Цигари. Алкохол

За цигарите, алкохола и наркотиците е ясно, но май има и други видове пристрастявания...

Модератор: mmirro

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Цигари. Алкохол

Мнение от Stringmeteo » чет яну 03, 2008 1:40 pm

Последна промяна от Stringmeteo на вт дек 27, 2016 4:22 pm, променено общо 1 път.

petet
Лято е ;)
Регистриран: пон яну 22, 2007 9:49 pm

Мнение от petet » нед яну 13, 2008 5:08 pm

Колкто и тъпо да звучи и някой да се обиди

За мен всички пушачи са безмозъчни същества (баща ми е също пушач)!Най-много мразя после като вземе някой пушач да вземе да се оплаква от белодробни проблеми и така нататък.

Човек си избира дали ще живее по,дълго,лесно и приятно!

КАКВОТО СИ НАДРОБИШ,ТАКОВА ЩЕ СЪРБАШ!!!

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » нед яну 13, 2008 5:10 pm

petet написа:Колкто и тъпо да звучи и някой да се обиди

За мен всички пушачи са безмозъчни същества (баща ми е също пушач)!Най-много мразя после като вземе някой пушач да вземе да се оплаква от белодробни проблеми и така нататък.

Човек си избира дали ще живее по,дълго,лесно и приятно!

КАКВОТО СИ НАДРОБИШ,ТАКОВА ЩЕ СЪРБАШ!!!
Ами горе-долу и аз мисля нещо подобно.Е не чак толкова крайно, но им се чудя.

petet
Лято е ;)

Цигари-Алкохол

Мнение от petet » пон яну 14, 2008 10:32 am

Никотинът предизвиква спазми на коронарните артерии(снъбдяват стената на сърцето - перикарда),така настъпва бърза умора на мускулите и миокарда и това предизвиква намалена работоспособност!!!
Помага за развитие на Бюргевата болест.И така се изменят стените на кръвоносните съдове!!!Кръвоснабдяването се нарушава.И понякога дори се ампутира засегнатото място!!!!!!!!От там може да се каже,че на тези изменени стени,ти трябева един тромб(недай си боже) и инфаркт-подарък.
При тези стеснения може да се появи и стенокардия(временно стесняване на кр.съдове),както и хипертония.

Сметни рисковете колко са много за сърцето,дробовете,мозъка,заради едно храносмилане!!!!!!!!!

Алкохолът пък предизвиква изменение в структрата на сърдечната мускулатура.което също води до намаляване на работосбособността,ударния и миннутният обем.
Ако не се лъжа ударният обем е количеството кръв,която всяка камера изтласква при една систола(съкръщението)
А мунутният,кол.кръв изтлсквано от сърцето за 1 мин

Да вмъкнба сигурно знаете що за боклуци са тия "енергийни"напитки,ПЪЛНА ЛЪЖА.
Грейпфурта е най-тонизиращата храна/напитка!!!!

В часовете по био винаги се науча нещо,поне при мен

petet
Лято е ;)

Мнение от petet » пон яну 14, 2008 10:40 am

Храни
при богати с мазнини и въглехидрати храни - наднормено тегло.НО при натрупване на тези азнини в коремната кухина,ако не се лъжа,подвижността на диафрагмата намалява,поняко следва задух.

Газове
От бензините и нефттените продукти CO-то се свързва с хемоглобина*ензима който пренася О2) и нарушава пренасянето.(Наскоро някой беше умрял гаража си,защото заспал в колата си докато работела вътре и от отделеният СО2 умрял)

ТЮТЮНЕВ ПУШЕК
нарушава ресничкиъе на клетките, които са в/у трахеята и бронхите, така прахът остава и вероятността от инфекции се увеличава в пъти!НИКОТИНЪТ НАМАЛЯВА ИМУНИТАТА.потиска активността на клетки.
Госпидинът беше казал че при изпушването на двадесет цигари дневно се равнява на такова натоварване на сърцет<че все едно караш часа колело с/у вятъра
тези които пушат и има около тях други които не пушат ги тровят и увеличават риска и те да се разболеят от рак

клавиатурата ми се бъгна нешо

quittr

Мнение от quittr » пон яну 14, 2008 5:12 pm

Aз съм в биологическа паралелка и много щях да се радвам да ни предаваха нещо такова, но уви.Уча за някакви растения. :evil: В това, което казваш си прав.Вредни са тия неща.Обаче мазнините и въглехидратитв са необходими.А ненаситените мазнини са полезни, за разлика от наситените.Наситени има в кожата на пилето.Въглехидратите също са полезни, но като се прекали с тях почват да вредят, както всяко нещо, с което се прекалява... :wink:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Re: Цигари-Алкохол

Мнение от Stringmeteo » пон яну 14, 2008 5:16 pm

petet написа:...
Сметни рисковете колко са много за сърцето,дробовете,мозъка,заради едно храносмилане!!!!!!!!!
...
Абе, кой го е измислил това за ползата на тютюна за храносмилането? Я някой да ми даде линк към такова нещо, защото ми намирисва на поредната наркоманска измишльотина на пушачите, от сорта на това "пушенето ми помага да се съсредоточавам". Да, помага, вярно, ама не поначало, ами заради това, защото като ги подгони абстиненцията, трябва поне малко да я потушат, защото иначе... :roll:

quittr

Мнение от quittr » пон яну 14, 2008 5:19 pm

Професорите в МУ Плевен пред 20-тина години.Taка е аз вече казах, че храносмилането може да се подобри по други начини и няма смисъл от него.

petet
Лято е ;)

Мнение от petet » пон яну 14, 2008 6:05 pm

Ем незнам не съм аз :lol:

petet
Лято е ;)

Мнение от petet » пон яну 14, 2008 7:51 pm

И аз съм в МГ ама нямаме биологична :evil:
Иначе си имаме 2 редовни часа седмично,6часа математика + 2 СИП математика.

Естествено,че се пише отсъствие! :lol: С/ЗИП ,винаги се пише!

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб яну 19, 2008 11:51 am

За жени:
Как да откажем цигарите, когато забременеем?
"Специалисти" съветват по един от непреодолимите проблеми
http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=1149256

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » пон яну 21, 2008 3:06 am

Я дайте съвет как въобще да ги откажем?Знам,че става с много воля,ама според мен за всеки човек е различно.Един приятел ги отказа от раз без никаква агония.Познавам хора,които са се изкушавали с години.Майка ми като ги отказа,в продължение на 3 години сънуваше че пуши :cool:
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

petet
Лято е ;)

Мнение от petet » пон яну 21, 2008 8:09 pm

Радослав Петков написа:става с много воля
sam si otgovori ve4e na vyprosa.jelanie da ima vsi4ko stava.4uval sym 4e i akoponktura li kvoto e onova deo te bodat kato igleni,ama spored men e porednata glupost...razli4ni hora,razli4ni rezultati
Ако някой иска да те засенчи- остави го да слънчаса!
Изображение

quittr

Мнение от quittr » пон яну 21, 2008 8:24 pm

Да, така е трябва много, много воля.И може с нещо като дъвка според мен.Не че в тях няма други боклуци, ама...По добре дъвка, отколокото цигара.Не че така ще е лесно, но според мен, ще е по-лесно.Те са свикнали с нещо в устата.И аз до 4-5 годишен си лапах пръста и ми беше трудно.Беше ми странно без нищо в устата и някак неудобно.Не заспивах без палец.То при много деца става де...

petet
Лято е ;)

Мнение от petet » вт яну 22, 2008 8:58 pm

Nikotinova dyvka li :crazy: ?
Ако някой иска да те засенчи- остави го да слънчаса!
Изображение

Отговори

Върни се в “Вредни пристрастявания”