'КНИГА ЗА ОПЛАКВАНИЯ ОТ ВРЕМЕТО И КЛИМАТА' (Приемат се евентуално и похвали :)) (2018-...)

Е, във всяка област е пълно със смешки и куриози, както и със странни лични пристрастия, а какво остава за метеорологията... :-D

Модератор: Radoslav Petkov

ManOfLight
Регистриран: пон яну 16, 2017 2:15 pm

Мнение от ManOfLight » пон дек 21, 2020 2:30 pm

Няма са се свършат и да искаш и да не искаш. То в Гърция още вали :)
Windy написа:
пон дек 21, 2020 2:22 pm
Да се свършват снеговете и да си знаем че вече няма да ги има и толкова, много ми е депресивно да чакам сняг и да не идва, изпива ми нервите това време :| :| :| :| :| :| :| :|

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » вт дек 22, 2020 9:48 pm

По повод мненията от прогнози за снегозадържането се присетих като бях дете/юноша имах едно специфично усещане за зимата.
Определях я като добра ако сняг застъпваше сняг. София тогава беше силна на снегозадържане и често имаше зими с дълги периоди на снежни купчини сняг в двора да дочакат новия сняг. Някак усещането за зима витаеше, щом има поне една пряспа сняг нестопена. :grin1:
Сега е по-различно, особено последните години са пълна скръб. Ходя си с есенно/пролетни дрехи в 90% от зимата и нямам никакви проблеми.
Не усещам зимата като нещо сериозно, както е било преди. Затова и с времето свикнах с изменението на климата.
The best view comes after the hardest climb!

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » вт дек 22, 2020 10:27 pm

Това със застъпването на снега, беше най-изявено в кварталите по Витоша, добрата зима беше такава в която можеш дълго време да слизаш със ските от Алеко до Симеоново, на площадчето с автобусната спирка.
А бликат снежинки сребристи,
прелитат, блестят кат кристал,
проронват се бели и чисти
и в локвите стават на кал.

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » вт дек 22, 2020 10:35 pm

Имах щастието да живея в горен Лозенец зимата 2011/12. Имаше сняг на преспи до април началото. Останки от февруари.
Все пак и януари 2017 беше силен, но вече си бях в центъра. Обаче се помни с няколко дни под -10 среднодневна и снеговалежи дни наред, макар и слаби.
The best view comes after the hardest climb!

Потребителски аватар
pulipet
Регистриран: пет юни 07, 2019 7:44 pm

Мнение от pulipet » ср дек 23, 2020 2:09 pm

тая зима заслужава да бъде пусната в емигрантско общежитие в германия,та да и еб.т мамата както тя сега на нас :lol:

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » съб дек 26, 2020 8:26 am

Това е коледно-новогодишен поздрав за Данис:

После потепления в выходные дни, в заключительную неделю 2020-го вновь произойдёт усиление морозов и уже на всей территории региона. Их пик придётся на вторник-среду, когда похолодает до -25...-32С, в восточных районах до -35...-40С. В Новогоднюю ночь, по предварительным расчётам, с выходом очередного циклона, наметится тенденция на ослабление морозов. В течение первого дня Нового года потеплеет до -17...-22С, на юго-западе — до -9...-14С, но в сопровождении снегопадов.

Шомысов А., синоптик I кат. ОГМО Коми ЦГМС.

PETAR_YANKOV
Регистриран: чет мар 27, 2014 8:25 pm
Местоположение: в.з. Осеново, Варненско -302м.н.в./с.Левски - Варненско- 328м.н.в./гр.Варна, кв.Левски 77м.н.в.

Мнение от PETAR_YANKOV » съб яну 16, 2021 11:33 pm

С оглед на развитието на последните няколко зими в БГ, бих споделил, че ако бях на 20-30г и с моя емоционален заряд, а и без него си мисля, щях да полудея, изнервя, негодувам и оплаквам статуквото. Няма такъв карък, няма такава пошла зима няколко години подред... Най-гадното, е че страни като Гърция и Испания имат повече сняг и при тях им връзва... За съжаление БГ я тресе страшен карък и резултатът е безкомпромисен..
Добре, че вече в личен план съм доста над тези драми.. Остава ми хобито към метеорологията, частните АС, изненадите във метеорологията и ежедневните фактически данни :cool:

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » съб яну 16, 2021 11:40 pm

Абсолютно вярно. Добре, че не съм в България. Цяла безкрайна поредица на каръшки топли безнадеждни и безснежни зими. Още от 2015 нещата се изпортиха трайно. Изключение беше януари 2017 и февруари 2018.
Махнали са единият см днес вече. Точно както беше януари 2019 тъкмо като застудя валежите секнаха. Така и сега.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » съб яну 16, 2021 11:41 pm

То да ти кажа , вече се чудя дали е карък 7-8 поредни зими - с изключение на един месец и една 3 дневна обстановка сме пълна 0 по Черноморието.Да не се окажат само , че те са късмета , а това е новото нормално :grin1: Но така или иначе си прав , трябва да си над нещата :cool: Аз вече вътрешно съм си настроен , че ще си ходя по къси гащи до ноември :cool: И зимата е смешно сезонче , ако успее да ме опровергае , добре , ама надали :laughm:

PETAR_YANKOV
Регистриран: чет мар 27, 2014 8:25 pm
Местоположение: в.з. Осеново, Варненско -302м.н.в./с.Левски - Варненско- 328м.н.в./гр.Варна, кв.Левски 77м.н.в.

Мнение от PETAR_YANKOV » съб яну 16, 2021 11:47 pm

Да, ако не си над нещата, ще си под мизерията :grin1:
Явно е тенденция, не е карък. Ясно е, че всички тук ще си останем любители, просто ще се пренастроим... :laughm:

Voksi
Регистриран: съб мар 22, 2008 9:59 pm

Мнение от Voksi » нед яну 17, 2021 11:12 pm

Да се оплача и аз!

Тук в Димитровград най-емоционалният момент от тази зима до момента беше в края на ноември, когато паднаха цели 0.5см, колкото да забели за Бог да прости и след няколко часа вече нямаше нищо.

Последните 3 зими тук са от дъжд та на вятър, в буквалния смисъл на думата. Само предната зима отсрами малко положението като беше паднал един ден 5см. сняг от едно разпадащо се циклонче, които се стопиха на другия ден, защото топлика набиваше вече от юг. А зимата преди тази, бяха паднали цели 2см! пак за един ден и това ѝ беше.

Общо взето ние тука в югоизточна Тракия сняг не познаваме от 3 години вече или ако случайно има някакъв шанс да прехвърчи някоя вечер, аз тая вечер не спа и чакам снежинкките със захлас на прозореца в 5 сутринта. Че иначе докато се събудиш и то вече всичко е отминало, че даже може и някой фьон да е избил напук да стопи и малкото паднал сняг през ноща.

Майтапа настрана, аз съм положително настроен за бъдещите обстановки, а дотогава замечтано ще си спомням за обстановката от 2012г. (дано не се лъжа), когато в Димитровград паднаха над 70см сняг и беше нещо нечувано! :grin1:
Камери от Димитровград: http://kameridimitrovgrad.eti.pw/

Потребителски аватар
FENIX
Регистриран: съб мар 17, 2007 4:37 pm

Мнение от FENIX » пон фев 01, 2021 4:49 pm

За съжаление се повтаря тук зима 2006-2007. И то дори в по-лош и безснежен вариант. Мислех си че няма да се повтори, но ето че се повтаря. Сегашната псевдозима е най-безснежната от поне 5 зими назад. Пълна трагедия, оценката и до момента е слаб 2. Не виждам как тепърва може да се повиши и с 0.50 стотни дори. Пълен кошмар е тази зима. :thumbdn: :thumbdn:
Но не можем да променим нищо. Каквото е такова.
LET IT SNOW, LET IT SNOW....
http://www.youtube.com/watch?v=Z2MbAMLa3oI
http://www.vbox7.com/play:98630119
Уеб камера с панорама от Мелник:
http://weather-webcam.eu/melnik-na-jivo ... idi-webcam

Отговори

Върни се в “Лично отношение. Mетео-смешки и... глупости”