'КНИГА ЗА ОПЛАКВАНИЯ ОТ ВРЕМЕТО' (Приемат се евентуално и похвали ;)) (2012-17)

Е, във всяка област е пълно със смешки и куриози, както и със странни лични пристрастия, а какво остава за метеорологията... :-D

Модератор: Radoslav Petkov

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » съб яну 07, 2017 2:49 pm

Честно казано съм недоволен от този адски ветрилник навън при минус 9-10 градуса, и сняг има само 10 см, и носа не можеш да си покажеш без да премръзнеш. Не е нормално за нас това време, ама майната му....

Потребителски аватар
FENIX
Регистриран: съб мар 17, 2007 4:37 pm

Мнение от FENIX » съб яну 07, 2017 2:58 pm

Същото и тук, 9-10 санта сняг и кучи студ от -7-8 градуса и с тоя вятър и много по-ниски на усет! Одеве баща ми ми се обади тръгнал на разходка из центъра, минал 200 метра и се върнал, вика, направо се вкоченясъл и го избрулил ледения вятър! Не бих живял в СИ-ка, искам си наща си зима, когато вали сняг, тихо, кротко, всичко облепено красиво и приятно за снежни разходки! :thumbup: :thumbup:
LET IT SNOW, LET IT SNOW....
http://www.youtube.com/watch?v=Z2MbAMLa3oI
http://www.vbox7.com/play:98630119
Уеб камера с панорама от Мелник:
http://weather-webcam.eu/melnik-na-jivo ... idi-webcam

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » съб яну 07, 2017 5:23 pm

DANNIS написа:И една хубава картичка преди да тръгна за работа. По принцип зад тея блокове, които едвам се виждат трябва да има други зад тях. :D ОБИЛЕН СНЯГ В МОМЕНТА.
:clap: :thumbup:
На границата има огромна опашка 50 автобуса, цяла нощ ще си стоим тук :green: :|
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » съб яну 07, 2017 5:46 pm

Хора, ако още три пъти в живота ми бъда принуден да изкарам мунъс 2- градусов студ с толквоа тежък грип, че всичко дни наред да ме боли ще избягам на Юг дори аз... Навън е СТРАШНО, климатикът ми издъхна и трябваше да запаля печката... Дърва се взимат за секунди (хайде две минути), но после се грееш час, за да не са ти ледени ръцете. До тук ок, но така усилва болките от грипа, както и кашлицата това, че не е истина.
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » съб яну 07, 2017 6:09 pm

Дори за мен, кален в североизтока днес в София беше ужасно! С нежелание си показах носа, брулеше и издухваше, имаше оголени тревни пространства извяти.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
BuriaStorm
Регистриран: съб дек 05, 2009 4:00 pm

Мнение от BuriaStorm » съб яну 07, 2017 6:26 pm

FENIX написа:Същото и тук, 9-10 санта сняг и кучи студ от -7-8 градуса и с тоя вятър и много по-ниски на усет! Одеве баща ми ми се обади тръгнал на разходка из центъра, минал 200 метра и се върнал, вика, направо се вкоченясъл и го избрулил ледения вятър! Не бих живял в СИ-ка, искам си наща си зима, когато вали сняг, тихо, кротко, всичко облепено красиво и приятно за снежни разходки! :thumbup: :thumbup:
Да ама друго си е да изкачваш баира над парка в сняг и да те брули леден вятър. Привечер се разходих през гората там и имах чувството, че съм някъде високо в планината. Това е мъжко време! :buble:

meteo_bolkans
Регистриран: пон яну 02, 2017 9:38 pm

Мнение от meteo_bolkans » съб яну 07, 2017 6:40 pm

Аз не виждам какво се оплаквате, нали сме зимомани, ние днес с детето на 7 год карахме ски на Пампор. на -16 с вятър 10-12 км ч и беше ок естествено яко екипирания с две почивки за чай изкарахме от 10 до 16 часа ама няма такъв кеф да караш на здраво скърцащият сняг- незаменимо удоволствие :buble:

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » пон яну 09, 2017 12:14 pm

FENIX написа:Същото и тук, 9-10 санта сняг и кучи студ от -7-8 градуса и с тоя вятър и много по-ниски на усет! Одеве баща ми ми се обади тръгнал на разходка из центъра, минал 200 метра и се върнал, вика, направо се вкоченясъл и го избрулил ледения вятър! Не бих живял в СИ-ка, искам си наща си зима, когато вали сняг, тихо, кротко, всичко облепено красиво и приятно за снежни разходки! :thumbup: :thumbup:
При нас я се случи да вали тихо един път на 5 години я не :D
На 6ти сутринта точно в пика на виелицата трябваше да изляза с колата , и точно когато отварям вратата - ураганен порив на вятъра срещу мен в сравнително тясна уличка носещ снежни зърна - само си затворих очите , защото лицето ти става дармадан от леда , отдолу беше адска поледица и трудно стоиш прав , вятъра избута вратата и мен и се събудих седнал вътре. Буквално нок-аут за 1-2 сек :grin1: Може да ви звучи смешно то и на мен ми стана смешно тогава , но по улиците стават страшни фунии и поривите със сигурност са ураганни , не като на открита площадка , където са по-постоянни , нали ние мерим някакви неща на поляната извън града в името на науката , но понякога в средата в която живеем е малко по-различно :)

Потребителски аватар
FENIX
Регистриран: съб мар 17, 2007 4:37 pm

Мнение от FENIX » пон яну 09, 2017 1:16 pm

BuriaStorm написа: Да ама друго си е да изкачваш баира над парка в сняг и да те брули леден вятър. Привечер се разходих през гората там и имах чувството, че съм някъде високо в планината. Това е мъжко време! :buble:
Така е, но предпочитам разходките в красиво облепено със сняг време, да тъпча по снега, което време пак си е студено, но не ми харесва да ми отвява снега на преспички някъде си, а някъде да няма нищо. Просто е много по красиво след равномерно навалял сняг!
Скай, хич не е смешно представям си какво е било! Аз живях в най-ветровитият квартал в града и знам какво е да те брули гаден вятър, там си има постоянен вятър и от блоковете става фунии. Така, че съм се разхождал на всякакво време, но за мен е много по-красиво равномерно навалелият сняг!
LET IT SNOW, LET IT SNOW....
http://www.youtube.com/watch?v=Z2MbAMLa3oI
http://www.vbox7.com/play:98630119
Уеб камера с панорама от Мелник:
http://weather-webcam.eu/melnik-na-jivo ... idi-webcam

VAZEC
Регистриран: вт окт 07, 2014 9:19 am

Мнение от VAZEC » ср яну 18, 2017 12:10 pm

weather_master написа:Да и аз това викам :lol: А то реално ако се загледаме в ансамбъла сегашното обновление на цели ДВЕ места излиза извън доверителният интервал. Накрая дори е яко извън него. С други думи - шансът за този сценарии е под 2-3%.

http://modeles.meteociel.fr/modeles/gen ... &runpara=0
Сега е зима и е нормално студ и сняг да има.. Като не ти харесва климата на България ЕМИГРИРАЙ....

masterweather
Регистриран: чет яну 24, 2008 2:19 pm
Местоположение: София-"Mан.Ливади-Запад" 626м.н.в.; Перник-717м.н.в.

Мнение от masterweather » пет яну 20, 2017 9:58 pm

Едно е ясно, няма валежи, захлаждането ще е в 1/3 от Бг и след това леки инверсийки, скука!

Потребителски аватар
yavor_zhekov
Регистриран: чет юли 31, 2014 4:02 pm

Мнение от yavor_zhekov » пет яну 20, 2017 10:06 pm

Няма ли Бан за този глупак ?? Нарочно пише така да провокира. Впрочем шансовете за под -20 другата седмица хич не са малки е естествено не в София ,но знае ли човек :grin1:

dodo
Регистриран: ср юли 20, 2016 7:35 pm
Местоположение: Moнтана - център на Северозапада, ж.к. Пъстрина, Югоизток

Мнение от dodo » пет яну 20, 2017 10:10 pm

masterweather написа:Едно е ясно, няма валежи, захлаждането ще е в 1/3 от Бг и след това леки инверсийки, скука!
И кое е скуката? Инверсиите ще задържат снежна покривка на не малко места за по-дълго време, а там, където няма да ги има, ще грее хубаво януарско слънце? Друго?
''Винаги ще има някой по-млад, по-умен и по-красив от теб, но никой няма да бъде точно като теб!''

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » пет яну 20, 2017 10:36 pm

Е, това не е ли скука, бе пич? В СЗ половина на БГ по-големият процент от настоящата снежна покривка вече е от стар сняг, понеже бяхме орязани откъм валежи при последния циклон, когато допонапудри за престиж на повечето места. Сега като навлезем в АЦ блатото и мъглите, този същият гнусен жълто-кафяв и препикан от домашни любимци сняг ще има да се влачи още маса време. 10 пъти повече предпочитам да го издуха за три дни фьонеца и после пак да навали свежо количество от нова обстановка, отколкото да се тупат някои хора в гърдите със способността на дадено място да снегозадържа и влачи сняг цял месец. Просто е грозна гледка и тук мисля, че доста хора ще се съгласят. Тотална липса на динамика и нещо интересно.

Скука е много ясно, особено по критерий за зимен сезон. Единствената интрига е кои места ще избухнат с по-солидини минимуми, но каквото и където да се случи, надали ще е нещо невиждано и нечувано.

Е, факт е обаче, че вече плътно два месеца на много места няма абсолютно никакво запролетяване и разбиване на хода на средната Т, това не може да се отрече и със сигурност бая последни зими ще бием в това отношение, но пък и не се променя фактът, че тихо, затлачено, мъгливо време, с 2-3 ч?са (пряко сили) припек на ден в продължение на седмица, че и повече, не е нищо друго, освен речников синоним на зимна скука. ;)

masterweather
Регистриран: чет яну 24, 2008 2:19 pm
Местоположение: София-"Mан.Ливади-Запад" 626м.н.в.; Перник-717м.н.в.

Мнение от masterweather » пет яну 20, 2017 10:39 pm

ЕВАЛА , рядко има стойностни и смислени постове :thumbup:, потребители с подобни се броят на пръсти.....

Заключена

Върни се в “Лично отношение. Mетео-смешки и... глупости”