Тоталитарна и пост-тоталитарна история (сенките на комунизма и ДС)

...

Модератор: mmirro

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср апр 21, 2021 10:48 pm

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » чет апр 22, 2021 6:22 am

Geogri Zahariev написа:
пет апр 16, 2021 11:26 pm
Stringmeteo написа:
пет апр 16, 2021 10:29 pm
Мен пък и Мая, и Дончева ме устройват засега...

Специално Мая ми е сравнително симпатична.. :deal: :laughm: ...
Някак си тези тук заявления и многото материали, които си публикувал за безобразията, извършвани веднага след 9 ти Септември или по време на народния съд, не кореспондират едно с друго.
Все едно да твърдиш, че мразиш негрите и апартейда.
Stringmeteo написа:
пет апр 16, 2021 11:36 pm
Специално за няколкото човека с твърде ограничено мислене (поне така изглежда :dontknow: ), които вече се включиха в тази тема след мои поствания от преди малко, уточнявам за н-ти път: Съдя за хората (в случая политиците) основно по техните действия и по техните изказвания (тоест намекнати цели и намерения) към момента. Нямам никакво желание, а и не смятам за смислено, да проучвам родословието им до девето коляно и по него да решавам дали някой ми е симпатичен или не. Още по-малко пък по расов признак (апартейд, уот дъ фак?! :-? ). А да ви е идвало на ума, че това, което съм аз в момента (и който и да е друг) или което съм бил в кой да е минал момент, не предопределя и не обуславя това, което ще бъда след 1 година или... след 50 години? :dontknow: Край на изказването ми.

П.П.: Да, има някои неща от миналото, някои връзки, които теоретично (а често и на практика) остават за цял живот. Пример - агентите на ДС. Разбира се, зависи и какви точно агенти са били. И да, в случая въпросът/проблемът е повече морален, отколкото реален, което се доказва от поведението на някои (уж) много компрометирани (според миналото им поведение) бивши агенти, чиято настояща дейност си е абсолютно положителна, смислена и прогресивна. Така пак опираме до подробностите и старите връзки и зависимости, които (евентуално) все още биха могли да влияят недопустимо върху настоящата безпристрастност и моралност на решенията и действията. Но аз пак продължавам да настоявам, че много по-важно, определящо все пак е какъв точно е даден човек СЕГА, а не какъв е бил в произволен минал период...
Сам тук доказваш следното - бягай от комунистите! Не им вярвай!

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет апр 22, 2021 11:13 am

Не, казвам имай две наум за (бивши) комунисти, които не са се разграничили от подобни малоумия на техни предшественици. Макар че... То е почти напълно ясно защо не са се разграничили - защото техният зле дресиран и целенасочено, дългогодишно обработван умствено електорат НЕ очаква и НЕ желае от тях подобно разграничение. :dontknow: Иначе пускам тези неща основно като контратеза, контраоръжие на същата обработка, за която споменах в предното изречение. Но иначе, да, основното е, че когато електоратът е тъп, захлупен и/или неосведомен, няма как да припознава стойностни хора и да очаква от тях стойностно поведение - съответните хора се съобразяват И с този факт, разбира се. :dontknow: Справка - продължаващата 12... не, май по-скоро 16 години еуфория около долнопробното политическо формирование ГЕРБ, дооформило се в крайна сметка, в течение на годините, като класическа ОПГ (за "усвояване" на държавен ресурс). :dontknow:

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » чет апр 22, 2021 12:02 pm

А не е ли обратното - Партиите сами си поддържат даден електорат, който да ги харесва, така наречения "твърд електорат"?
Да, БСП без хард про-комунистите ще се превърне в една псевдо социалдемократическа партия и ще изчезне. Хард електоратът, обаче, ще търси хард лява партия и, ако не я намери, ще я създаде.
Но и не бива да обиждаме електората, не трябва и да го подценяваме.
А от друга страна, каквото има на пазара на партиите, от това може да се избира. :grin1:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет юни 04, 2021 11:13 pm

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб юни 05, 2021 2:27 pm

А днес Вогин, в последното си съботно предване преди изборите, отново се опита да копае до най-ниските свои дълбини, явно за да не би аудиторията му да забрави за месец и нещ кой е той :laughm: . Тезите му са толкова пробити, че... издишат даже повече от стара, пробита секс-кукла :laughm: ... Мога да ги оборвам дума по дума, всичките, даже и без да ползвам помощ от Интернет :laughm: ...

Коментар на Петър Волгин: България е перфектната колония
05.06.21 в 12:31

Гостът му, напълно очаквано, с помощ и от Волгин, дозадълба на дъното :grin1: :

Николай Малинов: Жан Виденов е синоним на морала
Според него САЩ се намесват грубо в българските дела
05.06.21 в 13:18

Няма нужда да пояснявам, че Жан Виденов и морал в един израз са оксиморон, нали? :)

Факт е, че имаше все пак 1-2 слушателски обаждания, които измиха съвсем малко калта от лицето на Волгин (най-вече с това, че той не ги прекъсна, докато те доста методично му начукваха канчето, чрез оборване на тезите му :laughm: ), но даже и тежката Ентелектуалска намеса на Андролова не успя да тушира достатъчно впечатлението за тотално прощално, интелектуално-морално оакване на Волгин :grin1: ...

„По ръба“ с Калина Андролова:
Санкциите срещу Пеевски и Божков подреждат бъдещия кабинет
05.06.21 в 14:12

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет юни 25, 2021 12:15 pm

СЕНЗАЦИОННО: Президенти, премиери и главни прокурори са в списък на ДС, трябва лустрация, хвърли ”бомба” Методи Андреев
24.06.2021
Става дума за една идея от 2013 г., която аз лично съм предлагал на различни политически партии, но тогава проблемът с голямата държавна корупция в България беше още в началото. Това е законодателство насочено към т.н. лустрация против корупцията. Това каза пред Фрог бившият депутат Методи Андреев.
Известно е, че през 1996 г. парламентарната асамблея на Съвета на Европа гласува с голямо мнозинство една резолюция, която даваше възможност на страните от новите демократични режими от Източния блок като България да въведе законодателство, което чрез лустрация да ограничи възможността лица, били на ръководни постове в тоталитарните общества и социалистическите партии, както и такива, които са били агенти или сътрудници на комунистическите тайни служби, да заемат определени държавни длъжности за определен срок от време. Те бяха известни като публични длъжности или като публични дейности. Това бе направено със закона за досиетата в България но без лустрация, припомни бившият председател на Комисията по досиетата.

Вижте целия коментар на Методи Андреев по темата за създаване на законодателство за лустрация против корупцията и един български вариант на закона "Магнитски"...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт юли 13, 2021 11:23 am

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб юли 17, 2021 5:20 pm

Партията ИТН е автентичен акт на Слави Трифонов
Стоян Денчев: Надали някой е бабувал при създаването на "Има такъв народ"
Не е възможно да стане правителство без диалог, смята той
17.07.21 в 12:57

Класика в жанра :grin1: - "библиотекар" номер 1 на участие при "демократа" Волгин :laughm: . Аз си направих два главни извода, докато слушах интервюто по обяд:

1. Представителите на библиотекарско-сарайския кръжец не са баш чак толкова гениално умни, колкото се опасявах (а просто ние сме си твърде захлупени :grin1: );

2. Обоснованите преположения около твърде голямата роля на този задкулисен кръжец в нашата политика остават, тоест може би наистина не са безпочвени :dontknow: ...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет юли 23, 2021 11:33 pm

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср юли 28, 2021 2:19 pm

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон авг 23, 2021 11:58 am

За Мария Бойкикева
По повод една политическа гнусота
22.08.2021 12:07
Предупреждавам – този текст изобщо не е защита на политически лидер (Христо Иванов), за каквато той нито ме е молил, нито, убеден съм, би я поискал от някого. Той е възрастен човек и ако въобще намери за нужно, би се защитил сам.
Иван Евтимов:

Един прекрасен анализ на Калин Янакиев във вестник "Култура" за майката на Христо Иванов-Мария Бойкикиева, по време на обиколките ми в предизборна кампания чух страхотни квалификации и отзиви за нея, но тук е описана биографията и, която се петни от ПИКЛИВИТЕ издания!
...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср сеп 08, 2021 6:22 pm

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет сеп 09, 2021 10:38 am

77 години от преврата на 9 септември
09.09.21 в 09:59
77 години от установяването на властта на Отечествения фронт в България. В новия кабинет на Кимон Георгиев 4 министерски поста са дадени на Комунистическата партия.
Превратът на 9 септември слага началото на 45-годишен период на тоталитарно управление.

Честит празнииик! :joyhat: :joyhat: :joyhat:

Нещо обаче липсва звуковият файл :hmm: , дано да го оправят по-късно...

Историческата дата 9 септември предизвика остра размяна на реплики в парламента
09.09.21 в 10:22
Повод стана декларация на "Демократична България", посветена на преврата от 1944 г. Депутатът Атанас Атанасов призова да се поддържа паметта за събитията от това време:
"Има срамни неща, вършени през тези 45 години - преследвани хора, ограничавани са в своите права, отнемани са им възможности за своето развитие. За да има помирение, трябва да има покаяние".

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет сеп 09, 2021 2:46 pm

9 септември: когато ликвидираха елита на България
09.09.2019
Още в първите три месеца след 9 септември 1944 в България са избити близо 30 000 представители на дотогавашния елит. Целта: да се разчисти пътят към властта на безпросветни и безскрупулни поддръжници на съветския режим.

:deal:
Изображение

Отговори

Върни се в “Изкуство, култура. История”