България - Република Северна Македония

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » вт ное 17, 2020 9:59 pm

Стринг, ти сериозно ли??? :shock: Не мога да повярвам, че си такъв! :shock: Наистина внимавай какво пишеш тука защото това вече е сериозно и може много да паднеш в очите на всички! :thumbdn: Как може отново да не сме единни и да има хора срещу това решение. Каква изолация, какви 5 лева??? Гърците цяла Европа им плаща сметките и не могат да ги понасят, но пак са единни и си отстояват своето. Унгария и Полша супер нагло наложиха вето на евробюджета, защото е против интересите им. И всички са единни. Какво значение има защо чак сега се задействаме по македонския въпрос??? Защо сме спали 30 години? Ами по-добре късно отколкото никога! Аман от идиоти и хора мислещи супер плоско и малоумно.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт ное 17, 2020 10:30 pm

Абсолютно съм сериозен. Мненито си за теб (както и за голяма част от системно пишещите тук, но това е друга тема) съм изградил доста отдавна и ти постоянно ми го затвърждаваш, така че не очаквай да се изненадам от каквото и да било написано от теб. :) Ако ти кажа, че пет пари не давам за твоето или на кой да е друг тук (със само малък брой частични изключения) мнение, дали ще ми повярваш? :) Всъщност, все ми е тая. :dontknow:

P.S.: Едва ли знаеш, явно, че в политиката, а и на доста други места, за качествата на някого не се съди само по едно изолирано действие, което в тесния, моментен контекст може би изглежда правилно. Важна е цялостната картинка, как точно се е стигнало до това действие, какви са били подбудите, дали е било по най-добрия възможен начин и т.н. Важно е също така и какви ще са последствията от дадено действие, колкото и прекрасно да изглежда то в конкретния момент на извършването му (а това с Македония даже и в момента изобщо не е точно така :dontknow: , но това пак е друга тема). Ти винаги ли толкова елементарно преценяваш хората и действията им? (Примерно, представи си, че прекараш супер нощ с яка мацка, но след това се окаже, че те е заразила със СПИН, е, яка ли е била нощта, както и мацката в крайна сметка или... не? :) )

weather_master

Мнение от weather_master » вт ное 17, 2020 10:56 pm

Ами първо мацката не може да ме зарази със СПИН (това е много зле), а може да ме зарази с ХИВ. ХИВ-а до голяма степен вече не е проблем. Второ дори и без защита да го правиш, шансът да се заразиш е малък. Трето в Бг повечето болни за мъже. :lol:
Иначе по темата - не става въпрос дали ги харесваш ГЕРБ или не. Ясно е, че с едно действие не се променя много оценката ти за тях. :) Става въпрос, че сегашното блокиране на Северна Македония беше най-правилното решение с тяхната антибългарска политика. Питам те Гърция щеше ли да одобри рамката за България, когато започвахме преговорите, ако имахме антигръцка политика и в учебниците ни по история пишише, че Аристотел, Питагор, Орфей са българи. :lol:

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » вт ное 17, 2020 11:13 pm

На мен винаги ми е било странно една страна да гради национално самочувствие само на история. Може би причината е липсата на много други поводи за гордост. Това че сме били славен народ, дори ни прави по-жалки, как с предци като Левски и Ботев, дваващи живота си за висши морални ценности, сегашните ни герои са тотални морални инвалиди като Марешки, Бойко, Джамбазки, Каракачнов и т.н.
Още по-жалко е в случая на Македония, техните комплекси са още по-големи и са принудени да крадат история. Правилна е нашата позиция, спор няма, трябва да покажем характер, но да градим самочувствие САМО около неща преди 200 или 1000 години, за които нямаме грам принос? :hmm: :-?
Малко като с трагедията ни във футбола и непрекъснатото повтаряне на 1994-та година...
Няма да е лошо да помислим повече за настоящето и бъдешето.
Последна промяна от quittr на ср ное 18, 2020 11:49 am, променено общо 1 път.
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср ное 18, 2020 1:59 am

Струва ми се, че никой от гората одобряващи не се и опитва да вникне в целостта на проблема :hmm: , все едно че той е възникнал едва преди две седмици и великият стратег Борисов се е появил веднага и го е решил с един замах :laughm: , но нищо, аз пък най-много се наслаждавам, когато тъпанари като настоящите ни управляващи си вкарват яки автоголове, при това в ситуации почти без полезен ход (до които са се докарали заради многото си управленски умения и акъл, разбира се :) ) :dontknow: ... Ситуацията с Ковида и болниците също е доста подобна на това в някакъв смисъл, между другото ;) ...

P.S.: Да, напълно съм съгласен с quittr за това, че към патерицата на "великата" история обикновено прибягват хора, които страдат от морална, идейна и всякаква друга импотентност в настоящето, аз точно по тази причина напоследък загубих всякакъв интерес и симпатия към историята, не че някога съм имал особен такъв де и не че историята все пак не може да се ползва и по доста по-смислен начин. Обаче и за последното си трябва някакъв минимален набор от личностни заложби ;) ...

Весела Чернева: Заради Северна Македония България остава сама и неразбрана в ЕС
Зам.-директорът на ECFR за ветото на България за преговорите на Северна Македония с ЕС пред "Капитал"
17 ноември 2020 17:25
...
Как се отразява сегашната ситуация на облика на Борисов като външнополитически играч?

Досега говорихме за това как изглежда България в Европейския съюз. Другото е как изглежда България в региона. Мога да кажа от мои разговори по различни форуми с колеги от региона през последните две седмици, че наистина от Загреб до Тирана отношението към България е силно негативно. Този капитал, който беше натрупан по време на председателството, когато съседите ни установиха, че България наистина иска да работи за европейската перспектива на региона, сега със сигурност беше ликвидиран.

За целия регион това е стъпка назад, а Република Северна Македония имаше най-големите причини да очаква поощрения от съюза, още повече, че Заев спечели втори мандат именно с обещанието за повече и по-бърза европейска интеграция. Той отблокира европейския път на Македония. Алтернативата там е да се върнем към едно управление на ВМРО-ДПМНЕ, което със сигурност ще върви по различен курс - в интерес на Русия и ретроградните сили в региона.

Трябва да се каже ясно обаче, че политическата цена, която България ще плати, ще е много по-висока отколкото ползите за която и да било външна сила.

На този етап не виждам да сме спечелили каквато и да е външнополитическа полза. Единственото, което виждам е, че наляхме електорална подкрепа на Красимир Каракачанов. Не знам защо това трябва да е приоритет на българската външна политика. Всеки си има вътрешна политика и партньорите ни виждат вътрешнополитическия казус, но все пак лидерството е това: да можеш в такава позиция да решиш кое в крайна сметка ти е приоритет и в каква степен поставяш интересите на една малка националистическа партия в опозиция на големия европейски интерес.

Стигнахме до тази позиция от нищоправене. Ако правителството беше започнало сериозна дипломатическа и всякаква друга - икономическа, културна, образователна работа с македонците в последната година и половина, нямаше да се стигне до това. Изобщо влиянието на Каракачанов по този въпрос нямаше да е толкова голямо.
...

doncho
Регистриран: нед апр 10, 2011 2:49 pm

Мнение от doncho » ср ное 18, 2020 8:10 am

Както винаги тъпо и злобно мнение и от девет кладенеца вода за да докажеш че Боко и ГЕРБ бъркат. Каквото и да направят.
Игнорирайте идиотите, те са неспасяеми.

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » ср ное 18, 2020 9:04 am

Трябва да поздравим този път българското правителство за позицията ни спрямо македонците. Народ без минало, няма бъдеще . Не можем да позволим, разни тъпи макетата да продължават да се гаврят с нашата история и нашите велики революционери.
А, че и у нас, винаги са се появявали разни национални предатели, няма спор - без значение дали се казват поп Кръстьо, Георги Димитров или Рада Дълбоката - антибългаризма у тях е факт , по-лошото е, че винаги има разни нашенски идиоти които ги следват сляпо тия национални предатели.
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

npapanov
Регистриран: съб яну 16, 2010 2:13 pm

Мнение от npapanov » ср ное 18, 2020 11:36 am

Е ние като сме в ЕС, та какво? Членството само по себе си нищо не решава. Мега корупция и простотия. Даже и футбола развалихме :thumbdn:
Първо да спрат езика на омразата македонците спрямо нас, пък тогава да имат претенции за Европа. Отношението към нас е негативно от край време, кой кого обича на Балканите? Това няма да се промени, каквото и да направим. Никакви проекти не може да се реализират с тези шовинисти, те блокират всичко, железницата сме я докарали до границата от край време :(
Да ги пуснем означава македонизма да стане европейска норма, огромно предателство. Историята не била важна? По-голяма простотия не бях чувал.

weather_master

Мнение от weather_master » ср ное 18, 2020 11:45 am

Абсолютно! :thumbup:
Няма как да ги пуснем с такава омраза към нас. Те я подклаждат, защото знаят истината и знаят, че без тази омраза народа бързо ще започне отново да се побългарява. Няма как с такова отношение да станат равноправни членове на ЕС.
А относно големите проекти - те нарочно ги бавят, за да имат лоша икономическа връзка с България. Това го правят, защото знаят, че така би се засилило нашето влияние. Много сбъркана политика.
ПС: на мен ми се струва, че ако се стигне до Сърбия, тя ще бъде блокирана от България, Хърватия и ако дотогава са влезли - Босна и Херцеговина и Черна гора. :lol: Наистина е малко смешно колко малка територия сме и всеки мрази другия.

raptor
Регистриран: вт юни 17, 2008 7:05 am

Мнение от raptor » ср ное 18, 2020 11:51 am

Признаването на македонизма и приемането на РС Македония в ЕС по този начин би било огромна грешка (дори и да оставим настрани цялото унижение от този факт). Това означава по-късно да бъдем притискани да признаем македонското малцинство и всичко произлизащо от него, да се отречем от личности като Гоце Делчев, Иван Михайлов, Сандански..... Основните доводи на противниците на това решение са, че ще попаднем в международна изолация, че няма да се харесаме на ЕС. Дупедавците никой не ги харесва, за европейците и без това сме втора ръка, а ако не отстояваме националните си интереси става хептен жалко.
Последна промяна от raptor на ср ное 18, 2020 11:52 am, променено общо 1 път.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср ное 18, 2020 11:51 am

npapanov написа:
ср ное 18, 2020 11:36 am
... Историята не била важна? По-голяма простотия не бях чувал.
А дали това не го казва ревностен защитник на турското "робство"? :hmm: :) Точно колкото е вярно робството, толкова е вярна и цялата "история", поне по презумпция. Разни украсени с панделка бонбониери, поднасяни според целите и бляновете на поднасящия и консуматорите. Пак ще натъртя - историята може и да е важна, само че за да стане това, и при двете страни (поднасящите я и консумиращите я) трябва да има установен контакт от повече от две мозъчни клетки :grin1: и поне някакъв минимум от морал, иначе... :dontknow:

raptor написа:
ср ное 18, 2020 11:51 am
Признаването на македонизма и приемането на РС Македония в ЕС по този начин би било огромна грешка (дори и да оставим настрани цялото унижение от този факт). ...
Аз да пипитам пак, македонизмът преди 2 седмици ли се пръкна, кой спа? :hmm:

raptor

Мнение от raptor » ср ное 18, 2020 11:57 am

Stringmeteo написа:
npapanov написа:
ср ное 18, 2020 11:36 am
... Историята не била важна? По-голяма простотия не бях чувал.
А дали това не го казва ревностен защитник на турското "робство"? :hmm: :) Точно колкото е вярно робството, толкова е вярна и цялата "история", поне по презумпция. Разни украсени с панделка бонбониери, поднасяни според целите и бляновете на поднасящия и консуматорите. Пак ще натъртя - историята може и да е важна, само че за да стане това, и при двете страни (поднасящите я и консумиращите я) трябва да има установен контакт от повече от две мозъчни клетки :grin1: и поне някакъв минимум от морал, иначе... :dontknow:

raptor написа:
Признаването на македонизма и приемането на РС Македония в ЕС по този начин би било огромна грешка (дори и да оставим настрани цялото унижение от този факт). ...
Аз да пипитам пак, македонизмът преди 2 седмици ли се пръкна, кой спа? :hmm:
И като сме спали до сега, да продължаваме да спим ли?

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср ное 18, 2020 12:00 pm

Не, да си понесем последствията, разбира се :laughm: ...

raptor

Мнение от raptor » ср ное 18, 2020 12:02 pm

Stringmeteo написа:
ср ное 18, 2020 12:00 pm
Т.е. да се надупим отново в стремежа си да се харесаме на някого. Интересен начин на мислене демонстрирате из умно-красивите среди...

weather_master

Мнение от weather_master » ср ное 18, 2020 12:19 pm

Stringmeteo написа:
ср ное 18, 2020 12:00 pm
Хахаххахаха. Не мога... :laughm:

Между другото не мисля че сме спали досега. Много правилно изчакахме правилният момент да поставим този въпрос на дневен ред. ;) Същото сме направили по време на втората световна война, когато сме си върнали Южна Добруджа без нито една жертва и напълно по мирен път.

Отговори

Върни се в “Политика”