ПРЕДСРОЧНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2021 (11.07.) - ДЕЙНОСТ НА НОВИЯ ПАРЛАМЕНТ, ПАЗАРЛЪЦИТЕ ЗА КАБИНЕТ

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » пон авг 02, 2021 4:03 pm

Дончо, аз доста се съмнявам повечето депутати от парламентарната група на ИТН изобщо да са знаели нещо по въпроса, те са там за бройка. Конците ги дърпа новият месия с фетви от пещерата, на мен Слави много ми напомня за един друг човек, той управляваше милиони хора по този начин обвит в мистичност и загадъчност, там някъде в планината.
А би било нормално всички хора да знаят кой евентуално ще ги управлява още преди изборите.

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » пон авг 02, 2021 4:53 pm

raptor написа:
пон авг 02, 2021 3:50 pm
И така докато се дрънкат кой какъв е, токът за бизнеса утре стана 330 лв/мгвт, с всички накичени екстри отиваме на 50 ст/квтч. В нашия бранш вече се говори за драстично увеличение на цените, и май няма да е само при нас. Един обикновен квартален хранителен магазин плащаше сметки за ток до миналата година за летните месеци около 1000-1200 лв/месец, сега ще плаща около 2.
Миналото лято не беше горещо, сега се вдига рекордно потреблението, аз почти не спирам климатика, добре че дъщерята я няма иначе още щеше да се вдигне потреблението :grin1: на целият Балкански п-в е така, така че молете се да захладни.
http://www.eso.bg/doc/?460

doncho
Регистриран: нед апр 10, 2011 2:49 pm

Мнение от doncho » вт авг 03, 2021 12:01 pm

Престрелките продължават :grin1:

"Ако главно условие да станеш министър е да си участвал в протестите, то Йоло Денев е пръв кандидат."

"Май е време да върнем званието активни борци" (комунягите си ги влече от край време)

https://www.24chasa.bg/mnenia/article/10045963
Игнорирайте идиотите, те са неспасяеми.

raptor
Регистриран: вт юни 17, 2008 7:05 am

Мнение от raptor » вт авг 03, 2021 2:00 pm

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » вт авг 03, 2021 2:37 pm

vanevski написа:
нед авг 01, 2021 9:51 pm
Изображение

Планът на мутрите се движи в "правилният коловоз"!

Горко на излъганите! Kleta majka Balgaria!

"Доволни"от хода на Трифонов днес са не толкова онези, които му гласуваха, и гледат сега втрещени хазартното разиграване на гласовете им в тесния контекст на предложението те да бъдат похарчени евтино заради едното хитруване да прецакаш всички – и съюзници и врагове!!

“Файненшъл таймс”. -Задаващите се многомилионни траншове от ЕС за България са достатъчно основание за успеха на Трифоновия шантаж. Kak мутрите-бандити ще изпуснат келепира!!
Много на зле отиват нещата, ама нищо - важното е Стринг и компания да са доволни. Махнахме Бойко! Ура! :lol:

raptor

Мнение от raptor » вт авг 03, 2021 3:36 pm

И докато се чудите кой с кой ще/няма да се коалира, да не се чудите един ден като се събудите с двойно по-високи цени на всичко и/или масово затворили/фалирали фирми. За утрешния ден тока е все едно ми го добиват от фотоволтаици, на 60 ст/квтч. Явно масово от хората не се осъзнава това безумие, но ако се задържи дори и на по-ниски цени, ще има много тежки последици за икономиката и за джоба на всеки.

weather_master

Мнение от weather_master » вт авг 03, 2021 9:50 pm

Абе пак доста тъмни неща се въртят. Не мога да кажа, че са супер притеснителни, ама все пак: https://www.svobodnaevropa.bg/a/31389890.html :hmm:

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » вт авг 03, 2021 10:28 pm

Нищо притеснително не виждам в Пламен Николов. ИТН са избрали най-читавия от тях. Очаквах нещо от "24 часа" да изкопаят. Но щом Дончо не е пуснал линк, значи няма. :grin1:
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » ср авг 04, 2021 1:15 am

Кандидата за премиер (последния) изглежда добряк, антиконформости, послушен, има интелигентен вид, макар че май му липсва обща култура. Говори твърде общо по всички теми и няма някакво конкретно мнение по нищо. Освен за Преспанския договор, за който всеки пиянка в квартала знае, че е между Гърция и Македония. Изглежда много мек и подчинен. Очевидно е идеална фасада, изпълнител на задкулисни заповеди. Усмиохнат, образован и ползващ думи, които тиквата не е чувал през живота си като "констелация". От ден на ден прозира все повече задкулисие от тази партия и атаките срещу най-стойностните ни министри последните 20+ години ясно показаха това. Изсмукани от пръсти жълти обвинения от жълти сайтове. Хората обаче вече не са толкова прости или поне намалява процента на напълно заблудените.
Такъв премиер, аз лично НЕ искам. Трябва не само образование и интелигентно излъчване, трябва повече компетентност и много смелост, мъжкарство, както казва Хаджигенов - "политически тестостерон". Този очевидно не притежава тези качества.
Министъра по ромските въпроси ми беше колежка в курса и я познавам. С добри впечатления съм, но защо по дяволите ни е нужно такова министерство? Да се делим на българи и роми??? Дори ромите не са съгласни да има такова.
ИТН ни показва няколко седмици и месеци дори, че ще се бори основно с Бойко и ГЕРБ. И защо, като джипката ще е сменена е диванче в кабеларка. И фейсбук включванията са му същите, като дори на Тикво поне бяха забавни със скечове и просташки изказвания. Сменяме една самовлюбена мутра с друга.
Аз лично искам да ме управляват хора, като Асен Василев и Кирил Петков, млади, амбициозни, интелигентни и смели да се опълчат срещу мощната мафия, изсмукваща жизнената сила на страната. Или поне да им се даде шанс. При огромното доверие към тях - то просто е очеизвадно, че са неудобни за задкулисието.
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Victus
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » ср авг 04, 2021 12:36 pm

Прав си, че малко като царя говори. Със заучени фрази. За лидерските му качества още нищо не мога да кажа, но поне морално изглежда не е замесен в нищо съмнително. Някои изказаха съмнения, че ръководел твърде малък екип от хора. Ами, то навсякъде е така. Има йерархия и най-горното ниво контактува с няколко човека. Министерски съвет също се състои от 15-20 души.
Ето един плагиат в ИТН обаче. Не знам защо продължават да го лансират за министър. Малко го понижиха все пак. От правосъдието в МВР. :laughm:
Само факти: има ли части от чужд научен труд в книгата на кандидат-министъра Петър Илиев

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » ср авг 04, 2021 1:29 pm

Хипотеза 1 - заради потекло и/или е човек на някого
Хипотеза 2 - платил си
Хипотеза 3 - гологлав е с мутренско излъчване
По-интерсен е онзи, дето пише глупости във фб и си ги лайква сам. И ги изтрил, като разбрал, че ще е министър. И това ще е министър на правосъдието. :laughm:
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » ср авг 04, 2021 1:33 pm

Момчил мазното явно обича да вилнее по фейсбука наистина:

Изображение

:grin1: :grin1:
Stringmeteo написа:
пет сеп 10, 2021 1:15 am

По темата: да ти кажа, през оная работа ми е дали Кирил Петков или "Мунчо" ти е нарушил конституцията.

Victus

Мнение от Victus » ср авг 04, 2021 1:48 pm

Боже, боже. Чалгата до какъв морален упадък ни доведе. Такива приказки по фейсбук на преподавател към студент. :palm1:

weather_master

Мнение от weather_master » ср авг 04, 2021 2:53 pm

Лично аз предпочитам да ни управлява премиер с просташко поведение и говорещ на импровизация, пускащ базици, отколко пионка, говореща със заучени фрази, писани от сценаристи. Напомня ми на царя и Станишев това. Явно това време се връща. :( Ама за това протестирахте и това получихте. :laughm: Аз ще наблюдавам отстрани и ще гледам как вече истинското задкулисие се връща! Досега не сме имали случай обществото още да не знае министрите. На какво прилича това? Ревахте че демокрацията била постъпката по времето на ГЕРБ. Само гледайте за какво потъпкване ще става въпрос. :lol: Вече индикации за това има.

raptor

Мнение от raptor » ср авг 04, 2021 3:39 pm

Не че нещо, но наистина това беше предвидимо, казвахме ви го цяла година. ДБ няма как да събере достатъчно значима подкрепа (причините са дъвкани многократн), просто се хвърля държавата в пълна анархия. Слафчо определено тръгна зле, дори все пак да му мине правителството, едва ли ще изкара до зимата. Управление в този стил ще е пълен цирк, но и катастрофа за цялата държава. Дано поне след това се пръкнат нормални политици, но с това ниво на народа - трудна работа.

Отговори

Върни се в “Политика”