Гр(анди)озната политическа сага "СЪДЕБНА РЕФОРМА"

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?

Модератор: Weatherman

raptor
Регистриран: вт юни 17, 2008 7:05 am

Мнение от raptor » пет юли 26, 2019 2:47 pm

За Гешев няма как да кажа дали става или не, по простата причина, че не съм добре запознат с нещата около него. Дали ми допада- определено е така. А за осъдената Иванчева и подкрепата и- глупаците никога няма да свършат. Жената си призна в прав текст, че е искала въпросната сума под друга форма, това за мен е достатъчно. Преди време баща ми беше изнудван по същия начин, така че много добре знам как стават нещата.

Българския народ има много странна психология- всички реват, че полиция и прокуратура не хващат престъпниците, обаче когато хванат някой се почва- баш този ли, той невинен, той натопен, той не е такова момче/момиче.... Справка - убиеца от Нови искър, Иванчева, убиеца на журналистката от Русе, последно хакерчето......
И още нещо, хора като Гешев се харесват от народа, защото излъчват твърдост и увереност, дори бруталност спрямо "лошите", колкото и да е популистко. По същия начин изгря Бойко Борисов преди време.
Докато анално податливи ляво-десни либерали нямат голям шанс да се харесат на същия този народ.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет юли 26, 2019 3:58 pm

Никоя от заслугите на Гешев, за които говориш, не са реални заслуги. Ама същият този народ, който явно венцеславиш, явно много обича да гледа екшъни, без значение кои са добрите, кои са лошите и кои побеждават, важното е да има тупаник и зрелища. Той народът ако беше по-умен, едва ли сега щяхме да сме на това дередже, което най-добре се вижда от такива като мен, които само от време на време отскачат до някоя "бяла" страна и след това се връщат тук с... подвита опашка. Не, тя не е подвита заради това, че това, което виждат другаде, е лошо и нашето започва да блести на негов фон. Тя е подвита по една много по-обезсърчаваща и депресираща причина - защото където и да е е много по-добре от тук. Ето ти един парадокс - последно бях за няколко дни в Кишинев, Молдова. Страната се води доста "изостанала" и даже не е в ЕС, но даже и там има депресиращо много положителни неща, които ние не можем и да помиришем...

Относно "заслугите" на Гешев, ще спомена тук само 2 (иначе са безбройни):

1. Той е един от главните виновници за пълното омазване на делото КТБ и реално - за узаконяване на грабежа.

2. Той е може би един от организаторите на делото "Иванчева", което е абсолютен кьорфишек и това не че не стана ясно вече, особено след излизането на "мотивите" по вече приключилото дело на първа инстанция, но ще стане и още по-пределно ясно на една от (май) двете следващи инстанции, разбира се. Не знам ти къде живееш и как чувстваш нещата, но аз живея в София и много добре знам за каква гигантска имотно-устройствено-инвестиционна корупция на градско ниво става дума. Освен това и достатъчно подробно проследих всичко около това дело (не само "обективните" изказвания на Гешев и сие, рабира се), за да имам доста обосновано мнение по въпроса.

Обаче имам един въпрос към теб. Страшно ми е интересно ти, като толкова върл привърженик на такива петна като Гешев, какво ли би мислил ако, не дай си боже, неговата "решителност" и "бруталност" се обърнат срещу теб? Примерно, ако за някакво леко прегрешение в съвсем друга посока, просто настъпване на негови или на негови приятели интереси, той реши да ти спретне едно "профилактиращо" обвинение? :-? А, съвсем несериозно питам :grin1: , просто защото той е главното протеже на Цацаров, но е около три пъти по-брутален и поради това, освен че (ще) спретва същите поръчкови бутафории срещу неудобни като Цацаров, (ще) го прави и много по-брутално и безскрупулно :hmm: ... А, значи ти харесваш и Цацаров, като главен промотър на Гешев, нищо че и той, и Гешев играят в отбора на Пеевски? Абе, какво съм тръгнал да се занимавам с глупости, нищо лично, но грам не ме интересуват мнението и подбудите ти по отношение на повечето изявени ретрогради на сцената у нас (които ти явно защитаваш), но все пак ми е доста интересно по какви причини толкова много хора у нас може да са толкова заблудени :dontknow: :hmm: ...
Последна промяна от Stringmeteo на пет юли 26, 2019 9:46 pm, променено общо 1 път.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет юли 26, 2019 4:48 pm

Гешев - опазването на матрицата
26 юли 2019, 13:44
В ерата Цацаров - Гешев говоренето "пред народа" заменя доказателствата и произнася присъдите

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет юли 26, 2019 9:43 pm

Борисов ще се хапе по гъза за Гешев
25.07.2019, 20:50 ч.
Когато се развърти бухалката, тя няма да подбира, ще млати наред

Мнооого добро на Тони Филипов! :thumbup: :clap: :bowdown:
„Колко лишен не само от разум, а от елементарен инстинкт за самосъхранение трябва да си, за да подкрепяш точно онзи, който точно теб ще унищожи – както в момента прави ГЕРБ по отношение на Гешев? Сами си плетат въжето и любезно му го подават. А сред първите, увиснали на него, ще бъде Бойко Борисов.“

Това пише Евгени Дайнов в коментара си „Появи се човекът, който се заяви като наш бъдещ диктатор“.

Наистина Борисов бавно и сигурно подготвя политическата си смърт. Но не вярвам, че това е от липса на инстинкт за самосъхранение. Той може да е оскъден откъм качества, но не и откъм инстинкти. И именно те го държат над водата толкова години. Възможно е да се заблуждава, че държи здраво ортаците си във и около властта. Но е възможно и обратното – те вече да държат него здраво и да му диктуват условията на играта.

Когато Пеевски наложи протежето си Кошлуков за шеф на БНТ, написах:

„Все по-ясно се очертава въпросът не получават ли твърде голямо парче от баницата Доган и Пеевски? Борисов преглътна (беше принуден?) арогантната покупка на ТЕЦ-Варна. Затвори си очите за пристанището, което Доган ще гради. Отстъпи им националната телевизия без бой… А преди това им продаде „Булгартабак“, позволи им да превземат вестниците на Пъпката и Донев („24 часа“ и „Труд“), допусна фирмите на Пеевски да „спечелят“ обществени поръчки за милиарди.

И още много неща могат да се кажат и всички те водят до един болезнен въпрос: още ли Борисов кара рейса?“

И този въпрос се натрапва все по-остро.
...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет юли 26, 2019 10:05 pm

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет юли 26, 2019 11:42 pm

https://www.facebook.com/toma.belev/pos ... 2444625114
Тома Белев:
14 hrs

Имам си принцип - като установя, че някой лъже съзнателно, повече вяра на думите му нямам. Ако е излъгал веднъж, защо да не го направи втори, трети и пети път?

Гешев излъга, че Кьовеши била единствен кандидат за поста европейски прокурор. Глупаво излъга, защото всеки дето се интересува от темата знае, че даже България изпрати три кандидатури. Е няма как да вярвам от тук нататък на думите му.

Пиша този пост защото виждам във ФБ, коментари и анализи на думите му за открити бази данни с 500 хиляди мейла и пароли и не виждам никакво съмнение в тях. Пичове като почне някоя власт да изпуска към Вас само част от някаква информация но без конкретика, която да може да се провери, вероятността да ви лъжат е 100 процента. Така се възбуждат страхове и се променят нагласи - стар милиционерски номер.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет юли 26, 2019 11:52 pm

raptor

Мнение от raptor » съб юли 27, 2019 12:32 pm

Така, нека първо да спомена, че имам малък, но доста тежък бизнес, който поглъща почти всичкото ми време, имам също жена и две малки деца, на които посвещавам малкото си останало време, така че както се предполага не ми остава особено много време да нищя политиката. Все пак гледам да се информирам до колкото мога по повечето от актуалните теми за момента.

На въпроса ти, сигурно бих оревал света ако се случи това, но все пак да спомена, че съм твърде дребна рибка, за да се занимава с мен главния прокурор. Освен това гледам да не съм затънал до ушите в лайна (може би само до колене :laughm: ), така че не би трябвало да има проблем за мен.
До колкото можах да се информирам, основно протестиращите срещу Гешев са същите, дето ореваха света за Иванчева. Относно нея има два основни ФАКТА, единия от които тя самата призна в прав текст- че е искала пари като дарение за общината, за да придвижи документите на Ваклин по реда си. Това е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ само по себе си, нарича се изнудване. Второ, което никой не е отрекъл- СРС-то, според което минути преди ареста се обажда на заместничката си да придвижи документите на Ваклин по реда им, след като са били бавени без причина цяла година. Съвпадение ли е това- едва ли...
След тези неоспорими факти да се реве в нейна полза е меко казано странно и най-вече много компрометиращо за защитниците и.

Все пак живеем в демократично време и ако искате да наложите "модерните " си вижданията, ще трябва да се харесате на доооста по-голяма част от народа или пък да си организирате военен преврат :laughm: . Ама това анално-разширените ви лидери няма как да постигнат, нито едното нито другото.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб юли 27, 2019 1:19 pm

ИВАН ГЕШЕВ – ПРЕДИЗВЕСТЕНИЯТ ВЛАСТЕЛИН (ВИДЕО)

https://gospodari.com/%D0%B8%D0%B2%D0%B ... 72982.html

Много хубаво обобщение на "качествата" на Гешев от "Господари на ефира" ;) ...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб юли 27, 2019 2:02 pm

КОЙ СТОИ ЗАД "КОНТРАПРОТЕСТА" В ЗАЩИТА НОМИНАЦИЯТА НА ИВАН ГЕШЕВ ЗА ГЛАВЕН ПРОКУРОР? (ВИДЕО)

https://gospodari.com/%D0%BA%D0%BE%D0%B ... 72983.html

Краткият отговор е: "ПИК" и Пеевски...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед юли 28, 2019 2:46 pm

Осман Октай в "ДЕНЯТ с В.Дремджиев" 25.7.19, TV+ и TV1

Осман Октай: има ли втори план в това, че #Цацаров подписа явно скандалната номинация на #Гешев, има ли нещо общо с #НАПлийкс унижението на Цв. #Цветанов от #Борисов, защо #БСП се снишава по темата Гешев, възможно ли е други партии по модела #Имамоглу да подкрепят в София Борис Бонев от "Спаси София"

Твърде интересно 16-минутно видео ;) ...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед юли 28, 2019 11:08 pm

Адвокат Екимджиев за Гешев: Изборът на главен прокурор е предрешен

Той е единствената номинация за поста, а адвокати сезираха съдебния съвет заради думите му за разделение на властите

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон юли 29, 2019 1:55 am

Иван Гешев и мрачните призраци на миналото
27.07.2019
Иван Гешев говори като човек, решил да действа с извънредна сила срещу несъгласните с властта. От това ще произлезе само безпомощно повторение на неща, случили се преди век в болшевишка Русия, коментира Евгений Дайнов.
...
Нямам представа, какво си мислят, че правят нито Иван Гешев, нито пък бившият вестник „24 часа”. Виждам обаче резултата: безпомощно повторение на неща, случили се преди век в кървавите степи на болшевишка Русия.

Всяка демокрация е различна и интересна по свой уникален начин. Всички „чрезвичайни” режими са еднакви и скучни по един и същ бездарен начин.

raptor

Мнение от raptor » пон юли 29, 2019 9:13 am

https://blitz.bg/svyat/padat-glavi-zara ... 88294.html

Даваната за пример Румъния....

15 годишно момиче е убито след като 18 часа не могат да я открият заради законодателни простотии

По добре бруталния Гешев за прокурор, отколкото подобни малоумни изпълнения.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон юли 29, 2019 12:21 pm

:crazy: Аби те вярно ли ще се окажеш някакъв върл фен на Делян Пеевски?! :-? Не че и всичките ни пишман-патрЕоти в парламента не са такива под лицемерните "родолюбиви" маски, ама...

Отговори

Върни се в “Политика”