяснява, как жена ми влачи всяка зима разни вируси, а аз не се разболявам. Казаха ми, че е много вероятно, аз да я заразявам, но да не боледувам със сериозни симптоми, защото имам контакт със десетки хора на ден :dontknow: А може и да не е така.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт ное 10, 2020 12:39 pm

Доц. Мария Стаевска: Алергичните пациенти боледуват по-рядко от Covid-19
10.11.20 в 09:04
...
Кожни и алергични реакции при заразени с Covid-19

"Да. Това не е много изненадващо. Около 20% от пациентите с Covid-19 имат и кожно засягане. Основно тази болест засяга горните дихателни пътища, за съжаление при част от пациентите засяга и долните дихателни пътища. И невролози, и кардиолози съобщават, че има засягане и на други органи."

Астма – алергичен произход

"Пулмолози и алерголози обикновено лекуват астмата. Тя е болест на дихателната система, това е една от най-често срещаните алергични болести – най-честата астма е алергична. От една страна, алергичните пациенти са в по-добра позиция в условия на Covid, защото се оказа, че алергичните пациенти имат по-малко рецептори, за които може да се захване вирусът, и те реално боледуват по-леко и по-рядко. Това, което изненада и китайските учени в началото на пандемията, е, че при тежко болните от Covid-19 рядко има алергични хора и хора с алергична астма. От друга страна обаче, пациентите с неалергична астма, наистина са в по-голям риск от по-тежко протичане на болестта. Така че ние много внимаваме и много обгрижваме пациентите, особено с тежка астма. В момента има изключително голям скок в развитието на медицината за лечение на тежка астма – а именно биологичната терапия. Слава богу, тя е достъпна и в България – Здравната каса плаща това скъпо лечение.
...

Потребителски аватар
snow wall

Мнение от snow wall » вт ное 10, 2020 2:44 pm

Меркел: Край на ограниченията, когато 60-70% от хората имат имунитет
https://www.bgonair.bg/a/4-world/208628 ... unitet/amp
Какви са ограниченията в Германия? Това май няма много голяма логика, защото епидемиите се самоограничават при определен процент преболедували и така никога няма да се достигне до 70-80% със строги мерки. Най-вероятно има пред вид до като не бъде извършена масова ваксинация. Но има хора които нито искат да се разболяват, нито да се ваксинират :grin1: Голяма борба ще е да се влезе в тези 20-30 процента :laughm: кръга все повече и повече ще се затага около тази група, борба на изтощение ще бъде. За повечето изборът е заразяване или ваксиниране.

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » вт ное 10, 2020 4:31 pm

Dobrovolno shte e vaksiniraneto v Germaniq. Nqma da e zadylzhitelno. 40% ot naselenieto sa v riskovata grupa poradi vyzrast, hronichni bolesti ili nadnormeno teglo. Za tqh shte ima vaksini nai-napred. Otdelno lekari, uchiteli, sanitari, polizai, socialno znachimi profesii tqh shte vaksiniat pyrvo. Az ostavam v grupata ot 30-te%, koito NQMA da se vaksinirat. :wink:
Merkite sega v Germaniq sa:
maski v magazinite i obshtestveniq transport
zabraneno e sybirane na grupi ot poveche ot 10 choveka, a do 10 choveka maximum ot 2 semeistva
razvlekatelnite zavedeniq sa zatvoreni - fitnes, baseini, restoranti, hoteli, barove, diskoteki, kina teatri, muzei
vsichko ostanalo e otvoreno - vsichki magazini, frizyorski saloni, detski gradini, uchilishta
Mek Lockdown e ot 1 noemvri, pochti ne se useshta.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

doncho
Регистриран: нед апр 10, 2011 2:49 pm

Мнение от doncho » вт ное 10, 2020 6:14 pm

Опозицията с юмрука драматично е яхнала предстоящите човешки трагедии.

Дрисльовците първо реваха, че няма вирус, че на хората се плаща за да се пишат болни от коронавирус, че всичко е една конспирация за да се ограничат свободите и да се затвори устата на хората. Сега реват, че кризата била голяма и мерките не били достатъчни. Още тогава по-умните казаха, че дрисльовците реват, защото искат положението да стане катастрофално за да могат да плюят както само те умеят и да се докопат до властта заради недоволството на хората от тежката ситуация. Дрисльовците не искат нещата да се оправят, те искат тежка ситуация и катастрофа понеже друг начин да вземат властта няма.

https://www.24chasa.bg/mnenia/article/9209823
Игнорирайте идиотите, те са неспасяеми.

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » вт ное 10, 2020 6:32 pm

snow wall написа:
вт ное 10, 2020 2:44 pm
Меркел: Край на ограниченията, когато 60-70% от хората имат имунитет
https://www.bgonair.bg/a/4-world/208628 ... unitet/amp
Какви са ограниченията в Германия? Това май няма много голяма логика, защото епидемиите се самоограничават при определен процент преболедували и така никога няма да се достигне до 70-80% със строги мерки. Най-вероятно има пред вид до като не бъде извършена масова ваксинация. Но има хора които нито искат да се разболяват, нито да се ваксинират :grin1: Голяма борба ще е да се влезе в тези 20-30 процента :laughm: кръга все повече и повече ще се затага около тази група, борба на изтощение ще бъде. За повечето изборът е заразяване или ваксиниране.
А какво правят хората, чийто клетъчен имунитет е силен и не допуска вируса. Някои хора и да искат не могат да се разболеят.
Чувствам, че искат да ни направят маймуни. :grin1:

Заключена

Върни се в “Медицинско-лекарствени раздумки”