ВОЙНАТА НА ПУТИН В УКРАЙНА - ЧАСТ 11 (Видими наченки на превес на Украйна?) (03.2026-...)

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
Stringmeteo
Site Admin
Мнения: 76775
Регистриран: 14 авг 2006, 22:51
Местоположение: София, Слатина (Хр. Смирненски/Г. Милев-Слатина)
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » 11 май 2026, 14:35

Прост народ - слаба държава.
--------------------
Големите хора обсъждат идеи, средните хора обсъждат събития, малките хора обсъждат... хората...

Потребителски аватар
nikolson
Мнения: 1799
Регистриран: 10 яну 2024, 21:53

Мнение от nikolson » 11 май 2026, 18:21

Big brother is watching you

:roll2: :roll2: :roll2:

Поздравяваме ви с #Денпабедай


Потребителски аватар
SKYLINE
Мнения: 11213
Регистриран: 21 ное 2008, 12:40
Местоположение: Варна кв.Левски 77м.н.в.

Мнение от SKYLINE » 11 май 2026, 20:16

https://www.facebook.com/share/r/181mze ... tid=wwXIfr
Архитекта на двуполюсния свят :laughm:

Stringmeteo
Site Admin
Мнения: 76775
Регистриран: 14 авг 2006, 22:51
Местоположение: София, Слатина (Хр. Смирненски/Г. Милев-Слатина)
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » 11 май 2026, 21:44

Уĸpaйнa тecтвa лaзepнo opъжиe, yпpaвлявaнo oт АІ, ĸoeтo мoжe дa yнищoжaвa дpoнoвe зa ceĸyнди
Hoви ĸaдpи пoĸaзвaт ĸaĸ мoнтиpaнaтa нa peмapĸe плaтфopмa „Тrуzub“ пpocлeдявa и нeyтpaлизиpa въздyшни цeли c пoмoщтa нa изĸycтвeн интeлeĸт...
пpeди 4 чaca
Уĸpaйнa тecтвa cиcтeмa зa пpoтивoвъздyшнa oтбpaнa, ĸoятo paзчитa нa нacoчeнa eнepгия и coфтyep, a нe нa тpaдициoнни бoeпpипacи. Лaзepнaтa плaтфopмa, нapeчeнa „Tpизyб“ и paзpaбoтeнa oт yĸpaинcĸaтa ĸoмпaния Сеlеbrа Тесh, в мoмeнтa e в зaĸлючитeлнaтa cи фaзa нa тecтвaнe, ĸaтo нacĸopo пyблиĸyвaни ĸaдpи я пoĸaзвaт в дeйcтвиe.

Изображение
Прост народ - слаба държава.
--------------------
Големите хора обсъждат идеи, средните хора обсъждат събития, малките хора обсъждат... хората...

Потребителски аватар
nikolson
Мнения: 1799
Регистриран: 10 яну 2024, 21:53

Мнение от nikolson » 11 май 2026, 22:28

Надмощието на Украйна е факт и това се дължи на ново оръжие: графитна бомба.
Случайно, или не, това потвърди ТАСС
Ген. Бен Ходжес:
В началото на април започнаха да пристигат доклади. Първоначално откъслечни, непълни бойни разкази, които опитните анализатори третират с разумен скептицизъм, докато не се появи потвърждение. Руски войници в окупирания Донецк описваха нещо необичайно. Украйна провеждаше нощни нападения с дронове, което само по себе си не беше необичайно. Необичайното беше какво носеха тези дронове. Нямаше масивни експлозии, нямаше пожари, които да поглъщат складове за боеприпаси или складове за гориво. Вместо това угасваха светлините, токът спираше, системите спираха да работят, а отломките от украински дронове, които руската ПВО беше успяла да прихване и свали, разказваха история, за която никой руски военен плановик не беше подготвен.

Stringmeteo
Site Admin
Мнения: 76775
Регистриран: 14 авг 2006, 22:51
Местоположение: София, Слатина (Хр. Смирненски/Г. Милев-Слатина)
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » 12 май 2026, 10:59

Прост народ - слаба държава.
--------------------
Големите хора обсъждат идеи, средните хора обсъждат събития, малките хора обсъждат... хората...

4uk
Мнения: 2657
Регистриран: 10 май 2019, 13:02
Местоположение: Stara Zagora & с.Дълбоки
Контакти:

Мнение от 4uk » 12 май 2026, 13:15

Сериозно ли някой се учудва, че в медийната война и двете страни нямат спирачка да бълват всякакви лъжи и измилици,.,.но са укорими само тези на "Врагът"??
Типично по ПеПейски - "ние можем да си измисляме всякакви лъжи/недоказуеми предположения за всекиго, но ако някой си измисля за нас - не може, ще го съдим"! И така 4 години!
Понеже ПП-ДБ уж се самоидентифицират с позицията на Украйна, то отдавна трябваше да осъдят ех-пРезидента, за това, че каза, че "Крим е Руски"! Странното и объркващото е, че те гласуваха за него, след като той вече го беше казал. Прилича на пълен когнитивен дисонанс, но не е! Игнорирайте заблуждаващите им думи и всичко си идва на мястото .... и наблюдавайте само делата им. А, делата, гласуванията и протестите им дотук безкомпромисно поставят Кремълски агенти на президентския пост, а вече и на премиерския!
Както е казал Апостолът - "Думи трябват, а не дела"...или беше обратното!? :grin1: :grin1:

Потребителски аватар
misacho
Мнения: 9747
Регистриран: 09 ное 2010, 09:09
Местоположение: Бургас

Мнение от misacho » 12 май 2026, 20:40

Бивш прессекретар на Зеленски: Той е най-голямото препятствие за мира и е на наркотици.
https://dnes.dir.bg/svyat/bivsh-pressek ... narkotitsi

alfa
Мнения: 2105
Регистриран: 10 мар 2011, 10:31
Местоположение: Sofia

Мнение от alfa » 13 май 2026, 00:46

misacho написа:
12 май 2026, 20:40
Бивш прессекретар на Зеленски: Той е най-голямото препятствие за мира и е на наркотици.
https://dnes.dir.bg/svyat/bivsh-pressek ... narkotitsi
Естествено, при Тъкър Карлсън, и той бивш. Един педофил, спец по Украйна, се подвизваше при Карлсън, няма ли някои нови разкрития и от него :?:
Вече 5-та година главният стратег на misacho не може да се справи с един зелен наркоман и клоун, не мога да си представя какви успехи щеше да пожъне, ако трябваше да воюва срещу истински нацисти. Иначе е миротоворец, ум да ти зайде - сещам се как с него удариха на камък Орбан, Ердоган, Тръмп, катарците. Скълина, местният гениален анал-лизатор, предлагаше и ние да сме посредници, чудно защо вече не пее на тази струна.

Stringmeteo
Site Admin
Мнения: 76775
Регистриран: 14 авг 2006, 22:51
Местоположение: София, Слатина (Хр. Смирненски/Г. Милев-Слатина)
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » 13 май 2026, 11:53

Дроновете със среден обсег станаха широко разпространени и обективно променят хода на войната. Дори най-закоравелите руски военни лидери признават това.





Христо Грозев: Ето как разкрихме ръководителя на организацията, насочваща руските ракети срещу мирното население
18:37, 12 Май, 2026
"Не сме сигурни, че това са всички програмисти на всички ракети, но открихме връзка между тези тридесетина инженери и трите най-страшни руски ракети", казва българският журналист
Прост народ - слаба държава.
--------------------
Големите хора обсъждат идеи, средните хора обсъждат събития, малките хора обсъждат... хората...

Потребителски аватар
misacho
Мнения: 9747
Регистриран: 09 ное 2010, 09:09
Местоположение: Бургас

Мнение от misacho » 13 май 2026, 12:44

Какво западно лицемерие, драги зрители :lol:
Вносът на руски втечнен газ в ЕС достигна най-високото си ниво от 2022 г.
https://business.dir.bg/energien-pazar/ ... -v-ukrayna

alfa
Мнения: 2105
Регистриран: 10 мар 2011, 10:31
Местоположение: Sofia

Мнение от alfa » 13 май 2026, 18:33

misacho написа:
13 май 2026, 12:44
Какво западно лицемерие, драги зрители :lol:
Вносът на руски втечнен газ в ЕС достигна най-високото си ниво от 2022 г.
https://business.dir.bg/energien-pazar/ ... -v-ukrayna
В началото на публикацията има една диаграма, заповядай да се посмееш още.

Stringmeteo
Site Admin
Мнения: 76775
Регистриран: 14 авг 2006, 22:51
Местоположение: София, Слатина (Хр. Смирненски/Г. Милев-Слатина)
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » 14 май 2026, 02:04

Прецедент: Конгресът финтира Тръмп с милиарди за Украйна
Законопроектът предвижда отпускането на 1,3 милиарда долара за помощ за сигурност на Украйна и до 8 милиарда долара допълнителна подкрепа
13 май 2026, 21:26
Двупартийна инициатива, насочена към постигане на гласуване по законопроект за предоставяне на нова помощ за сигурност на САЩ на Украйна, е събрала 218 подписа. Сега този въпрос трябва да бъде подложен на гласуване в пълния състав на Камарата на представителите на САЩ, пише "Ню Йорк Таймс".
Прост народ - слаба държава.
--------------------
Големите хора обсъждат идеи, средните хора обсъждат събития, малките хора обсъждат... хората...

Stringmeteo
Site Admin
Мнения: 76775
Регистриран: 14 авг 2006, 22:51
Местоположение: София, Слатина (Хр. Смирненски/Г. Милев-Слатина)
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » 15 май 2026, 14:39

Ето защо извадиха „Сармат“ от килера!
Изявлението на Тръмп от вторник, 12 май 2026 г., преди заминаването му за Пекин, е ключов външнополитически обрат, който напълно разбива илюзиите на Кремъл за бърза и безплатна победа.





Руската армия щурмува вече 1500 дни селцето Мала Токмачка (200 жители преди войната) в Запорожка област на Украйна. За сравнение, обсадата на Картаген е била 1100 дни, а на Ленинград 872 дни. 😆

Прост народ - слаба държава.
--------------------
Големите хора обсъждат идеи, средните хора обсъждат събития, малките хора обсъждат... хората...

Потребителски аватар
SKYLINE
Мнения: 11213
Регистриран: 21 ное 2008, 12:40
Местоположение: Варна кв.Левски 77м.н.в.

Мнение от SKYLINE » 16 май 2026, 13:02

https://www.euractiv.com/news/eu-import ... on-report/

Евросъюза с рекорден внос на руски газ от началото на войната :grin1: :grin1:
Ей зомбираните зелени идиоти и елгебетейци в западна Европа , както и алкохолиците "мъжкари" анти-лгбт в източна - не разбраха че Англия-Сащ-Русия-Турция са не само тясно свързани , а напрактика са едно и също нещо.Сигурно е толкова , колкото това че Земята е сфера - демек 100% :laughm: Явни - очеизвадни факти , но плоскоземеца си е плоскоземец.

Отговори

Върни се в “Политика”