Пандемията от COVID-19 (11-12.2020)

Предполагам всички са чували нещо по темата за "световната конспирация на фармацевтичните компании" (или просто за мизантропската, крайна комерсиализация) по въпроса около "болестоопазването". И някой да не е чувал нищо, тук е мястото да се говори за подобни неща... както и просто за болести, разбира се :) ...

Модератор: mmirro

Изкарали ли сте вече (или карате ли в момента) COVID-19? АНОНИМНО Е!

Анкетата завърши на ср дек 02, 2020 6:04 pm

ДА, потвърдено с PCR-тест (или друг вид тест)
3
13%
Почти сигурно ДА, с доста от специфичните симптоми, но без твърдо потвърждение с тест
5
22%
Може би ДА, имах слаби подозрителни симптоми
4
17%
Може би НЕ/не знам, не съм имал съществени подозрителни симптоми
7
30%
Почти сигурно НЕ, проверено е с подходящи изследвания
4
17%

Общо гласове: 23

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » ср ное 25, 2020 8:23 am

Е как ще са прогнозни, как се прогнозира смърт, такова нещо до сега не бях чувал. Това са брой съобщения за смърт, които попълват лекарите и ги изпращат в службите по гражданско състояние.
На мен ли ми се струва така или броят хоспитализирани не се е повишил-6365?
А бликат снежинки сребристи,
прелитат, блестят кат кристал,
проронват се бели и чисти
и в локвите стават на кал.

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » ср ное 25, 2020 8:32 am

Николай, не е зле да не изказваш хвърчащи във въздуха мнения.
Данните са на база издадени смъртни актове от общинските администрации.
НСИ са уточнили, че данните са ПРЕДВАРИТЕЛНИ, защото има забавяне в обработването на всички съобщения за смърт, т.е. ДАННИТЕ МОГАТ ДА БЪДАТ КОРИГИРАНИ САМО В ПОСОКА УВЕЛИЧЕНИЕ НА СМЪРТНИТЕ СЛУЧАИ.
Забележки:
Данните за 2020 г. са предварителни. При ползването им моля да имате предвид, че има закъснение в регистрирането/обработването на някои съобщения за смърт или броят на смъртните случаи през седмиците на 2020 г. ще се увеличава при всяко следващо генериране на тази справка.
Данните включват всички български и чужди граждани с настоящ адрес в страната, умрели на територията на страната.
В данните не са включени българските граждани, умрели в чужбина.
Данните са разпределени по седмици според датата на смъртта.
https://www.nsi.bg/bg/node/18121/
Реалист.

Потребителски аватар
snow wall

Мнение от snow wall » ср ное 25, 2020 8:50 am

Казват по Нова ТВ, че сме номер 1 по смъртност от ковид в света 27,3 на 100хил. Най-накрая сме първите в света по нещо. Би трябвало да сме близо до пик, ако не, би било много лошо.
Спомня ли си някой, колко са били хоспитализираните вчера?

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » ср ное 25, 2020 9:15 am

snow wall написа:
ср ное 25, 2020 8:23 am
Е как ще са прогнозни, как се прогнозира смърт, такова нещо до сега не бях чувал. Това са брой съобщения за смърт, които попълват лекарите и ги изпращат в службите по гражданско състояние.
На мен ли ми се струва така или броят хоспитализирани не се е повишил-6365?
Оу ужас. Мислех, че са предварителни прогнозни.
Ужасно много починали и стават все повече... :cry:
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » ср ное 25, 2020 9:55 am

Още 155 българи прекрачиха прага към отвъдното през вчерашния ден. :?
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » ср ное 25, 2020 10:02 am

Колкото и в 85-милионна Турция.

И 8 починали в 125-милионна Япония.

Ама ние сме голяма страна, можем да си позволим да редуираме малко населението. :dontknow: Нали, стратег?
Реалист.

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » ср ное 25, 2020 10:18 am

Един приятел е на мнение, че нарочно допуснаха това със смъртността да се случи, за да намалят броя на пенсионерите и да облекчат трайно пенсионната система след епидемията. Аз се смях като го говореше, ама ще видим на финала колко хора ще умрат и може да се окаже не чак толкова смешно твърдение... :?

А инаюе няма как да имаме здравна система при емиграцията на 70% от дипломиращите се лекари още след дипломирането, което значи че още повече емигрират няколко години по-късно. Тоест и без злоумисъл пак щеше да стане лошо положението в един момент, почти със сигурност.
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » ср ное 25, 2020 10:23 am

Weatherman написа:
ср ное 25, 2020 10:02 am
Колкото и в 85-милионна Турция.

И 8 починали в 125-милионна Япония.

Ама ние сме голяма страна, можем да си позволим да редуираме малко населението. :dontknow: Нали, стратег?
Не ме вкарвай в неща, които не съм казал.

Тези жертви са изцяло на съвестта на ГЕРБ, които не си мръднаха пръста цяло лято да подобрят здравната система и лично на хора като теб, които ги подкрепяте :wink:. Вие сте убийците на България повече от десетилетие. Когато търсиш отговорни за жертвите, първо се погледни в огледалото.
Аз мерките ги спазвам, ходя с маска, пазя дистанция, на заведение не съм излизал от лятото. А ти наскоро не направи ли едно събиране у вас, дето имаше заразени и после рева във форума дали не те е хванало :dontknow:. Кой знае колко хора после сте изпозаразили по веригата. Вероятно част от жертвите в статистиката са плод и на твоето събиране. Убийци хем индиректно с бездействие, корупция и кражби, хем и директно с разни вечеринки.

Потребителски аватар
Мракогор
Регистриран: съб окт 20, 2007 9:49 pm

Мнение от Мракогор » ср ное 25, 2020 10:32 am

Стратег, нека не забравяме и Р. Радев, С. Трифонов, разни отровни триа, Мангъров, горящите маски и не на последно място фактът, че има голям процент дебили дето вярват,че земята е плоска бил гейст ще ги чипира и че дават по 1800лв да те пишат болен а вирус няма.......

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » ср ное 25, 2020 10:52 am

Още една колежка ми се "похвали", че е била ковидясала и днес се завръща на работа. Преди малко ми писа за "здрасти".
Нея по принцип всяка зима доста сериозно я сваля сезонният грип и двуседмичен болничен не ѝ мърда, откак работя с нея.

Сега обаче каза, че с ковида е било някак по-странно и различно. Разбира се, в доста лека форма го е минала.
Каза, че темп е била относително ниска, защото при грипове е правила по-висока почти винаги, но пък от друга страна десет дни е имала почти нулев апетит, свалила е пет кила, постоянно ѝ се гадело и повръщало, нямала е вкус и обоняние към две седмици и още не са и на 100%, но за щастие до антибиотици не е стигала. Помпила е някакви добавки и аспирин.
Не е ходила да си прави втори тест, защото положителния си го е направила на някъде десетия ден откак е била заразена, когато е почувствала тепърва някакви по-явни симптоми и отпадналост.
Masturba tu mente y eyacularás ideas!

raptor
Регистриран: вт юни 17, 2008 7:05 am

Мнение от raptor » ср ное 25, 2020 11:11 am

Аз също мисля, че го изкарах, всъщност още го карам май. 3-4 дни с температура, първите 2 с до почти 39 градуса, после по-малка, отпадналост, загуба на вкус и мирис. Сега след 10-тина дни само лека отпадналост чувствам от време на време, леко започна да ми се възстановява вкусът и мириса. Не съм си правил тестове, нямам и такова намерение.
За мерките- твърде късно, според мен излишно. Нито ще се намали броят на смъртните случаи, защото тепърва има да измират още много хора от сега заразените, нито ще се намали броя на новозаразените кой знае колко, защото всичко е пламнало. Затварянето на градините и училищата ще остави много хора без работа, точно сега срещу празниците в началото на зимата. Икономическите последици ще са трагични.
Стана както в старата нашенска поговорка- и солта, и тоягите, накрая си и плащаме....

Потребителски аватар
storm
Регистриран: вт дек 08, 2009 6:37 pm

Мнение от storm » ср ное 25, 2020 11:30 am

raptor написа:
ср ное 25, 2020 11:11 am
Аз също мисля, че го изкарах, всъщност още го карам май. 3-4 дни с температура, първите 2 с до почти 39 градуса, после по-малка, отпадналост, загуба на вкус и мирис. Сега след 10-тина дни само лека отпадналост чувствам от време на време, леко започна да ми се възстановява вкусът и мириса.
В началото на месеца имах почти същите оплаквания,до 38.5 Т за 3 дни,после за седмица нямах обоняние.Вкус не съм губил.Тест не съм правил,но може и да е било корона.

Потребителски аватар
pulipet
Регистриран: пет юни 07, 2019 7:44 pm

Мнение от pulipet » ср ное 25, 2020 11:37 am

ставаме все повече... :laughm:

Потребителски аватар
snow wall

Мнение от snow wall » ср ное 25, 2020 11:52 am

И аз бях болен в кря на миналия, началото на този месец, висях 15 дена в къщи, но не, не било корона, направих 2 теста за имуноглуболини и отрицателни, а жената го е изкарала, пак със същият вид тестове потвърдено. Не знам колко е възможният% за фалшиво отрицателен, но то и не приличаше на корона- хрема гърло и кашлица, но с храчки и без болки и температура, даже си бях доата жизнен, единият ден ходих с километри из гората за гъби и събирах листа из двора на село . Но гърба си ме болеше и на прегледите от работата казаха че на слушалки дишането ми не звучи добре и то 20 и повече дена след като бях болен. Всъщност те ми обърнаха внимание, че може да е КОВИД, според мен си беше настинка и така се оказа.
Явно най-доброто предстои :grin1:

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » ср ное 25, 2020 12:21 pm

В нашия офис само аз оставам сух засега. До кога така ще държа укрпепленията? Аз съм особено изложен на риск, защото работя на място с много хора. До момента не съм спрял с ежедневните си рутинни неща, никаква отпадналост и никакъв сигнал от организма за нещо. Ако накрая от антигенен тест се окаже, че съм го минал ще съм супер изненадан. :hmm:

Заключена

Върни се в “Медицинско-лекарствени раздумки”