ОПАШКИ (05-07.2020)

Тук всички със що-годе сносен опит в прогнозирането на времето (или в четенето на чужди прогнози :D) могат да обсъждат предстоящи (евентуално де:) ) събития на атмосферната сцена. А останалите пък могат да четат и питат ;)...

Модератори: Radoslav Petkov, Бял облак, ncuxap, Hristo Chipilski, angilari

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » вт юни 02, 2020 2:08 pm

Доста константните се дават тия 15 граудса на 850хпа от 5.06 до края на юни, от време на време и с валежи. Все едно съм цъкнал някъде близо до екватора. :laughm: При земя 27/32 градуса - като цяло се си едни напълно приемливи летни температури. Ще ни разхлаждат и дъждовете. :wink:
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » вт юни 02, 2020 10:21 pm

quittr написа:
вт юни 02, 2020 8:55 pm
Е, като видим ансамблите е ясно че тая отрицателна аномалия още доне края на десетдневието ще се редуцира значително и още в средата на месеца вероятно ще трупаме дежурната положителна аномалия.
И аз така мисля! :D :buble:
Вижте каква красота е ансамбъла на ГФС :

Изображение

8)
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

Потребителски аватар
yavor_zhekov
Регистриран: чет юли 31, 2014 4:02 pm

Мнение от yavor_zhekov » вт юни 02, 2020 10:35 pm

Напълно нормално да изглежда така ансамбъла след 2 седмици поднормено време. Нямам търпение да идва този период, хем през деня ще е топло 25-29 градуса с повече слънце, хем следобед в някои дни ще има условия за бури(в София това ще са първите за тази година хааха).
"Страхът е просто състояние на ума, а състоянията на ума подлежат на контрол и насочване" - Наполеон Хил, Мисли и забогатявай..

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср юни 03, 2020 2:43 am

Мда, нещо много "набъбна" ансамбълът на GFS в последните две обновления, обаче както температурно, така и валежно-неустойчиво :grin1: , но да видим колко трайно ще се окаже това "набъбване" :laughm: , все така продължава и направо твърде съмнителната консолидация, чак до края на опашката :hmm: ...

ivmil
Регистриран: пет ное 11, 2011 11:23 pm

Мнение от ivmil » чет юни 04, 2020 9:30 am

Извън драмите за ноаа-ските карти /др.тема :grin1: /, по ГФС от следващата седмица нестабилност и валежи до откат, пък нека да е температурно наднормено, уж... :hmm:

quittr

Мнение от quittr » чет юни 04, 2020 2:25 pm

Да, остава си екваториално времето до края на опашките с константни 15-16 градуса на 850хпа и чести средобени бури. Все пак температурите се очертава да достигат 25-26 до 32-33 градуса, което са едни хубави летни температури като в края на опашката стигаме лятното слънцестоене. :thumbup:

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » чет юни 04, 2020 2:40 pm

Според мен трудно ще стига 33℃, quittr. Поне на база сегашните прогнози. Може би през ден-два и само в някои изолирани станции с къса клечка за повече слънчево греене в съответния ден. Това поне гледайки моментните обновления на ЕЦ. Бих заложил на предимно 27-31℃ като най-масов интервал за предстоящият период. Очакваното "топло" ще е с някакъв черноморски-украинско-руски произход.
Ще има дни и части от страната с нещо като по-целодневни валежи, когато макс Т може и да не мине 23-24℃.

Потребителски аватар
yavor_zhekov

Мнение от yavor_zhekov » чет юни 04, 2020 2:54 pm

Имам един въпрос към по-разбиращите. По морето няма ли да е най-топло при тази циркулация с първи масови тропични и 30-таци след 8-ми или студената още морска вода ще си окаже влияние ?
"Страхът е просто състояние на ума, а състоянията на ума подлежат на контрол и насочване" - Наполеон Хил, Мисли и забогатявай..

quittr

Мнение от quittr » чет юни 04, 2020 3:40 pm

stratega написа:
чет юни 04, 2020 2:40 pm
Според мен трудно ще стига 33℃, quittr. Поне на база сегашните прогнози. Може би през ден-два и само в някои изолирани станции с къса клечка за повече слънчево греене в съответния ден.
Съгласен съм, Стратег, че за изолирани дни и на малко места. Аз гледам основно ансамбъла на ГФС, който засега си е постоянен и при Т850 около 16гр. и при силното юнско слънце, все някой ден ще има повече слънце и 32-33 градуса на отделни места в низините. При повече облаци и валежи от по-рано пък може на места и да има максимуми 25-26. Особено в западните райони.

quittr

Мнение от quittr » нед юни 07, 2020 5:03 pm

Продължава да няма изгледи за сериозни жеги до края на опашките. Даже не е изключено месецът е завърши в норма-плюс. Приярно топло време с чести валежи, преидмно следобедни. Все по-вероятно е майските максимуми да не бъдат достигнати през първият летен месец.

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » нед юни 07, 2020 5:19 pm

Да, а най-интересното е, че за прогнозата на НОАА за син месец в почти цяла Южна Европа, на картите се забелязва съвсем реална теоретична, все още, постановка, при която това може да се осъществи с обширен антициклон на север и двуцентрова, под формата на високи циклони, област на ниско налягане над Испания и другата Малоазиатска депресия.

Не знам дали няма да има и някой североизточен хладно/студен удар след средата на месеца, защото ЕЦ почва да пласира едно студено ядро към Северна Русия.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон юни 22, 2020 10:56 pm

Днес след обедното обновление като видях добрия опит за "ветрило" в ансамбъла на GFS към опашката, си помислих "охооо, да видим дали тази несигурност ще се реализира в хлад или жега (или и двете едно след друго :grin1: ) в началото на юли", или... Сега гледам, че главният тегли към хлад, а контролният - към жега. Останалите резиденти веселбата в безметежната неопределеност, тоест средно оставане в норма :laughm: . Иначе около 27-28.06. може и да има затишие на валежите, след което (евентуално) последно избухване в самия край на месеца (гарнирано и с относително затопляне), след което... може и да навлезем в по-траен (почти) сух период. Но разбира се, нищо от написаното не е особено сигурно, да не кажа никак :laughm: , ммможе би с изключение на краткото и твърде относително затишие около 27-28.06. :hmm: ...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт юни 23, 2020 11:33 am

Нещата май започнаха да влизат в "комбинирания" вариант - с 5 дни жега от края на този месец и след това хлад? :hmm: Има още много време за напипвания...

Потребителски аватар
yavor_zhekov

Мнение от yavor_zhekov » вт юни 23, 2020 11:03 pm

Eс дава индикации за продължителен жегав период. А дано, че морската вода трябва да се стопля.

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » вт юни 23, 2020 11:22 pm

:thumbup: Следя с интерес и аз ЕС. Още в началото на следващата седмица, западен пренос и ощастливени места с +35-таци . :buble:
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

Отговори

Върни се в “Прогнози за времето”