СТУДОМАН ИЛИ ТОПЛОМАН?

Е, във всяка област е пълно със смешки и куриози, както и със странни лични пристрастия, а какво остава за метеорологията... :-D

Модератор: Radoslav Petkov

Какъв сте вие по сърце (обективно)?

СТУДОМАН (криофил)
43
48%
ТОПЛОМАН (афрофил)
13
14%
НОРМАЛЕН (всичкофил)
34
38%

Общо гласове: 90

Потребителски аватар
elenaRudolf
Регистриран: пет фев 08, 2013 9:35 pm

Мнение от elenaRudolf » пет ное 17, 2017 8:26 pm

И аз т'ва казвам, да не стане известна зима 2017/2018 като ''зимата която не започнала'', след като (например) лятото на 1976 г. сигурно е било наречено от живелите тогава ''лятото, което не започнало''. Време е да имаме една такава зима, за съжаление, не може все на късмет се разчита. Зимата 2006/07 не е това, за което говоря - тогава все пак си ги има достатъчния брой дни със средноденонощни Т под 5°C и т. н.
"Миналото е минало, а в бъдещето духат бъдещите ветрове..." /японска поговорка/

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » пет ное 17, 2017 8:36 pm

Абе, тук се скъсвате от тъпотии :grin1: :laughm:

Потребителски аватар
itmpm
Регистриран: нед окт 16, 2011 5:06 pm

Мнение от itmpm » пет ное 17, 2017 9:25 pm

Където е текло, пак ще тече. Северна БГ имате по 40-50 норма със СП. Така че спокойно, сняг ще вали. БГ е на много добро разположение - средизимноморчетата ни обичат и често ни навестяват. :grin1:

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/ с. Логодаж, Благоевградско, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » нед фев 18, 2018 10:28 am

ivmil написа:Ей убитак, що така обидно към колегите, какво те мъчи...? :lol:
Дефиниция за "криоидиот":

"Аа, уу, нека да е -20 над България :pray: , нека да и -20 :pray: , аз ще си стоя вкъщи и ще гледам къде и колко ще падне най-ниско, за да го напиша в Стрингметео и да съм велик :bowdown:, браво на мен, браво на мен, ааа.., ууу..",
.... че даже и сняг почти няма при варианта от вчера.

Това не е обида бе, ивмиле :dontknow:, това може да е.... диагноза за неуравновесено психическо състояние например, но не и обида.

ivmil
Регистриран: пет ное 11, 2011 11:23 pm

Мнение от ivmil » нед фев 18, 2018 11:44 am

stratega написа: Дефиниция за "криоидиот":

"Аа, уу, нека да е -20 над България :pray: , нека да и -20 :pray: , аз ще си стоя вкъщи и ще гледам къде и колко ще падне най-ниско, за да го напиша в Стрингметео и да съм велик :bowdown:, браво на мен, браво на мен, ааа.., ууу..",
.... че даже и сняг почти няма при варианта от вчера.

Това не е обида бе, ивмиле :dontknow:, това може да е.... диагноза за неуравновесено психическо състояние например, но не и обида.
Е, добре, ама както се коментираха предните "априлски" обновления на злополучния ЕС от топломаните, така и оня рязкопроменен фантасмагоричнозимен рън - от другия лагер :laughm: Така, че епитетът според мен беше излишен /ти го наричаш диагноза, аз го възприех за обида - субективни различия/, но това не е важно, просто няма смисъл от ненужни подобни провокативни "диагнози".
Иначе кой с какви очаквания възприема някой сбъркан рън и го товари с личните си надежди, си е негова работа :laughm:
Сори за офтопика :thumbup:

Потребителски аватар
geoge
Регистриран: съб фев 24, 2018 10:00 am

Мнение от geoge » пет юли 26, 2019 1:13 am

wilkosz написа:Мазно се извъртяха моделите и дигнаха температурите тихомълком от +27...+29 на +31...+33. Е никаква жега не е това, но ни изядоха възможността за първи поднормен юли от десетилетия... :evil:
Кефиш ли се? :gright:
Синджира си иде, козъта ги нема

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » пет юли 26, 2019 8:10 am

Тоз трол geoge няма ли кой да го махне от тоя форум :-?
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
geoge

Мнение от geoge » пет юли 26, 2019 3:28 pm

/off
wilkosz написа:Тоз трол geoge няма ли кой да го махне от тоя форум :-?
Къв трол бе? Стой си в Хамбург в гадното време и спри да злорадстваш, когато тук е такова! Лятото си е лято и не знам какъв кеф ти прави, когато времето в България е кофти! Това, че се присмивам на зимоманите (които рязко изчезнаха от април-май насам) за техните поне 80% грешни прогнози, които и те знаят, че няма как да се случат, както и на такива като тебе, които се кефят на чуждото нещастие, при порои и наводнения, трол ли ме прави?! Айде по-сериозно, не си ученичка на 15 в осми клас, втори срок! :green:
Я да питам, миналата седмица, като писах, че печката ще е на 6 за този уикенд, КОСТАНА? :deal: :cool:

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » пет юли 26, 2019 11:40 pm

За Макса половината форум са тролове. Той друго не знае. :lol: Иначе за всичко си има възмездие. Яко го валя в Италия и сега се очертава да застудее точно на 3-ти. :lol: Любимото му време. :laughm: Нека да продължава със злорадстванията.

naftalinov
Регистриран: нед окт 21, 2012 7:11 pm

Мнение от naftalinov » съб юли 27, 2019 12:05 am

Аз едно нещо не разбрах от цялата работа - откога започнахте на време криво-ляво в норма да му викате "застудяване"? :dontknow: :hmm: :lol: :grin1: Пред друг може и да мине номера, но при мен не :!: :roll: :nono: И докато сте на тема "заяждане" и "тролене"... всеки с ум и разум в главата вижда как "крадецът (weather_master) вика дръжте крадеца", а другият "крадец" (geoge) му приглася.
Да, и тук, в метео-отношение, накрая всичко се свежда пак до вечното дерби "Левски или ЦСКА". :laughm: Повечето постове са си подчинени именно на това противопоставяне. Разни хора, разни мнения и чувства... нормално. :roll: Важно е да отбележа друго - някак "цесекарите" в този форум все излиза, че са нищо повече от едни провокатори, седящи си на хладничко под климатика или в Родопите (случая с другия цесекар Блуе), а за парлама пускат по някоя и друга реплика как било неприятно да е хладно, колко красив +35-так имало било еди къде си и т.н - ама до вентилаторчето/климатичето :laughm: :vent: Докато "левскарите" все сме истински в пристрастията си, "на терен", както се казва. Дотолкова, че на някои дори им идва в повече да са на терен (колегата wilkosz), но при тях го няма онова топломанско лицемерие и никога не им е било проблем да си признаят, когато им е дошло в повече... за разлика, разбира се, от "червените". На всеки е ясно кои са истинските тролове тук :!: :laughm: :)
По темата, ГФС дава тъй-нареченото "застудяване" на 3-ти и 4-ти да свали Т на ниво 850 хПа до около +12-13С. Да, геопотенциалът го дават като бонус така малко по-благоприятен, но пак - моите очаквания са за едни приземни Т в интервал +27С - +32С. Дотогава - мазна жега с дневни Т подобни на днешните и мимолетна пауза/глътка въздух в понеделник следобед и вторник до обяд, когато спада с едни 2-3С.

Потребителски аватар
geoge

Мнение от geoge » съб юли 27, 2019 5:04 am

/Off и нека се изтрие, след като го видят някои хора, че ми писна на дедовия :hmm1:
naftalinov написа:И докато сте на тема "заяждане" и "тролене"... всеки с ум и разум в главата вижда как "крадецът (weather_master) вика дръжте крадеца", а другият "крадец" (geoge) му приглася.

Само искам да кажа, че никой във Форума не ми е познат :!:
Конспиративните теории си ги разнасяйте помежду си! Интересът ми към сайта започна от едно тъпо търсене в Google и понеже години наред попивах оттук, без да се регистрирам, най-накрая го направих! За жалост, и тук се намират слабохарактерни хора и празнословци, които само се намират на приказка! Никога никой не съм сочил с пръст, освен DANNIS с неговите откровени простотии, а сега - някой си от Хамбург, родом от Шумен с полски ник от североизточна Чехия, пишещ на немски! Голям кеф, като е шибано времето през лятото, а? Абе бай хой, тук е България, а не Англия, че да е сговнясано през два дни! За протокола, част от образованието ми беше свързано с изучаването на Метеорологията. Иначе къде ще си меря пшките с Вас? Тази и миналата година казах ли какво ще е времето на Шипка? Беше ли такова?

А по темата: след лабилизацията в началото на следващата седмица, очаквам поне 8-9 дни стабилно време след това, без много съществени валежи и без някакви жеги - просто нормално и поносимо време! А какви са нормите за периоди 6895-7793 година и т.н. хич не ме интересува. Времето е динамично и непредсказуемо! Миналата сряда Варна беше типичен пример!
P.S. И се извинявам за несподелените снимки от Мусала и Иракли, когато съм ги обещал, но не навсякъде има Интернет :dontknow:

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » съб юли 27, 2019 8:14 am

weather_master написа:За Макса половината форум са тролове. Той друго не знае. :lol: Иначе за всичко си има възмездие. Яко го валя в Италия и сега се очертава да застудее точно на 3-ти. :lol: Любимото му време. :laughm: Нека да продължава със злорадстванията.
Тъй ли ти кой филм гледаш :deal: Схвана ли, че от 3 август ще има западен свеж поток при това без валежи , а най-тъпия източен июгпизточен поток, които скапват морето няма да ги има. :flourish:
Ще е най-идеалното време, няма да има жеги, ще се диша леко и ще е приятно топло със спокойно море.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Re: БАВНО СГОРЕЩЯВАНЕ/ЖЕГА, СЛАБ(?) ПОЛЪХ ОТ СИ - 18-31.08.2019 (Бг)

Мнение от Leberkez » нед авг 25, 2019 5:19 pm

naftalinov написа:
нед авг 25, 2019 1:12 pm
Аз неведнъж към казвал какво следва да направим с тъй-наречените "топломани" тук във форума, дето все мечтаят за 40-аци, 60-аци и не знам си какво още... Завързване насред някой чернозем (в средата на нивата) в ден като днешния, без вода, без чадър, без слънцезащитен крем :!: :lol: :grin1: :laughm: Порадват си се така през целия ден от 09:00 до 19:00 часа на така-любимата им жега и вечерта им задаваме въпроса: "Обичаш ли жегите над +30С? Кефиш ли се на максимумите в Сандански?". Много би ми било любопитно да чуя отговорите им... :hmm: :grin1: :laughm:
Аз съм навит. Може и бас да вържем, ако искаш. Само че преди това някой любител на студа като тебе ще трябва да прекара един януарски ден, по гол гъз на вр. Ботев и тогава ще ви питам пък аз дали наистина обичате студа, снега и вятъра. Прозоречни зимоманчета такива

:thumbdn: :thumbdn: :thumbdn:

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/ с. Логодаж, Благоевградско, 695 м.н.в.

Re: БАВНО СГОРЕЩЯВАНЕ/ЖЕГА, СЛАБ(?) ПОЛЪХ ОТ СИ - 18-31.08.2019 (Бг)

Мнение от stratega » нед авг 25, 2019 5:28 pm

Leberkez написа:
нед авг 25, 2019 5:19 pm
naftalinov написа:
нед авг 25, 2019 1:12 pm
Аз неведнъж към казвал какво следва да направим с тъй-наречените "топломани" тук във форума, дето все мечтаят за 40-аци, 60-аци и не знам си какво още... Завързване насред някой чернозем (в средата на нивата) в ден като днешния, без вода, без чадър, без слънцезащитен крем :!: :lol: :grin1: :laughm: Порадват си се така през целия ден от 09:00 до 19:00 часа на така-любимата им жега и вечерта им задаваме въпроса: "Обичаш ли жегите над +30С? Кефиш ли се на максимумите в Сандански?". Много би ми било любопитно да чуя отговорите им... :hmm: :grin1: :laughm:
Аз съм навит. Може и бас да вържем, ако искаш. Само че преди това някой любител на студа като тебе ще трябва да прекара един януарски ден, по гол гъз на вр. Ботев и тогава ще ви питам пък аз дали наистина обичате студа, снега и вятъра. Прозоречни зимоманчета такива

:thumbdn: :thumbdn: :thumbdn:

Не е нужно да е без вода, нека си имат вода и чадър и т.н, пак е достатъчно тежко. Защо си мислиш, че цял ден прекаран на жега не е реалност за много хора. 2000-та, когато бяха 40-42 градуса, родителите ми прекараха буквално няколко дни на тея температури, включително и аз отчасти, защото тогава се случи да качват вода по график, когато се падне тогава - никой не пита дали ще съвпадне с жега или не. Ти кога беше цял ден на 40 градуса навън и физически труд? Разбирай го буквално цял ден - няма, ама тука ще се прибера около обяд за малко, че е много жега. На много хора им се налага да се справят с тази реланост лятото, включително и в града има работи, които налагат излагането на жега целодневно. Зимата поне, хората, които са свързани със земеделие не им се налага да са навън по цял ден. Отделно телесната температура тогава е на 99% изцяло контролируема. Ако си зиморлив навличаш потници, блузи тенски, елеци няколко броя, ако не караш по блуза и яке и си супер. И не говорим за комфорт даже - такъв липсва и лятото на жега, и зимата при добро облекло. По-големи лицемери от няколко топломани тук няма :thumbdn: :thumbdn: :thumbdn: :thumbdn: .
Последна промяна от stratega на нед авг 25, 2019 5:41 pm, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
FENIX
Регистриран: съб мар 17, 2007 4:37 pm

Re: СТУДОМАН ИЛИ ТОПЛОМАН?

Мнение от FENIX » нед авг 25, 2019 5:39 pm

LET IT SNOW, LET IT SNOW....
http://www.youtube.com/watch?v=Z2MbAMLa3oI
http://www.vbox7.com/play:98630119
Уеб камера с панорама от Мелник:
http://weather-webcam.eu/melnik-na-jivo ... idi-webcam

Отговори

Върни се в “Лично отношение. Mетео-смешки и... глупости”