НАЙ-ЛЮБИМОТО МИ ВРЕМЕ (Искам времето да бъде...) (2018-...)

Е, във всяка област е пълно със смешки и куриози, както и със странни лични пристрастия, а какво остава за метеорологията... :-D

Модератор: Radoslav Petkov

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » чет фев 21, 2019 9:52 pm

Мирише страхотно на зима в Бургас в момента.Да се насладим в следващата седмица на финала на зима 2018-2019,слаба досега за Изтока,но обещаваща в следващите дни. :drunk: :snowflake:

Потребителски аватар
DANNIS
Регистриран: чет окт 08, 2009 11:42 pm

Мнение от DANNIS » пет мар 15, 2019 5:51 pm

Да не ставам топломан? Вече ми се иска топло и хубаво време,писна ми от тоя студ и сняг.. :lol: Искам по къс ръкав и да мога да играя футбол и да прая разходки.

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm
Местоположение: Паметника Левски 565м. / Сарафово - Бургас за лятото

Мнение от lancelot » пет мар 15, 2019 6:03 pm

Хахахаа сняг и студ вика :grin1: то последните два месеца са баси пролетта, в София има няма 5-10 дни със сп и то едноцифрени. :laughm:
Иначе аз доста пъти съм го казвал - не се кефя на зима през март в градовете и ниското - голяма лигня, кал, вода и тн. Времето напоследък си е супер ! Караш ски, колело, разходки, спорт. :thumbup:

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » пет мар 15, 2019 10:50 pm

DANNIS,

Защо просто не започнеш да живееш в хармония със самия себе си и да си признаеш (не пред нас, пред себе си), че тукашният ти зимомански образ (разбира се не само твоят) е просто за форумни натривки на носове и нищо повече?! :grin1:

Нито ходиш по планини, нито си скиор или бордист, само пускаш шотове на камери от места, където вали сняг (включително Сибир края на септември) и чакаш два-три пъти на сезон два-три пръста СП пред блока ти в Шумен, за да пуснеш снимка и от там.

DANNIS, остави ни нас! Направи го по-лесно за самия себе си! :cool: :grin1:

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » съб мар 16, 2019 3:59 am

Да!
И в другото време изобщо не присъства във форума. Това не го разбирам като да си метеоманяк...
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Потребителски аватар
DANNIS

Мнение от DANNIS » съб мар 16, 2019 8:50 am

Аз за валежи от дъжд и колко горещо видиш ли е било не пиша. :wink: Тва не означава,че лятото не влизам в форума.

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » съб мар 16, 2019 12:43 pm

И аз не ходя по планини, но се кефя, когато вали сняг и да се разхождам, докато вали.
Просто повечето хора са по-обременени от битови проблеми и разходи, отделно имат здравословни проблеми и не могат да се справят със студа. Затова и не обичат толкова зимата.
Ако ме пита мен времето бих искал да има 8 месеца лято и 4 месеца зима.
Сега искам да се стопли пак до 30 градуса като миналата година и от април-май да става за плажчета и всичко останало.

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » съб мар 16, 2019 5:57 pm

Даннис е пич! Ами нормално е вече всеки нормален да иска да се стопля. Той доста често си го признава, че иска да е топло, но се кефи и на зимата. Не е като съгражданина си, който е ... друга история. Да пиши колко било яко да се живее в Северна Швеция, при положение че той многократно се е оплаквал как не му понася влажното и студено лято далеч на юг, а представете си на север колко има лято. :lol: Сигурно над 20С се води жега. :lol: По мое мнение цяла Южна България без Софийско и Пернишко има страхотен климат. Най-гадният климат имат всичко на север от Англия около Атлантика. Дори и в Португалия според мен климатът е гаден и изобщо не става за плаж. ;)

Потребителски аватар
DANNIS

Мнение от DANNIS » съб мар 16, 2019 7:55 pm

Бладогаря ти,братле ! :) И ти си стабиляга,без да те познавам залагам,че си душата на компанията. :D

nakata_georgiev
Регистриран: нед авг 26, 2018 7:40 pm

Мнение от nakata_georgiev » съб мар 16, 2019 9:20 pm

И аз подкрепям ,Данис
За разлика от много други в този форум ,не е провокатор !!!
Човека си пише истините и не преувеличава,за разлика от други хора,които съзнателно и целенасочено дразнят и провокират ...Няма да цитирам имена,защото пак ще съм "черната овца" на форума защотото каквото и да кажа ,все ще се намери някой варненец ,габровец или монтановец да ми репликира :laughm:

Потребителски аватар
yavor_zhekov
Регистриран: чет юли 31, 2014 4:02 pm

Мнение от yavor_zhekov » нед мар 17, 2019 12:05 am

И на мене Данис ми е един от любимците във форума - непоправим оптимист !!! :thumbup:
"Страхът е просто състояние на ума, а състоянията на ума подлежат на контрол и насочване" - Наполеон Хил, Мисли и забогатявай..

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » нед мар 17, 2019 1:15 pm

weather_master написа: Най-гадният климат имат всичко на север от Англия около Атлантика. Дори и в Португалия според мен климатът е гаден и изобщо не става за плаж. ;)
То по-голямата част от Англия и Уелс са си направо цвете за мирисане в сравнение с всичко, що има излаз на Северно море и Прибалтика най-вече.

Имах наскоро едно гадже, което 5 години бе учила в Орхус (Дания). Разправяше ми, че на втората година чак се е престрашила един юлски ден да си купи отворени обувки. Било е слънчево и топло, към 20-22°C и директно ги е обула още от магазина. Малко след това, за отрицателно време, е пробил някакъв неприятен вятър, заоблачило се е, прекапало е, темп. паднала на 15-16°C и тя докато се прибере у тях, била цялата с вкочанени и посинели от студ крака...и естествено се е събудила болна на другия ден. :grin1:

А Португалия имат супер курорти на юг от Лисабон, защото морето там се затопля чувствително повече. В Порто например си седи 21-23°C морска вода в най-топлите дни на лятото, доколкото знам.
nakata_georgiev написа:защото пак ще съм "черната овца" на форума защотото каквото и да кажа ,все ще се намери някой варненец ,габровец или монтановец да ми репликира :laughm:
Монтановец.... :laughm: :laughm: Ама кво е това, бе лек? Нещо като "бургазчанин" сигурно...Марш на училище, измет неграмотна. :guns:

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » съб апр 13, 2019 12:31 pm

blue написа:Е да де - ама ако направим една представителна извадка сред хората сигурно 90 процента от хората харесват най-много лятото . И нормално разбира се.
Да, Тролчо, 102% не искаш ли :worry: . Просто нормалните хора(извън нас, които сме тук заради всякакви екстремности) харесват...ами нормално време без някакви температурни аномалии нагоре или надолу. Вероятно повечето хора са най-щастливи на температури около 20-25°C.

За БГ не успях да намеря, но има проучване за Щатите:

Fall is favorite season for most Americans;

Есента е любимият сезон на американците с 29%, докато лятото е любим за 25% от тях (не 90% :lol:)

Изображение

Има интересни таблици за живущите по региони. Най-недоволни са хората в Централния Запад, където хем лятото е горещо, хем зимата е студена.
Those living in America’s Heartland came out as the most dissatisfied with their climate. 33% living in the Midwest disliked the weather in their region, compared with just 19% in the West, 19% in the Northeast and 20% in the South. The weather in Midwestern states like Minnesota, Iowa, Missouri, Wisconsin, Indiana, Illinois, Michigan and Ohio vary greatly. But without a coast to moderate temperatures, summers can be scorching hot and winters frosty.

Изображение

-
68% of those who dislike living in the NORTHEAST say it is too cold.
Нормално :grin1: .

-
70% of Americans living in the SOUTH who dislike the weather say it is too hot.
Ей, Богу! Защо ли?!! 70% от живущите в Южните Щати казват, че времето е твърде горещо. Що така бе, джанъм. Нали "90 процента" от хората според блю искат да е вечно лято. Що така тея хора не харесват топлото не знам, да им се чудиш :dontknow: .

Същия процент видно не харесват и студа с твърде отрицателен знак, което води до най-логичният извод, че болшинството от хората просто предпочитат оптимални условия за живеене без големи аномалии. Така е в САЩ, но така е и у нас, след като и тук сме представители на подобен климат с резки промени. Вероятно ако има задълбочена анкета месеци като май, юни, октомври ще са водещи при нас :hmm: .

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » съб апр 13, 2019 12:41 pm

Забележете как с възрастта предпочитанията се изместват от зимата и лятото към преходните сезони. :!: Нормално за техния климат. Зимата и лятото в Северна Америка са брутални спрямо нашите.

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm
Местоположение: Паметника Левски 565м. / Сарафово - Бургас за лятото

Мнение от lancelot » съб апр 13, 2019 1:13 pm

Ами то има доста логични и нормални неща, като изключим и вече индивидуалните особености.
Като цяло най-добре е да ти е хем топло, хем прохладно и да не се потиш.
Да можеш да си излезеш по къс ръкав, без да ти е хладно или твърде жега, че да не можеш да дишаш.
Тоест температури от диапазона на 22-25 градуса, до 27-28 при определни хора.
Добър пример може да бъде Барселона с 2524 слънчеви часа средно годишно, средна максимална от 21.2, минимална от 15.1. Не вали много и има моренце. Лос Анджелес също е много приятно, по-слъчево и по-сухо.
И в двата града съм бил, в Барса средата на юни, в ЛА началото на август.
На усещане беше страхотно, 27-28 градуса, лек ветрец и сухо време.

Отговори

Върни се в “Лично отношение. Mетео-смешки и... глупости”