МЕДИЙНИ БЕЗОБРАЗИЯ НА ВЛАСТИМАЩИ, на техни повелители и на техни лакеи

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
Потребителски аватар
itmpm
Регистриран: нед окт 16, 2011 5:06 pm

Мнение от itmpm » ср сеп 18, 2019 3:46 pm

Нищо, ти нали си имаш радио „Свободна Европа"...

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср сеп 18, 2019 5:59 pm

Станах свидетел на натиска над Програма 'Хоризонт'
Последна промяна на 18 септември 2019 в 12:19
Казаха ми, че Силвия Великова не трябва да отразява протестите срещу Гешев, или на Радиото ще се случи нещо лошо, казва зам.-главният редактор на Програмата в оставка Даниела Късовска

Потребителски аватар
itmpm

Мнение от itmpm » ср сеп 18, 2019 6:20 pm

Наско Чобанов ме посъветва да напиша малко за лицето Пламен Костов, върху когото Прокуратурата хвърли цялата вина за спирането на "Хоризонт". Ами, да напиша. Годината е 2001. Цялата програма "Хоризонт" е на бунт срещу избора на Иван Бориславов за генерален директор. Поетът Бориславов призоваваше по "Хоризонт" сутрин да се четат стихове, а да не занимаваме хората с политика. Една ранна утрин знаехме, че ще дръпнат шалтера на "Хоризонт". Събрахме се в 5 часа призори над 50 човека . "Преди всички" стартира, но в 6.20 сигналът беше спрян и започна излъчване от студио в програма "Христо Ботев". Цялата програма "Хоризонт" бе елиминирана задълго, а скоро започнаха и уволненията. Аз бях сред тях. Административен директор на БНР тогава беше Пламен Костов. Той организира локаута, той се беше барикадирал в заместващото студио със своя свита. Години след това му се отблагодариха, като го направиха член на Управителния съвет на БНР. Пламен Костов е енциклопедия на мръсните тайни на Старата къща.
https://www.facebook.com/people/Красими ... 3233314737

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср сеп 18, 2019 10:42 pm

Нерде Ямбол, нерде Стамбул :-? ... И каква е все пак връзката и идеята ти, може ли да ни светнеш, ако знаеш? :dontknow: :)

Потребителски аватар
itmpm

Мнение от itmpm » чет сеп 19, 2019 9:12 am

На теб нищо няма да ти обяснявам..., сети се сам, г-н умнокрасив(зомбиран протестър).

doncho
Регистриран: нед апр 10, 2011 2:49 pm

Мнение от doncho » чет сеп 19, 2019 10:24 am

Stringmeteo написа:
ср сеп 18, 2019 10:42 pm
Нерде Ямбол, нерде Стамбул :-? ... И каква е все пак връзката и идеята ти, може ли да ни светнеш, ако знаеш? :dontknow: :)
Нерде Ямбол, нерде Стамбул, нерде Ески Джумая може да се каже за 90% от твоите постинги. Обикновено връзката със темата е доста алтернативна, така да се каже.
Игнорирайте идиотите, те са неспасяеми.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет сеп 19, 2019 10:30 am

Ама поне в над 90% от случаите се разбира какво искам да кажа... надявам се де :oops: :laughm: ...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет сеп 19, 2019 3:31 pm

Ивайло Савов: Беше упражнен безпрецедентен натиск върху генералния директор на БНР
публикувано на 19.09.19 в 13:33
Беше упражнен безпрецедентен натиск върху един легитимно избран генерален директор на БНР. Това заяви в интервю за предаването „12+3“ бившият директор на програма „Хоризонт“ Ивайло Савов, който бе пенсиониран миналата седмица, а на негово място като изпълняващ длъжността бе назначен подалият ден по-късно оставка Николай Кръстев.

Сведения от първо лице :!: , от принудително пенсионирания около скандала Ивайло Савов. Очаквам след малко някое герберско зомби да се появи и да изръси някой пореден шедьовър на човешката интелектуална мисъл, от сорта на... "празни брътвежи" :stup: :worry: :grin1: ...
„Аз съм свидетел на това от личните разговори, които имах с него седмица преди 13 септември, петък. В разговорите ставаше дума за свалянето на Силвия Великова от микрофон изобщо и от отразяването на ресора за доста продължителен период от време. Трябваше да се намери някакъв административен трик това да се случи. Аргументът беше, че така трябва, че се създава напрежение по отношение на Радиото, по отношение на него персонално, по отношение на неговото семейство дори. Казвам ви честно – той беше силно притеснен. Той и в момента е силно притеснен. Вероятно става дума за изпълнението на поръчка, която е уговорена предварително“, обясни бившият директор на програма „Хоризонт“.
...
Според него от другата страна е имало силен натиск, но самият Савов не знае откъде:

„Зная обаче, че това е една властова структура може би или една паралелна структура може би, която е много силна“.

Ивайло Савов е отказал да направи това, заради липса на професионални аргументи срещу Силвия Великова:

„Аз нямам професионални аргументи да сваля по никакъв начин един от най-добрите журналисти, отразяващи съдебната система, работещи в „Хоризонт“. Сутринта бях извикан – беше ми предложено с благодарности да се пенсионирам и аз си тръгнах. Два часа по-късно имаше решение за отстраняването на Силвия. Николай Кръстев вече имаше заповед за изпълняващ длъжността директор и той изпълни това, което се искаше от мен – една мокра медийна поръчка. За два часа да сториш нещо такова, да вземеш такова решение и да го изпълниш – трябва голям управленски талант и кураж, чисто професионален“.
...
По думите му спирането на излъчването на програмата за пет часа е продължение от предшестващите действия. „Не мога да допусна, че това е предложение на един служител, макар и служител, който някога също „дръпна шалтера“ в Радиото“, подчерта Савов и добави:

„Това не е рецидив. В тази пиеса участват много повече хора. Органите за управление в Радиото са Управителния съвет и генералният директор. Някой от там също трябва да проговори най-после“.
...

Потребителски аватар
itmpm

Мнение от itmpm » чет сеп 19, 2019 3:53 pm

Дообре, съгласен съм че е имало натиск. Но добре е да се разбере от кой точно. Защо му е на ГЕшев(ако е той, чрез някой друг) при положение че той е предложен с мнозинство и всички от гилдията го подкрепят, даже и анлийското посолство, тоест работата му е опечена. Да видим... Дали не е поставновка. Важно е и да кажем какво казва самата Силвия Великова:
Аз изобщо не смятам, че съм безгрешна", поясни на свой ред Силвия Великова и разказа как й се е обадил премиерът Бойко Борисов. Според нея Борисов звучал възмутено, когато й звъннал. Видимо било, че ГЕРБ изглеждат озадачени, "че им се тропосва това" и казал, че нямат нищо общо... Когато Костов ми обясняваше в Борисовата градина какво се случва, аз го попитах: "Дали да звънна на някого"", разказа Великова. Тя му предложила да звънне на Бойко Борисов, защото той й праща есемеси и че вдига на журналисти. Но Костов й казал, че няма натиск оттам. "Това сготвяне или ти, или радиото, звучи абсурдно

По принцип има логика да е ГЕшев. И на мен принципно мутрата му не ми харесва. Но след като го предлагат и всичко е законно, приемаме че става за главен прокурор. Имаме разделение на властите, не знам какво нападаш ГЕРБ и ББ и "зомбираните" му фенове.

Костов си е за уволнение, но по-важното е да се разбере откъде са заплахите и натиска. Като се замисля, БНР е наистина добър и качествен източник на информация, озни ден малко се поизцепих за радиото.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет сеп 19, 2019 11:41 pm

itmpm, "ГЕРБ, ББ (и "зомбираните" му фенове)" ги нападам, защото доброволно или доброзорно съдействат по всякакви начини на това безподобно безобразие, наречено "легитимен избор на Гешев". Ще спомена само отказа на "Барни", правосъдния, да предложи алтернативна кандидатура, примерите обаче иначе са цяла гора...

Журналисти от "Хоризонт" разказаха пред СЕМ за цензурата в националното радио (видео)
19.09.2019 13:58
Силвия Великова и колегите й разказаха за натиск отвън, който се е предавал през генералния директор

СЕМ върна скандала в БНР там, откъдето започна – при Гешев
11:02 | 19 септември 2019
Свидетелства за натиск, цензура и физически заплахи в радиото. Регулаторът прехвърли топката към прокуратурата

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет сеп 20, 2019 11:48 am

:deal: :deal: :deal:
Ilian Vassilev:
7 hrs

Да обобщим - 200 души подкрепили в подписка своя генерален директор, тоест подкрепили са прекъсването на излъчването на БНР, или са приели, че някой случайно се е "спънал в кабела", защитили са правото на задкулисието да упражняват натиск върху ръководството и журналистите и посегателството върху медийната свобода.

Пак някой пиар е изпаднал в делириум.

Това е цялата идея на отлагането на публичната оценка на действита на гендира от прокуратура и СЕМ. Една седмица за да се организират, за да направят контрапротест, да паднат за дузпа.

Сянката на Гешев изплува от всеки подобен неспокосан опит за контраигра. Милиционерска му работа.
Ilian Vassilev:
19 hrs

Единственото решение, което СЕМ трябва да вземе е предсрочно да прекрати мандата на сегашния генерален директор на БНР. Има тези пълномощия. Но много се съмнявам. Защото тези, които са натискали гендирът са същите които са се обаждали на членките на СЕМ да го изберат.

И за тях важи заплаха, ако не слушаш децата ти ще ходят гладни.

В тази ситуация ще го отнесе Борисов, защото го е страх да си върне позициите в БНТ и БНР. И Кошлуков не е негов избори, и Костов също.

Но е притихнал. И ГЕРБ са притихнали. А уж управляват.

Та случайно на партито за рожденния ден на един пиар на Господаря, да е присъствал гендирът и там да са го "инструктирали" съответно да махне Великова?
Ilian Vassilev:
20 hrs

Прокуратурата се бави с резултатите от разследването на спирането на БНР. Не е трудно да направим догадки защо - защото ДПС и кохортата на Пеевски стоят зад упражненото насилие.

Страшни са думите на Силвия Великова, за споделеното при разговора с "шефа" в Борисовата градина, относно методите, с които хората Пеевски и Цацаров си служат, за да наложат волята си - или се съгласяваш и уволняваш или децата ти остават гладни. Забележете, това е престъпление по НПК и прокуратурата трябва да го разследва, но как да разследва сама себе си.

Обърнете внимание и на другата част - Борисов е загубил тотално контрола и Пеевски и Цацаров си правят каквото поискат.

Една история, която трябва да ни убеди, че друг път освен масовия протест и излизането на улицата НЯМА.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет сеп 20, 2019 5:33 pm

Миролюба Бенатова, шофьор на такси: Не, да си шофьор не е дъното
20.09.2019, 12:04 ч.
Срамно е да те поръчват за поръчкови репортажи

Бившата (известна) журналистка Миролюба Бенатова... тъжно... :|
...
И да, има срамна работа. Но тя не е да отваряш багажник и да возиш комфортно хора от точка А до точка Б. Не е срамно да умееш да изслушваш, да говориш учтиво и да отговаряш, когато те питат защо си там.

Срамно е да те поръчват за поръчкови репортажи. Да ти пишат въпросите и да ти диктуват отговорите. Срамно е да убиваш за пари. Да обслужваш корпоративни и лични интереси зад маската на журналистиката. Да си ПР или ченге на щат като репортер, продуцент и директор на новини е срамно. Да те държат за топките, а ти да задраскваш думи по тази причина, е смърт.

Мен не ме е срам всеки ден да заставам очи в очи с публиката. И продължавам да й служа. Както мога. Днес е това.

Потребителски аватар
ivog_68
Регистриран: пон дек 16, 2013 9:48 pm

Мнение от ivog_68 » пет сеп 20, 2019 6:19 pm

Нормално ли е един журналист да стане шофьор? Нормално е след като един шофьор на УБО стана вицепремиер, един шофьор на мутра е министър и един шофьор на жипка - премиер.
- коментар-констатация под публикацията ... още по-тъжно :crap:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб сеп 21, 2019 1:11 am

Заглушените гласове
публикувано на 20.09.19 в 11:32
Генка Шикерова, Миролюба Бенатова, Весислава Антонова и Камен Алипиев-Кедъра разговарят с Ива Дойчинова за медийната не/свобода ден след като редколегията на програмата на "Хоризонт" се срещна с членовете на СЕМ в опит за изясняване на причините за кризата в БНР.

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » съб сеп 21, 2019 1:59 am

Последната телевизия на Миролюба Бенатова е Нова ТВ. Нали знаете кой я притежава - Кирил Домусчиев. Нали знаете и близките му връзки с Бойко Борисов,...всъщност знаете ли? Така че това, че една добра разследваща журналистка е изгонена от там не трябва да ви учудва.

Преди дни е напуснал още един разследващ журналист от там.
https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2019/09 ... ov_sushto/

Бтв, когато преди месеци Нет инфо, пак собственост на Домусчиев закупи Гонг.бг, веднага беше наложена цензура и там по теми, неудобни за Лудогорец. По тази причина екипът от старите и опитни журналисти там напусна почти веднага - Томислав Русев, Ники Александров, Иво Йовчев, Стефан Стоянов и т.н. и си създадоха собствен проект.

Но както се казва Само Лудогорец! и кренвирши да има за публиката в Разград :!: :buble:

Отговори

Върни се в “Политика”