ПРОТЕСТИТЕ СРЕЩУ КОРУПЦИЯТА В УПРАВЛЕНИЕТО и за оставка на правителството и главния прокурор

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
Потребителски аватар
ncuxap
Регистриран: пон дек 14, 2009 5:25 pm

Мнение от ncuxap » чет юли 16, 2020 9:48 pm

Това е само предвестник на това, което предстои, когато хората станат наистина гладни и уплашени за бъдещето си. Страхът и сега го има, хората вече не вярват че Бойко ще се пребори с пандемията, а цифрите са красноречиви. Истината е, че Бойко не е добър управник, няма какво да си кривим душата. Досега беше удобен за повечето хора, най малкото зло, но сега на прага на истинска бездна, много хора започват да се питат - тоя комфорт може ли да продължи и до какво ще ни доведе? Дали наистина не е по-добре да се жертва безвремието и комфорта от последните 10 години в името на ... незнайно какво, но нещо ново и различно? Дали не е сега моментът за истинска промяна? Аз все още не съм убеден, че ще се осъществи, но не съм и напълно скептичен. Преживях протестите през 2013-та, даже ходих на тях, но сега ситуацията е различна, много по-взривоопасно е.
Щастието не е х*й, да го хванеш с ръка. (П. Куелю)

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » чет юли 16, 2020 9:52 pm

ncuxap написа:
чет юли 16, 2020 9:48 pm
Дали не е сега моментът за истинска промяна?
Да не се окаже само истинска подмяна? :lol:
Иначе много хора сме за промяна, но с оглед на политическото блато у нас, на прима виста поне, е силно вероятно да заменим трабантче за запорожец. :roll:

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » чет юли 16, 2020 9:54 pm

Бойко е подкрепян от ЕС, защото им е послушко. Затова го търпят и не предприемат нищо, за да пресекат корупцията и мафията. Гледат си техния интерес. По този начин България изоставена от новият си "брат" ЕС се търкаля от десетилетие в пропастта и все повече се оплита в клещите на порочната мафия. Ето защо Тиквата трябва да падне и да се назначи служебно правителство и ГЕРБ повече никога да не помирише власт. Ако дойде проруско правителство, ЕС ще се наложи да полага усилия, за да привлече България към себе си отново и действително да й помогне, а не както досега да гледа безучастно.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
itmpm
Регистриран: нед окт 16, 2011 5:06 pm

Мнение от itmpm » чет юли 16, 2020 9:54 pm

Ако не беше Радев(този продажник), щях да съм много по-спокоен за една оставка. Сега ще стане мазаало, ще има реваншизъм, ще има опити за разправяне с противниците. Явно има информация за Радев(не му е чиста работата). Дамо само да няма насъскване едните срещу другите, че мале-мале. Щото и поддръжниците на ГЕРБ не са малко. Но явно и другите не са малко. Защо е този гняв, много лесно хората вярват на слухове, готови са да повярват на Радев. Жалко. Защо не повярваха на Гешев, аз лично не разбирам. Няма никакви доказателста, просто на слухове се действа. Да става, каквто ще става. В турбулентна ситуация сме, и нищо не ясно още.

wilkosz

Мнение от wilkosz » чет юли 16, 2020 10:05 pm

Нищо му няма на Радев. Просто българите са такива, черногледци и злобни. Още преди президентските избори се лаеше онази от ГЕРБ не става за президент, но и Радев не е по-добре от нея. А какво се оказа, много позитивен образ направи и е обичан от много българи. Когато за последно имаше такъв политик, който отива сред народа и се ръкува? Иван Костов или Симеон може би :laughm:
Който и да беше на мястото на Радев сега шеще да се бълва същия бълвоч от герберите. Няма угодия. Черноглед и зъл народ.
Преди 30 години може би имаше по-стойностни политици, сега нивото просто е много паднало и на фона на това ниво Радев е добре.
Последна промяна от wilkosz на чет юли 16, 2020 10:09 pm, променено общо 1 път.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
itmpm
Регистриран: нед окт 16, 2011 5:06 pm

Мнение от itmpm » чет юли 16, 2020 10:07 pm

Не съм съгласен. Аз по-зъл политик от този не си споням. То и политик да го наричаш е много.

Сега четох, че са докарани от други градове, то за тва толкова са се събрали. :hmm:

wilkosz

Мнение от wilkosz » чет юли 16, 2020 10:15 pm

Нищо зло не виждам в него, това че критикува герберите при всяко новогодишно послание е нормално и добре. Не е в игричка с тях, играе ролята, която трябва да играе-да е коректив. Здравословно е президентът да не е от управляващата партия. Това му позволява да говори открито за проблемите в България, а не да се замазва като тиквата, че се развиваме добре и процъфтяваме. Ако БСП беше на власт нямаше да е толкова критичен и да назовава проблемите с истинските им имена. Нормално.
Този, който агресивно и злобно грачеше дори след като го махнаха беше Плевню Чехълчето.

m
Регистриран: пон ное 26, 2007 3:43 pm

Мнение от m » чет юли 16, 2020 10:18 pm

itmpm написа:
чет юли 16, 2020 9:54 pm
Ако не беше Радев(този продажник), щях да съм много по-спокоен за една оставка. Сега ще стане мазаало, ще има реваншизъм, ще има опити за разправяне с противниците. Явно има информация за Радев(не му е чиста работата). Дамо само да няма насъскване едните срещу другите, че мале-мале. Щото и поддръжниците на ГЕРБ не са малко. Но явно и другите не са малко. Защо е този гняв, много лесно хората вярват на слухове, готови са да повярват на Радев. Жалко. Защо не повярваха на Гешев, аз лично не разбирам. Няма никакви доказателста, просто на слухове се действа. Да става, каквто ще става. В турбулентна ситуация сме, и нищо не ясно още.
Кажи ми честно теб бърка ли те този реваншизъм? Хората точно това искат, най-после да има наказани. Да си отговарят за действията и постъпките. 30 години всичко беше замитано. Да продължаваме така... Това ли искаме? Работата на служебния кабинет е точно това. Да изсветли действията на правителството и да подготви държавата за следващите избори. Лично аз, както и още хиляди българи нямаме нищо против да се види и чуе, кой какви ги е вършил през тия години. След това вече не знам. За мен изхода е широка коалиция и свикване на Велико народно събрание, защото иначе влизаме в омагьосан кръг. Друг е въпросът дали системата ще надделее и загаси ентусиазма на хората за истинска промяна.
ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА!

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет юли 16, 2020 10:22 pm

:thumbup: :thumbup: :thumbup:

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » чет юли 16, 2020 10:26 pm

Макс, вземи се скрий. Не си авторитет както казах. Ти си против ЕС, прогнилият запад и т.н. Да не изброявам пак. Истината е, че Радев няма никаква международна подкрепа и нищо не е направил за България до момента. Плевнелиев беше мноооого по-уважаван. Негова беше идеята за София Тех парка където сега работя заедно с още над 1000 човека. Негова беше идеята преди много години за Бизнес парка в Младост 4, където сега работят над 50000 човека и хранят семейства. Ето на това аз викам градивна политика. А не само да лаеш критикуваш и плюеш.
А протестиращите са пълни смешковци! Не е сега времето за протести 8 месеци преди края на мандата. Вместо да седнат и да създадат истинска алтернатива. Да съберат умни и можещи хора и да направят партия, която ще подкрепи народа. Те протестират 8 месеца преди изборите. Това е просто нелепо и глупаво. За мен тези хора са глупаци! За 8 месеца нищо няма да се промени в корупционно отношение, но после вече може да стане чудото. :lol:

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » чет юли 16, 2020 10:32 pm

weather_master написа:
чет юли 16, 2020 10:26 pm
Макс, вземи се скрий. Не си авторитет както казах. Ти си против ЕС, прогнилият запад и т.н. Да не изброявам пак. Истината е, че Радев няма никаква международна подкрепа и нищо не е направил за България до момента. Плевнелиев беше мноооого по-уважаван. Негова беше идеята за София Тех парка където сега работя заедно с още над 1000 човека. Негова беше идеята преди много години за Бизнес парка в Младост 4, където сега работят над 50000 човека и хранят семейства. Ето на това аз викам градивна политика. А не само да лаеш критикуваш и плюеш.
А протестиращите са пълни смешковци! Не е сега времето за протести 8 месеци преди края на мандата. Вместо да седнат и да създадат истинска алтернатива. Да съберат умни и можещи хора и да направят партия, която ще подкрепи народа. Те протестират 8 месеца преди изборите. Това е просто нелепо и глупаво. За мен тези хора са глупаци! За 8 месеца нищо няма да се промени в корупционно отношение, но после вече може да стане чудото. :lol:
:thumbup: :thumbup: Не очаквай да те разберат соц. носталгици и розови мечтатели. Губят си времето в някакви измислени идеологиии, има къде къде по ефикасни начини човек да си подреди собствената къщичка.
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » чет юли 16, 2020 10:36 pm

itmpm написа:
чет юли 16, 2020 9:36 pm
Аз наистина съм шокиран - в Пловдив наистина са няколко хиляди на протеста против ББ. Не я чакат хубави времена България.

https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv ... est-983826 :shock:

Точат се десет минути, и все млади хора.
Уви, по антиправителствената БТВ репортерката от Пловдив се изпусна, че "днес протестът е организиран от "Да България" и има хора от много населени места от областта". Дано това необмислено уточнение от нейна страна не й коства работното място, защото никак не се връзва с тезата за граждански непартийни протести, която трябва да се поддържа.
Реалист.

4itatel
Регистриран: съб мар 21, 2020 11:36 pm

Мнение от 4itatel » чет юли 16, 2020 10:39 pm

Само като се видят господата, които водят пловдивският протест

Изображение

:laughm:

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » чет юли 16, 2020 10:40 pm

wilkosz написа:
чет юли 16, 2020 10:05 pm
Нищо му няма на Радев. Просто българите са такива, черногледци и злобни. Още преди президентските избори се лаеше онази от ГЕРБ не става за президент, но и Радев не е по-добре от нея. А какво се оказа, много позитивен образ направи и е обичан от много българи. Когато за последно имаше такъв политик, който отива сред народа и се ръкува? Иван Костов или Симеон може би :laughm:
Който и да беше на мястото на Радев сега шеще да се бълва същия бълвоч от герберите. Няма угодия. Черноглед и зъл народ.
Преди 30 години може би имаше по-стойностни политици, сега нивото просто е много паднало и на фона на това ниво Радев е добре.
Ти този политик ли описваш?

Без коментар. По-смешен популист и поет не сме имали в историята. И най-лошото е че не го прави с някакъв маниер (като Боко или Симеон), а го казва направо в очите "Вие сте глупаци". Толкова за този смешник и мишок. Който го възнася не е добре с главата.

Иначе Боко, Делян и Доган са забъркали голям октопод. Трудно ще бъде, но хората на протестите не трябва глупаво да се подвеждат по разни личности (като горната карикатура). Всяка личност, на която хората повярват и му гласуват доверие, то същият добивайки вече народната подкрепа ще попадне в Октопода (стария или новосформиран). Въпрос на време. Изход от тази ситуация ще има едва когато преобразим съдебната система. До тогава все тая кой, кога и какво. И 100 години да минат ще си криволичим в нищото. Каузата трябва да е друга - съдебна реформа, здравна реформа, образователна реформа. Не партийна или опозована на карикатури като всички изброени.
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет юли 16, 2020 10:41 pm

Протестът в София, 40 минути след официалния му край :laughm: :

https://www.facebook.com/yvobojkov/vide ... 641048700/

Отговори

Върни се в “Политика”