НАЙ-ЛЮБИМОТО МИ ВРЕМЕ (Искам времето да бъде...) (2018-...)

Е, във всяка област е пълно със смешки и куриози, както и със странни лични пристрастия, а какво остава за метеорологията... :-D

Модератор: Radoslav Petkov

Потребителски аватар
itmpm
Регистриран: нед окт 16, 2011 5:06 pm

Мнение от itmpm » пет май 03, 2019 9:16 pm

Само да спомена, че това майско време много ме кефи тези дни. Обичам май месец! Много добре се чувствам - слънце преди обед, топличко, птички, зеленина, свежест. Красота! :cool:

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » пон юни 17, 2019 10:56 pm

Толкова е готино времето през юни в България. Това е най-приятният месец. Зелен, топъл и със силни бури. Най-готино съм се чувствал именно през юни в България.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » вт юни 18, 2019 12:03 am

Във всеки месец човек може да намери чар, стига да има подходяща нагласа и сетива. :D Още в детската градина госпожата ни повтаряше какви късметлии сме, че имаме 4 разнообразни сезона. От летните месеци мен по ме кефи август, защото нощите са по-дълги и прохладни, а комари почти няма. Сега са безпощадни гадините.
Иначе днес ни нацели буря в Русе. Не беше кой знае какво но освежи и свали Т на 20гр. и така и досега.
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

CeckoCec
Регистриран: вт юни 11, 2019 9:15 pm

Мнение от CeckoCec » вт юни 18, 2019 1:26 pm

Няма нищо по - хубаво от суха гръмотевична буря по залез със чести светкавици....само за снимки. :grin1:

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » съб юни 22, 2019 11:22 pm

wilkosz написа:... А и архива на сателита е с наковални с епицентър Шумен в продължение на много часове. :clap: :bowdown:
Човече, ти наистина не си наред. 45 годишен човек рови из архивите и се радва, че в Шумен валяло? :dontknow: :lol: За какво ти е толкова да вали в този Шумен? Да нямате нива с ориз там наоколо? :laughm: Значи разбирам да си там, да виждаш бурята и да се кефиш, ама ти си на 2000км от там и за какво ти е само и непрекъснато да вали? :lol: Въобще не мога да те разбера...

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » нед юни 23, 2019 12:08 am

Хахахахахахахахахахахахахаххаххаххахахахахахахаххааххах :lol:
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

quittr

Мнение от quittr » пет юли 05, 2019 10:33 pm

Windy написа:Никакъв смисъл няма от захлаждания лятото. Нека цялото лято Сахара бълва над нас, а Арктика да събира. Зимата му е времето на артическия пренос ;)
Напротив, няма нищо по-хубаво от прохладни летни нощи и приятно топли дни около 25 градуса, каквито се очакват. Е, валежите и на мен не ми трябват, ама никой не ме пита. :)
Не знам какъв толкова ви е зора за горещо време, освен ако няма да сте на морето. Много са тегави горещите следобеди в Русе - пусто, всеки скрит някъде, в апартамента също жега. Вечерта тъкмо да захладнее и излзиат кръвожданите зверове наречени комари...
Та голям късмет изкарваме, че точно при най-силното слънце и най-късните залези ще е това захлаждане. Август нека си е жега, тогава и без това са масовите отпуски и морета.
:D

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » пет юли 05, 2019 10:45 pm

Е +25 градуса е ниска температура за плаж. Да не говорим, че през нощта се губи смисъла на хубавото лято ако е хладно.
Впрочем като оставим Дунав настрана, нямате ли хубави басейни в това Русе да се насладите в жегавото време на един хубав плаж?
П.С: Ще го видим това прословуто захлаждане до какво ще доведе защото аз започвам да ставам от обновление на обновление на моделите по-голям оптимист! :buble:
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

quittr

Мнение от quittr » съб юли 06, 2019 12:09 am

Има, аз си ходя от време на време ама все пак ходим и на работа. :)
Норда е точно до Дунава, вижда се и реката и е 6лв, не е скъпо.
Но за басейн и 25 са супер при сълнчево време без вятър.

nakata_georgiev
Регистриран: нед авг 26, 2018 7:40 pm

Мнение от nakata_georgiev » съб юли 06, 2019 1:47 am

blue написа:Е +25 градуса е ниска температура за плаж.
Докога ще пишеш само глупости тук и все на мен правят забележки
Колко беше вчера на плажа около 25 градуса и беше пълен плажа и то с бриз и понеже долу на плажа влагата е винаги по-висока тези 25 градуса си усещат като 27 ,било му хладно.Въобще не e хладно ,ето заради такива тролове като теб получавам бан винаги, които пишат само небивалици и искат да им е +40, отивай в Дубай ! Или в някоя бургаска сауна :laughm: Наистина не се сдържам вече от простотията ,май аз съм най-нормалния тук а ми се лепваха какви ли не етикети .То и доста станции окапаха от Бургас нито една , от Сандански също
Хората ,които сме собственици на станции ни се правят забележки ,а хора които пишат само небивалици са с приоритет.Ей тва ако не е дискриминация :laughm: и пак казвам никой не проявил интерес към моята станция да я качим тук ,дори и да завишава малко може да се качи дори и като не представителна
А , да не съм я купил от спонсора на сайта :laughm: :bowl:
Метеостанция от Бургас 17м http://vzk-burgas.com/pws
село Факия
https://www.wunderground.com/dashboard/ ... wx_pwsdash
Камера от Бургаския залив
https://surfshopburgas.com/camera

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » съб юли 06, 2019 7:42 am

На мен ми стигат +18 за плаж. Без вятът е приказно. Иначе мрънкала много. Който много мрънка си стои у тях. :laughm:

weather_master

Мнение от weather_master » съб юли 06, 2019 8:59 am

Асенов, ти нали беше нудист? Няма ли да е много студен пясъка на 18С? :dontknow:

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » съб юли 06, 2019 5:54 pm

Ако живеех във Варна бих се къпал и зимата. Нямам проблеми с температурите, чувствам се напълно комфортно. :D

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет юли 11, 2019 11:22 am

gugun4u написа:
Windy написа:Според мен при тия ниски температури няма как по този фронт да се развият аки бури, колкото и брутален да го дават моделите.

Никакво съществено затопляне в реални срокове, а как искам да е 28 градуса посред нооощ :bowl:
Teмпературата във височина ще падне със 8-9 градуса за 0 време, + фронта ще е агресивен, не виждам къде е проблема да станат бури.
А предвид желанията ти за 28 градуса посред нощ, мисля, че би било нужно да смениш страната. Само не знам това как ще кореспондира с желанията ти за студ и сняг зиамта :-?
Е, Чикаго ще му свърши идеална работа за тези желания :laughm: ...

weather_master

Мнение от weather_master » чет юли 11, 2019 11:49 am

Е, чак 28С в полунощ - трудно. Отделни дни е така. :lol: Но зимата ще има студ до насита. :grin1: Иначе по-добре е, ако може лятото да отива към о-в Крит или Севиля в Испания, а зимата СИ Румъния ще е достатъчна. :lol:

Отговори

Върни се в “Лично отношение. Mетео-смешки и... глупости”