Цигари. Алкохол

За цигарите, алкохола и наркотиците е ясно, но май има и други видове пристрастявания...

Модератор: mmirro

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » чет юли 17, 2014 3:53 pm

Моят организъм също носи. Стига съм литър твърдо за цял ден, при това мешан и не губя съзнание, през студентските години колко пъти съм се напивал. Но после съм размазан 2 дена и напълно блокирам.
Дали носиш или не, всичко е за сметка на органите и мозъка ти. Средно в Русия виждаме колко живеят алкохолиците, пък нека си държат много.

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » чет юли 17, 2014 4:03 pm

Мама на една бутилка водка не и личи да е пила, но от много години не пие по толкова всеки ден (поне 10) иначе преди си и беше норма ИЛИ 2-3 кила вино на ден при неналичие на нещо твърдо.

Повтарям БЕЗ никакви видими белези за консумация на алкохол.
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » чет юли 17, 2014 4:08 pm

Аз ще скачам до небето, ако от 100-200 се напивам и ми е хубаво, както кохато бях на 17-18. Но организмът за съжаление добива резистентност и трябва все повече и повече за същото удоволствие. Това не е повод за гордост, че ти трябва повече, за да се напиеш. Отразява се на бюджета и организма естествено. :grin1:

Потребителски аватар
ncuxap
Регистриран: пон дек 14, 2009 5:25 pm

Мнение от ncuxap » чет юли 17, 2014 4:08 pm

Видими не, ама черния й дроб е на подметка сигурно.
Аз пък знам един случай, при който прекомерното пиене е спасило прекомерно пиещия. Някакъв циганин пияница във Варна го блъснала кола и му се разкъсал черния дроб. На нормален човек черния дроб не може да се шие, защото тъканта е прекалено крехка, ама неговият бил станал на подметка от алкохола и го зашили и заради това оцелял. Иначе щял да умре :grin1:
Щастието не е х*й, да го хванеш с ръка. (П. Куелю)
Зона Б5 - http://weather-webcam.eu/sofia-zona-b-5 ... a-panorama

Windy

Мнение от Windy » чет юли 17, 2014 4:10 pm

Не е бре, ходила е мн скоро на изследвания. :D Даже обратното - перфектно и е състоянието, особено спрямо възрастта.
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » чет юли 17, 2014 4:10 pm

Черния дроб се регенира до 40 години, след това си правете сметката кво пиете и какво качество. Дали домашна ракийка и хубаво винце или разни брутални спиртове от магазина. :wink:

Windy

Мнение от Windy » чет юли 17, 2014 4:12 pm

Е тя майка ми е спряла така да пие далеч преди 40. Може и затова да е така добре сега. Но наистина количествата не винаги са показателни - някои хора просто не ги лови и ако искат да са на градус трябва да пият много, особено ако мезят.

Аз съм със синдром на Гилбърт и се напивам от 50 грама твърд алкохол :D

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » чет юли 17, 2014 4:17 pm

Супер! :D

Windy

Мнение от Windy » чет юли 17, 2014 4:19 pm

Ми да, когато искам (а това е МНОООГО рядко) ми излиза на практика безплатно :lol: :lol: :lol: Всичко живо ми завижда между другото :lol: :lol:

Потребителски аватар
gosho97
Регистриран: вт юли 03, 2012 10:05 am
Местоположение: Варна-Акчелар (180м.н.в.)(кв.Виница), с.Климентово, общ.Аксаково /288м.н.в/, Обзор /22м.н.в/

Мнение от gosho97 » чет юли 17, 2014 4:27 pm

Windy написа:Ми да, когато искам (а това е МНОООГО рядко) ми излиза на практика безплатно :lol: :lol: :lol: Всичко живо ми завижда между другото :lol: :lol:
И аз съм същия, не е много за завист де. :lol: To не, че и съм се напивал много де само 4-5 пъти на всеки се случва. :lol: Последно беше Януари или Февруари, но от тогава вече съм спрял и само по една биричка за някой мач, нищо друго и без това не ме кефи особено. Всичките ми пъти е като съм бил на някоя вила за една вечер, последния път си го спомням добре, бях се зарекъл да не пия изобщо, ама едно момиче ме изкуши и нямаше как. :laughm: Така да, аз от половин година не пия такива гадости изобщо, мога да си се забавлявам и без алкохол. :buble:
Нова уеб камера с панорамен изглед от местност Акчелар, Варна:
http://weather-webcam.eu/varna-akchelar ... ra-na-jivo
https://www.mgm.gov.tr/sondurum/radar.a ... rU=ppi#sfB
https://meter.ac/gs/nodes/N125/gauge.html

Windy

Мнение от Windy » чет юли 17, 2014 4:39 pm

ОО и аз не пия. Аз ня мога да понасям нищо горчиво, но с някой ликьор или хубаво вино мога да се излъжа.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед юли 20, 2014 10:31 pm

Тютюнев гигант е осъден да плати $23 млрд. заради починал пушач

Съдебните заседатели по дело в щата Флорида срещу тютюневия гигант "Рейнолдс" (R.J. Reynolds Tobacco Company) решиха, че компанията трябва да изплати обезщетение от над 23 милиарда долара по дело, заведено от семейството на пушач, починал преди 18 години.

Windy

Мнение от Windy » нед юли 20, 2014 11:16 pm

:shock: :shock: :shock:

ОГРОМНА СУМА

НО

БРАВО!!!!!

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед юли 20, 2014 11:44 pm

Всъщност, само малка част от сумата (има-няма няколко милиона) е за реалното обезщетение, практически цялата многомилиардна сума е глоба за подвеждащо, престъпно поведение на тютюневата компания :grin1: . Но... както пише, най-вероятно след обжалването сумата ще намалее драстично...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср дек 03, 2014 3:00 pm

Чаша вино е вредна толкова, колкото и 30 грама водка

Според авторите на ново изследване хората, мислейки, че виното не е така вредно, по-често си пийват от него и то в големи количества

Отговори

Върни се в “Вредни пристрастявания”