ЖИВОТЪТ В РАЗЛИЧНИТЕ ЧАСТИ НА СТРАНАТА

...

Модератор: Weatherman

Потребителски аватар
FENIX
Мнения: 21648
Регистриран: 17 мар 2007, 16:37
Местоположение: Сандански - 194/317 м./н./в.

Мнение от FENIX » 05 фев 2026, 14:35

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Сандански въвежда екологичен градски транспорт!
Сандански въвежда модерен и екологичен градски транспорт. Проектът за развитие и модернизация на градския транспорт в община Сандански е официално одобрен, съобщиха от общинската администрация. Той предвижда въвеждането на екологични превозни средства и цялостно подобряване на транспортната организация в града. В момента има доставени три електроавтобуса и се очаква по друг проект да бъдат доставени още 2 електроавтобуса, единият голям, другият по-малък и още два елтромикробуса. Общият брой на електроавтобусите, които ще обслужват градските линии ще стане 5, а двата електромикробуса ще обслужват социални услуги.
https://www.bta.bg/bg/news/bulgaria/105 ... -transport
Градският транспорт в Сандански: какво предстои и къде е ключът към успеха!
С въвеждането на новите електроавтобуси Сандански навлиза в решаваща фаза на модернизация на градската мобилност. Но истинската промяна няма да дойде само от новите превозни средства — тя ще дойде от начина, по който градът организира движението, маршрутите и най-вече времето, в което автобусите се движат.
https://sandanski1.com/2026/02/05/grads ... am-uspeha/
ВИДЕО РЕПОРТАЖ:
https://www.facebook.com/share/v/14VJLZrQcJr/
LET IT SNOW, LET IT SNOW....
http://www.youtube.com/watch?v=Z2MbAMLa3oI
http://www.vbox7.com/play:98630119
Уеб камера с панорама от Мелник:
http://weather-webcam.eu/melnik-na-jivo ... idi-webcam

wilkosz
Мнения: 32792
Регистриран: 09 яну 2007, 14:51

Мнение от wilkosz » 06 фев 2026, 10:01

Ще ви тъпчат като сардели в тези малки автобусчета. Пълна трагедия. В Шумен предимно такива се движеха 20 години досега. Недоволството и тормозът над хората беше неописуем. Сега въвеждат най-после нови големи автобуси. Малките са подигравка и са пълнене на нечии гуши на гърба на бедните хора! Не бих се гордял с това.
„Едва когато започнете да плувате срещу течението, осъзнавате колко много мръсотия идва към вас.“

stratega
Мнения: 11768
Регистриран: 10 окт 2011, 00:33
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » 06 фев 2026, 10:09

Да, а и някои не включват климатика или парното лятото и зимата, ако им е останал малък заряд, докато стигнат до зарядната станция :lol: .

Потребителски аватар
zaples14
Мнения: 2253
Регистриран: 20 юни 2010, 09:11
Местоположение: София, Младост-2

Мнение от zaples14 » 06 фев 2026, 10:38

Не знам в Сандански колко хора изобщо ползват градски транспорт. Всички си имат коли. Последните две години ходих пет пъти там. На гарата чака малко автобусче и две таксита. От влака слизаме шест човека. Двама хващат на някъде, други трима се качват в автобуса. Аз наемам едното такси, другото остава без клиент.
Вечерта малко преди влака отново идва автобуса, уж да докара пътниците, но никой не слиза от него. Дойде влака - и от него никой не слезе. Значи автобуса пристигна празен и ще се връща празен.
Иначе във влака имаше към 15 човека от Петрич. От Сандански само аз, от Благоевград още десетина, ама и няколко слязоха, двама-трима от Дупница, никой от Радомир и към 15 от Перник. Само 35 пътници останахме за София. Това не може да плати само тока.
"Протестирайте колкото си искате - тоталитарна власт лесно не пада." ГЕРБ

Потребителски аватар
FENIX
Мнения: 21648
Регистриран: 17 мар 2007, 16:37
Местоположение: Сандански - 194/317 м./н./в.

Мнение от FENIX » 06 фев 2026, 12:09

wilkosz написа:
06 фев 2026, 10:01
Ще ви тъпчат като сардели в тези малки автобусчета. Пълна трагедия. В Шумен предимно такива се движеха 20 години досега. Недоволството и тормозът над хората беше неописуем. Сега въвеждат най-после нови големи автобуси. Малките са подигравка и са пълнене на нечии гуши на гърба на бедните хора! Не бих се гордял с това.
Големите са няколко, а снимката вътре е от малкия! Малките ще са по по-тесните улици, а големите по по-централните и по-широки улици. Не е тясно, особено големите са перфектни и много удобни. В тея умрели влакове до сега няма как да пътуват много хора. Едно време гарата не можеше да събере пътниците. Надяваме се че сега с новите и удобни влакове хората пак ще се обърнат към този вид транспорт. Относно градския транспорт, сега се въвеждат нови линии и нови спирки и ще има хора в електроавтобусите, защото ще ходят до крайните квартали Крайречен и Изток и до Болницата, а се предвижда и разкриването на нови линии и до други точки на града, като жк. Спартак и жк. Изгрев. Сандански е жив град и ще се ползват, има и много туристи. През комунизма е имало 7 линии. Ето снимки от големия елктроавтобус:
Изображение
Изображение
LET IT SNOW, LET IT SNOW....
http://www.youtube.com/watch?v=Z2MbAMLa3oI
http://www.vbox7.com/play:98630119
Уеб камера с панорама от Мелник:
http://weather-webcam.eu/melnik-na-jivo ... idi-webcam

Потребителски аватар
gosho97
Мнения: 16233
Регистриран: 03 юли 2012, 10:05
Местоположение: Варна-Акчелар (180м.н.в.)(кв.Виница), с.Климентово, общ.Аксаково /288м.н.в/, Обзор /22м.н.в/

Мнение от gosho97 » 06 фев 2026, 14:37

И кой да пътува в тези влакове? Сега погледнах от любопитство от София до Сандански влакът пътува от 3ч и 20мин до 3ч и 40мин по график според зависи кой влак хванеш, не че и там има много избор 3 влака за целия ден. Колко да е разстоянието, 150км плюс-минус? Че то от Мадрид до Барселона се пътува за под 3ч за над 500км. :grin1: Тука, ако имахме нормални железници за това време дето го дават от София до Сандански трябваше да си почти стигнал до Атина, тръгвайки от София. :dontknow:
Нова уеб камера с панорамен изглед от местност Акчелар, Варна:
http://weather-webcam.eu/varna-akchelar ... ra-na-jivo
https://www.mgm.gov.tr/sondurum/radar.a ... rU=ppi#sfB
https://meter.ac/gs/nodes/N125/gauge.html

Потребителски аватар
FENIX
Мнения: 21648
Регистриран: 17 мар 2007, 16:37
Местоположение: Сандански - 194/317 м./н./в.

Мнение от FENIX » 06 фев 2026, 15:15

Абсолютно и аз това казах. Иначе има проект за съвременни влакове по линията София-Солун:
https://dbr.bg/nov-visokokachestven-vla ... 20526.html
„Планираме до 2027 г. да осигурим висококачествен пътнически железопътен транспорт между Солун и София. Това означава, че всички подготовки, организация и необходимите стъпки вече са в ход“.
LET IT SNOW, LET IT SNOW....
http://www.youtube.com/watch?v=Z2MbAMLa3oI
http://www.vbox7.com/play:98630119
Уеб камера с панорама от Мелник:
http://weather-webcam.eu/melnik-na-jivo ... idi-webcam

wilkosz
Мнения: 32792
Регистриран: 09 яну 2007, 14:51

Мнение от wilkosz » 06 фев 2026, 16:03

gosho97 написа:
06 фев 2026, 14:37
И кой да пътува в тези влакове? Сега погледнах от любопитство от София до Сандански влакът пътува от 3ч и 20мин до 3ч и 40мин по график според зависи кой влак хванеш, не че и там има много избор 3 влака за целия ден. Колко да е разстоянието, 150км плюс-минус? Че то от Мадрид до Барселона се пътува за под 3ч за над 500км. :grin1: Тука, ако имахме нормални железници за това време дето го дават от София до Сандански трябваше да си почти стигнал до Атина, тръгвайки от София. :dontknow:
В Испания само големите градове са свързани със скоростни линии и то с прилична честота. Вече бях писал за това. Вчера вече исках да си взема билет за влак от Валенсия за Картахена за началото на март. Ми няма нищо свястно. За цял ден има един влак с прекачване сутринта рано и един, който пристига късно вечерта в Картахена. И двата пътуват по 6 часа и половина. За едно нищо и никакво 200 км разстояние. Отказах се, взех си билет за автобус, той пътува само 4,20 ч. Автобусът пък е само един на ден, но по време пасва идеално, 11:30 тръгване от Валенсия, идеално за преместване от един в друг хотел и град. А Алмерия вече я отказах поради липсата на влак. :grin1:
„Едва когато започнете да плувате срещу течението, осъзнавате колко много мръсотия идва към вас.“

Потребителски аватар
gosho97
Мнения: 16233
Регистриран: 03 юли 2012, 10:05
Местоположение: Варна-Акчелар (180м.н.в.)(кв.Виница), с.Климентово, общ.Аксаково /288м.н.в/, Обзор /22м.н.в/

Мнение от gosho97 » 06 фев 2026, 17:29

Да, в Испания обаче разстоянията са огромни в сравнение с Италия, която предния път даде за пример, разпределението на населението също е тотално различно. В Италия няколкото големи града свързани с бързи влакове са на по около 200км един от друг, нали правиш разликата? Доколкото знам се строи и линия по крайбрежието, но в момента югоизтока все още остава изолиран от бързи влакове. Това има и някои добри страни, защото масовия туризъм на някои места идва прекалено и именно Мурсия и Алмерия са места, където не ходят много туристи, най-вече, защото транспорта до там е по-труден.
Във Франция връзката от Лион до Ница например като съм гледал също е бавна, 4-5ч пътуване с влак. От Париж до Ница над 6ч, но това също е голяма страна.
Нова уеб камера с панорамен изглед от местност Акчелар, Варна:
http://weather-webcam.eu/varna-akchelar ... ra-na-jivo
https://www.mgm.gov.tr/sondurum/radar.a ... rU=ppi#sfB
https://meter.ac/gs/nodes/N125/gauge.html

Stringmeteo
Site Admin
Мнения: 76775
Регистриран: 14 авг 2006, 22:51
Местоположение: София, Слатина (Хр. Смирненски/Г. Милев-Слатина)
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » 07 май 2026, 11:23

Ирина Дакова: Джиро д'Италия е шанс да покажем София в друга светлина
7 май 2026 10:03
Първите три етапа на колоездачната обиколка Джиро д'Италия – едно от най-големите колоездачни състезания в света, ще се проведат в България. Финалът ще е в София. Колоната ще потегли в неделя по обяд от Пловдив, ще премине през Боровец и ще пристигне в София през Цариградско шосе. Заради събитието са предприети сериозни мерки за промяна на движението, които започват от днес.
Прост народ - слаба държава.
--------------------
Големите хора обсъждат идеи, средните хора обсъждат събития, малките хора обсъждат... хората...

stratega
Мнения: 11768
Регистриран: 10 окт 2011, 00:33
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » 07 май 2026, 11:36

Дано времето е хубаво и да видим добри кадри към заснежена Рила и Витоша :) . Струва ми се обаче, че Бургас, Пловдив и Велико Търново са доста по-добре подготвени от София за Джирото, освен като украса на градовете, но като социални и културни събития и реклама покрай него. Но с този пеперастки кмет тук повече не може и да се очаква :laughm: .

Потребителски аватар
blue
Мнения: 12008
Регистриран: 27 авг 2009, 17:59
Местоположение: Бургас

Мнение от blue » 07 май 2026, 11:52



Яка беше церемонията по откриването вчера. :D Големи спортисти, на световно ниво. След церемонията успях с един от колумбийските състезатели да разменя 2,3 думи плюс селфи. Другите избягаха с атракционното влакче, вземаха ги от летния театър и директно пред автобусите. А и накрая си стана голям бахърляк с морския вятър, та не беше много приятно.
А иначе състезанието е топ, аз незнам спортно събитие с такъв мащаб да се е провеждал някога в България.
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

Потребителски аватар
misacho
Мнения: 9747
Регистриран: 09 ное 2010, 09:09
Местоположение: Бургас

Мнение от misacho » 07 май 2026, 13:11

Май не е имало такова спортно събитие. Голяма реклама за страната :thumbup:

ASENOV
Мнения: 20089
Регистриран: 22 фев 2007, 17:58
Местоположение: Русе

Мнение от ASENOV » 07 май 2026, 18:57

Миналата година е било в Албания. А през 2022 г. в Будапеща. Догодина вероятно ще бъде в Астралия. Пак си е престижно.
Ще докара много туристи от цял свят, които биха дошли за първи път в България.

wilkosz
Мнения: 32792
Регистриран: 09 яну 2007, 14:51

Мнение от wilkosz » 10 май 2026, 15:15

По евроспорт Германия сега казаха, че пътищата в Албания по време на миналогодишното джиро са били доста зле на места, но сега в България били перфектни. :D
„Едва когато започнете да плувате срещу течението, осъзнавате колко много мръсотия идва към вас.“

Отговори

Върни се в “Икономика”