Поредният "реформистки"? кабинет - "Борисов 3"

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср апр 22, 2020 5:01 pm

България не е изпълнила близо половината мерки, произтичащи от членството ни в ЕС
По 16 от неизпълнените мерки ЕК е стартирала наказателни процедури срещу страната ни
22 април 2020 в 13:33

:hmm:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон май 04, 2020 12:14 pm

Как депутатите продължиха да получават пари, но принудиха други да се откажат от заплатите си

Намерен е начин да получаваш близо 3000 лева месечно, след като публично си се отказал от заплатата си. Намерен е и начин да лишиш от заплата някого, без да имаш правото на това - като го накараш сам да го поиска. Звучи ви абсурдно ли? Историята обаче е истинска.

Гарантирано от ГЕРБ! :deal:
...
Но докато парламентаристите все пак получават някакви доходи месечно, в Министерския съвет се е развила друга ситуация. След като парламентът гласува и правителството, и политическите кабинети да останат без месечни възнаграждения, юристите в правителството са стигнали до извода, че няма на какво основание средствата да бъдат отнети.

Първоначално посъветвахме парламента тихо и кротко да си отмени решението, защото то просто не може да съществува. Няма как с гласуване депутати да отнемат чужда заплата. Ако можеше, то парламентът може да гласува и частният сектор да остане без заплати, казаха неофициално от администрацията на Министерския съвет.

Тази информация се потвърждава и от обяснение на Красимир Ципов (ГЕРБ) пред Медиапул. На 13 април пред изданието народният представител твърди, че се работи по такъв текст. До този момент обаче – 4 май, такова нещо не е обсъждано в парламента.

„Явно на политическо ниво се е взело друго решение, защото парламентът не си отмени решението. По тази причина, въпреки че е гласувано да нямаме заплати, няма правно основание, на което да ни ги отнемат. Затова трябваше да декларираме, че се съгласяваме да не получим пари“, разказаха още от Министерския съвет.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср май 06, 2020 10:29 am

С пиар вече не става и Борисов се нервира - вижда, че бедността и фалитите ще излязат на улицата
04.05.2020 14:25
Левски е недостижима мяра за всеки от нас. Можем да се стремим да бъдем като него, но всяко съизмерване лесно преминава границата на абсурда и се превръща във фарс, ако не и кощунство. Никой управляващ не може да си позволи да се равнява с него, защото фигурата на Дякона е прекалено голяма за всеки един от тях. Особено докато е на пост. ("Ако има успехи, ще сме всички щастливи. Ако има загуба, ще е само моя.". Това посочи Борисов вчера, перифразирайки Васил Левски, след като се появи на брифинга на щаба, отменен лично от него вчера. бел. р.)

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср май 06, 2020 12:42 pm

Иван Бакалов: Кои са тулупите? Смеете ли се? Много ли е смешно?
04.05.2020
Сутрин в 7 ч. сме тук. Без събота, без неделя, без заплащане. Докато някои тулупи спят до обяд и после ми пишат постове. И ми задават и въпроси, нахалниците.” Това избълва със сърдит глас, в обичайния си стил да се кара на брифингите министър председателят на България Бойко Борисов. Негови министри наричаха групи хора „маргинали”, „диванна армия”, но никой не може да да стигне висотите в изказа на премиера.

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » чет май 07, 2020 2:28 pm

Дончо може да е краен често пъти, но в случая е абсолютно прав за реването. Аз вече го забелязвам и по двуцифрен брой индивиди, които обмислям да разкарам от френдлистата ми във фейса. Едни и същи хора първо облайваха против забраната за паркове, планини и свободата им да се шматкат на общо-основание уикендите, а сега, когато това на първо време се олекоти и/или напълно отпадна, започнаха да лаят в точно противоположната посока, как - едва ли не - ще се изпозаразим отново, особено след като позволиха и на заведенията да настаняват хора, макар и ограничен капацитет.

Когато Катя Захариева, в началото на кризата, правеше всичко възможно да прибере безотговорните шматки, тръгнали на екскурзийки, при вече пламнала Европа (Мароко, Бали и къде още беше) + всички хиляди БГ трудови мигранти или когато сега се пускат разни полети със заразени сънародници, се реве, че се позволява на хора да влизат и разнасят вируса. Обаче, ако властта не ги беше допуснала да се приберат (както много държави го правят със свои сънародници - държави доста по-шовинистични от нас), същите щяха да реват, че Бойче прави геноцид срещу собствения си народ и си зарязва поданиците немили-недраги и гладни по чужбината.

Тя, че властта си има един куп трески за дялане, това е факт, но за пореден път се доказва колко е лесно да си деструктивен и на всичко да намираш кусур, на принципа "защо имаш/нямаш шапка".

Ако направя един футболен паралел - то Гърция спечелиха Евро'2004 с бясно катеначо и ритане по кокалчетата, но някак си не успяха да спечелят респекта на неутралните и никога няма да се говори за тях, както десетлетия наред се говори за Аржентина на Марадона, Франция на Платини и после Зидан, Италия с Паоло Роси или Бразилия с Роналдо и Ривалдо.

Айде да падат вече ГЕРБ и да идва нова Тройна коалиция между Корна, трипроцентниците и учиндолския катър и да ставаме най-после Швейцария на Балканите. :grin1:

Корнела да става премиер, Славчо може да стане външен министър, че нали висок, як и представителен, Ицко Бойкикев ще го пуснем пак да оправя съдебната система, а Мангъра може да бъде издигнат за министър на здравеопазването.

Само не знам какъв точно ресор може да се даде на такива като Илиян Василев или хаджи Тошко Йорданов, че те от всичко разбират, по всичко са компетентни и знаещи и за всичко са експерти. :grin1:

gero
Регистриран: съб сеп 23, 2017 6:50 pm

Мнение от gero » чет май 07, 2020 4:40 pm

Да реве и да се оплаква може всеки малоумник, но нито един от ревящите и оплакващите се не може да направи обосновано предложение за ефективни и приложими мерки. Да не говорим за носене на някаква отговорност. Естествено, е че се получават някои парадокси на пръв поглед при прилагане на мерките като седенето на пейки по парковете и возенето в градския транспорт. Но това е само на пръв поглед, все пак целта е да се ограничат ненужните и по-маловажни контакти между хората като например събиране на групички по пейки и паркове. От такава забрана освен егото на някой друг комплексар други щети няма да има. Но ако забраниш градския транспорт или ограничиш броя на пътниците в превозно средство тогава не ми се мисли какво реване ще падне как се ограничава свободата на придвижване, как хората не могат да стигнат до работните си места и т.н. Въпреки, че мерките в България бяха най-меките и масово се заобикаляха имам чувството , че сме страната с най-много мрънкалници, киселяци и безмозъчни хейтъри.
Няма нищо по-хубаво от дъждовна пролет, кратко лято, топла есен и снежна зима :D

Потребителски аватар
Leberkez
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » чет май 07, 2020 10:36 pm

Stringmeteo написа:
чет май 07, 2020 9:28 pm
Leberkez, сигурен съм, че си се опитал да кажеш нещо, обаче аз не съм сигурен какво точно. :dontknow: :grin1: Да не би Борисов да не е демонстрирал не знам колко пъти вече, че за него кой да е министър не означава нищо и е потенциален, много удобен бушон в кризисна ситуация, независимо колко добър професионалист е и колко ценен кадър на ГЕРБ е по принцип? :dontknow: (Знаем колко е високо нивото на болшинството от калинки около ГЕРБ и колко неистова е нуждата от истински професионалисти там. :deal: ) В крайна сметка единствено важното е оцеляването на Царя - на всяка цена, всички останали са просто някакви маловажни, заменими пионки. :dontknow: Да, Борисов винаги в такива ситуации се опитва да действа аварийно на принципа "има министър - има проблем, няма го въпросния министър-бушон - няма го съответния проблем" :laughm: . И защо да не действа, след като "народът" му се връзва, нищо че никога това няма много общо с реалното решение на съответния проблем. :dontknow: Да ти дам ли конкретни примери или ти и сам ще се сетиш? ;) НО. Да, има едно доста тлъсто НО. Стига съответният министър да не е кадър на ДПС - в този случй той по никакъв повод и начин не трябва и не може да се бута! :nono: :laughm: Та, какво точно се опита да кажеш? :hmm:
Дюд, ти наистина си комундел и ще ти кажа защо. Имаш някаква невероятна дарба да изпишеш един екран и в крайна сметка нищо да не ти се разбере. Все пак, аз лично, имам претенции, че умея да вдявам написан текст на майчиния си език. Не знам... или си поизтървал сбития преразказ в даскало, или си станал фен на червената демагогия (т.е вотът ти за Маяма ще стане рецидив), демек много приказки и никаква яснота. :dontknow:

Добре, нека пробвам да ти го "нарисувам".

ОПОРКА НУМЕРО УНО:

Бойче е диктатор, той взима всички решения сам, коли и беси за всичко, разпусна парламента, разби демокрацията и заключи хората в панелките, лишавайки ги от техните свободи, работа и доходи!

ОПОРКА НУМЕРО ДУЕ (според адвокатката на "Мултигруп")

Премиерът измества и делегира много тежки отговорности към конкретен ресор, с цел, ако има някой да се изпържи, да не е той самият, а даденият министър, който (при нужда) да бъде удобно бушониран, за да се смекчи евентуално недоволство на хората! :grin1:

Питам аз: Ако първото е вярно и цяла България го знае, защо му е да прави втората гимнастика? Защо му е да се занимава и да слага на топа на устата разни други хора, които после удобно да разкарва, като така или иначе ще дойдат после такива като теб, за да го хулят, че се крие зад тези други хора и печели точки с показни уволнения?

Искам да ви хвана шибаната умно-креслива логика, честно! Значи, ако той решава всичко - проблем. Ако набутва други ресори и после (при нужда) разкарва министъра, като бушон, пак проблем. Добре сега, това диктатура ли е или само полудиктатура?! СвЕтни ми вече, че се обърках съвсем!

Апропо, ти лично, като такъв капацитет и заклет критикар на статуквото, и очевидно нов фен на Майче-Маноловизма, Славче-Трифоновизма, Илияно-Василиевизма, Ице-Бойкикевизма и тем подобни движения, способен ли си да кажеш, на всички тук- непросветените- един простичък план, по който страната ни трябва да върви?! Можеш ли поне един път да бъдеш съзидателен, по твоему обаче, а не да ми пействаш папагалската всевъзможни чикии на настоящи и бивши червени другари и тем подобна ДС-сволоч, обслужващи конкретни североизточни интереси, само защото ти галят окото, докат ги четеш?

Айде пробвай се, I'll wait! :buble:

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » пет май 08, 2020 12:42 am

Leberkez написа:
чет май 07, 2020 10:36 pm
Апропо, ти лично, като такъв капацитет и заклет критикар на статуквото, и очевидно нов фен на Майче-Маноловизма, Славче-Трифоновизма, Илияно-Василиевизма, Ице-Бойкикевизма и тем подобни движения, способен ли си да кажеш, на всички тук- непросветените- един простичък план, по който страната ни трябва да върви?! Можеш ли поне един път да бъдеш съзидателен, по твоему обаче, а не да ми пействаш папагалската всевъзможни чикии на настоящи и бивши червени другари и тем подобна ДС-сволоч, обслужващи конкретни североизточни интереси, само защото ти галят окото, докат ги четеш?

Айде пробвай се, I'll wait! :buble:
Leberkez написа:
чет май 07, 2020 11:14 pm
И пак не отговори на въпроса ми от последния абзац! Викаш, по-лесно е да хулим Бацко и да блеем с 3%-ото "модерно и ентелигентно" стадо!
Питах те в прав текст - кажи какво предлагаш?! Първо-второ-трето. Да хули може и бабата на пейката пред блока. :wink: :wink:
Няма да ти отговори. От години периодично му се задава този въпрос и той така и не може да отговори. Просто е свикнал по инерция да плюе на посоки и това е. Многократно му е задаван въпросът относно управленската формула, която да е алтернатива на ГЕРБ, но винаги бяга по тъча, когато го попиташ. Единственото нещо, което беше успял да сглоби преди време е, че си представял как, когато БСП дойдат на власт, щял да настане някакъв апокалипсис, "разместване на пластовете" и от това нещо след време щяло да се роди нещо ново. Ако трябва да опиша мислите му по-художествено, бих си представил нещо такова: от пепелата на разрушената от БСП България се ражда феникс, а птицата е гордо яхната от спасителя Радан, докато фениксът величествено размахва криле и сияе, възраждайки България. :laughm:

Общо-взето, ДСБ е партия на деструктивното поведение и затова привлича такива хора. Тази партия от основаването си създава само дразги. Като започнем с това, че самото й създаване разцепи СДС, а във всички години след това ДСБ е все партията, заради която се разпадат обединения или пък въобще не успяват да се състоят (пак заради въпросната партия).
Всъщност трудно е да се каже дали тази партия привлича към себе си деструктивни хора или просто успяват с пропаганда да зомбират определени хора и да ги превърнат деструктивни зомбита. Или пък и двете твърдения са донякъде верни. :grin1:
Реалист.

Потребителски аватар
Leberkez

Мнение от Leberkez » пет май 08, 2020 12:55 am

:grin1: :grin1: :guitar: :guitar:

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » пет май 08, 2020 1:20 am

Stringmeteo написа:
пет май 08, 2020 1:08 am
Отговарял съм много пъти на подобни въпроси тук, изказвайки лично мнение и идеи, даже и без някой да ме пита. Ама чукча не читател. Но сега наистина няма да ви отговоря. Защо ли? Защото сте обикновени герберски тролове, под нивото ми сте, поне на тема "що е то българска политика", и не искам да си губя времето с вас повече. :deal: Освен това темата е за нещо друго. Точка.
Това имах предвид по-горе, Леберкез. Не чакай отговор някога. :laughm:
Реалист.

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm

Мнение от 4uk » пет май 08, 2020 1:48 am

Леберкез, прав си! Каквото и да направи Бойко, дежурните хулители винаги ще го плюят. Придават му свръхестествена сила, че е гений на злото. Истината е, че хулителите проектират вътршната си мръсотия, като присъща и за другите, т.е. - "Аз винаги имам" приемливо" подъл план как да се облагодетелствам финансово(или политически) за сметка на другите.Сигурен съм,че всички кроят подобни планове и срещу мен,.. ако им се удаде!
Бойко е лош, че е въвел карантина за да им отнеме правата, лош е и, че я отменил за да ги разболява.
Лош е, че не подкрепя достатъчно финансово гражданите и фирмите в криза, още по-лош е ако харчи повече пари и трупа държавен дълг! Няма угодия!
Добре, че Бойко не е Слънце, защото неминуемо щяха да имат претенции, че трябва да изгрява от запад!
Няма как хора с мръсна вътрешност да се съберат, да направят партия и да убедят значима маса хора, че искат да им правят добрини. По-скоро това са група действаща по лични интереси. Какви добрини да очакваш да направи някой, който плюе всичко около себе си и не е казл една добра дума за никого.
Виж, Бойко се изказва умерено и с добри думи дори за опонентите си от БСП, президенгството, тъмно-льолявите и др., освен когато трябва да им отговаря на заяждания. Справедлив е Бойко - признава, че противниците могат да имат и друга добра страна, освен най-добрата - държат се така, че никога да не дойдат на власт. Простоват и честен си е Бойко, но пък "интелигентните" му противници се се оказаха смехотворни в себеоценката и потенциала си да го свалят. Някои дори не успяват да се класират за парламента, но пък се изживяват и ръсят бисери, като пръсъдружна на БСП опозиция. Пародии!
Държа да почертая, че няма такива хора в този форум,... но ако виждате, грешката е само ваша! Може би не сте уместен тук и се нуждаете от синхронизация със зададения тренд! :laughm:
Не споря с прости хора - времето ми е ценно.

doncho
Регистриран: нед апр 10, 2011 2:49 pm

Мнение от doncho » пет май 08, 2020 8:11 am

Stringmeteo написа:
пет май 08, 2020 1:08 am
Отговарял съм много пъти на подобни въпроси тук, изказвайки лично мнение и идеи, даже и без някой да ме пита. Ама чукча не читател. Но сега наистина няма да ви отговоря. Защо ли? Защото сте обикновени герберски тролове, под нивото ми сте, поне на тема "що е то българска политика", и не искам да си губя времето с вас повече. :deal: Освен това темата е за нещо друго. Точка.
Oтговарял си чушки и домати. Сто пъти съм ти казал, че пишеш дълги безсмислени фермани в опит да удавиш някой не особено схватлив читател с думи. Ама с бягане по тъча не става. Накрая стигнахме и до фазата "под нивото ми сте". Смях в залата.:deal: И гледам и Леберкеза те е питал "Абе на теб кой ти плаща да защитаваш така яростно и така некадърно ръдановци, илиановци и прочие таваришчи и същевременно така яростно да плюеш по ГЕРБ?" . Освен няколкото червени капута които от десет години лягат и стават с надеждата Бойко да падне, май никой друг не ти се връзва. Е... все ще се намери и някой друг малоумник ама сте малко. Каквото и да говори Иво Христов не сте 80% ами около 3% :laughm:
Игнорирайте идиотите, те са неспасяеми.

Потребителски аватар
Leberkez

Мнение от Leberkez » пет май 08, 2020 1:56 pm

Мадре миа, биваме обиждани на тролове от човек, който по 20 пъти на ден пейства като обезумял изказвания и интервюта на всевъзможни червени другари, бивши щатни кадесари и аверчета и адвокати на отстреляни мутри, просто защото му галят окото и ухото, понеже метат храчки по Бойче. Но пък иначе се бие в гърдите, че е десен. Е, верно, че наскоро гласува за БСП, ама как беше...от веднъж пе****ст не се става, нали така? :grin1:

P.S Няма ли да видя линк към някое изказване на бай Павле (на Илия Павлов бащата)? Той също е доста словоохотлив и разбира нещата. :dontknow:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон май 11, 2020 11:21 pm

Ремонт безкрай: Развалят договора с фирмата, ремонтирала "Граф Игнатиев"
Настилката при "Св. Седмочисленици" отново се надигна
19:20 ч. 11.05.2020 г.

...
Не може 2020 година в близкия изток хората да строят сгради от 1 км, Илон Мъск да праща рекети до Марс, а ние едно трамвайно трасе да не можем изградим като хората. Трамвайно трасе е бе по дяволите, не е квантова физика!

Няма как да го изградим след като всички парични потоци в общината са в посока НАШИ хора и такива които са съгласни на cash back. Какво е кеш бек? Много е просто: това е когато връщаш една част от парите в черната каса на партията, от която зависи обществената поръчка, която "печелиш".
...

В същото време, още при първите 30℃ (с клизма), днес в София в район "Подуене" асфалт, положен през октомври миналата година, се разкапал и скапал гумите на десетки коли. :-? За пореден път - качество, та дрънка... :dontknow:

Асфалтът по бул. „Дондуков“ се разтопи /снимки/
11.05.2020
Асфалтова смес изби по булевард „Дондуков“ в участъка между моста „Чавдар“ и ул. „Кракра“.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт май 12, 2020 12:35 pm

Шофьорите с пострадали гуми заради разтопен асфалт в София могат да искат обезщетение
12.05.20 в 11:07
Шофьорите, чиито автомобилни гуми бяха повредени заради разтопения битум на асфалтовата настилка на столичната улица „Тодорини кукли“, могат да поискат обезщетение от застрахователите за нанесените щети.
Това каза за „Хоризонт“ зам.-кметът по строителството Цветан Божинов. Улиците в района са обработени с пясък и са отворени за движение.

И от от тази сутрин по бТВ:
https://btvnovinite.bg/predavania/tazi- ... ofija.html

:deal:

Отговори

Върни се в “Политика”