Случаят "Полфрийман"

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет сеп 27, 2019 12:14 pm

itmpm написа:
пет сеп 27, 2019 12:05 pm
Тва все едно аз да тръгна да протестирам защо 2 мил. капути избраха потника за президент, ай сиктир бе.
Ъхъ, все едно е.

292-ма съдии от страната към гражданите: Заплахите и обругаването превръщат правосъдието във фасада, наистина ли го искате?
26.09.2019
Обръщението е подписано и от съдия Николай Младенов от СГС, който отказа освобождаване на Полфрийман

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » пет сеп 27, 2019 12:25 pm

На моменти не мога да разбера, аз ли съм лудият или либерастите.
Значи: 1. имаме доказан УБИЕЦ.
2. СЪДИЯ го пуска след смешен срок на свобода.
3. Коментари, че съдиите са боклуци (което е факт).
4. Коментиращите били виновни, не съдиите(пуснали отрепката) и клатели държавността.
Завесата пада.
Тук всякакви мюрета и обширни размишления за мотиви и закони са напълно излишни и само целят да вкарат гъста мъгла - да се абстрахираме. Никой закон не задължава съдията да пусне отрепката. Да си излежи цялата присъда и да Оди на майната си.
Та, кой клати държавността - съдиите или простите констатиращи, че съдиите са боклуци. Все едно дали констатиращите са форумника хасан, Прокурора Иван или другаря Мао и какви са личните качества на последните. .
Риторичен въпрос.

Потребителски аватар
itmpm
Регистриран: нед окт 16, 2011 5:06 pm

Мнение от itmpm » пет сеп 27, 2019 12:35 pm

Аз имам малко по-особено мнение, без да съм задълбочавал в проблема. Но май наистина има смекчаващи вината обстоятелства, но пак казвам, не съм сигурен, но не е ли било убийство при самозащита в опит да защити някакъв циганин, а хулиганчетата са го нападнали. Че е убил, убил е, но не е като онзи от Сотиря и онзи от Русе....

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет сеп 27, 2019 12:38 pm

bismarck написа:
пет сеп 27, 2019 12:25 pm
...
1: ..., изтърпял реално точно 2/3 от наказанието си (има някакво намаление на цялото наказание с ~2 години заради работа или не знам какво);
2: "смешният срок", тоест възможността за освобождаване след изтърпяване на поне 50% от наказанието, е фиксиран в нашето... наказателно законодателство или както там се казва. Иначе, ако имаш забележки към първоначалните 20 години за това провинение, обръщай се за справки към съда и състава, който ги е постановил преди... 12 години :deal: ...

Очевидно и ти си се хванал добре на манипулациите, значи явно целта им е добре постигната :? ...

Потребителски аватар
ivog_68
Регистриран: пон дек 16, 2013 9:48 pm

Мнение от ivog_68 » пет сеп 27, 2019 1:16 pm

Даниела Доковска: За „баланса между правото и справедливостта“ *
Πpeз пocлeднитe дни дъpжaвaтa бe paзтъpceнa oт ĸpяcъци зa нeĸoмпeтeнтнocт и нeдoбpocъвecтнocт нa Coфийcĸия aпeлaтивeн cъд, ĸoйтo cи пoзвoли дa пocтaнoви пpeдcpoчнo ocвoбoждaвaнe нa eдин зaтвopниĸ.
Oбщecтвeнoтo нeдoвoлcтвo бeшe пoдĸpeпeнo oт възмyтeни пoлитици. Mлaди пapтийци и oпитни пapлaмeнтapиcти cвиĸaxa пpoтecт. Πocлeдвaxa митинги.
...
Глaвният пpoĸypop вeчe пoиcĸa възoбнoвявaнe нa дeлoтo. He, тoй нe e нeyĸ. Toй oтличнo знae, чe тeзи дeлa нe пoдлeжaт нa възoбнoвявaнe. Toвa гo знaят и cтyдeнтитe. Ho aĸo Bъpxoвният ĸacaциoнeн cъд cпaзи зaĸoнa и oтĸaжe дa възoбнoви дeлoтo, винoвeн щe e пaĸ cъдът. И пaĸ нямa дa ce пocтигнe тaĸa жeлaният „бaлaнc мeждy пpaвoтo и cпpaвeдливocттa“!
Лoшият cъд и дoбpият глaвeн пpoĸypop… Дepзaйтe! Cлeдвaщият глaвeн пpoĸypop щe e oщe пo-дoбъp!

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » пет сеп 27, 2019 9:58 pm

Stringmeteo написа:
пет сеп 27, 2019 12:38 pm
bismarck написа:
пет сеп 27, 2019 12:25 pm
...
1: ..., изтърпял реално точно 2/3 от наказанието си (има някакво намаление на цялото наказание с ~2 години заради работа или не знам какво);
2: "смешният срок", тоест възможността за освобождаване след изтърпяване на поне 50% от наказанието, е фиксиран в нашето... наказателно законодателство или както там се казва. Иначе, ако имаш забележки към първоначалните 20 години за това провинение, обръщай се за справки към съда и състава, който ги е постановил преди... 12 години :deal: ...

Очевидно и ти си се хванал добре на манипулациите, значи явно целта им е добре постигната :? ...
Стринг. Нечий СИН гние в земята заради този дегенерат.
Аз спирам, защото понякога си мисля, че с вас, толерастите, имам по-малко общо, отколкото с моя петел Жан-Клод.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет сеп 27, 2019 10:47 pm

Преди 12 години съдът, на базата на наличната информация, е преценил, че по нашето законодателство Полфрийман заслужава присъда 20 години (ако не греша, точно толкова са му дали). Същото това законодателство (подобно на законодателството на повечето страни), по определени причини (включително идеята и за поправяне), предвижда възможност за предсрочно (условно) освобождаване, ако е изпълнен някакъв набор от условия. В конкретния случай тази възможност съществува след изтърпяване на над 50% от първоначалната присъда. Е, съдът, напълно съобразявайки се със законодателството, е направил преценка, че Полфриймън е можел да бъде пуснат предсрочно, условно. Поради което всякакви опити за обиди на "толераст" към такива като мен, са напълно неоправдани. Наистина не разбирам какво искаш, може би да въведеш специално правосъдие конкретно за този случай? Ако не ти харесва наказателния ни кодекс, си в правото си да протестираш срещу него. Но в случая всякакви опити за раздуване на конкретно този случай в... "странни" посоки, са много меко казано неоправдани.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед сеп 29, 2019 9:26 pm

Димитър Бонгалов за изводите след скандала "Полфрийман"
29 септември 2019
"Трудно може да се каже, че спазваме и можем да гарантираме спазване на правата на човека"

Коментар на водещия: Килията на Пандора
29 септември 2019
Ако не вярвате на прокуратурата, не трябва да вярвате и на съда

В случая редът трябва да е по-скоро обратен - съда->прокуратурата :) ...

npapanov
Регистриран: съб яну 16, 2010 2:13 pm

Мнение от npapanov » пон сеп 30, 2019 12:20 pm

Тотално загубих и последните остатъци от доверие към "Да България", те играят в полза на Гешев също, как можаха да го пуснат тоя по бъркан анархокомунист точно сега, когато хората започнаха да протестират? А идват и избори! Превърнаха Гешев и Цацаров в герои - защитници на справедливостта и народа. И не ми обяснявай какъв бил закона, закона е врата в полето. Няма опозиция, всичко е театър, и вие сте от Мафията!

raptor
Регистриран: вт юни 17, 2008 7:05 am

Мнение от raptor » пон сеп 30, 2019 3:26 pm

Стринг, както и да го въртиш, факт е че утрепката излиза след 11 години, а момчето си остава в гроба за винаги. Родителите му също до края на живота си ще страдат. Не ми пука според какви закони е освободен и кой какво е преценил. Фактите са такива. Версията на Полфрийман, че е защитавал някакъв циганин не е потвърдена от никой друг, къде е този циганин да каже какво е станало? Пиян, дрогиран и агресивен английско-австралийски боклук, въоръжен с нож търси да убие някого насред София, жертвата е случайно подбрана и е чиста случайност, че не е убил още някого. И сега наистина не разбирам какъв зор имате всичките розови либерали този боклук да бъде освободен, без да се е извинил, без да е съжалил за стореното, като дори се гордее с него? Честно, не знаете колко се закопавате по този начин всичките уж десни. Все пак сме демокрация и мнозинството решава, ако нещо сте пропуснали....

Потребителски аватар
ivog_68

Мнение от ivog_68 » пон сеп 30, 2019 6:08 pm

Със сигурност някой нещо е пропуснал ... но ти, който няма съмнение я разбираш тая пущина Демокрацията, ни светни - кое е това мнозинство ( на какво е мнозинство ) и какви са неговите правомощия/компетенции да решава едно или друго, или ... а бе, всичко в таз правова държава ... та дори и кой да кара жипката на бат Бойко :wink: .

raptor

Мнение от raptor » пон сеп 30, 2019 6:29 pm

Ми хубаво, пропуснал съм нещо, хайде тогава да ми обясниш защо този боклук трябва да е на свобода след 11 години? Не намесвай Боко, Моко или някой друг, групичка умно-красиви с 5% електорална подкрепа не може да решава кой какво и как, ясно? Напъвате се, спечелвате си поне 30% от гласоподавателите и управлявате заедно с още някой. Ако останалата част от народа за вас са малоумници, олигофрени, промити мозъци, си намирате друг народ... Хайде, чакам да ми обясниш какво още съм пропуснал?

Потребителски аватар
ivog_68

Мнение от ivog_68 » пон сеп 30, 2019 7:44 pm

Специално за теб пак ще обясним, макар че Стринг по-назад в темата е макирал в болднат текст това, което ще кажа и аз - това повеляват законите на Републиката .
Как да не намесвам Боко ? Той да не би да е на петела гребена ? ... 10г е начело на власта избиран от мнозинството . Законите се коват в Парламента и се одобряват от мнозинството . Сега ли разбраха/хте, че НК, НПК са "лошо" написани ? Но както казваш - "Все пак сме демокрация и мнозинството решава ... "

Законотворците избрани от мнозинството през последните десетина години навярно са променяли многократно НК, НПК и към момента са такива - каквито са . Нали мнозинството решава ? Е, решило е ! Сега трябва да се изпълвява . Така аз разбирам Демокрацията и правовата държава . Други въпроси ?

raptor

Мнение от raptor » пон сеп 30, 2019 8:19 pm

Някъде да съм хвалил НПК и съд, прокуратура? Много пъти съм писал тук във форума, че трябват по-сериозни наказания за престъпниците. В случая какво общо има Боко? Съдията пуснал отрепката го е направил по собствено тълкуване на не особено добрия НПК и при силно отрицателна характеристика на ръководството на затвора. Кой е виновен тук - Боко, Цацаров, Гешев или някой друг. Последните дали са хубави или лоши в случая няма значение.

Отговори

Върни се в “Политика”