ЕПИГНОЗИ (анализи, обсъждания, спорове постфактум) - КРАТКО-/СРЕДНОСРОЧНИ (2019)

Тук всички със що-годе сносен опит в прогнозирането на времето (или в четенето на чужди прогнози :D) могат да обсъждат предстоящи (евентуално де:) ) събития на атмосферната сцена. А останалите пък могат да четат и питат ;)...

Модератори: Radoslav Petkov, Бял облак, ncuxap, Hristo Chipilski, angilari

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » чет окт 17, 2019 5:30 pm

Ако за планините аномалията ще +10С, то къде ще е със средни отрицателни Т в България тази зима?

mnn
Регистриран: чет дек 16, 2010 12:02 am

Мнение от mnn » чет окт 17, 2019 5:36 pm

Не знам за какво говориш. Аз коментирам изминали 2 текущи дни 14-ти и 15-ти октомври. Тук се коментират основно минали неща, а не бъдещи и за кратък период.

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » вт окт 29, 2019 5:51 pm

Windy написа:
съб окт 26, 2019 8:40 pm
Ансамбълът потъна още малко. Май-май София ще се разпише с първи сняг.
:buble:

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » ср окт 30, 2019 1:40 am

Ето пак едно леко напомняне колко смисъл има да се гледат измислени модели :laughm:
прогноза за 6 дена напред
Изображение
срещу реалност
Изображение

Да всички модели имат отклонения след 6 дена , но гем е безнадежден.Да се гледат някакви свръх резолюции за дни напред , също е загуба на време.Така че не се занимавайте с простотии и гледайте водещите 2 модела :D

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » ср окт 30, 2019 10:14 pm

DANNIS написа:
ср окт 23, 2019 1:23 pm
Айде честито ! ГФС вкара снежен циклон за 31-ви :) Много бързо някой искаха да ме оплуят като съм поствал студени опашки без смисъл.Накрая те ще са за смях. :wink:
Данис е пич, ама понякога емоциите и моделите го правят за смях. :laughm:

Потребителски аватар
DANNIS
Регистриран: чет окт 08, 2009 11:42 pm

Мнение от DANNIS » ср окт 30, 2019 10:22 pm

Всеки греши. :) Аз съм си такъв и няма да се променя. Има си и плюсове и минуси от тва нещо. Важното сме живи и здрави и да има пара. :grin1: Доста често от година пускам мачлета за кеф та адреналина ми отива равномерно,ту там,ту към времето. :D

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » ср окт 30, 2019 10:28 pm

Така е. Да сме живи и здрави, а времето си е такова каквото си е. :beer:

Потребителски аватар
tarikataaaa
Регистриран: ср дек 09, 2009 6:47 pm

Мнение от tarikataaaa » пет ное 01, 2019 11:37 am

На 10 пъти един път като познаеш и ти държи влага цяла година. Излагацията е по дефолт.. :thumbdn:

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » пет ное 01, 2019 11:41 am

Данчо може да показва все сини карти, студове и снегове в понякога навини постове, но поне е искрен и не влага никаква злоба, обиди и вулгаризъм в коментарите си. За разлика от други хора, според които всяка зима иде 2006/2007. :thumbup:
А "невероятната сила" на НОАА с техните рисунки за 6 месеца виждаме колко са силни и синьото за първия месец вече е на сметището още преди да започне ноември. :laughm:
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm
Местоположение: Паметника Левски 565м. / Сарафово - Бургас за лятото

Мнение от lancelot » пет ное 01, 2019 11:46 am

quittr написа:
пет ное 01, 2019 11:41 am
Данчо може да показва все сини карти, студове и снегове в понякога навини постове, но поне е искрен и не влага никаква злоба, обиди и вулгаризъм в коментарите си. За разлика от други хора, според които всяка зима иде 2006/2007. :thumbup:
Абсолютно е така ! Данчо си пуска съвсем реална информация на карти и линкове, те съществуват ! Момчето не си измисля, а просто споделя малките вероятности, няма лошо.
А тези, които го хранят саркастично, не им прави чест, нито е признак за интелект.
Интелигентния човек прави прогноза, показва, пример е, а не се подиграва на другите, за да се изтъкне колко много знае.
Ми като знае - да го покаже бре ! :flourish: :grin1:
Уинди : ЧУВСТВАМ ЖИВОТА В ОБСТАНОВКАТА!!!!

naftalinov
Регистриран: нед окт 21, 2012 7:11 pm

Мнение от naftalinov » пет ное 01, 2019 1:14 pm

lancelot написа:
пет ное 01, 2019 11:46 am
quittr написа:
Абсолютно е така ! Данчо си пуска съвсем реална информация на карти и линкове, те съществуват ! Момчето не си измисля, а просто споделя малките вероятности, няма лошо.
А тези, които го хранят саркастично, не им прави чест, нито е признак за интелект.
Интелигентния човек прави прогноза, показва, пример е, а не се подиграва на другите, за да се изтъкне колко много знае.
Ми като знае - да го покаже бре ! :flourish: :grin1:
Уви, няма ги тук адресатите на горенаписаното (адмирации и оценка 6 поставям за точните думи, казани на място :) :thumbup: ) - Мистър "Тропик" от видинския "Форпост" и оня, другия, "Синия" трол от Бургас. А, последния да не е луд да чете - съвестта като почне да го гризе и какво ще прави, горкият. :| :grin1: :laughm: :buble: Затова той навлича "палтото" на отрицанието (перефразирано от негови предишни постове - "... освен няколкото крио-идиота, чиито писания игнорирам"), зад което много ехидничко и хубавичко прави опит да се скрие. Друг е въпросът доколко изобщо му се получава тая работа със скатаването... :roll: :lol:

Потребителски аватар
wolfie
Регистриран: вт дек 23, 2008 2:11 pm

Мнение от wolfie » нед ное 03, 2019 12:40 am

lancelot написа:
пет ное 01, 2019 11:46 am
quittr написа:
И аз бях един от тези дето побързах да открия резултата срещу Данис, обаче не съм бил прав. В крайна сметка валя някакъв сняг (не скреж ;) ) в Търговищко и Данис повежда с 1:0. ;) Също така включванията му с камери от интересни места за мен са доста информативни, макар причината да е твърде еднопосочна.
There is not such thing like "enough snow" ;) http://skuky.net/41598
АМС Камера
Windy - НЯМА КРАЙ ВЕЧНА ЗИМА НЕКА ИМА

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » нед ное 03, 2019 3:16 pm

Волфи.
Линк към официална стандартна станция със регистриран снеговалеж по обстановката, под 500 метра.
Нямам други въпроси.
Липсата на отговор (с линк), ще смятам също за отговор.
(никакви локуми няма да чета - само кратко и неоспоримо доказателство под формата на линк).

Потребителски аватар
wolfie
Регистриран: вт дек 23, 2008 2:11 pm

Мнение от wolfie » нед ное 03, 2019 4:10 pm

Не, нямам линк към официална станция със снеговалеж. Ако регламента е бил такъв си прав! Нямам какво да кажа! Позовавам се само на снимките от фейсбук на доверие, които някой пусна. Това е.
There is not such thing like "enough snow" ;) http://skuky.net/41598
АМС Камера
Windy - НЯМА КРАЙ ВЕЧНА ЗИМА НЕКА ИМА

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед ное 03, 2019 4:21 pm

bismarck, доста издребняваш, струва ми се, но причините за това са ясни :) . Омуртаг е на 525м официално и аз съм напълно сигурен, че там е имало някакви снежинки във въпросния ден, просто такива бяха условията обективно :dontknow: . А вече точно колко снежинки е имало, дали е имало поне една и под 500,0 м, според мен вече е ненужно преливане от пусто в празно в случая, при положение, че и виртуалният "облог", предполагам, не е бил дефиниран и оформен чак толкова стриктно фактологически и юридически :laughm: . Вероятно най-нормалното в тази ситуация би било и двамата да замълчите и да приемете, че никой не е познал, тоест че истината е някъде по средата, въпреки че в завимост от точната формулировка на "облога" (сега не ми се стърси) е доста вероятно и DANNIS да е по-близо до истината. :)

Заключена

Върни се в “Прогнози за времето”