Реформите на новото мнозинство на ПБ в парламент 52. Дейност на правителството "Радев"

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
4itatel
Мнения: 1209
Регистриран: 21 мар 2020, 23:36

Мнение от 4itatel » 09 май 2026, 11:35

wolfie написа:
09 май 2026, 11:23
Просто смяна на караула, нищо друго. Виж как ДП и ББ седят като послушни ученички на първия ред притихнали.
Притихнаха защото ги е страх от разкрития покрай Петрохан :deal:

Потребителски аватар
bismarck
Мнения: 30492
Регистриран: 29 май 2008, 12:18
Местоположение: София, Видин

Мнение от bismarck » 09 май 2026, 11:40

Да, *към Дончо) - едно 70-80 на сто от втръсналите мутри по ТЖтата продължават да са петроханските педали, останалите до 100% - радевчетата. Последните - нали - щото няма как, все пак взеха бая вот и ще управляват.
Това, за разлика от конспирациите на Авренчанина, си е съвсем реална не-конспирация: показва, че медиите наистина са тотално под контрола на ЛГБТ-либерастията. За тях гласуваха 5 на сто от материала, но те имат 80-90 на сто от ТВ времето.

И да, не вярвам, че ще изкарат спокойно 4 г мандат. Всеки опит за разумна икономическа политика ще изкарва по 300-400 петрохански тъпоумника на жълтите павета с лозунги тип :тук не е Москва. Примерно. Гледам днес в коментарите към новините целият петрохански тролетариат е впрегнат на макс.

Stringmeteo
Site Admin
Мнения: 76742
Регистриран: 14 авг 2006, 22:51
Местоположение: София, Слатина (Хр. Смирненски/Г. Милев-Слатина)
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » 09 май 2026, 11:57

Прост народ - слаба държава.
--------------------
Големите хора обсъждат идеи, средните хора обсъждат събития, малките хора обсъждат... хората...

4itatel
Мнения: 1209
Регистриран: 21 мар 2020, 23:36

Мнение от 4itatel » 09 май 2026, 11:58

Бойко Рашков, особено след историята с оръжията на Петрохан, seriously....

doncho
Мнения: 14066
Регистриран: 10 апр 2011, 14:49
Местоположение: кв.Левски, София

Мнение от doncho » 09 май 2026, 12:54

wolfie написа:
09 май 2026, 11:23
Просто смяна на караула, нищо друго. Виж как ДП и ББ седят като послушни ученички на първия ред притихнали.
Няма никакъв смисъл да се пънат "от модела Пеевски и Борисов", при положение, че Радев взе 44% и има пълно мнозинство. Няма смисъл от квичащи и плюещи подскачащи маймуни, нагледахме се на такива последните години. Пък и като гледам някои продължават по същия начин (Възраждане просто не могат по друг начин, такъв им е натюрела, обаче явно и пеперастите не могат по друга начин). Ученичнки няма, имаше едни малоумни лайнари които като класическите полезни идиоти (беше им обяснявано многократно през годините ама то на редки тъпаци как да обясниш), че накрая ще докарат Радев на власт. Нещо да не се е случило така както предупреждавахме? Нещо неясно?
Игнорирайте идиотите, те са неспасяеми.

Потребителски аватар
SKYLINE
Мнения: 11212
Регистриран: 21 ное 2008, 12:40
Местоположение: Варна кв.Левски 77м.н.в.

Мнение от SKYLINE » 09 май 2026, 12:57



:deal: :laughm:

Потребителски аватар
nikolson
Мнения: 1788
Регистриран: 10 яну 2024, 21:53

Мнение от nikolson » 09 май 2026, 14:03

Минавам, само да напомня на дежурните кафЕви езици:

Правителството на К. Петков беше свалено с гласовете на Възраждане, ГЕРБ, ИТН и ДПС. Кой се каччи на руското влакче тогава?

Буци развали "сглобката", "щот' на тъй".

И всеки път връчваше властта на Радев и служебните му правителства.

Ето кой връчваше и връчи властта на Радев.

4itatel
Мнения: 1209
Регистриран: 21 мар 2020, 23:36

Мнение от 4itatel » 09 май 2026, 16:31

nikolson написа:
09 май 2026, 14:03
Минавам, само да напомня на дежурните кафЕви езици:

Правителството на К. Петков беше свалено с гласовете на Възраждане, ГЕРБ, ИТН и ДПС. Кой се каччи на руското влакче тогава?

Буци развали "сглобката", "щот' на тъй".

И всеки път връчваше властта на Радев и служебните му правителства.

Ето кой връчваше и връчи властта на Радев.
А това няма ли да напомниш

Изображение

Изображение

:deal: :deal:

Напред към Петрохан, Денков и Петков заедно с основен спонсор на хижата.

Биволъ с нов удар по хижарите


„Неблагодарните“ политици и благодетели ползвали и протектирали „оракула“ Калушев

Потребителски аватар
bismarck
Мнения: 30492
Регистриран: 29 май 2008, 12:18
Местоположение: София, Видин

Мнение от bismarck » 09 май 2026, 16:52

Петроханските отрепки разчитат на късата памет на масата. :cool:

doncho
Мнения: 14066
Регистриран: 10 апр 2011, 14:49
Местоположение: кв.Левски, София

Мнение от doncho » 09 май 2026, 18:41

Според вицепремиер в парламента има "партии с отпаднала необходимост" :deal: https://www.dnevnik.bg/analizi/predozir ... otpadnala/
Игнорирайте идиотите, те са неспасяеми.

Потребителски аватар
bismarck
Мнения: 30492
Регистриран: 29 май 2008, 12:18
Местоположение: София, Видин

Мнение от bismarck » 10 май 2026, 00:39

Първата най-лоша новина от новото правителство

https://business.dir.bg/ikonomika/pb-vn ... roduktsiya

Цените на СС продукти няма как да се свалят, защото:

Умнокрасивитетът, но не само, си мисли, че плодовете и зеленчуците никнат всяка нощ по ртафтовете на кауфланд
-Мързелът е тотален и необратим в сегашните условия (ще се самоизлекува при други условия)
-От горното следва - никой не и няма да произвеждапл и з.
Гледали ли сте какви плодове има в момента в Кауфланд? Единици, боклуци. В Лидл направо реално няма нищо
Причини? -Скъп транспорт на дълги разстояния и липса на наше производство.

Да видим как правителството ще попречи на високите цени, породени от свиреп дефицит. Никак. :buble:
Просто никак. Ще ограничи административно цени на пазарни продукти? Ама то и в момента гръцките череши са по 10-20 евро. И няма кой (естествено!) да ги купува, освен някакви фрикове по 100 грама. Като пример. Или доматите по 3-4 евро за турската пластмаса? Кам он, мен!

Но е забавно )

Екс-комуняките си знаят само рецитациите "спекула" чорбаджии и административно установени цени.
Ще става мноооого по-зле! :buble: :buble:
Що се кефя? Щото предвкусвам терзанията на средната малоумна маса. Имаща представители и тук.

Stringmeteo
Site Admin
Мнения: 76742
Регистриран: 14 авг 2006, 22:51
Местоположение: София, Слатина (Хр. Смирненски/Г. Милев-Слатина)
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » 10 май 2026, 10:35

Прост народ - слаба държава.
--------------------
Големите хора обсъждат идеи, средните хора обсъждат събития, малките хора обсъждат... хората...

Stringmeteo
Site Admin
Мнения: 76742
Регистриран: 14 авг 2006, 22:51
Местоположение: София, Слатина (Хр. Смирненски/Г. Милев-Слатина)
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » 12 май 2026, 11:13

Прост народ - слаба държава.
--------------------
Големите хора обсъждат идеи, средните хора обсъждат събития, малките хора обсъждат... хората...

Stringmeteo
Site Admin
Мнения: 76742
Регистриран: 14 авг 2006, 22:51
Местоположение: София, Слатина (Хр. Смирненски/Г. Милев-Слатина)
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » 12 май 2026, 11:45

bismarck написа:
10 май 2026, 00:39
...
Но е забавно )
...
Да, и на мен ми е много забавно. Особено като гледам "правилната", "пазарна" политика на всички досегашни наши управляващи, която водеше (и още води) до това, например, млякото да се изкупува за 30 цента литъра, а след това кофичка 400 милилитра кисело мляко да струва евро и нещо. "Пазарна" логика та дрънка! Стимул, та дрънка, още утре купвам 10 крави и започвам бизнес, няма как да изпусна толкова печеливша далавера! Ето, друг пример - защо началната цената на едро (или по-точно - веднага след производител) на сирене и кашкавал е 2-2,5 пъти по-ниска от цената по магазините? Бааах тази скъпа дейност по извозване на вече готова продукция до магазина и продаването ѝ след това! Или по-скоро става дума за преминаване на продукцията през "правилни" посредници - "пазарни" паразити, които пак се покровителстват от "някого"? За плодове, заленчуци могат да се кажат точно същите неща, тоест тези изкривявания важат за цялата палитра селскостопанска продукция. Системата е направена така, че реалните производители вземат нек'ви жълти ст'инки... ъъъ, пардон, червени центове вече :laughm: , колкото да не фалират прекалено бързо :grin1: , а истинската далавера се обира от някакви паразити.

Да, според мен значителна част от проблема е свързана с покровителстване на огромни рояци "пазарни" паразити, даже има цели отрасли на земеделието, покровителствани масирано встрани от всякаква разумна логика, като едрите "зърнари" например. :dontknow: Да, интересно е това, че насред цялостния батак в земеделието, който се вижда доста обективно даже и от простия "народ", има отделни "галеници на съдбата"... ъъъ... на властта имах предвид, на които са уредени "преференциални" цени за изкупуване на продукция, "преференциални" субсидии... изобщо преференциално благосъстояние. Темата за това, че всеки си тори и си пръска културите с каквото му скимне (включително със забраненото от... май над половин век вече? ДДТ) и никой не си прави труда да проконтролира това пък даже и няма нужда да я отварям, тя е съвсем "периферна" и "маловажна", на фона на целия останал "разцвет", нъл' тъй? :D

Тоест, и тук на пръв поглед най-смислените мерки изглеждат прости, но пак трябва ня#КОЙ да разреши или просто някой друг да има топки и/или да е перде (справка - Иван Христанов :laughm: ), за да бъдат приложени :dontknow: ...
Прост народ - слаба държава.
--------------------
Големите хора обсъждат идеи, средните хора обсъждат събития, малките хора обсъждат... хората...

Потребителски аватар
bismarck
Мнения: 30492
Регистриран: 29 май 2008, 12:18
Местоположение: София, Видин

Мнение от bismarck » 12 май 2026, 13:45

Страчничните невинни четящи да седнат добре, желателно в меко кресло, да поемат дълбоко дъх, хипервентилират половин минута, преди да прочетат следващото ми изречение:
Съгласен съм (с повечето от) написаното от Стринг отгоре. :buble:
Мога и да обясня защо, ама нека е друг път (няма ирония).

Отговори

Върни се в “Политика”