КОЙ С КАКВО СЕ ЗАНИМАВА - ХОБИТА, РАБОТА...

Ами то май е ясно...

Модератори: Radoslav Petkov, ASENOV

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » пон май 18, 2015 9:37 pm

Бляя бляяя, кви работи изчетох тук :grin1:
Моето хоби уж е или май беше рисуването...по едно време бях станал много добър с маслените боички, тръгнах по състезания и тн, но след 8 клас като ме пресякоха едни чуства и нещата все повече замират към това хоби...може би нямам и достатъчно време. Сега гледам малко повече внимание на немския да давам че след 3 години трява да взема С1 или там. DSD1 или DSD2... ммм кво още интереснооо...
Ами аз също харесвам тенис на маса и в училище цяла година само това играех...и без това не съм активно спортуващ. Обожавам да карам колело...мммм, в тоз тъпия град няма къде да карам колелото, затова съм го замъкнал на вилата, амааакризта нещо пооряза ежеседмичното ни ходене и сега лятото като отидем карам по баирите на Балкана като гламав това мое колело...оххх липсва ми :lol:
Също така като някакво хоби мога да кажа земеделието...от къде ми е заложено...ми предполагам от прабаба и прадядо ми, които са имали много декари с продукция.
Много обичам да посаждам, да копая, да поливам, да бера, да култуча доматито, абе всичко свързано със земеделие ме влече...самата земя, пръст, това ме привлича.
Аз защо си чуствам като депресиран все в тоз град...то няма къде човек да прави нищо. Затварям се в това 3 стайно жилище и само на тоз таблет и после що се самоубивали младежите... :green:
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » вт май 19, 2015 12:17 am

Понеже всичко в България е в упадък, София не се брои.
Аз живея от 1 година в едно малко 16 хилядно градче, на 25 км североизточно от центъра Хамбург и на 10 км от крайните му квартали.
На пръв поглед е скучно, няма дори пешеходна алея в центъра, по която да се разхождаш и има само една сладкарница и 2-3 кафенета, където да седнеш. Но за сметка на това навсякъде наоколо има велоалеи и за минути си сред природата. Кеф ти гори, кеф ти полета. Почти през ден съм с колелото и обикалям с десетки километри. Дори до Хамбург ходя с колелото понякога. На 3 км от градчето има старинен замък с дворцов парк Ягдшлос Малепартус. На 5 км в другата посока има природен парк-защитена територия с поляни и гори Хансдорфер броок. На 7 км е съседния 30-хиляден град, там има пешеходна алея, има закрит басейн с изкуствени вълни, без вълни, джакузи, трамплини за скачане, сауни. И тва само за 6 евро входа. Като ми доскучее отивам там да поплувам. Иначе до Хамбруг има идеална връзка с влак, влаковете са на всеки час и се пътува точно 30 минути до центъра на Хамбург, много е удобно и е евтино дневна карта струва 6 евро. От друга страна Балтийско море е на 40 минути път с влак или кола в посока изток-севериозток, уикендите през лятото съм там по курортите, има супер плажове. Любек е на 30 км. от моя град, и е хубав град 200 000 жители.
Баргтехайде се казва градчето. В него има увеселителен център, където може да се играе боулинг, тенис и други игри. Има кино, театър, музей. Много зелено, тихо и спокойно, съвсем близо до огромния град и до хубавото Балтийско море. Населението му постоянно расте, строят се в покрайнините все нови луксозни жилищни райони с къщи и много зеленина.
Изображение
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
Shadow
Регистриран: пет яну 24, 2014 8:39 pm

Мнение от Shadow » вт май 19, 2015 12:22 am

Като климат , с какви впечатления си до момента.Предполагам е подобен на този в Бремен.

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » вт май 19, 2015 12:32 am

Общо взето е почти същия като в Бремен, но е с една идея по-добре. По-слънчев е, защото е по-на изток, и смущенията от запад по-трудно идват, отколкото в Бремен. При североизточен поток е хладно, защото въздухът тогава идва от морето, но тази пролет не е имало североизточен поток и то не се чувства.
През зимата са възможни лейк ефект извалявания при същия поток, но тази зима не е имало, само 2-3 пъти вална малко сняг по 1-2 см. Един път се задържа 2-3 дни. Мизерия. Но предни зими е имало приличен сняг, когато още не живеех тук. 2013 г. през февруари и март е имало почти постоянно сняг, докато в Бремен имаше само в отделни дни. Тогава Любек го е затрупало с 40 см лейк ефект и положително поне 20 см за стигнали и до Баргтехайде, понеже на пътя на потока.
Тази пролет е доста хубава, слънчева, но последните 3-4 дни е кофти, постоянно облачно, но почти не вали, само тази вечер поваля обложно, иначе вали краткотрайно. Не вали много тук, количествата са малки. По-малко вали отколкото обикновено в Шумен. Един път имаше силна гръмотевична буря с почти 20 литра през тази пролет, иначе нищо.
Като цяло няма стабилни топли периоди, беден е климатът, скучен. Прохладно е. Още се ходи с якета, в около 6-7 дни температурата е надхвърляла 20 градуса засега. Но всичко е зелено, кестените и люляците сега цъфтят, буковете се развиха преди 2 седмици. Около 2 седмици е закъснението спрямо България тази година.
Но когато има топли вълни, се задържат до половин ден по-дълго, отколкото в Бремен, докато успее да нахлуе на изток.
Природата е равнина и хълмиста, моренни хълмове са много характерни от ледниковата епоха, не е абсолютно равно като в Бремен. Край града е най-високия връх на общината 59 метра :laughm: Самият град е на около 45-48 м. н.в. Предимно са полета около града, горите са малко.
Едно видео от града от 2 февруари 2010 г. Много сняг е имало.
https://www.youtube.com/watch?v=OLNmlE7M9aI
И не се е топял. Него ден бях в Бремен, там беше едно мазало, +1 градус и киша до глезените, а следобяд премина в дъжд.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Отговори

Върни се в “Хоби - музика, градина, фотография...”