ЕПИГНОЗИ (анализи, обсъждания, спорове постфактум) - КРАТКО-/СРЕДНОСРОЧНИ (2019)

Тук всички със що-годе сносен опит в прогнозирането на времето (или в четенето на чужди прогнози :D) могат да обсъждат предстоящи (евентуално де:) ) събития на атмосферната сцена. А останалите пък могат да четат и питат ;)...

Модератори: Radoslav Petkov, Бял облак, ncuxap, Hristo Chipilski, angilari

Потребителски аватар
DANNIS
Регистриран: чет окт 08, 2009 11:42 pm

Мнение от DANNIS » съб ное 23, 2019 8:09 am

Благодаря на всички. :) Старая се да правя все по-точни и добри прогнози.Обичам точно тези,тънките и гранични обстановки.

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » съб ное 23, 2019 8:18 am

Браво Данчо , следиш много подробно нещата.Аз също нямах никаква представа , че може да вали сняг в С Бг преди ти да пишеш, защото просто не следях тая уж безинтересна обстановка , но интересно къде са профитата от НИМХ (на които това им е работата) И големите форумни капацитети в такива обстановки да предупредят народа за такива опасности.Айде няма да говоря повече , че трябвало да си завършил физика 😆

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » съб ное 23, 2019 8:46 am

Детето каза снощи, че в Черни осъм валяло сняг, някаква приятелка и казала, аз и викам:глупости, не е възможно. Пък то гледай вярно било. Ами, и от мен браво на Данис :D
А бликат снежинки сребристи,
прелитат, блестят кат кристал,
проронват се бели и чисти
и в локвите стават на кал.

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » съб ное 23, 2019 10:15 am

Данисе, браво, от сега нататък ще следя твоите мнения в прогнози с двоен интерес! Убеден съм че ще има случаи в които само аз и ти ще си чакаме сняг, който обаче в крайна сметка ще идва!
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » съб ное 23, 2019 10:44 am

Не че нещо, но не Данчо беше първият, който каза за твърд валеж. Нищо лошо не казвам за Данчо, просто нека сме обективни, един пост над Данчо, друг съфорумник споменава за зимни включвания, но някак си не се отбелязва това нещо.

Потребителски аватар
Rafet Sokolic
Регистриран: нед авг 30, 2015 11:35 pm

Мнение от Rafet Sokolic » съб ное 23, 2019 11:16 am

Той Даниса на всяка обстановка пише, че ще вали сняг, така че все някога се случва да "познае" 😁
"Безсмъртен е този, който прави добро"- Босненска поговорка

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » съб ное 23, 2019 2:20 pm

Rafet Sokolic написа:
съб ное 23, 2019 11:16 am
Той Даниса на всяка обстановка пише, че ще вали сняг, така че все някога се случва да "познае" 😁
:laughm:
Ама, Бисмарк, с огромоното си самочуествие, дори и сега не го поздрави!

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm

Мнение от 4uk » съб ное 23, 2019 4:47 pm

Не само Бисмарк, но и аз няма да го поздравя! Това че някъде дъжда при 0-1°С падал като "сняг" разтапящ се на мига за мен не снеговалеж, а прехвръкнали снежинки за минути. Бас държа, че никой не може да ми покаже налична в момента СП под 1800 м. н.м.р. Ша са пукна да се смея! Да ви имам от снеговалежите.... цяла зима! :grin1:
Не споря с прости хора - времето ми е ценно.

Потребителски аватар
Rafet Sokolic

Мнение от Rafet Sokolic » съб ное 23, 2019 4:48 pm

Geogri Zahariev написа:
съб ное 23, 2019 2:20 pm
Rafet Sokolic написа:
съб ное 23, 2019 11:16 am
:laughm:
Ама, Бисмарк, с огромоното си самочуествие, дори и сега не го поздрави!
За какво да го поздравява? Той постоянно предвижда сняг, все някога ще завали и ще му се изпълни прогнозата. Все едно аз всеки ден да казвам- ще има гръмотевична буря и след 100 повтаряния най-сетне да завали и вие да ме поздравите, че съм познал 😁🤣

Потребителски аватар
DANNIS
Регистриран: чет окт 08, 2009 11:42 pm

Мнение от DANNIS » съб ное 23, 2019 4:54 pm

Кви сте малки душици,само ако знаехте,никога няма да се показвате навън. :) Говоря за Рафат и някъв си чук.Без известни злобни човечета. Аз в последните 2 пъти в който направих прогноза(краткросрочна)и в 2-та пъти познах.Първия път когато спорех с Бисмарк,че ще вали сняг около 500м и в Омуртаг и около Търговище валя и вчерашната обстановка. Едно е прогноза за 2-3 дни напред,друго е коментиране на опашка, идиот такъв !

Потребителски аватар
Rafet Sokolic

Мнение от Rafet Sokolic » съб ное 23, 2019 5:03 pm

Ние сме безизвестни, а ти си мега известен 🤣🤣🤣

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » съб ное 23, 2019 5:29 pm

За прогнозите за вчера, от предния ден, всички се оакаха за СБългария, екл. и ДИР.бг.
За днес всичко бе ясно, НО, при прогноза 4-6С за СБългария, то теално Т са 1-3С, грешка 3С, без динамика и други глупости.
Ама иначе самочувствие и висше обазование....

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » съб ное 23, 2019 5:38 pm

4uk написа:
съб ное 23, 2019 4:47 pm
Не само Бисмарк, но и аз няма да го поздравя! Това че някъде дъжда при 0-1°С падал като "сняг" разтапящ се на мига за мен не снеговалеж, а прехвръкнали снежинки за минути. Бас държа, че никой не може да ми покаже налична в момента СП под 1800 м. н.м.р. Ша са пукна да се смея! Да ви имам от снеговалежите.... цяла зима! :grin1:

Хахахах :roll2: :roll2: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl2: :rofl: , че кой си ти, за да му е през х*я на някой дали ще го поздравиш или не :dontknow: :palm1: :palm1: . Поредната незначителна, невзрачна, вчера пръкнала се педалска тролска душица :lol: .

Ех, Стринг, стринг, защо си толкова малодушен, страхлив ,нерешителен и безполезен като админ. Бориш се за правда по политическите теми, а не можеш да проумееш, че сайтът ти е умален модел на цялата държава, където навлеците са оставени да се разполагат безнаказано, а ти си в ролята на бащицата (Бойко Борисов в случая), който ги толерира. Искаш някой да те приеме на сериозно, но в същото време сайтът ти се е превърнал в една лайняна гнусна дупка.

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm
Местоположение: Паметника Левски 565м. / Сарафово - Бургас за лятото

Мнение от lancelot » съб ное 23, 2019 5:41 pm

Geogri Zahariev написа:
съб ное 23, 2019 5:29 pm
За прогнозите за вчера, от предния ден, всички се оакаха за СБългария, екл. и ДИР.бг.
За днес всичко бе ясно, НО, при прогноза 4-6С за СБългария, то теално Т са 1-3С, грешка 3С, без динамика и други глупости.
Ама иначе самочувствие и висше обазование....
В дира Т са винаги много завишени, коментирано е да не се гледа там. Мисля, че Иво не отговаря за картинките с градусите там.
Уинди : ЧУВСТВАМ ЖИВОТА В ОБСТАНОВКАТА!!!!

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » съб ное 23, 2019 5:59 pm

stratega написа:
съб ное 23, 2019 5:38 pm
4uk написа:
съб ное 23, 2019 4:47 pm

Хахахах :roll2: :roll2: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl2: :rofl: , че кой си ти, за да му е през х*я на някой дали ще го поздравиш или не :dontknow: :palm1: :palm1: . Поредната незначителна, невзрачна, вчера пръкнала се педалска тролска душица :lol: .

Ех, Стринг, стринг, защо си толкова малодушен, страхлив ,нерешителен и безполезен като админ. Бориш се за правда по политическите теми, а не можеш да проумееш, че сайтът ти е умален модел на цялата държава, където навлеците са оставени да се разполагат безнаказано, а ти си в ролята на бащицата (Бойко Борисов в случая), който ги толерира. Искаш някой да те приеме на сериозно, но в същото време сайтът ти се е превърнал в една лайняна гнусна дупка.
Ей да те еба, много си прав бе, Стратег! Много ве!
Прегръщам те и ти давам едно наздраве.
А пък всички тия жалки душици...да са живи и здрави. Те самите знаят, че са смешни.
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Заключена

Върни се в “Прогнози за времето”