(Кофти) ОСОБЕНОСТИ НА БЪЛГАРСКАТА НАРОДОПСИХОЛОГИЯ

Името е достатъчно красноречиво...

Модератор: mmirro

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт яну 29, 2019 10:17 am

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет фев 08, 2019 12:36 am

Жив да не бех

Премеждията на един пишман етнограф в Северозападна България, I

:dontknow:
Северозападняците да кажат дали има изобщо нещо вярно в това :laughm: :dontknow: ...

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » пет фев 08, 2019 12:08 pm

Да, вярно е. Ти поне си идвал, знаеш, че и кучетата те бият на почивки.
Знаеш, че едвам се прибра жив!:)))
Иначе, тоя, 1. е толкова етнограф, колкото аз съм балерина и 2. Т. нар. торлак и всички немуподобни КВАЗИнародняшки олдскуул фолк-писания (друг пример - КВАЗИшопските разкази и сторита....тип Н. Анастасов, лека му пръст, инак бе добър актьор), ме отвращават по неподражаемо естествен начин. Текстът, разбира се, не можах да дочета, стигнах до боя на всичко срещу всеки и волята ми се изчерпа.... :buble:

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » пет фев 08, 2019 2:14 pm

Потресаваща история. Естественият подбор в този край не фаворизира интелекта. Да се отдели в резерват и да се изследват причините. :grin1:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб мар 09, 2019 1:09 pm

Пореден много смислен "Коментар на водещия" в "120 минути", който пропуснах да пусна миналата неделя (3 март) ;) ...

Аз, ние и свободата
3 март 2019
Коментар на водещия на "120 минути" - Светослав Иванов

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон мар 25, 2019 11:13 am

За уж-будителите и контра-будителите

Нещо много ценно от преди няколко месеца :thumbup: , което не знам дали пусках тогава, не знам и дали това е най-точната тема :) ...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон апр 01, 2019 11:29 am

Защо никой не помогна на мъж, паднал от Моста на влюбените

Много ми се иска да се замисляме. Защото ако загубим човешкото в себе си, в какво се превръщаме, казва Христина, която единствена от минаващите се притичва на помощ

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон апр 15, 2019 11:44 pm

"Турското робство" е метафора, историческата истина е друга

Метафората "турско робство" и до днес обслужва интересите на руския империализъм, казва културният антрополог Харалан Александров. За много българи този мит е по-важен от историческата истина.

dinkow
Регистриран: съб окт 31, 2009 2:17 pm

Мнение от dinkow » ср май 01, 2019 6:49 pm

Много вярно! :thumbup:

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » ср май 01, 2019 7:04 pm

Стринг, взе да изтрещяваш (изеинявай за израза, ама е верен)

”Нашият православен народ е достигнал до такова гнуснаво скотско положение, щото аз не зная какво още по-голямо зло може да съществува на светът, което да го накара да се стресне и да протестува против своите скотски теглила.

Тука се подиграват с имотът ти, с животът ти, с трудът ти, с децата ти и с най-свещените предмети на твоето човешко съществуване, а ти мълчиш като риба, търпиш като вол, молиш се богу като най-последният грешник и чакаш второто дохождане на Месия, за да добиеш награда за своите пети-вековни страдания. Какво искате от подобен народ?

Той е роб, и роб безусловен, и аз имам пълно человеческо право да го прокълна от сичкото си сърце и душа, ако той и занапред остане така равнодушен към своята горчива съдба. Проклет да е, ако той не въстане против своите кръвопийци!"

Христо Ботев: "Знаме", бр. 4, 5 януари 1875 г.

Потребителски аватар
wolfie
Регистриран: вт дек 23, 2008 2:11 pm

Мнение от wolfie » ср май 01, 2019 7:45 pm

Статията е много вярна и много добре написана. Да, почри цялото ни национално самочувствие почива на това. И в това няма беда, ако погледнем честно назад.
There is not such thing like "enough snow" ;) http://skuky.net/41598
АМС Камера
Windy - НЯМА КРАЙ ВЕЧНА ЗИМА НЕКА ИМА

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » съб май 25, 2019 12:34 pm

Вчера станах свидетел на грозната сцена от българи във Венеция. Качихме се на водния бус по Гранд канал, излязохме отвън на корабчето. Там бяха насядали 5-6 българи. На една от спирките няколко човека станаха да влизат и се освободиха едно две места отвън. Седнах само за секунди, за да ми направи сестра ми снимка, дори тя го предложи. В същия момент бях срязан от една нагла българска жена "ама моля ви се,това е неговото място, той стана само за една минута да направи снимки". Е*ати егоистичната натура! Нямах намерение да седя за по-дълго от снимката. Нито пък някъде пише, че е негово място след като е станал и се е отдалечил на два метра. И то по времето, в което други хора слизаха на спирка. Тази арогантна егоистична патка не можа да преброи до десет преди да си покаже бай ганьовските магарии. Некви комплексари ходят се снимат по каналите и не се усещат колко са злобни. Зъл народ.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон юни 17, 2019 12:21 pm

Stringmeteo написа:Защо трябва да се научим да уважаваме И османското си минало?

Изключително смислен, макар и малко дълъг, текст! :thumbup:

doncho
Регистриран: нед апр 10, 2011 2:49 pm

Мнение от doncho » нед юни 30, 2019 1:09 pm

Едно от малкото включвания които бих направил в тази хленчеща тема.
За какво ни е суперкомпютър
България ще бъде дом на един от 50-те най-мощни суперкомпютри в света, което отваря възможности пред страната, но не липсват и критици

Казваме, че един от 50-те суперкомпютъра в света ще бъде в България и веднага се почва с хленченето, плюенето и дюдюкането. Някаква коза шеф на психодиспансер веднага изврещява "за какво ни е суперкомпютър, като има толкова бедни у нас". И постът на кандидат социалистката веднага бива споделен стотици пъти в интернет. Други "оригинали" пускат други подмятания в стил "то ракия няма, тия суперкомпютър искат". Да бе, господа-другари тъпанари знаем, че асфалт и суперкомпютри не се ядат, ама за да има какво да ядат тъпанари като вас, трябва да има и магистрали и суперкомпютри.

https://www.capital.bg/biznes/tehnologi ... kompjutur/
Игнорирайте идиотите, те са неспасяеми.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет юли 26, 2019 10:33 am

Румен Леонидов: Националното ни семе е оканчателно и целокупно мухлясало, ако позволим Гешев да оглави прокуратурата
26.07.2019 01:43
Народът е дете. А тези го насилват всеки ден и час. Няма я интелигенцията, която да скочи. Мълчат, капутите, инак се хвалят, че ги превеждат в чужбина с по 200 бройки и обслужват лицемерната грижа за духовността от страна на бездуховния европейски политически елит. Ние сме роби, но като цяло не знаем, че сме такива. Защото ДНК-то ни срича: Наведена главица сабя не я сече.

:tzar:
...
Националното ни семе е оканчателно и целокупно мухлясало, ако позволим Гешев да оглави прокуратурата. Той е Техен човек. Той говори каквото му кажат. Няма дори подготовката, ума и цинизма на предишните. Този постен полицай не го бива и за квартален. Но той утре ще замита мазните следи на Цацаров, Борисов и онзи, дето не му помня името...

Преди 30 години Европа ни изостави в ръцете на мутрите, сега се готви отново да го стори. Време е на нашите управници да им се подскаже, че този Гешев не е онзи Гешев. Затова не ни трябват масови протести и демонстрации пред кухите ни, разкапани министерства и институции, а пред посланиците на Германия, Франция, Холандия, Белгия, пред всички посолства на страните-членки на ЕК, които продължават да легитимират поредните безобразия в жалката ви държавица.

Това е. Рискувайте поне веднъж в живота си, трупове.

Отговори

Върни се в “Човешките взаимоотношения. Успехът в живота”