Отоплително-охладителни несгоди

Е, във всяка област е пълно със смешки и куриози, както и със странни лични пристрастия, а какво остава за метеорологията... :-D

Модератор: Radoslav Petkov

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » чет юли 02, 2020 4:46 pm

Аз се потя и в покой лятно време. Потя се и зимата като вървя. А съм слаб и на 20г.
Тааа, май всичко е ген.
Дори докато пиша това и почнах да се потя... от мисловната дейност, протичаща в мен. :laughm:
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » пет юли 03, 2020 5:28 pm

Панелът много се нагря от продължителната, макар и не екстремна, жега. Кофти тайминг в най-продължителните дни. В хола и коридора, където е топлинния буфер вече е няколко десети над 30 градуса и не мъдра нощем, в стята в момента е 31,3гр и ще качи още. Добре че на работа съм на климатик цяла нощ. :laughm:
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » пет юли 03, 2020 5:45 pm

28 градуса при мен. Нов рекорд след жегата от 15 май. Тогава стигна 27. Между другото средната температура вчера е по-ниска от тогава, но сега се натрупаха няколко горещи дни.
През нощта съм спал с вентилатора на прозореца, насочен към мен, и с тапи за уши. :grin1: За цялата нощ беше паднало с един градус. Добре, че мина бурята да сваля още един.
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

quittr

Мнение от quittr » пет юли 03, 2020 5:56 pm

Тоя номер с вентилатора ми хареса, ниаситна сваля температурата, но тука с тия тропични не успява под 28 и нещо да свали.
Ще е ефективно след някой порой като смъне на 18 градуса, че както се е нагряло по естествен начин ще е бавно охлаждането.

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » пет юли 03, 2020 5:58 pm

И във Варна при мен е вече 27гр в стаята. Ама не ми се пуска климатика. Кога друг път ще си джиткаш гол по цял ден вкъщи ако не сега ...
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Потребителски аватар
zaples14
Регистриран: нед юни 20, 2010 9:11 am

Мнение от zaples14 » пет юли 03, 2020 6:02 pm

Според мен причината за тези високи градуси в жилищата е облицовката на стените със стиропор, което се прави по съвременните евростандарти, за да е топло през зимата. Моят апартамент е гол панел и сега вътре е 23℃. Съвсем логично е температурата в стаята да е равна на средната денонощна навън. Лятото при мен е добре, но зимата не мога да го стопля. Още от далечни времена ми е направило впечатление, че при горещ ден като вляза в някоя стая ме посреща хладнина или ладовина, както казваше баба ми. А сега с тия топлоизолации в новите сгради няма такова нещо и без климатик не става.

Потребителски аватар
gosho97
Регистриран: вт юли 03, 2012 10:05 am
Местоположение: Варна-Акчелар (180м.н.в.)(кв.Виница) / София - кв.Лозенец

Мнение от gosho97 » пет юли 03, 2020 6:10 pm

nikolai kamburov написа:
пет юли 03, 2020 5:58 pm
И във Варна при мен е вече 27гр в стаята. Ама не ми се пуска климатика. Кога друг път ще си джиткаш гол по цял ден вкъщи ако не сега ...
Че аз си джиткам гол вкъщи целогодишно, включително в най-снежните дни, освен ако не съм с нашите де. :grin1: Пък за лятото съвсем не виждам причина да се ходи с дрехи у дома. :grin1:
Нова уеб камера с панорамен изглед от местност Акчелар, Варна:
http://weather-webcam.eu/varna-akchelar ... ra-na-jivo
https://www.mgm.gov.tr/sondurum/radar.a ... rU=ppi#sfB
https://meter.ac/gs/nodes/N125/gauge.html

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » пет юли 17, 2020 12:13 pm

Последните дни стайната температура не се качва над 25 градуса, а уж беше топъл период. Сега следват няколко по-хладни дни. Половината лято си мина, а в София още нищо не сме видели. 15-ти май е най-горещият ден за годината тук. Както по средна температура, така и по максимална. :laughm:
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

quittr

Мнение от quittr » пет юли 17, 2020 1:03 pm

Да, толкова комфортно в средата на юли рядко е. При мен е от 25,5 до 27,5, е привечер стига за кратко 28,5-29 в стаята.
В края на месеца жегите стават все по-вероятни, но пък поне ще се стъмва по-рано, време е за отпуски, морета, а и знаейки че сме вече към края на лятото се преживява. :cool:

dodo
Регистриран: ср юли 20, 2016 7:35 pm
Местоположение: Moнтана - център на Северозапада, ж.к. Пъстрина, Югоизток

Мнение от dodo » пон юли 20, 2020 11:46 am

Тази сутрин стигнах стайния минимум на този по-хладен период и се добрах до 23C.
''Винаги ще има някой по-млад, по-умен и по-красив от теб, но никой няма да бъде точно като теб!''

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » пон юли 20, 2020 2:26 pm

Тази година не съм си и помислял за охлаждане дори за ден. Не помня такава година, дори 2014та имаше до тази дата поне няколко периода с много топли нощи (за дни е ясно). Изпотен на макс, напълно гол между два чаршафа - ето тогава ми идва желание за охлаждане. А то тази година това не се знае дали ще го има изобщо :bowl: :bowl: :bowl:
Само да не се компенсира това зимата с турбонаднормен период, че тогава ще съм :guns: :guns: :guns: :guns: :guns:
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

quittr

Мнение от quittr » вт юли 28, 2020 11:11 pm

Предстоят ни кофти нощи. С вентиралтора на терасата цяла вечер, но засега до 29,7 вътре го докавам... :( Следобед спах на вентилатора, май и за нощта ще го оставя.

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » пет юли 31, 2020 11:48 am

Тази нощ за първа вечер спах без родопското одеяло! Само с чаршафосана олекотена завивка! И пак бях леко потен сутринта! :shock:
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

quittr

Мнение от quittr » пет юли 31, 2020 11:54 am

Одеало? :shock: :laughm:
Аз спах с вентилатор пуснат на макс на терасата и докарах минимум 29,7...
В момента 31,3. Отвратително е ама малко остана. Вече 2/3 от лятото са история.

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » пет юли 31, 2020 12:27 pm

Аз спа бе завивки.
Но вчера получих нещо необяснимо, изведнъж загубих сили и ми стана много лошо, имах чувството, че умирам. Загубих почти съзнание и главата ми шумеше, сякаш цялата ми енергия се изсмукваше и изпадах в някаква бездна. Успях да се свлека на земята ,без да падам и да се нараня и така лежах 2-3 минути, докато всичко премина и се оправих напълно. Ако бях навън, можеше да свърши по-зле. Може да е било заради жегите, а може и да е заради коронавирус, не знам. Никога не ми е ставало така. Но днес съм пушка.

Отговори

Върни се в “Лично отношение. Mетео-смешки и... глупости”