МЕТРОСЕКСУАЛНИ "МЪЖЕ" ;) ?

Името е достатъчно красноречиво...

Модератор: mmirro

petet
Лято е ;)
Регистриран: пон яну 22, 2007 9:49 pm

МЕТРОСЕКСУАЛНИ "МЪЖЕ" ;) ?

Мнение от petet » ср фев 13, 2008 10:57 pm

Не съм сигурен дали се казваше така,просто ми изчезна от главата.

Какво мислите за тях ? :lol:
За тези,които незнаят,тва са тия "мъже" дето се кола маскират :lol: навсякъде,маникюри и такива "пИдалски" работи :crazy:
Ако някой иска да те засенчи- остави го да слънчаса!
Изображение

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет фев 14, 2008 1:22 am

Още по начина на вкарване на темата ми замирисва на поредното поле за изразяване на агресия и нетолерантност. Абе, чудя ви се, от къде набирате всичко това? От семейството, училището или компютърните игри? :roll:

Ами хубаво, на темата, лично аз мисля горе-долу същото като за голяма част от жените, чието едва ли не основно занимание е да ходят на козметични процедури, фризьор и т.н., живеейки с илюзията, че тези трикчета са най-важни за добрия външен вид. Иначе, поне отчасти съм ЗА тези неща... "метросексуалните". Най-малкото, смятам, че няма разлика от това, дали ги прави мъж или жена, защо изобщо трябва да се прави разлика между мъжкото и женското разкрасяване? Може би мъжът е роден, за да изглежда постоянно като току-що излязъл от джунглата, а жената - точно обратното? Да, крайностите и нещата, плод на илюзорни представи и сбъркани приоритети, са безполезни и даже вредни винаги...

Едно време ми даваха пари, за да се обезкосмя изцяло (няма да кажа по какъв повод беше това :lol: ), но аз така и не склоних - бях твърд като бетон. Е, след наколко години реших да пробвам и почти без убеждение... Това не е много "по-смислено" или принципно различно от някои други разкрасителни процедури (като мъжки маникюр или даже просто ежедневното поддържане на идеална прическа), но интересно защо тогава точно най-мъжествените на вид мъже (фитнес-маниаците) го правят най-много? Може би защото са "женчовци" или скрити гейове? Е, сигурно има нещо вярно в това за някои от тях, но едва ли това е цялата истина...

И ти, Петет, можеш ли да ми кажеш каква е принципната разлика между това, от една страна мъж да си направи идеална прическа, а защо не и маникюр в желанието си да блесне и да демонстрира някакъв стил и от друга страна, същия този мъж да си купи маркови дрехи последна мода и пак да се стреми да блесне и да демонстрира стил? Ако ми кажеш, че двете неща са почти еквивалентни, ще се съглася, че позицията ти е принципна, иначе - не съм много убеден. Иначе, съвсем друг въпрос е в кое, всъщност, се състои истинският стил и кои са наистина важните и смислени неща в тази област - това, струва ми се, (поне би трябвапо да) е строго индивидуално и въпрос на лични приоритети...

petet
Лято е ;)

Мнение от petet » чет фев 14, 2008 9:26 am

Аз говоря изобщо като начин на живт,тода да му е всекидненивие,вманиечаване!
Да,примерно както викаш мъжа е роден все едно от джунглата...и според мен до някаква част трябва да се "оправя" ,но всичко си има определни граници!
Не виждам ниакаква агресия тук! :-?
Голяма част от хората мисля по същият начин!
Изображение

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет фев 14, 2008 9:57 am

Ами хубаво, значи всичко казано от мен си важи с пълна сила - колкото смятам за безсмислено вманиачаването на жените в тази област, толкова го смятам за безсмислено и за мъжете. И пак подчертавам - всеки си има приоритети и ако по някава причина такъв тип "перфектен външен вид" наистина прави някого щастлив и придава смисъл на живота му, нека да го прави, колкото и това да изглежда безсмислено и дразнещо за част от околните... А това, че при мъжете тези неща изглеждат още по-фрапиращо и неестествено, поради факта, че поначало мъжете сякаш "са излезли от джунглата", си е отделна тема...

Ето, примерно, мен ме дразнят жени, които предпочитат да прекарат 2 часа при козметик, вместо същото време във фитнес-зала, ама какво да се прави...
Последна промяна от Stringmeteo на чет фев 14, 2008 10:23 am, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » чет фев 14, 2008 10:19 am

Стринг и мен това ме дразни и колкото накокана да е една жена винаги си я представям рано сутрин как изглежда,скачайки от леглото и аз как се панирам като я срещам в коридора на път за банята :laughat: :rofl2: Трябва всичко да е с мярка,мъжът не е прост да си направи визулана преценка гримът основна съствака от хубостта ли е или част :wink: Мен супер много ме дразнят привидно нямащи данни момичета,да си зиурсяват косите и да носят 2 тона горим,мислейки си,че стават център на внимание,те стават ама не за ддруго,ами пробуждайки лек присмех и ирония.Една красива жена не се нуждае от преклано много грим,за да изпъква пред другите,трябва да се държи на природната красота-едни сенчици по очите са достатъчни и евентуално ако момичето е над 25 червилце,но без други простотии,удебелявания и лайна....За мъжете няма нищо лошо човек да се поддържа. Иначе на мен специално не ми расте грам косъм по тялото,освен по краката,дори брада нямам,а съм на 19,само лек мустак над устните,който епилирам с лепенка :wink:

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » чет фев 14, 2008 10:30 am

Това са изкуствени неща и съм категорично ПРОТИВ. Една жена украсена по подобен начин е отблъскваща, защото е изкуствена. За мъжа пък съвсем да не говорим. Харесвам естествеността, простотата във външния вид. Достатъчно е да си чист, спретнат, вчесан. Нищо друго.
дори брада нямам,а съм на 19,само лек мустак над устните
И аз бях така, на 19 г. за пръв път използвах самобръсначката заради няколко косъма на брадата, чак на 20 г. за мустаците. Едва точно на 30 г. ми се оформи цялостна брада от край до край, която оставих за постоянно вече 2-3 години, поддържайки я с машинка за подстригване :wink:

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » чет фев 14, 2008 10:37 am

е Макс кажи,че това не е ген-аз съм единствения на тази вързаст,който може да с епохвали с това,сиигурен съм,поне от класа и притяелите ми.Дядо ми е на 84 в момента и ми е разказвал,че чак на 23 е изпозлвал такива работи,чичо ми също доста късно.... :wink: Явно сме от един тип...

petet
Лято е ;)

Мнение от petet » чет фев 14, 2008 10:41 am

НАПЪЛНО съм съгласен с Йоги и Гладиатор.
Дори хубавите там момичета или квото са като си сложат грим стават ОТВРАТ!Пък сега като ги гледам как всички са облечени по един и същ начин,гримирани. ... направо ми се повръща АБСОЛЮТНО МНОГО!Егаси грозните патки!
Ама иначе не искам да гледам няква космясала жена и подобно ... направо ме отвръщава
Хаха аз вече самобръснчката взех да я ползвам за мустака :lol:
Изображение

wilkosz

Мнение от wilkosz » чет фев 14, 2008 11:11 am

Gladiator написа:е Макс кажи,че това не е ген-аз съм единствения на тази вързаст,който може да с епохвали с това
Че е ген, ген е. Но не мисля, че това е кой знае какво достойнство. Все пак на мъж му отива да има растителност по лицето, иначе изглежда някак нехарактерно. Докато нямах се дразнех, че нямам, сега ми дойде душа на място :) Е, все пак и много гъста не е естетично, нещо средно е идеално според мен.

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » чет фев 14, 2008 11:15 am

Не това признак според мен,че развитието се забавя :wink: т.е признак за младоликост :wink: Ако съдя по себе си и представалителина моя род по бащина линия естествено.Нормално е щом еднонещонастъпва по-късно да се гооври за забавяне на биолигичния часовник.Аз даже май четох нещо пододно някъде,но трябва да го потърся.

wilkosz

Мнение от wilkosz » чет фев 14, 2008 12:05 pm

Може и да има нещо такова, но не съм сигурен. Някои просто си остават кьосета и на стари години изглеждат като баби. :( Няма гаранция че до 30 години ще поникне брада.
Съдейки по себе си наистина изглеждам по-млад с поне 5-7 години, ако не и 10. Поне така казват, дори учениците.

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » чет фев 14, 2008 12:06 pm

:wink:

petet
Лято е ;)

Мнение от petet » съб фев 16, 2008 10:46 pm

Някой някога да си е правил кола маска? :?
Питам от лбопитство дали наистина боли
Изображение

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » съб фев 16, 2008 10:48 pm

Аз няма да си бръсна краката, освен ако не се налага.Аз не виждам смисъл, а и после стават едни бодливи гадни...Аз имам и малко мустак вече, ама не ща да го бръсна още, щото после ще стане бодлив и ще трябва постоянно...

petet
Лято е ;)

Мнение от petet » съб фев 16, 2008 10:54 pm

И АЗ ЗА НИЩО НА СВЕТА НЯМА ДА ГИ ОБРЪСНА!
Мустака го бръсна.А от колата маска нищо не става бодливо,само от самобръсначката и после пък стават повече(но при мен това за мустака не важи май).
Питам,щото гледам,че в последните месеци започват да избиват косъмчета по корема,а искам ако ги махам да ги махна от рано,че после по-малко да боли.
Изображение

Отговори

Върни се в “Човешките взаимоотношения. Успехът в живота”