Поредният "реформистки"? кабинет - "Борисов 3"

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » нед апр 19, 2020 12:00 am

И аз съм виждал разни неща споделени от колеги и познати във Фейсбук от informiran.net но никога не съм го отварял, камо ли да споделям нещо,това е сайт за малограмотни и полуидиоти, недейте да се излагате.
А бликат снежинки сребристи,
прелитат, блестят кат кристал,
проронват се бели и чисти
и в локвите стават на кал.

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » нед апр 19, 2020 12:03 am

Стринг,

стига ми блъска линкове към сайтчета на Арман Бабикян и останалата червена кохорта. Баси, още малко ще ми пуснеш и видео на БсТВ (убеден съм, че я гледаш редовно :grin1: ) ли 7/8TV :grin1:

Бойко няколко месеца го пържат за някаква, уж реална, къща в Барселона, но такива като Оффшорка Милиончева минават метър покрай целия джангър!

Преди точно месец се случва това: https://www.24chasa.bg/novini/article/8293706
Но за него ни звук, ни стон!

На Бойко всички му знаем миналото и кирливите ризи, но чат-пат се прави нещо положително, докато при другите боклуци, дето само реват, там имаме само деструктивно поведение и насаждане на фейк пропаганда и настройване на обществото към хейт и неспазване на правилата.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед апр 19, 2020 12:44 am

Това твоето леко ми наподобява "а вие защо биете негрите?" :) , ама няма значение. Иначе бих ти отговорил - ами да вдигат патардия бе, що не вдигат? :-? При положение, че 70-80% от медиите и сайтовете (поне откъм калабалък, тоест големина на аудиторията :grin1: ) са в медийния букет на властта, защо не вдигат патардия, или защо вдигат недостатъчно, каква ти е тезата всъщност? :hmm: При положение, че Борисов и Радев постоянно се пънат да играят евтината кримка доброто срещу лошото ченге, работейки взаимно за рейтингите си така (все едно, че няма други алтернативи :dontknow: ), не мога да разбера защо смяташ, че приятелските медии на Борисов не се старят достатъчно срещу Радев? А може би само на теб така ти се струва, може би правят каквото могат, но нямат достатъчно добри поводи и доводи? :dontknow: Аз не мога да бъда много обективен, защото практически не чета въпросните поръчкови лайномети (а публицистиката по радиата и телевизиите следя от време на време само с научна цел :grin1: ), но съм почти убеден, че те правят всичко, каквото могат, включително и срещу Радев. :dontknow: А ако случайно не го правят, наистина си е тема за замисляне :hmm: , но не за мен, струва ми се :grin1: :dontknow: ...

Потребителски аватар
itmpm
Регистриран: нед окт 16, 2011 5:06 pm

Мнение от itmpm » нед апр 19, 2020 12:57 am

Всички видяхме Радев на Шипка и какво направи в деня на Апостола, не е нужно някъде да го оплюват.
Зомбиран си. То нека се говори, нека се рови, но да е истинско, а не лъжи.

Потребителски аватар
Leberkez
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » нед апр 19, 2020 1:06 am

Аз говоря за наистина големите медии, на национално ниво, а не дребни жълтеникави, клюкарски сайтчета. А относно т.нар "букет на властта", честно казано, много се съмнявам, че ГЕРБ са по-напред с материала от БСП. Последните даже май, с партийни пари, си направиха въпросната ТВ, която споменах по-горе и в която всеки ден се появяват Велизар Енчев, Сашко Симов, проф. Иво Христов и прочее русофилистични петоколонници. Ето, даже те черпя от днес едно участие на твоя идол Илиянчо при Милен Цветков (за когото изобщо не знаех, че толко е западнал медийно)

Изобщо, ако някога си се интересувал по-активно и/или практикувал какъвто и да е спорт, ще знаеш разликата м/у системно търсене на съзидателсност, активност и стремеж към водене на битката и това да седиш пасивно и да чакаш активния ти противник да се отвори, че да го контраатакуваш.

Казано с други думи, ама баш като за най-последния дебил го пиша това и се надявам да бъде разбрано от всички: Властта въведе набор от ограничения и мерки във връзка с пандемията. Колко са добри и лоши, е дълъг дебат, в който не желая да влизам точно сега. Идеяата ми е следната: Имаме мерки, отсреща реват "защо ги въведе", "защо отне свободите на хората", "как ще изправиш икономиката след 2-3 месеца".
Ако тези мерки ги нямаше обаче, от същата опозионна страна щеше да има "ти остави хората да мрат като мухи", " ти срути здравната система", "на теб не ти пука за хората, които са те избрали". Сеш'се? БСП и КО са царе на подривната дейност, но все си мисля, че ако бяха те на власт (дано никога повече не се случи това, поне в пряка форма), щяхме до момента да сме до шията в говна. :nono:

Потребителски аватар
geoge
Регистриран: съб фев 24, 2018 10:00 am

Мнение от geoge » нед апр 19, 2020 1:07 am

itmpm написа:
нед апр 19, 2020 12:57 am
Всички видяхме Радев на Шипка и какво направи в деня на Апостола, не е нужно някъде да го оплюват.
Зомбиран си. То нека се говори, нека се рови, но да е истинско, а не лъжи.
Радев поне беше на Шипка, а не като Борисов в Турция при Ердоган, да му целува х8я :roll:
Синджира си иде, козъта ги нема

Потребителски аватар
itmpm
Регистриран: нед окт 16, 2011 5:06 pm

Мнение от itmpm » нед апр 19, 2020 1:10 am

Жоже, теб няма да те коментирам...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед апр 19, 2020 1:29 am

Leberkez написа:
нед апр 19, 2020 1:06 am
Аз говоря за наистина големите медии, на национално ниво, а не дребни жълтеникави, клюкарски сайтчета. А относно т.нар "букет на властта", честно казано, много се съмнявам, че ГЕРБ са по-напред с материала от БСП. Последните даже май, с партийни пари, си направиха въпросната ТВ, която споменах по-горе и в която всеки ден се появяват Велизар Енчев, Сашко Симов, проф. Иво Христов и прочее русофилистични петоколонници. ...
Ама ти вярно продължаваш да не правиш разликата :palm: . А Нова ТВ каква аудитория има, би ли ме светнал? :hmm: И това беше почти произволен пример (макар и най-лесния :) ), мога да ти дам без замисляне поне още 2-3. И не че отговорът не е прекалено очевиден за мен, но според теб колко процента от хората изобщо някога гледат въпросната телевизия на БСП? :hmm: А колко знаят за съществуването й? :grin1: Аз специално до преди месец изобщо не знаех, всъщност, бях "дълбоко" забравил, бях чул в един момент около пускането ѝ и толкова. Просто трябва да се сравняват сравними неща. ;)

Потребителски аватар
geoge
Регистриран: съб фев 24, 2018 10:00 am

Мнение от geoge » нед апр 19, 2020 1:42 am

itmpm написа:
нед апр 19, 2020 1:10 am
Жоже, теб няма да те коментирам...
Кажи му "аго", да му е драго ;) Васал ;)
Синджира си иде, козъта ги нема

Потребителски аватар
Leberkez

Мнение от Leberkez » нед апр 19, 2020 2:02 am

Мисля, че ти схванах логиката. Всеки, който не мята тлъсти, зелени храчки по Баце и ГЕРБ и не пише за къщата в Барселона, значи е медиен слугинаж на властта. Ще четем, слушаме и гледаме само ПГУ-ДС ченгесари, Кулезич, Сашо Диков, 7/8 ТВ и БНР. :grin1:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед апр 19, 2020 2:11 am

Не, трябва да се четат само или поне най-вече изданията от букета на Пеевски :deal: - там важи законът "за ГЕРБ или хубаво, или нищо". Точно този закон понякога се прилага и за покойниците, между другото, дали тази прилика е случайна? :hmm: :grin1:

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » вт апр 21, 2020 10:19 am

България не помръдна от 111-о място по (не)свобода на медиите

Трета поредна година на същото място. Стабилно на дъното на ЕС.
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт апр 21, 2020 3:27 pm

Е, недей така, стабилността си е важно нещо в такива несигурни времена! :laughm:

Какви са мотивите за искането на оставката на министър Ангелкова
Отсъствие на компетенции, подценяване на проблемите в туризма, сред мотивите за исканата оставка
публикувано на 21.04.20 в 15:03 | обновено на 21.04.20 в 15:19
Двете браншови организации на туроператорите - Асоциацията на българските туроператори и туристически агенти (АБТТА) и Българската асоциация на туристическите агенции (БАТА)внесоха в Министерския съвет искане за оставката на министъра на туризма Николина Ангелкова.
Голяма част от негативното развитие в сектора, породено от Covid-19, е в резултат на неадекватните и ненавременни реакции от страна на министър Ангелкова, твърдят двете организации.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср апр 22, 2020 2:02 pm

Горанов представи всички икономически мерки - кредити, кредити, кредити
Няколко отделни програми ще позволят на търговските банки да мобилизират кредити за няколко милиарда
21.04.2020, 12:18 ч.
последна редакция 21.04, 15:45 ч.

:dontknow:
...
Интересното в брифинга всъщност дойде в частта, в която се задаваха журналистически въпроси. Тогава представителят на телевизия 7/8 зададе въпрос за новите назначения в Българската банка за развитие. Двамата ясни нови директори са бившият финансов шеф на ПИБ Живко Тодоров и шефът на агенцията по експортно застраховане Панайот Филипов. Последният е част от борда на голяма застрахователна компания. Журналистът обясни, че майката на Филипов е в борда на една от банките, които ще получават гаранции от ББР, и попита дали това не е тежък конфликт на интереси.

Министър Горанов опита да обясни, но не беше особено убедителен. Той разказа, че с министъра на икономиката Емил Караниколов са търсили "хора, които са професионалисти". Конкретният човек пък не бил познат на Горанов, но бил явен специалист и министърът не виждал как може да има натиск, защото банковото дело било специфична работа, подписите се поставяли от най-малко двама директори, а и договорите на търговските банки с ББР щели да са еднакви.
...
На следващ поставен въпрос - за изключително високата концентрация на кредити от ББР към 20 компании и за нормалността на това положение, отново беше получен йезуитски отговор.
...
Борисов и Горанов бяха попитани защо страната ни гони бързата писта за присъединяването към еврозоната, при положение че само допреди няколко месеца властта поиска "пълен консенсус" по темата. От обърканите им думи, в които пролича, че поне Борисов не е особено запознат с начина на работа на ЕЦБ и как тя отпуска средства към страните членки на зоната, се разбра, че България бърза, за да получи право на суап линия от европейската банка. Накратко - това означава, че БНБ може да замени левове за евро с ЕЦБ, като общата валута да се ползва, ако имаме нужда от подкрепа на валутния борд и банковата система. От такива механизми се ползват Дания и Хърватия, но продължава да не става ясно защо България има нужда от тях.
...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср апр 22, 2020 2:15 pm

Нормалният конституционен ред трябва да бъде възстановен спешно
22 Април 2020, Сряда
Осуетяването на парламентарното изслушване на премиера Борисов от страна на ГЕРБ унижава достойнството на всички ни и представлява недопустимо подриване на българския парламентаризъм. Това действие показва голямата опасност, в която се намират демокрацията и свободата в родината ни днес.
ГЕРБ имат дълга история на подобно отношение към Народното събрание и на последователно отрицание на публичните републикански институции. В самото им политическо ДНК е заложен стремежът към концентрация на еднолична власт в ръцете на премиера в името на безконтролното разпределяне на порции между приятелски кръгове и задкулисни фактори. Помним как още през 2010 г. Борисов нарече депутатите “безделници” и не се съмняваме, че, ако зависеше от него, Народното събрание ще бъде приведено към работа два пъти в годината, както по времето на Тодор Живков.

Този път обаче това се случва в условията на извънредно положение, преустановена работа на Народното събрание, отсъствие на ефективна парламентарна опозиция и задълбочаваща се криза на медиите. Случва се, при положение че предстоят извънредни публични разходи в огромен мащаб, при липса на каквито и да било гаранции за отчетност и при наличието на дълбоко вкоренена системна корупция.

Точно в момента, в който премиерът трябваше да даде отговор за перспективата за излизане от това състояние, той избра да се възползва от него и демонстрира на практика огромния риск от злоупотреба, пред който сме изправени. Видя се и още нещо – управляващите вероятно нямат ясен план за излизане от извънредното положение.
...

Отговори

Върни се в “Политика”