СТУДОМАН ИЛИ ТОПЛОМАН?

Е, във всяка област е пълно със смешки и куриози, както и със странни лични пристрастия, а какво остава за метеорологията... :-D

Модератор: Radoslav Petkov

Какъв сте вие по сърце (обективно)?

СТУДОМАН (криофил)
43
48%
ТОПЛОМАН (афрофил)
13
14%
НОРМАЛЕН (всичкофил)
34
38%

Общо гласове: 90

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет сеп 03, 2015 4:21 pm

Що бе, идеално е, като така и така другото лято е умряло безвъзвратно :grin1: ... а и едно такова "лято" е доста добра психическа тренировка за предстоящите зимни студове :laughm: ...

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » пет сеп 04, 2015 12:00 am

Снега (под формата на снежна покривка) е ценен климатичен ресурс, съхранвяващ водните запаси на планетата, източник на прясна вода и изпълнява функциите на изолтаор за почвата и растенията. Вреден е от гледна точка на едни двуноги същества, които са решили да бръмчат с автомобилите си непрестанно :grin1: Майтапче. Вреден е в есктремните си проявления (когато е твърде дълбок и убива представители на животинския свят или когато причинява лавини и свлачища), но кое явление или елемент на климата не е вредно в есктремните си проявления? Няма такова.

Аз обичам снежната покривка като елемент на климата и обожавам да я наблюдавам и да регистрирам нейните свойсвта, проялвения и изменения по отношение на състав, структура, височина и т.н.

А относно останалото (спорове, войни и прочее глуповизми)..., момчета, времето (климата) и неговите проявления не зависят от нас, нашите предпочитания и желания. Те се случват, а това дали ще взимат жертви, дали ще нанасят щети и т.н. не зависи от нашите предпочитания и желания. Любителите на времето са любители на самите процеси и динамиката свъразана с тях. Съмнява ме някой да е щастлив от факта, когато причиняват нещастия, бествия и аварии.
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Потребителски аватар
dacahyg
Регистриран: нед окт 17, 2010 10:08 pm
Местоположение: София,,Красна Поляна 2 и 3, Стрелбище, Студентски град, Дървеница, Бояна, язовир Пчелина.

Мнение от dacahyg » пет сеп 04, 2015 12:56 am

Radoslav Petkov написа:Снега (под формата на снежна покривка) е ценен климатичен ресурс, съхранвяващ водните запаси на планетата, източник на прясна вода и изпълнява функциите на изолтаор за почвата и растенията. Вреден е от гледна точка на едни двуноги същества, които са решили да бръмчат с автомобилите си непрестанно :grin1: Майтапче. Вреден е в есктремните си проявления (когато е твърде дълбок и убива представители на животинския свят или когато причинява лавини и свлачища), но кое явление или елемент на климата не е вредно в есктремните си проявления? Няма такова.

Аз обичам снежната покривка като елемент на климата и обожавам да я наблюдавам и да регистрирам нейните свойсвта, проялвения и изменения по отношение на състав, структура, височина и т.н.

А относно останалото (спорове, войни и прочее глуповизми)..., момчета, времето (климата) и неговите проявления не зависят от нас, нашите предпочитания и желания. Те се случват, а това дали ще взимат жертви, дали ще нанасят щети и т.н. не зависи от нашите предпочитания и желания. Любителите на времето са любители на самите процеси и динамиката свъразана с тях. Съмнява ме някой да е щастлив от факта, когато причиняват нещастия, бествия и аварии.
Сега зависи от Автомобилите, аз съм екипирал фамилията със стари но доказани 5 с двойно и един стар мерджан ван с предно но със зимен режим на автоматика, последно само той излезе сам от язовир Широка Поляна и то с шофьор жена ми, другите пичове от лагера ги вадих един по един :) Но принципно не си прав, разваляш форума и ако те послушат, постовете ще намалеят драстично и ще се загуби аурата :green:
Бръмча цял ден........

Потребителски аватар
dacahyg
Регистриран: нед окт 17, 2010 10:08 pm
Местоположение: София,,Красна Поляна 2 и 3, Стрелбище, Студентски град, Дървеница, Бояна, язовир Пчелина.

Мнение от dacahyg » пет сеп 04, 2015 1:08 am

Не знам как ги усещате жегите, Юли и Август бях по Гърция и по разни места в България но тия два дни, вчера и днес ,имам чувството че някой ми е монтирал печка Раховец на главата и я надул докрай, разбирам хубаво, топло, ама това не се търпи , ненормална работа, освен ако не бачкаш спасител по водни басейни или в планината :swim: или не си некъв гущер :dontknow:
Бръмча цял ден........

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » пет юли 22, 2016 12:07 pm

nikolai kamburov написа:Вильо, верно ли ходиш с дълъг ръкав? Ебваваш ли сааааа?! :lol: ...
Не се ебавам, с дълъг ръкав си ходя... А днес ми беше студено сутринта даже с него.

Следващите 10 мнения са преместени от текущата прогнозна тема - бел. на админа.
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

dodo
Регистриран: ср юли 20, 2016 7:35 pm
Местоположение: Moнтана - център на Северозапада, ж.к. Пъстрина, Югоизток

Мнение от dodo » пет юли 22, 2016 12:21 pm

Windy написа:Не се ебавам, с дълъг ръкав си ходя... А днес ми беше студено сутринта даже с него.
А зимата в България ли си? Защото не мога да си представя облеклото ти тогава :hmm:
''Винаги ще има някой по-млад, по-умен и по-красив от теб, но никой няма да бъде точно като теб!''

Windy

Мнение от Windy » пет юли 22, 2016 2:12 pm

Да, в България съм си зимата... Мога да ти опиша облеклото ми от 2012та - тениска, блуза с дълъг ръкав, вълнена жилетчица, официална дебела блуза (пуловер в най-студените дни) и максимално дебело яке (което да отива до под кръста задължително), шал, максимално дебели ръкавици и солидна шапка (да скрива цялото чело + ушите и малко под тях). Също така якето е с качулка - слагам я над шапката, ако има вятър.

Ботушите ми са много специални - с дебела няколко антиметра подметка, естествена кожа, обшити от вътре с естествена вълна. Но нося задължително вълнени дебели чорапи и винаги пак ми е студено (тази година ще помисля по въпроса май с още по-солидни ботуши ако могат да се намерят). В по-нормалните дни слагам само клин и дънки, в по-студените клин и термопанталони, в най-студените клин, пижама и термопанталони. :laughm:

Тази зима обаче нямаше чак такива дни в които да имам нужда от всичко, но общо взето гледам да имам минимум 5 сантиметра облекло от всякъде зимата :)
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » пет юли 22, 2016 2:24 pm

Маааааааайййййко мила!!! :shock: :shock: :shock:
А аз като сетя как преди няколко години излизах по боксерки на терасата да рина снежеца в минус 20 гр и ми става странно. Аз зимата съм предимно с тениска и якето отгоре...хахах мн си луд ти!
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

dodo
Регистриран: ср юли 20, 2016 7:35 pm
Местоположение: Moнтана - център на Северозапада, ж.к. Пъстрина, Югоизток

Мнение от dodo » пет юли 22, 2016 2:28 pm

''Разни хора, разни идеали'', казал Алеко Константинов и не сгрешил :D :D :D
''Винаги ще има някой по-млад, по-умен и по-красив от теб, но никой няма да бъде точно като теб!''

Потребителски аватар
Armaga
Регистриран: нед авг 03, 2014 10:02 pm
Контакти:

Мнение от Armaga » пет юли 22, 2016 2:30 pm

nikolai kamburov написа:Маааааааайййййко мила!!! :shock: :shock: :shock:
А аз като сетя как преди няколко години излизах по боксерки на терасата да рина снежеца в минус 20 гр и ми става странно. Аз зимата съм предимно с тениска и якето отгоре...хахах мн си луд ти!
Аз пък чакам голяма снежна обстановка, за да мога за няколко минути да се съблека гол до кръста и да се целя със снежни топки с приятели. Иначе тениска и яке отгоре е класика, до около +5°C и слаб студен вятър. При по-студено време и една фланела отдолу, обаче като вървя по-дълго време, почти винаги се потя (дори при -10°C и силен леден вятър).

ПП: Последните 10-12 поста трябва да бъдат преместени в темата за личните разговори.

Windy

Мнение от Windy » пет юли 22, 2016 2:33 pm

Хахаха, да, последните постове са за "лични".
Еми хора, какво да Ви кажа, след като аз сега съм с тениска... На студ не държа. Аз затова и обичам снега толкова много - може да ме накара да издържа студа :D

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » пет юли 22, 2016 2:53 pm

Добре ве , толкова ли нямате акъл да спрете да се*ете в една от най-важните теми във форума. :evil: :evil: :evil:
Направо сте си за бан- особено когато това си е рецедив! :!: :evil:
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

Windy

Мнение от Windy » пет юли 22, 2016 3:06 pm

Блу, завръзва се дискусия чисто автоматично, местят се мненията в лични разговори за 5 секунди после и всичко е наред. Нормално е, когато има прогноза според която времето ще се промени значително, особено като усещане, да се направят няколко странични коментара (по 3-4-5 на човек си е в рамките на няколко), 5-6 души да се включат и се понатрупват мнения, така е, но това е напълно естествено. Затова си има опция да се местят мненията :) Бъди по-приятелски настроен, все пак идва любимата ти жега ;)

Потребителски аватар
Armaga
Регистриран: нед авг 03, 2014 10:02 pm
Контакти:

Мнение от Armaga » пет юли 22, 2016 3:09 pm

blue написа:Добре ве , толкова ли нямате акъл да спрете да се*ете в една от най-важните теми във форума. :evil: :evil: :evil:
Направо сте си за бан- особено когато това си е рецедив! :!: :evil:
А с твоите провокации не заслужаваш ли и ти бан? Еднакво дразнещи сте топломаните като теб и зимоманите като Windy.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб юли 23, 2016 12:11 pm

Преместих 10 мнения от "Прогнози" в тази тема... :|

Отговори

Върни се в “Лично отношение. Mетео-смешки и... глупости”