НАЙ-ЛЮБИМОТО МИ ВРЕМЕ (Искам времето да бъде...) (2018-...)

Е, във всяка област е пълно със смешки и куриози, както и със странни лични пристрастия, а какво остава за метеорологията... :-D

Модератор: Radoslav Petkov

Потребителски аватар
gosho97
Регистриран: вт юли 03, 2012 10:05 am
Местоположение: Варна-Акчелар (180м.н.в.)(кв.Виница) / София - кв.Лозенец

НАЙ-ЛЮБИМОТО МИ ВРЕМЕ (Искам времето да бъде...) (2018-...)

Мнение от gosho97 » пон яну 01, 2018 7:50 pm

stratega написа:Честита Нова Годинаа!!

Нека да ни донесе все така слънчева и топла зима, както сега януари и февруари, така и след това декември. :)

Гледахте ли моделите от тази сутрин. Уникален топъл пренос от юг/югозапад ще започне след 6-ти, 7-ми нататък :bowdown:. Мисля, че има шанс за масово 15-17 градуса, на места и повече.

Причината донякъде е блокиращият процес над Скандинавието, за който имаше надежди да върне зимата над страната, но вместо това ще запрати циклоналната област далеч на юг над Африка, а тя от своя страна ще включи турбината за як топъл пренос точно над нашия регион.

След това нещата стават още по-хубави. Антициклонът се измества над Европейска Русия по възможно най-безперспективният начин за зима при нас. :clap:

http://alfa.kachi-snimka.info/images-20 ... 10611u.gif

От една страна вкарва топъл въздух, а от друга запраща на-опасният студ далеч, далеч на изток, като при нас само временно достигат крайно омаломощени трансформирани порции приземен студ, пропътували през топлото Черно море. :)
Честно казано тази зима за сега върви много яко по стъпките на 06/07, даже мисля в по-хард вариант. Иска ми се наднорменото време да продължи и направо да си минаваме на пролет. :) Поне като ще е жегава зимата да е такава цялата и да я помним много време след това като 06/07, а не сега да хване някакъв хилав, или не толкова, студ за 1-2 седмици, който само да прецака аномалията и това да се превърне в още една от многото невзрачни зими. :grin1:
Нова уеб камера с панорамен изглед от местност Акчелар, Варна:
http://weather-webcam.eu/varna-akchelar ... ra-na-jivo
https://www.mgm.gov.tr/sondurum/radar.a ... rU=ppi#sfB

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/ с. Логодаж, Благоевградско, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » пон яну 01, 2018 9:10 pm

Да, хубаво би било, но няма шанс да се надмине 06/07. И аз си го помислих за миг, но после отворих януари 2007 статистиката и видях, че няма да може. Циркулацията тогава е била по-различна, сегашната "зонална" не е като онази от 06/07, тогава е нямало и накъсвания на топлото, сега ще има, даже още утре и в четвъртък, после няколко дни около и след 15-ти пак ще има слизане към синия сектор или поне в норма, почти сигурно е според мен.

Иначе ще се радвам да вали и сняг, даже чакам с нетърпение четвъртъка. Важното за мен е да няма условия за трайни застудявания (повече от 2-3 дни), и също така колкото се може по-малко мрачно време, ако ще е без валеж. Засега поне тези условия изглеждат изпълними през януари.

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » пон яну 01, 2018 11:36 pm

Януари 2007 е висока топка, но за зимния сезон има шансове. Засега сме един градус напред от декември. Февруари също се представя силно последните години. :grin1:

Потребителски аватар
DANNIS
Регистриран: чет окт 08, 2009 11:42 pm

Мнение от DANNIS » съб яну 13, 2018 11:26 pm

Колкото и да се залъгваме живеем прекалено на юг,че да искаме 5 чесеца хард зима и виелици.. тук може да се сърдим само на съдбата. Виж,ако бяхме се родили в Сургут всеки ден щеше да има и студ и сняг.. но уви ние сме само на 1800 км от египет. :)
Снимка именно от Сургут, знам,че всички искате такива гледки и аз ги искам,но такава ни е съдбата. Аз предлагам да съберем пари и най-върлите зимомани от форума 5-6 човека да заминем за една седмица точно на тва място. :D
Изображение

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » нед яну 14, 2018 3:18 am

Аз искам в Япония, при дебелите снегове без кой знае какви студове :D
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » нед яну 14, 2018 10:53 am

За кавко да събирам пари да ида там, като мога да се качвам уикенда в планината и да се насищам на чист сняг до следващата седмица :grin1: Е, само време да имам де
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » нед яну 14, 2018 11:48 am

То няма и нищо за разглеждане там. Ужасна идея... :lol:
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » нед яну 14, 2018 11:51 am

И аз това се чудя какво ще прави Данис в тоя сив и скучен Руски град :grin1: То дори и обилен сняг не вали толкова на север , по-скоро як кочан , инверсии , мръсен въздух и леки валежи от време на време.Много по-добре е в Алпите за една седмица :cool:

Потребителски аватар
gosho97

Мнение от gosho97 » нед яну 14, 2018 11:53 am

Толкова скучно място, че чак се чудя Данис какво се кефи толкова. Та то 10 санта сняг има ли? :grin1: Дето вика Уинди по-добре в Япония, там е класата, аз в Япония бих отишъл с голям кеф някоя зима, там просто се сцепва от сняг и отделно няма гадни инверсии и супер ниски температури, просто зимен рай, какъвто може би няма другаде на Земята.

Потребителски аватар
itmpm
Регистриран: нед окт 16, 2011 5:06 pm

Мнение от itmpm » пон яну 15, 2018 9:09 pm

novobranec написа:Какъв релакс- пуша си на терасата при изцяло зимна гледка-навън е бяло- тихо и студено време и вали ситно при -5 гр- безценно :D
Тъпо! Предпочитам на 30°C да си пия биричката. :grin1: Ама квот е тва е.

Иначе няма да откажа едни 30+ см за една-две седмици. Най-вече ме кефи самият процес на трупане и на трансформиране на пейзажа.
И после да идва пролетта, дай Боже.

Потребителски аватар
Armaga
Регистриран: нед авг 03, 2014 10:02 pm
Контакти:

Мнение от Armaga » пон яну 15, 2018 9:25 pm

Днес, в студа, имах възможността да разтоварвам контейнер (физическа работа). Чувствах се много добре през цялото време. Не усещах студа. А и на всичкото отгоре, валеше организиран слаб сняг през цялото време.

Същото съм го правил и през лятото в жегата. Тогава обаче ми се гадеше през значителна част от разтоварването и трябваше постоянно да пия вода, за да не ми прилошее.

Тази работа с един и същ тип товар като съпоставка между горещо и студено време, само потвърди това, че през зимата мога да съм доста по-ефективен и да понасям времето много по-лесно, отколкото през лятото. Все пак най-добре е при умерена температура от 10-20°C, но разликата с малко под 0°C е малка, докато при 30°C и нагоре е значително по-зле.

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » пон яну 15, 2018 11:01 pm

най-показателно за това какво причинява жегата на хората е това колко са работливи арабите. И негрите. Точка :D
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Потребителски аватар
gosho97

Мнение от gosho97 » пон яну 15, 2018 11:04 pm

Аз въпреки че обичам в пъти повече жегата през студа и лятото пред зимата не мога да отрека, че през студеното полугодие съм много по-продуктивен. През лятото не ми се прави нищо освен да стоя на плажа и да излизам някъде вечер. Жегата много ме предразполага към мързел като цяло. :grin1:

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » пет яну 19, 2018 10:24 am

Кефят ме тези Си-точните не знам защо :grin1:
Изображение

PETAR_YANKOV
Регистриран: чет мар 27, 2014 8:25 pm
Местоположение: в.з. Осеново, Варненско -302м.н.в./с.Левски - Варненско- 328м.н.в./гр.Варна, кв.Левски 77м.н.в.

Мнение от PETAR_YANKOV » вт яну 30, 2018 7:58 pm

2012г., коментар на Stratega относно снеговалеж в ЮЗБ и по-точно Благоевград:

Пуснато на: Сря Яну 25, 2012 1:39 pm Заглавие:
Лелее уникално
A колегите на юг съобщават за силен сняг и при тях,ще има още значи.
Аз съм в душевен оргазъм
:laughm:
Да не вадя и на Блу.. :grin1:
Това са едни пичове, които са избрали варианта да се радват през повечето време...за сметка на качеството.. :grin1:

Отговори

Върни се в “Лично отношение. Mетео-смешки и... глупости”