Избори за европейски парламент 2019. Сформирането на новата еврокомисия

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm

Мнение от 4uk » вт май 28, 2019 6:44 pm

Драги съфорумци, има нещо по важно от това дали крадат някои от управляващите и колко. Всяко партия си има мърша и все някой ще се окаже крадец. При днешната информационна свобода кражбите обикновено бързо излизат наяве и човека изгаря политически и финансово.
По-важна от кражбите в една страна е геополитическата й ориентация. Както по-умните от вас вече са забелязали, че няма страна в света едновременно с "грешна" геополитическа ориентация и добро икономическо състояние. Като "грешна" разбирам такава, която не сътрудничи убедено на Евро-Атлантическата ос. В крайна сметка тази ос управлява света, чрез парите си. Блестящ пример за ускорено "правилно" политическо+икономическо развитие са Полша и прибалтийските републики подкрепяни едновременно и от EU и САЩ. Назидателен пример как геополитиката може да убие икономиката на една страна е Сърбия от 25 години насам, Венецуела от 10-на години.. и Турция от 2 години.
Та късмет извадихме засега, че БСП няма да дойде на власт, защото геополитическата ориентация на тази партия в комплект с шофьора-президент е нестабилна. На косъм бяха да угодят на Корна да изхвърлят председателя на ПЕС от листите си и щяха да затръшнат вратата към втората най-голяма партия в Европарламента. Вратата към най-голямата дясна партия(ЕНП) си е затворена за преименувани комунисти. За тази врата само Бойко има ключ. Нашите червени матросовци(барабар с льотчика) директно се афишират и като кремълски аватари - щели да работят за отпадане санкциите срещу Русия. Все едно някой ги пита и от тях зависи. Не щели американски самолети, а такива от не-НАТОвска страна-Швеция, несъвместими с натовските изисквания. Голям ще го ядем, дойдат ли червените пак на власт - ще гледаме развитие, инвестиции и еврофондове през крив макарон. Той и Ердоган се запрегръща с Путин и се репчеше на Европа и САЩ, докато не го избръскаха с икономическата бухалка по тъпата тиква. Наскоро, с две изречения в Туитър Тръмп изтри 40% от стийността на турската лира - ей така показно, за да е ясно кой ръководи парада и кой е обикновен долен педер..., даже не гей.
Всички наши политически партии са функция на големите външни интереси. Онези които си мислят, че могат да не се съобразяват или да вървят срещу тях са чисти вредни глупаци. Бъдете умни по избори, оглеждайте се за червени циреи - пукайте ги и дезинфекцирайте.
Не споря с прости хора - времето ми е ценно.

doncho
Регистриран: нед апр 10, 2011 2:49 pm

Мнение от doncho » вт май 28, 2019 8:04 pm

Социологическият заговор срещу правото на обществото да бъде информирано
Той включва три страни - безсрамна квази социология, безскрупулна политическа класа и медии - обслужващ персонал на политици и корпоративни интереси

Огнян Минчев безпощаден. Крайно време е андрейрайчевци, кънчовци и прочие червен боклук да бъдат изхвърлени от общественото пространство и игнорирани, защото на АБСОЛЮТНО ВСИЧКИ ИЗБОРИ досега манипулират и лъжат в полза на БСП. Те затова са и създадени техните агенции.

https://www.faktor.bg/bg/articles/ognyan-minchev-1-14
Игнорирайте идиотите, те са неспасяеми.

Потребителски аватар
itmpm
Регистриран: нед окт 16, 2011 5:06 pm

Мнение от itmpm » вт май 28, 2019 9:04 pm

Б.Б.
От резултатите се вижда няма как социологическите агенции да са засичали преднина на БСП. Това са 7%, колко да се сгрешили, това са над 100 000 гласа и кусур. Така че - видя се къде са отишли парите и за медии, кой е платил най-много, и за социолози, и за политолози
Резултатите на ГЕРБ са много добри в състоянието, в което влязохме в тази кампания. Във възрастта до 30 години ние сме категорично първа сила - сред работещите, младите, интелигенцията. Губим от БСП над 60-годишните, сиреч вече след 13 юни и аз мога да се запиша там (премиерът има рожден ден тогава - б.р.) и нискоинтелигентните с основно образование. И дори, ако погледнете областите - 21 области срещу 3 са точно 7 пъти.
Няма медйина свобода - бла-бла-бла-блааааааааа :vomit:
Последна промяна от itmpm на вт май 28, 2019 9:17 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » вт май 28, 2019 9:12 pm

Stringmeteo написа: но нямам намерение да влизам в ролята на твой личен психолог ;) ...
Не мисля и, че имаш ресурс да го направиш, затова на първо време ти предлагам да обърнеш фокуса към себе си и да си изясниш разликата между логика на желанията и логика на реалностите. ;)

Не знам каква е любимата теза на "следовниците" на ГЕРБ, но за N-ти път ти казвам, че не съм от тях. За ГЕРБ съм гласувал само веднъж от всички възможни избори за 10-те им години на власт (имайки също 2 неявявания пред урната, поради незаобиколими пречки).

Да, разбира се, всеки на първо място трябва да знае и да може да се оправя сам, а не да седи и да чака конкретна абревиатура да седне в креслото, че да му вдигне личния стандарт.

Всъщност, като се замисля, твоята реторика до голяма степен напомня тази на въпросния проф. Иво Христов, който във всяко едно студио, където се появи, по прекрасен начин обрисува и рамкира проблемите, но така и не дава конкретна рецепта и стъпки за действие. Имаше даже един паралел с "лошия синоптик", т.е всеки може да ти каже колко е била температурата за изминалия ден, но е далеч по-трудно с точност да я прогнозираш за след 5 дни да кажем.

И преди съм ти казвал - хвани се и направи партия. Изкарай на масата ясни идеи, рецепти и платформа + конкретни стъпки за решаването на проблемите (които всеки знае да посочи), пребори се за трибуна и адекватно ефирно време, за да те чуят хората, след което се яви на кои да е избори и ги спечели, отвявайки всичките партии на статуквото.

Останалото, което правиш ежедневно, включая постоянния и системен, папагалски копи-пейст на статии и анализи, които друг е написал, но по някаква причина съвпадат с твоето мнение, с нищо не е по-различно от кой да е рандъм разговор на три мастики в кварталната кръчма. ;)

А пък, ако можеше да се обърнеш към някакви азбучни истини на нещото, наречено статистика (в световен мащаб), щеше да прозреш, че
(чисто статистически) огромното булшинство от хората са в долния спектър на интелектуалната стълбичка (разбирай някъде около и над 2/3-ти от една био-маса). Закон, кво да правиш?

И някой като тебе, от висотата на ултра интелекта и ерудираността си, да дойде и да недоволства от "мат'ряла" какви си ги избирал, е меко казано арогантно. С какви очи очакваш голямата маса хора да правят и вземат адекватни решения за кого да гласуват, имайки предвид, че същите тези сигурно им е трудно по разумен начин да съчетаят 2-3 цвята в облеклото и обувките си?!

Значи, ако някой като мен, който не вярва, че с оглед настоящия политически амбиент, към днешна дата, има някой, който да има ресурса да поправи положението, бива наричан нихилист и самопринизяващ се, но пък понеже ти - големият разбирач - си налагаш субективните схващания, тип анти-Герб, анти-статукво и незнайно защо симпатии към съмнителни субекти като ДСБ и Радка Дълбоката, които са на мода сред пишман градската интелигенция на София и чиято основна част от кампанията минава през фейсбук дори, изведнъж трябва да те слушаме и да мислим като теб, в противен случай биваме засипвани с всякакви епитети. :nono: :nono:

По твоята логика, ако някой сложи пред теб една чиния с конски фъшкии, втора чиния със сополи и ушна кал и трета такава с пикня, ти обезателно трябва да се протегнеш към някоя от тях, за да се каже, че си направил съзнателен и информиран избор.

Ок, твоя воля, аз обаче ще предпочета да пропусна това хранене и ще предпочета да ми къркори стомаха, но да не ям ни едно от трите, макар и (на хартия) едното да изглежда относително по-лесно за преглъщане.

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » вт май 28, 2019 10:43 pm

Много сте сладки за наблюдаване от страни как се нападате със завидно упорство и поледователност според политическите ви симпатии. :grin1:
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср май 29, 2019 10:08 am

Делян Пеевски отново се отказа да е евродепутат

Делян Пеевски от ДПС няма да е евродепутат. Това обяви той в Народното събрание днес, след като се появи на работа за първи път от 19 април 2017 г.

:grin1: :deal:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср май 29, 2019 11:22 am

Ако "Дeмократична България" запазят ръцете си чисти

"Демократична България" бе фаворитът на българите в чужбина. Това е успех, но не и повод за еуфория. Защото активността в чужбина бе ниска. Въпреки това на местните избори ДБ имат шанс за успех. А и на парламентарните.

doncho
Регистриран: нед апр 10, 2011 2:49 pm

Мнение от doncho » ср май 29, 2019 11:23 am

Leberkez написа: Останалото, което правиш ежедневно, включая постоянния и системен, папагалски копи-пейст на статии и анализи, които друг е написал, но по някаква причина съвпадат с твоето мнение, с нищо не е по-различно от кой да е рандъм разговор на три мастики в кварталната кръчма. ;)
... ти - големият разбирач - си налагаш субективните схващания, тип анти-Герб, анти-статукво и незнайно защо симпатии към съмнителни субекти като ДСБ и Радка Дълбоката, които са на мода сред пишман градската интелигенция на София и чиято основна част от кампанията минава през фейсбук дори, изведнъж трябва да те слушаме и да мислим като теб, в противен случай биваме засипвани с всякакви епитети. :nono: :nono:
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Игнорирайте идиотите, те са неспасяеми.

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » ср май 29, 2019 11:28 am

От тия дракания файдасъ вече йок.

Бидейки все пак, списващи в един прогностичен(...) форум, да ви кажа, какво ни очаква в общи линии през следващите 4 години.
Предимно лоши неща.
И те не са свързани нито с ЕНП (герб или любимия криптопедал на админа :grin1: ), нито с БСП.

Големият, много неприятен кор ще дойде откъм зелените.
Не, че са взели кой знае колко, но всички знаем за наглостта и силата на агресивните макцинства - виждаме го в действията на вегани, мангозащитници и прочее свръхмалки, но йотаагресивни малцинства.

Опасността за България е от натиска, който предстои за спирането на Мариците. Защото са на въглища.
Структурата на производството на ЕЕ у нас си намерете сами, но това е вероятно около или над една трета от генерацията.
Втората трета (плюс минус....) е атомната.

Въглищата ЩЕ ни отрежат -бъдете уверени в това. Екоталибаните ака "зелени" ще правят, струват, ще блокират магистрали, ще правят черен пиар, тукашните им лакеи (подозирам, че и в тоя форум ги има) ще изнудват - всичко, което ЕКОТАЛИБАНИТЕ правят и в момента, с тая разлика, че сега ще могат да извиват ръцете на големите в Европарламента.

Ще стане много лошо. Но виж, катастрофата ще е, ако чукнат и АЕЦ. Оня противен малък женски дебил с психически проблеми (Грета Торнберг) вече дава глас на тая теза на кукловодите си.

Но да, с АЕЦа няма да им се получи толкова бързо, не и за 4 години.
Докато - Югоизточна България да се готви за големия кур, както и цяла БГ разбира се.
Едни цени на киловатчас около и над 50 стотинки в рамките на следващите няколко години ми се виждат дори оптимистични.

Букмаркнете си тоя ми пост и след 3-4 години пак ще се сетите, защо правилното обръщение към мен е "Ваша предвидливост" :buble: :buble:

raptor
Регистриран: вт юни 17, 2008 7:05 am

Мнение от raptor » ср май 29, 2019 11:48 am

И така изборите минаха и е ред на малко размишления относно резултатите. Не могат да се правят кой знае какви генерални заключения предвид ниската избирателна активност и при едни парламентарни избори със значително по висока активност резултатите биха могли да бъдат много по-различни. Но все пак ако приемем, че това са резултати от парламентарни избори нещата изглеждат така.
- Герб + ВМРО и НФСБ и Атака - около 40 %
- БСП+ ДПС - около 41 %

Тук за едно евентуално управление решаващо значение имат ДБ. Въпроса ми е при такива резултати каква би била позицията на хомодружинката.
Вар. 1 Радан Кънев типично по педераски след всичката помия излята срещу Герб се извърта и все пак решава да ги подкрепи в името на (...... по избор)
Вар.2 Отстояват си позицията, че Герб=БСП и продължават да бъдат една креслива опозиция, каквато са в момента, но този път и в парламента, като чакат евентуално да получат пълно мнозинство, за да управляват единствено по тяхно усмотрение.
При втория вариант бъдещото управление зависи евентуално от други партии, които в момента не минават бариерата, като е напълно възможно и едно управление на БСП+ДПС.
Хайде сега, Стринг, можеш да ни дадеш малко разяснения относно позицията на ДБ при подобни резултати.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср май 29, 2019 11:49 am

bismarck, зелените както и да е, но специално у нас тая работа (ако допуснем, че все пак стане) няма да я свършат/осигурят основно зелените, а "ляво-центристите" (БСП+ГЕРБ) ;) . И едните, и другите по свои си, но все зависимо-корупционни съображения, драпат за АЕЦ "Белене". Е, при размърдване в подобна посока (Мариците...), те биха имали няколко пъти повече "икономически" доводи за подобно драпане. Не, изобщо не казвам, че работата им ще стане (безплодните потоци от корупционни рушвети и подаяния са съвсем отделен, "автономен", неспираем поток :laughm: ), включително и заради щенията на зелените, за които говориш, но далече не само. Обаче... боклучавото облъчване ще продължи и даже ще може да набере свежи сили. Относно другите възможни последствия след евентуално реално спиране на Мариците, сега не ми се чертаят катаклизми, за разлика от теб (но едва ли ще се случат чак такива :) )...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср май 29, 2019 12:13 pm

raptor написа:...
Хайде сега, Стринг, можеш да ни дадеш малко разяснения относно позицията на ДБ при подобни резултати.
Когато трябва да отговарям на някаква подобна герберска провокация, изпитвам основно (над 90%) досада - просто защото знам, че няма смисъл да се хабя да пиша каквото и да било за черни дупки :) . Все пак в случая ми се иска да припомня по какви причини ДСБ напусна онази мръсна коалиция "ГЕРБ-РБ и сие" в предния парламент. Сети се и сам, надявам се? Да, защото имаше ключова цел на това коалиране, която цел, ако не се лъжа, беше закована още в коалиционното споразумение - да се направи съдебна реформа. И да, имаше и гръмко прогласен... "исторически компромис" ли бяха кръстили тази... откровена простотия :) (както всъщност се оказа после - нормнално за двойнствената, лицемерна "политика" на ГЕРБ). Няколко месеца по-късно всички тези "цветя и рози" бяха грандиозно опраскани, ГЕРБ се прегърна с ДПС (и подгласната му ПрокурВатура) и... останалото е история. Та в тази връзка, само още един въпрос - ако теб те прецакат така, осирайки главната цел на някакъв голям компромис (да, коалиране с ГЕРБ е съдбовен, изключително рисков компромис за който и да било субект), който си направил, ти как би постъпил? :dontknow:

P.S.: И ако много настояваш за по-конкретен отговор - да, поне аз (като моментен симпатизант на ДБ) вероятно бих подкрепил някакво участие на ДБ в управление на ГЕРБ. НО! Единствено ако в самото начало е подробно разписано (като съдържание и срокове) изпълнението по време на това управление на конкретни, изключително важни задачи. Ако на теб това ти звучи като изнудване или извиване на ръце... твоя си работа, нека тогава да управлява който си иска или пък любимецът ти да се коалира нааай-накрая с БСП, и без това толкова много си преплитат идеологиите и политиките и видимо се ревнуват :laughm: ...
Последна промяна от Stringmeteo на ср май 29, 2019 12:35 pm, променено общо 1 път.

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » ср май 29, 2019 12:32 pm

Спрат ли ни ТЕЦ-овете логично ще последва АЕЦ Белене. И тогава могат да ни приемат направо в Руската федерация. Освен за петролните горива и природния газ ще сме зависими и за тока от Русия. Пълна енергийна зависимост.
Като нищо тези зелени партии са на финансиране от Москва. В Германия делът на ядрената енергия е паднал наполовина след аварията във Фукушима. 2022-ра трябва да затворят всички атомни централи. Като им резнат и ТЕЦ-овете, ще стане интересно. Екоталибаните ще докарат до просешка тояга цяла Европа за по-чист въздух.

raptor
Регистриран: вт юни 17, 2008 7:05 am

Мнение от raptor » ср май 29, 2019 12:56 pm

ако теб те прецакат така, осирайки главната цел на някакъв голям компромис (да, коалиране с ГЕРБ е съдбовен, изключително рисков компромис за който и да било субект), който си направил, ти как би постъпил? Dont know
Когато става въпрос за мен, бизнеса ми или семейството ми, си е изцяло моя работа как бих реагирал, както и последиците от реакцията ми. Но когато става въпрос за бъдещето на държавата ни, на бъдещите поколения нещата стоят малко по друг начин. Лично на мен Костов ми е черен точно по такива причини, но това е друга тема.
Една коалиция между ДБ и Герб е най-естественото за мен като десен избирател по ред причини, но сигналите които идват редиците на ДБ са точно противното на това.

Относно безумията на зелените, което и правителство да спре Мариците и АЕЦ-а, би паднало на другия ден. Ако тези еко-талибани се наложат, направо целия ЕС да се приема в Руската федерация с глава Путин и да закриваме купона.....

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср май 29, 2019 1:11 pm

"Екоталибаните" няма да успеят да вкарат ЕС в Руската федерация по една много елементарна причина :laughm: - само след 10-15 години огромен процент от електроенергията в Европа ще се произвежда чрез ВЕИ-технологии :deal: ...

Отговори

Върни се в “Политика”