ПАРИТЕ И ЩАСТИЕТО, УСПЕХЪТ В ЖИВОТА (разни)

Името е достатъчно красноречиво...

Модератор: mmirro

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт мар 20, 2018 12:52 pm

9 неща ни правят по-щастливи, според науката

Днес е денят на щастието, а всеки иска да бъде щастлив. Затова науката за щастието привлича такова голямо внимание.

Тук са девет неща, научно подкрепени, които ни правят щастливи.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет мар 22, 2018 11:28 pm

10 навика, характерни за хронично нещастните хора

В основата на нещастието седят няколко лоши навика, които влияят негативно на вашия живот. Това са 10 от тях

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср апр 04, 2018 12:10 am

ЛЮБИМИ ПРИТЧИ: ЕДИНСТВЕНИЯТ НАЧИН ДА УСПЕЕШ

Притча за мечтите, които преследваме. За вярата ни в тях и в нас самите. За трудностите, през които минаваме, и за усилията, които полагаме... Притча за борбата.
...
Бъди глух и сляп за страховете на останалите. Не позволявай тяхната нерешителност да стане твоя! Не позволявай на другите да направляват живота ти. Не позволявай чуждите съмнения да се прокраднат в душата ти и да убият волята ти. Не заглушавай вътрешния си глас с техните "мъдри съвети". Слушай и следвай сърцето си. Слушай и следвай инстинктите си. Бори се за мечтите си. Това са твоите мечти. Бори се за живота си. Това е твоят живот.
А това е единственият начин да успееш!

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед апр 22, 2018 10:02 am

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » нед апр 22, 2018 9:56 pm

Като махнем 9 и 10, всичко друго е нелепо.

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » нед апр 22, 2018 10:38 pm

Абсолютно, някаква завеяна и самонадеяна патка, живееща в паралелен свят. Медитацията къща не храни. Ако всички решат непременно всяка година през юли и август да са "на море" кво правим със Света? :-? :nono:
Сигурно преди 10 години разсъждавах като нея, когато медитирах, увличах се по йога, дъновистко учение, ходех по чукарите да посрещам слънцето, не работех и нямах пукнат грош, обаче си вярвах, че съм хванал Господ за шлифера с тези учения и че нищо друго не е важно, обаче в последните 10 години животът ме свали на земята. Сега пак мога да съчетавам мечтите си, но с работа. Да се връщам зимата по Коледа при семейството и хубавия снежен климат, да пътувам лятото в Средиземноморските държави и в Алпите, без да мрънкам "не мога да живея мечтите си, хванат съм".
Два пъти я уволнили от работа, щото не й се работело, ами искала да ходи на плаж и се хвали с това, търсейки разни предзнаменования от "горе".
Човешкият ум е толкова лукав, винаги ще извърти събитията в своя изгода. Много неверен приятел.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед апр 22, 2018 11:09 pm

Макс, между двете (ти) крайности сигурно и аз бих избрал по-скоро втората, след продължително колебание :laughm: . Обаче имай едно наум, че все пак и двете са крайности (е, поне според мен :) ), макар и втората да е почти крайност, да кажем така снизходително ;) . А знаеш ли, че повечето болести (и всякакви душевни неразположения) са знаци от Вселената и собствената ни висша същност, че не живеем както трябва (според принципите на същите 2 "инстанции" :) )? ;)

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » пон апр 23, 2018 11:57 am

Предишното наистина беше крайност, но не знам защо смяташ, че сега също живея в някаква крайност? Наистина можеш да получиш вътрешни проблемии болести,ако се преработваш и не си почиваш или доставяш удоволствие. Но аз нито се преработвам, нито се лишавам от удоволствия. Имах проблеми, но явно съм ги решил правилно, защото вече ги няма :flourish: Въобще нищо не усещам от онези проблеми.
На всеки може да се случи. Но не всеки може да ги реши по този здрав начин, по който аз го сторих. Мнозина биха потънали в алкохол или наркотици, за да потушат проблемите си.
Вярно е, че сме в матрицата на капитализма, и имаме малко свободно време, но трябва да умеем да се справим с това темпо. И да си запазваме баланса.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон яну 21, 2019 2:17 pm

Чувството на тревожност – послание от нашия вътрешен свят
... Една вероятна причина за изпитване на тревожност може да бъде следната: личността не живее живота, който иска, а вместо това се старае да отговаря на изискванията на близките и обществото към нея. Обикновено това е продължавало с години. Пример за модел, който води до тревожност в зряла възраст и посаден в младостта, е този: никой от роднините не се е интересувал от мечтите на юношата, внушено му е, че е най-добре да не се занимава с тях, защото няма да може да се изхранва. За да не е в тежест на семейството, на младия човек му е казано, че трябва да учи нещо, да има добра работа и да бъде полезен на обществото живеейки като всички в този модел.
...

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » ср фев 13, 2019 12:34 pm

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб мар 16, 2019 10:24 pm

Ако искате необикновен живот, ще трябва да се откажете от обикновения

„Решението как ще разпределите времето и енергията си е решението как ще изглежда животът ви.“

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт авг 20, 2019 10:26 pm

30 ОТ НАЙ-ВДЪХНОВЯВАЩИТЕ МИСЛИ НА КОКО ШАНЕЛ

Независима, различна и бунтарка за своето време, Коко Шанел е една от най-вдъхновяващите жени на всички времена и вечният символ на класата и стила.

Отговори

Върни се в “Човешките взаимоотношения. Успехът в живота”