СТУДОМАН ИЛИ ТОПЛОМАН?

Е, във всяка област е пълно със смешки и куриози, както и със странни лични пристрастия, а какво остава за метеорологията... :-D

Модератор: Radoslav Petkov

Какъв сте вие по сърце (обективно)?

СТУДОМАН (криофил)
43
48%
ТОПЛОМАН (афрофил)
13
14%
НОРМАЛЕН (всичкофил)
34
38%

Общо гласове: 90

kinggang8
Регистриран: нед мар 27, 2016 12:26 pm

Мнение от kinggang8 » нед дек 11, 2016 5:02 pm

Заклет топломан. :coolsun:

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » ср юни 28, 2017 2:51 pm

gugun4u написа:Жегата, че ще е кофти и голяма е ясно. Захлаждането явно ще е с по -
малко валежи, което е добре, че в противен случай може да падат "тухли" от небето.
Малко оф топик от мен. Черпя с чаша/бутилка топъл чай (не за друго, но в това време струдената бира може ти докара удар, а не ми се убиват топломани) та черпя с топъл чай, всеки топломан склоен да седи навън и на слънце поне за 2 часа в интервала 14-17 часа в някой от градовете - Хасково, Пловдив, Пазарджик, Русе, Ловеч. Пускам ден отпуск и идвам да го гледам на хладно от климатика на колата. Чая - по избор на топломана мераклия :lol:
Ха, ха, ха!
Е, аз мога и студена бира да пия, докато гледам отстрани, под орехова сянка (ако има такава наблизо).

И да знаеш, ще ни накарат да стоим навън някоя сутрин при -40с с вятър!
:laughm:

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » ср юни 28, 2017 3:02 pm

gugun4u написа:Жегата, че ще е кофти и голяма е ясно. Захлаждането явно ще е с по -
малко валежи, което е добре, че в противен случай може да падат "тухли" от небето.
Малко оф топик от мен. Черпя с чаша/бутилка топъл чай (не за друго, но в това време струдената бира може ти докара удар, а не ми се убиват топломани) та черпя с топъл чай, всеки топломан склоен да седи навън и на слънце поне за 2 часа в интервала 14-17 часа в някой от градовете - Хасково, Пловдив, Пазарджик, Русе, Ловеч. Пускам ден отпуск и идвам да го гледам на хладно от климатика на колата. Чая - по избор на топломана мераклия :lol:

Ха, сега се сещам, че много от истинските студомани като Облака, Ангилари Психар и т.н сме ги виждали зимата на по -20, -25 да бродят по планините, включително и при силен вятър, ама досега топломан освен седнал пред климатика или на плажа да обяснява с арогантен тон колко яко е да е жега, не съм видял. :buble:

Потребителски аватар
itmpm
Регистриран: нед окт 16, 2011 5:06 pm

Мнение от itmpm » ср юни 28, 2017 3:12 pm

.н сме ги виждали зимата на по -20, -25
,
ама екипирани с десет якета. И колко могат да издържат на тези температури - час, два. Все едно да изляза на 40 градуса с алуминиево фолио. :laughm:

Потребителски аватар
gosho97
Регистриран: вт юли 03, 2012 10:05 am
Местоположение: Варна-Акчелар (180м.н.в.)(кв.Виница) / София - кв.Лозенец

Мнение от gosho97 » ср юни 28, 2017 3:14 pm

Хаха, аз през живота си никога лятото не съм ползвал климатик. Миналия петък 3 часа обикалях по центъра на Пловдив при 37 градуса, бях през 2012 Юли месец в Русе и там точно в най-големите жеги съм бил навън.
Стратега не знам дали осъзнаваш, но точно твоя тон в момента е арогантен. Освен това и ти като студоман не си се похвалил да си навън при -20 градуса, а само при отрицателвн рекорд има по безброй покланящи се рмотиконки, то това важи и за всички студомани освен гореизброените от теб де. :buble:
Спрете да пълните темата с глупости разбрахме, че не обичате жегата, стойте си под климатика и по кротко. Няма смисъл от подобни заядливи комвнтари всеки ден. :flourish:
Нова уеб камера с панорамен изглед от местност Акчелар, Варна:
http://weather-webcam.eu/varna-akchelar ... ra-na-jivo
https://www.mgm.gov.tr/sondurum/radar.a ... rU=ppi#sfB
https://meter.ac/gs/nodes/N125/gauge.html

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » ср юни 28, 2017 3:29 pm

gosho97 написа:...а само при отрицателвн рекорд има по безброй покланящи се рмотиконки, то това важи и за всички студомани освен гореизброените от теб де. :buble:
Ама как бе - зимата е прекрасен сезон, особено ако ѝ се кефим вкъщи пред компа и на някоя уебкамерка.

Мнозина от тези, дето го играят снего/зимонани (не всички, но голяма част) надали даже и шофират ежедневно. Сигурно и снега пред блоковите си не чистят.

И освен всичко друго, крехкият им душевен баланс и вътрешна хармония зависят пряко от сантиментрите сняг и колко малко са градусите, дотам че идват да дразнят "противниковия лагер".

Що за хора?! :grin1: :grin1:

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » ср юни 28, 2017 3:32 pm

Никакви метеоманяци не са повече от половината тук. Да си метеолюбител не означава да си чакаш любимият сезон. Страстта към жега или студ, към порои или рекордни суши и тн... това е да си метеолюбител. Половината тук само мрънкат за щяло и нещяло...
Аз пък много се кефя на идващата жега. Лято е, не е нещо кой знае какво, освен това и рекорди ще има. Ще е интересно отвсякъде. Който не търпи жега ще се скрие за ден, два. Стига сте ревали, а се кефете на екстремностите, защото това е най-вълнуващо...
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Потребителски аватар
ivog_68
Регистриран: пон дек 16, 2013 9:48 pm

Мнение от ivog_68 » ср юни 28, 2017 3:55 pm

Брях, не са се посвенили и за тук със 40-так за в събота ... сега погледнах - малко над 28°C на 850хпа при 1510м геопотенциал ... като едното нищо ще ги закове, пък и вятър 3м/с от ЮЮИ по него време . Добре че предвидливо мисля да бъда на яз.Доспат :P ...

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » ср юни 28, 2017 4:06 pm

Leberkez написа:
gosho97 написа:...а само при отрицателвн рекорд има по безброй покланящи се рмотиконки, то това важи и за всички студомани освен гореизброените от теб де. :buble:
Ама как бе - зимата е прекрасен сезон, особено ако ѝ се кефим вкъщи пред компа и на някоя уебкамерка.

Мнозина от тези, дето го играят снего/зимонани (не всички, но голяма част) надали даже и шофират ежедневно. Сигурно и снега пред блоковите си не чистят.

И освен всичко друго, крехкият им душевен баланс и вътрешна хармония зависят пряко от сантиментрите сняг и колко малко са градусите, дотам че идват да дразнят "противниковия лагер".

Що за хора?! :grin1: :grin1:
+1 :grin1: :grin1:
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » ср юни 28, 2017 4:42 pm

gosho97 написа: Стратега не знам дали осъзнаваш, но точно твоя тон в момента е арогантен. Освен това и ти като студоман не си се похвалил да си навън при -20 градуса
Никога не съм бил студоман. Ако ти е любопитно порови се в мненията ми през зимата и ти гарантирам, че няма да откриеш там такива, изразяващи някакъв особен интерес или радост към ниските температури. Виж, снегът е друго нещо. Именно затова с чиста съвест си позволявам да се "заяждам" вербално към всички, търсещи екстремните рекорди, особено със знак "+".

И наблегни на думата "арогантно". По-дълго съм от теб в този форум и знам, че всички проблеми тук тръгнаха на 90% от хора, определящи се като "топломани" и точно заради този им тип отношение. Пък ако ще да се пръснат от яд :), защото това е истината и тя със сигурност ще ги подразни доста.

gugun4u
Регистриран: ср апр 30, 2014 1:18 pm

Мнение от gugun4u » ср юни 28, 2017 5:11 pm

doncho написа:Тук днес една камара плява, една свястна прогноза няма :)
Е то каква прогноза повече от това, че ще има масови 40- таци и според условията в последния момент ще стане ясно къде ще е нещо близко до рекорд.
Иначе аз като снегоман, да шофирам ежедневно последните 6-7 години, често зимата като завали, нарочно се запътвам с колата към Витоша и изпитвам искренно удоволстие от това, което твърдя, че искам като време зимата, когато е такова :D Затова с пълно право мога да предизвикам желаещите на 45 градуса да поседят навън. Който иска зимата, ако навали повечко сняг, може да ходим на разходка из Витоша примерно :)
Нормалното лятно време едва ли има човек, дори сред зимния лагер, който да не го обича. Но тия жеги...
Моята теория като човек израснал в жегаво Хасково, е че при кучи студ (който пак си е неприятен) винаги можеш да добавиш още една дреха. Като мине лятото 40 - така, и по организъм да останеш пак е гадно.
Стига :offtopic: от мен по въпроса с екстремните жеги.

Потребителски аватар
itmpm

Мнение от itmpm » пет ное 17, 2017 12:36 pm

ASENOV написа:Ще я обновят и ще дава пак горе-долу същото. Просто вие се хващате на отделните рънове и подскачате на всяка промяна.
Още е рано за такива емоции. Интригата е правят моделите, циклоните не са виновни и когато е рекло ще си дойде снега. Ако не следите модели и се ориентирате само по какичките в прогнозата за времето, ще сте в пълен синхрон и реални очаквания.
Живеем в някаква илюзия тука, 5 циклона ще се преебат,нищо че моделите са калпави и ни хващат на кукичката и ще се създаде голяма суматиха, че видиш ли зимите си отишли, щото ни създават напразни очаквания и ние се ядоваме. :thumbdn:
Тва младите зимоманчета са много зле горкичките. Само за този сняг живееят, а той все не идва и не идва, голяма мъка. КАртинки, сантиметри - разтягат се локуми за велики обстановки, и накрая нищо и половина.
Тва все едно да си топломан и да чакаш цяло лято да изпече слънцето, добре че в БГ нямаме такива проблеми.

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » пет ное 17, 2017 6:44 pm

В това се крие илюзията. Създава се представата, че нещо все се обърква и не се получава, когато се удря камбаната за няма нищо.
А статистиката ясно показва колко регулярно се стига до снежни бедствия и колко сняг пада последните години особено в райони, където средно по норма е много над нормите.
Но когато всеки ден се облъчваш от модели по илюзорни циклони и снегове и забравяш да се радваш и оцениш реалното случващото се като значимост.
Преди няколко седмици чук в автобуса някой да коментира, че зимата миналата година била един месец и не било кой знае какво, а едно време какви били зимите. Нищо че съшия въшльо не помни какво е ял вчера, но знае какво е било преди 100 години.

Потребителски аватар
itmpm

Мнение от itmpm » пет ное 17, 2017 7:03 pm

Хубавото е, че навлизаме в периода от годината, в който е най-вероятно да вали сняг в равнините - декември и януари. Моите деца(особено малката - 8.) все ме питат кога ще завали сняг. Явно го е наследила от баща си :D , децата много се радват на снега. :D Като завали сняг, сме по цели вечери навън и не можем да се приберем. :grin1:

Потребителски аватар
DANNIS
Регистриран: чет окт 08, 2009 11:42 pm

Мнение от DANNIS » пет ное 17, 2017 8:09 pm

Успокявайте се колкото искате, ама накрая като стане така, че моделите цяла зима да дават сняг в опашките и накрая да го махат да видим дали няма да ги псувате в края на март и да ревет.

Отговори

Върни се в “Лично отношение. Mетео-смешки и... глупости”