Защо сме такива икономически "оръфляци"?

...

Модератор: Weatherman

Потребителски аватар
meteo fen
Мнения: 16051
Регистриран: 18 ное 2013, 00:06
Местоположение: Пазарджик, 210 м. надм. в.

Мнение от meteo fen » 22 мар 2026, 10:48

А сега сравнете цените на тези два магазина с веригите в България....Лидъл тук е най-скъп от всички вериги в държавата ни!!

Потребителски аватар
nikolson
Мнения: 1790
Регистриран: 10 яну 2024, 21:53

Мнение от nikolson » 22 мар 2026, 10:50

Аз знам, какво е дискаунтър, convenience store, минимаркет, супермаркет и т.н. Работата е там, че брошурите не показват особени разлики в цените. Месото, напр. е по-скъпо, но няма яснота, какъв е произходът му.

wilkosz
Мнения: 32786
Регистриран: 09 яну 2007, 14:51

Мнение от wilkosz » 12 апр 2026, 15:02

От кога жирафите започна да снасят ЯЙЦА, и от кога бухЪл се пише така? Продължаваме да дълбаем дъното.
Изображение
„Едва когато започнете да плувате срещу течението, осъзнавате колко много мръсотия идва към вас.“

Потребителски аватар
SKYLINE
Мнения: 11212
Регистриран: 21 ное 2008, 12:40
Местоположение: Варна кв.Левски 77м.н.в.

Мнение от SKYLINE » 14 апр 2026, 20:40

Изтрито съдържание от админа - заради нарушаване на правилата за пускане на линкове.

4itatel
Мнения: 1209
Регистриран: 21 мар 2020, 23:36

Мнение от 4itatel » 14 апр 2026, 21:02

Важно е да се знае, че "Тук не е Москва"

Изображение

:deal:

Ами наистина не е.

Въпросният автор има доста подобни клипчета, съветвам всички евроатлантически патриони да изгледат някои от тях и да се замислят.

Ей това е доста показателно, сравнение между София и Пирот, Сърбия :laughm:


Stringmeteo
Site Admin
Мнения: 76747
Регистриран: 14 авг 2006, 22:51
Местоположение: София, Слатина (Хр. Смирненски/Г. Милев-Слатина)
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » 12 май 2026, 23:11

Анализ на ИПИ за последните 10 години: Населението -10%, а администрацията +10%
През 2025 г. администрацията наброява 2267 чиновници на 100 хиляди души от населението
11 май 2026 17:05
Прост народ - слаба държава.
--------------------
Големите хора обсъждат идеи, средните хора обсъждат събития, малките хора обсъждат... хората...

Stringmeteo
Site Admin
Мнения: 76747
Регистриран: 14 авг 2006, 22:51
Местоположение: София, Слатина (Хр. Смирненски/Г. Милев-Слатина)
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » 14 май 2026, 14:09

Българите са сред най-малкото пътуващи с влак в ЕС
14 май 2026 13:55
България е сред страните в Европейския съюз с най-нисък брой пътувания с железопътен транспорт на човек от населението през 2024 г., сочат данни на европейската статистическа служба Евростат. У нас са отчетени едва 3,3 пътувания на човек, като по-ниски стойности има само в Гърция – 1,4, и Литва – 1,8 пътувания на човек.
Прост народ - слаба държава.
--------------------
Големите хора обсъждат идеи, средните хора обсъждат събития, малките хора обсъждат... хората...

wilkosz
Мнения: 32786
Регистриран: 09 яну 2007, 14:51

Мнение от wilkosz » 14 май 2026, 14:54

Защото са отвратени от състоянието на БДЖ. От десетилетия и продължава да третира народа си като скот с тези 55 годишни мръсни и отблъскващи латвийски ковчези, и не само те. Упорито продължава да се краде и да не се предоставят нормални условия за пътуване на пътниците.
„Едва когато започнете да плувате срещу течението, осъзнавате колко много мръсотия идва към вас.“

wilkosz
Мнения: 32786
Регистриран: 09 яну 2007, 14:51

Мнение от wilkosz » 21 май 2026, 15:57

Умнокрасивите, които празнуваха еврото, да си набият в дебелите либерастки кратуни всичко, което тази българска жена каза. :deal:
„Едва когато започнете да плувате срещу течението, осъзнавате колко много мръсотия идва към вас.“

Stringmeteo
Site Admin
Мнения: 76747
Регистриран: 14 авг 2006, 22:51
Местоположение: София, Слатина (Хр. Смирненски/Г. Милев-Слатина)
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » 02 юни 2026, 17:37

Вл. Михайлов: Време да се помисли по-стратегически за конкурентоспособността
Губи ли българското мляко битката с евтиния внос?
2 юни 2026 09:49
Владислав Михайлов от Асоциацията на млекопроизводителите оцени като "похвални" декларираните намерения за промяна в Наредбата за млечните продукти. Според него обаче трябва да се започне с работа на ниво "тематични работни групи". От Асоциацията вече са провели няколко срещи с ресорния министър и искат цялостен подход към проблема.
Прост народ - слаба държава.
--------------------
Големите хора обсъждат идеи, средните хора обсъждат събития, малките хора обсъждат... хората...

Stringmeteo
Site Admin
Мнения: 76747
Регистриран: 14 авг 2006, 22:51
Местоположение: София, Слатина (Хр. Смирненски/Г. Милев-Слатина)
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » 08 юни 2026, 14:59

Нямам добри очаквания за производителите ни, ако не стане като в Германия
8 юни 2026 13:54
Има какво да се усъвършенства още в законопроекта, предложен от Румен Гечев за хранителната верига и цените. Но не може да отказват веригите, които са в България, да работят по правилата в своята родина, от която идват, защото тук са пуснати да си правят каквото си искат и да се настаняват където си искат - без правила, каза в интервю пред БНР бившият министър на земеделието Кирил Вътев.
Прост народ - слаба държава.
--------------------
Големите хора обсъждат идеи, средните хора обсъждат събития, малките хора обсъждат... хората...

Отговори

Върни се в “Икономика”