Актуални политически събития у нас (разни)

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » съб юни 13, 2020 8:39 am

Много комплекси има мисир-председателят и затова така се държи. Много прост. За 10 години да беше се научил поне да псува на английски, но и това не можа. :grin1:
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » съб юни 13, 2020 8:49 am

Спокойно - като дойде "възпитания" ти гуру Костов на власт или някой от неговите приближени слабоумници, ще имаме премиер за пример и чудо.
Разбира се последното, за щастие ще се случи в някой паралелен свят. :grin1:
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » вт юни 16, 2020 12:30 am

В линка в линка на истинските новини се отива към някакъв ЛАЙНАР пишманрапър.
С лично удоволствие виждам, че поне Стринг не се е вързал на прекалено евтината и обидна за интелекта на целевата аудитория ченгесарска комуняшка лайнария.
Ето записа.

https://www.youtube.com/watch?v=CmU34qYNFqw

АКО някой градски-десен педераст се е вързал - ....
Кръпките си личат и за невъоръжено ухо. Дори няма да губя време да коментирам повече. А защо се сетих? Стана ми любопитно, че поредния гост на С;ави ля лайна по повод "записа" и го намерих да го чуя...опитват се да ни правят не на балъци, а на нематоди, тъпите комуняшки ченгета.
Но изборът, както на писалия 2 мнения нагоре, е личен. :buble:

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm

Мнение от 4uk » вт юни 16, 2020 3:00 am

Голям е напънът да се сваля Бойко от много уплашени богати хора, които разбраха, че вече не са недосегаеми, не са над закона и ще им се търси сметка за сегашни и минали престъпления. Бойко бавно, но безкомпромисно, въвежда върховенството на закона - и за свои и за чужди. Някои са вече в ареста, други избягаха в чужбина, не се знае кои ще са следващите. Много народ сега работи за престъпниците - едни съзнателно за пари, други лесноманипулируеми - от глупост и срещу собствения интерес,... напр. да сме нормална държава.
И едните и другите обаче, като ги питаш кой конкретно искат да управлява България, който ще се справя по-добре от Борисов - не могат да ти отговорят смислено. Работят заслепени против нещо, а не за някаква смислена кауза. Да сваляш правителството си, без да знаеш какво идва след това си е пълен кретенизъм. Това е непродуктивна тъпня, защото крайният резултат задължително е по-лош от изходния. Като не знаеш за къде си тръгнал, няма как да стигнеш докъдето трябва,.. по-скоро до кривата круша.
Същото е да имаш 50лв. в джоба и да ги скъсаш, защото смяташ, че заслужаваш да имаш 100лв. ,...но не знаеш кой ще ти ги даде. То на глупав човек, някой пари дава ли му!? Първо го лъжат, а после му вземат и това което има - 50-те лв.!
Та кой е този политик, който може като Борисов всичко това на куп:
1.Да печели редовно избори.
2.Да създава стабилност и прогнозируемост вътре и извън страната.
3.Да държи достатъчно висок рейтинг и стабилно правителство през целия си мандат.
4.Партията му да е член на доминиращата в Европарламента и управляваща ЕС Европейска Народна Партия.
5.Да има уважението и подкрепата(и за страната си) на най-важните европейски лидери.
6.Да е признат лидер на Балканите с принос към решаване кризи и конфликти - бежански потоци, омиротворяване и интеграция на Западни Балкани.
7.Да е вдигнал заплатите 2,5 пъти за 10 години.
8.Да е свалил лихвите по вътрешни и външни кредити 2-3 пъти.
9.Да е свалил безработицата над 2 пъти.
10.Да е утроил километрите магистрали.
11.Да се е справил по-добре с covid-19 от почти цяла Европа. Част от дядовците и бабите Ви сега са живи и заради Бойко,... защото на италианците не са.
Сигурно Бойко ще свърши още доста неща през следващия мандат, напр. да приемем Еврото!? Ако някой ми гарантира, че някой друг може по-добре да върши горните неща, сериозно ще го проуча какви качества е доказал дотук! Напоследък само лаладжии на конци се изявяват по медиите. Когото излъжат излъжат - после ще се обединяват да свалят Борисов. Тъй повеляват кукловодите!
Мечтая си да се появи по-добър и от Борисов! Уви няма и намеци за смислен опонент!
Не споря с прости хора - времето ми е ценно.

doncho
Регистриран: нед апр 10, 2011 2:49 pm

Мнение от doncho » вт юни 16, 2020 10:28 am

Виждам че лилявите идиоти за пореден път са се вързали на поредната фалшификация. Пак приемате желаното за действителност и чувствате дълбоко удовлеторение, че Бойко е мутра, псува и е диктатор. Поне такава е парадигмата в простите ви главички. Дори подмятането на такива фалшиви записи трябва да накара всеки нормален човек да гласува за Боко.

ПП Спокойно друаре, червените лайнари от БОЕЦ са дали записа на Кьовеши. На поредната илюзия на която се надявате да свали Боко. (Като Магнитски, САЩ, Русия, Зимбабве и кой ли не, само и само Боко да падне и да дойде на власт любимата ви Партия). Ся остава да стискате палци да паднат на коча мъдете :grin1:
Игнорирайте идиотите, те са неспасяеми.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт юни 16, 2020 11:50 am

По принцип бях решил да не се хабя повече по темата (поне засега), но... след твърде дразнещите и "искрени" до тотална наивност напъни на изявени некомунисти (вЕрвам им :) ), все пак реших да направя 1-2 вметки (почти не по същество :) ). Та, не знам дали записът е (не)автентичен реално (какво разбират горните бурни опровергатели под "неавтентичен", може би че е съставен от навързани "на случен принцип", но все пак реални, автентични сами по себе си, реплики на Борисов ? :) :dontknow: ), но че репликите представят абсолютно обективно реалната същност на Борисов, към момента аз вече нямам грам съмнение. Мда, как се променят някои разбирания с времето и натрупването на факти :hmm: ... Някъде преди около 9-10 години даже влизах в бурни спорове с доста запознати, почти вътрешни (по темата) хора около мен, когато, например, те твърдяха, че при управлението на ГЕРБ има смазани механизми за отнемане на чужд бизнес. Тогава бях в абсолютно недоумение как изобщо може да става това (?!!?), в правова ( :) ) държава, където всеки засегнат по този начин има цял букет механизми за противодействие. Едва ли не скачах и се набирах в защита на Борисов. Каква чиста, невинна наивност, нали? :) Тогава изобщо не исках, не можех да повярвам, че подобни безподобия са възможни. А сега вече те май изглеждат като норма и не учудват почти никого от добре дресирания след 10 години всякакви безчинства и обработки еРекторат, още по-малко пък мен, макар и по други причини и механизми. :dontknow: Преди 9-10 години същите "вътрешни" споделяха и лични свидетелства за държанието на Борисов (примерно с Джурналистките, в леко по-неформални ситуации ;) ), за "чистата" му, мутренска душа, за "искрения" му, "мачовски" изказ. :) Е, трудно ми беше да повярвам даже и на тези неща, макар че те все пак ми звучаха доста по-правдоподобно и възможно. Попитайте ме сега в прав текст дали вярвам на всичките тези неща, които споменах и че Борисов е напълно способен да се държи като в записите, а? ;)

Ето един изключително точен анализ на цялостната настояща ситуация у нас:
viewtopic.php?p=655320#p655320

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » вт юни 16, 2020 11:56 am

А аз съм почти на 100% убеден, че няма как да изпратят на Кьовеши и ЕК запис, ако не е автентичен. Най-малкото при опит за фалшификация на такова ниво, съответното би се върнало като сигнал от ЕК към българската прокуратура и в крайна сметка, първоначално изпратилият го да получи честитка за дело за клевета или нещо подобно.

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » вт юни 16, 2020 1:49 pm

Stringmeteo написа:
вт юни 16, 2020 11:50 am
Попитайте ме сега в прав текст дали вярвам на всичките тези неща, които споменах и че Борисов е напълно способен да се държи като в записите, а? ;)
Не е възможно премиер на страна от ЕС да говори така. Аз лично не го вярвам. Така може да говори някой пасящ мисирки и то само насаме с тях. :grin1:
Всеки с що-годе някакъв морал е снел доверието си от ГЕРБ още през 2011-та ("Ало, Ваньо", ако си спомняте). Недопустима е подобна намеса в работата на контролните органи от премиера. Шуробаджанащина от самия връх на властовата пирамида. После се чудим защо институциите ни не работят. Не знам как гласуващите за ГЕРБ го оправдават за този случай. И там ли записите бяха фалшиви? Разбирам 2009-та да си се подлъгал на парламентарните избори, но да продължаваш след толкова издънки. :crazy:
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт юни 16, 2020 2:24 pm

Аз бях малко по-упорит :laughm: . Отрезвяването ми, като шамар (умерено силен :grin1: ) дойде при сдаването на багажа, пардон, оставката :grin1: след януарско-февруарските протести през 2013. Колкото и парадоксално да изглежда този мой "катарзис" точно по този повод, за мен тогава окончателно стана ясно, че това е просто един страхлив, селски тарикат-опортюнист, пълен въздухар (под налягане :laughm: ) и кукла на конци, който не може да свърши нищо свястно, истински смислено за развитието на страната ни, различно от крепенето на разни мъд... пардон :oops: :laughm: , олигархични, задкулисни и всякакви други нечисти интереси... :dontknow:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт юни 16, 2020 2:55 pm

Радев: Експертиза на записа, в който се предполага, че се чува гласът на Борисов
публикувано на 16.06.20 в 08:19 | обновено на 16.06.20 в 12:32
Президентът Румен Радев призова за спешна експертиза на аудиозаписа, разпространяван в социалните мрежи, в който се предполага, че се чува гласът на премиера Бойко Борисов. Според държавния глава е необяснимо защо Борисов не желае експертиза.
„Този запис е груба, брутална атака срещу българския парламент, срещу нашето европейско развитие. Той демонстрира арогантност, демонстрира авторитаризъм и порочен стил на управление“, каза Румен Радев, след като наблюдава редовни тактически занятия на служителите на Националната служба за охрана.

„Ако г-н Борисов и неговият кръг твърдят, че записът е фалшив, то този фалшификатор трябва непременно да бъде установен и най-строго наказан“, посочи президентът.

„Недопустимо е България да излъчва подобен цинизъм пред Меркел, пред Фон дер Лайен, пред Кристин Лагард и другите дами от европейската политика“, каза Радев и добави.

„Ако ние бавим експертизата на записа, то чуждите служби ще я направят за нуждите на своите правителства“.
...

gero
Регистриран: съб сеп 23, 2017 6:50 pm

Мнение от gero » вт юни 16, 2020 3:01 pm

Много правилно действа ББ спрямо мутрагените. Вземаш им бизнеса и ги оставяш като голи охлюви на улицата. :laughm: Друг начин няма. Нито един от тях не е спечелил с честен труд парите си, така че си го заслужават , откъдето дошли парите там отишли. Нищо случайно няма във Вселената, всеки си плаща дължимото рано или късно. Скоро или поне на следващите избори няма кой да бие ГЕРБ. Добри, лоши това е положението, а че са направили много повече за страната отколкото всички останали плужеци- жълти , лилави, червени, пембяни и т.н въобще не подлежи на коментар. :thumbup:
Няма нищо по-хубаво от дъждовна пролет, кратко лято, топла есен и снежна зима :D

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » вт юни 16, 2020 3:06 pm

Евала за горното мнение! +10000000 :thumbup: Добри, лоши, правят много повече от всички останали за България. Мрънкалниците тук може да си мрънкат, но фактите говорят сами за себе си. ;)

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » вт юни 16, 2020 4:25 pm

Оставете го Бойче. Всички го знаем що за стока е. Мен истински ме вълнува кой продължава да крепи сараите като незаобиколим задкулисен фактор толкова време, че който и да смени ГЕРБ, на всички е ясно, че отново ще бъде подизпълнител на Доган и на къса каишка на него и Шиши.

Разни забравени от Бога нафталинови кадесари и бивши номенклатурчици се пънат да се упражняват да сеят морал по медиите, удобно забравяйки, че сегашното положение с власт-корупция-олигархия-пробита съдебна система етц, си е тяхно творение.

Когато такива като Черепа са направили първия си милион и необезпокоявани са трупали следващите, Баце още е пазел пред ресторанта колите на Маджо и бай Миле, така че не той го е създал и оставил да се развива толкова години.

Ама сега всеки се пъне да говори за смси, пускат се записи, комикси, анкети, но никой не иска да отговори на баш интересните въпроси, правейки се, че те не са на дневен ред. :buble:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт юни 16, 2020 4:29 pm

gero написа:
вт юни 16, 2020 3:01 pm
Много правилно действа ББ спрямо мутрагените. Вземаш им бизнеса и ги оставяш като голи охлюви на улицата. :laughm: ...
:-? :crazy:
Ти и тези след теб доказвате с блестящите си, изразеноинтелектуални разбирания защо ГЕРБ управляват Мутристан 10 години. :? Радвай се обаче, че не развиваш бизнес, защото точно по същия начин могат да вземат и него близки до ГЕРБ елементи, стига да решат, че им харесва и че им е ценен. И изобщо не става дума за Божков, макар че и той показва ни повече, ни по-малко че ГЕРБ в различни ситуации стават просто инструмент на силния към деня сегмент на мафията за разправа със слабия към деня сегмент. Никакви принципи. Никакво визионерство. Никакъв морал. С КТБ е същата работа. Демек, аз трябва да оценя колко "много" трохи е отпуснала мафията (по щастлива случйност) И за мен през последните 10-11 години и да ѝ се кланям за това, без да ме интересуват грам истински важните подробности около всичко това - това ли са нормалното мислене и принципи? :-?

Иначе, по същата логика и аз мога да кажа, че БСП и НДСВ (+ДПС ;) ) са направили много повече за България от всички останали, защото по тяхно време бяха последните напъни преди и самите ни влизания в НАТО и ЕС. Да не говорим пък колко дръпнаха нещата по тяхно време - разбира се не защото те бяха чак толкова успешни, а защото използваха фона на ситуацията (все още много ниското начално ниво, примерно), за да блеснат. Изобщо, изпадането в подобни елементаризми ми е крайно чуждо от много години вече, но... явно такива като мен са убийствено малцинство у нас...

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » вт юни 16, 2020 4:33 pm

Е, хора, аз не знам какво очаквате? Да не мислите, че и в САЩ няма хора, които дърпат конците? :laughm: Там е страшно. Целият федерален резерв е частен! Ясно е, че и тук винаги ще има задкулисие. Няма начин. Важното е поне да се прави нещо за народа и да не се краде така нагло както беше преди.

Отговори

Върни се в “Политика”