ДЪЛГОСРОЧНИ (месечни, сезонни) ПРОГНОЗИ - ЕСЕН-ЗИМА-ПРОЛЕТ-ЛЯТО 2017/18

Тук всички със що-годе сносен опит в прогнозирането на времето (или в четенето на чужди прогнози :D) могат да обсъждат предстоящи (евентуално де:) ) събития на атмосферната сцена. А останалите пък могат да четат и питат ;)...

Модератори: Radoslav Petkov, Бял облак, ncuxap, Hristo Chipilski, angilari

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » чет яну 04, 2018 9:40 pm

Дано не го видиш и за последен в тая картинка. :laughm:
Майтапа настрана, но наистина моделите клонят все по-сериозно към идването зима в по-истинския вариант. Може да се получи и някоя добра валежна обстановка.
А и според едно народно поверие - когато Дедо мълчи посред жегав януари, то иде люта зима. :)
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » пет яну 19, 2018 10:47 am

Февруари се очертавал май да бъде студен по НИМХ.....да видим!

gugun4u
Регистриран: ср апр 30, 2014 1:18 pm

Мнение от gugun4u » пет яну 19, 2018 11:27 am

meteo fen написа:Февруари се очертавал май да бъде студен по НИМХ.....да видим!
То и декември щеше. :grin1: Майтапа на страна, това си мислех и сутринта. Има 2 чисто статистически причини, Февруари да е студен или поне норма. 1. Не сме имали такъв от 2012, а само топли, което неможе да продължи до безкрай. Колкото и да се променя климата, не вярвам Февруари 2012 да е последния студен февруари в историята. То даже чат пат се случват летни месеци в норма, Февруари не сме го виждали от сума време. 2. Тази циркулация със северозападни нахлувания продължава с някакви прекъсвания тъпо и упорито от края на Ноември. Няма как да продължи вечно, все трябва да се смени с нещо. Дали с няква зона или с нещо зимно е друга тема.

Потребителски аватар
Astrall_91
Регистриран: чет яну 11, 2018 6:25 pm

Мнение от Astrall_91 » пет яну 19, 2018 11:08 pm

Ще падна.....Гледам Анастасия Стойчева дума по БНТ че февруаари се очератава по-студен,след това пускам Он Еър Георги Рачев казва топло през Февруари... :laughm: :laughm: :laughm: :laughm: :laughm:

Потребителски аватар
dak_evil
Регистриран: ср юни 24, 2009 7:12 pm

Мнение от dak_evil » пет яну 19, 2018 11:14 pm

Astrall_91 написа:Ще падна.....Гледам Анастасия Стойчева дума по БНТ че февруаари се очератава по-студен,след това пускам Он Еър Георги Рачев казва топло през Февруари... :laughm: :laughm: :laughm: :laughm: :laughm:
Ама туй е ”точно” за краткосрочни! Аман от новородили се ”разбирачи” :thumbdn:

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » пет яну 19, 2018 11:17 pm

Няма значение. Важното е да познаят пак така блестящо, както за декември.
Ти как мислиш, ще познаят ли? Йес, но, игноре?

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет яну 19, 2018 11:30 pm

Премествам тези мнения в "дългосрочни", не че са по същество де, може да поизтрия :grin1: ...

А това е коментар, който май е по повод на тези мнения, затова го цитирам тук :grin1: :
dak_evil написа:Бис, отговорът не е еднозначен, знаеш го! Факт, не познаха в температурно отношение за декември. Имам предвид НИМХ. Но! Много е лесно да критикуваш без да си дал нито една прогноза. Нямам предвид теб. А новоизлюпените ”разбирачи”.
...

Потребителски аватар
bismarck

Мнение от bismarck » съб яну 20, 2018 9:58 am

НИМХ имат проблем с избора на база/материали за дългосрочните си прогнози и това е очеваден проблем. Демек с методологията, каквато и да е тя.
След като всички дългосрочници даваха ясно наднормен декември, те си туриха ..ците на тайния масонски ЕС и се осраха - факт.
Сега да видим какво ще стане с февруари, но пак да повторя, с ръка на сърцето, как ти се вижда като вероятност да го направят пак?

Потребителски аватар
dak_evil
Регистриран: ср юни 24, 2009 7:12 pm

Мнение от dak_evil » нед яну 21, 2018 12:53 pm

Да, Нимх имат проблеми, това е ясно. Не знам на Анастасия Стойчева откъде й е дошло на акъла да каже, че февруари ще е студен, при все че в сезонни Нимх го дават нормален до топъл. Аз лично не съм силен, а и не съм фен на дългосрочните прогнози. Но студен февруари признавам е малко вероятен. Но ще видим. :wink:

dodo
Регистриран: ср юли 20, 2016 7:35 pm
Местоположение: Moнтана - център на Северозапада, ж.к. Пъстрина, Югоизток

Мнение от dodo » вт яну 30, 2018 3:39 pm

НИМХ: В началото на февруари ще бъде предимно слънчево и доста по-топло от обичайното

http://www.focus-news.net/news/2018/01/ ... ynoto.html
Tази година се очаква средната месечна температура да бъде около и над нормата. В по-голямата част от страната най-ниските температури през месеца ще бъдат между минус 14° и минус 9, най-високите – между 17° и 22°. Месечната сума на валежите ще бъде около и над нормата.
Това последното най ми хареса и се надявам да е така :pray: :thumbup:
''Винаги ще има някой по-млад, по-умен и по-красив от теб, но никой няма да бъде точно като теб!''

VANCHORUSE
Регистриран: съб яну 25, 2014 11:25 pm
Местоположение: София, кв. Гоце Делчев/ Банишора; Русе, кв. "Чародейка-юг"

Мнение от VANCHORUSE » ср яну 31, 2018 11:26 pm

Края на януари винаги е отсрамвал келявите зими :hmm1: Все пак може да се успокояваме с теорията за компенсациите :laughm: Ако е така, то би следвало зима 2018/2019 да повтори апокалисиса от януари 2008 година :grin1: , който последва калпавата зима 2007 :deal: А предишната калпава зима 2013/2014 бе последвана от безкрайно дъждовната 2014-та година. В Африка и Саудитска Арабия видяха повече сняг от Русе и Силистра :bowl: Не знам за вас обаче на мен ми действа изключително негативно на настроението подобно ненормално време :dontknow: Вместо сняг до колене имаме някакво никакво пролетно време с голи дървета (до кога ли ? ) И накрая пак ще има -10 през април и чао реколта. Тъпа работа ! 20-ТЕ СМ през ноември 2017 и последвани от януарски минуси под -10 ще си останат най-запомнящото се за мен през зима 2017/2018 :flourish:

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » ср яну 31, 2018 11:41 pm

Напълно очаквана и логична беше тази топла зима. След като миналата беше студена и само втората половина на февруари изкара поне него над нормата. 2007 г. вече не може да бъде повторена, тази зима каквото и да се случи оттук нататък беше по-интересна и по-прилична, отколкото 2007.
Лошото е трайната тенденция на системно наднормени температури през почти всички месеци от години насам наред. Независимо дали е имало достатъчно сняг или не.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
bismarck

Мнение от bismarck » пет фев 02, 2018 9:00 am

Тази зима вече не е интересна, в сериозната си потенциална част тя свърши. Дали ще има някакви околонормени втората декада на месеца, това е безинтересно. Някаква интрига се запазва около това, дали ще успее да вземе среброто на 15/16.
Златото на 6/7 вече, според мен е изтървано, няма как да я достигне. За да стане това, ѝ трябват колко там....6 градуса февруарска аномалия, което предвид споменатите по-ниски Т(дори норма плюс не стига) втората декада, е малковероятно.
Тъй че легендата остава, а за тая, вероятно -среброто.

По-важният и наболял въпрос е не дали зимата ще дойде през април-юни, което всяка година неизменно се случва в определен брой нелечими криотикви, а дали лято 18 ще наподобява лято 07.

Картите на НОАА, известни с криопрогнозите си за всяко лято през последните 15 години, сега за разнообразие са сложили нежен керемиден цвят около Балканите. Та А да видим....

Потребителски аватар
meteo fen

Мнение от meteo fen » пет фев 02, 2018 4:15 pm

Потребителски аватар
meteo fen

Мнение от meteo fen » съб фев 03, 2018 8:50 am

Излезнала е месечната на НИМХ.....между другото държат месеца да е с по-ниски температури от миналата година..Да видим , като гледам как почваме с аномалията не знам..... :dontknow:

Заключена

Върни се в “Прогнози за времето”