ПРОДАЖБА НА МЕТЕОРОЛОГИЧНИ КЛЕТКИ

Името говори само за себе си. Като начало, смятам да сложа тука вече съществуващи подобни теми...

Модератори: Radoslav Petkov, alexander

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

ПРОДАЖБА НА МЕТЕОРОЛОГИЧНИ КЛЕТКИ

Мнение от Stringmeteo » чет авг 20, 2009 11:20 am

Да, това е обещаната търговска тема, а в това мнение малко по-късно ще се намира по-подробното описание (въпросната "спецификация" :lol: ), както и снимките на въпросните продавани клетки. Снимките, естествено, още не съм ги направил - както поради вечните си опасения за моя фотографска инвалидност :lol: , така и заради желание да направя клетките достатъчно фотогенични, преди да ги снимам :wink: ...

Ето за начало малко данни:
- Тегло: ~3kg;
- Габарити (без покрива, ш/д/в, гледано откъм вратичката): ~24,5х24,5х26,5cm;
- Габарити (със покрива): ~32х29.5х28cm;
- Габарити (полезен вътрешен обем, минимални): ~18х17,5х17,5cm.

Надявам се скоро да редактирам още малко това мнение в нужната посока, а засега все пак ще пусна търговката анкета. Тя вече е по-официална и който гласува в нея (избирайки единия от двата предлагани варианта), задължително трябва да пусне и мнение по-долу в тази тема, изразявайки и по този начин желанието си, с изписване най-малко на мястото, където ще трябва да бъде доставена съответната желана клетка, както и на предпочитания начин за плащане. Към момента вариантите за плащане са 3:
- Банков превод (до сметка в Пощенска банка или, евентуално, в Уникредит Булбанк, но втората възможност не е сигурна засега);
- Пощенски запис;
- Директна среща (който вариант, вероятно, би променил и начина на доставка към директно предаване на клетката и би довел до няколко лева отстъпка от цената).

Иначе, в тази тема също така могат да се задават и уточняващи въпроси около качествата и конструкцията на клетките, начина на доставката, гаранцията и т.н. По начало предлагам гаранция 1 година, която във всеки конкретен случай може да се изразява в различни неща, примерно, подмяна на клетката с нова, връщане на част от платената сума (при възникване на необходимост от лично справяне с възникнал по моя вина проблем) и т.н. Цените (крайни, с включена доставка) ще бъдат, както следва:
- 120 лева за напълно готова, но НЕбоядисана клетка;
- 138 лева за напълно готова, включително БОЯДИСАНА в бяло клетка.

Признавам си, че след дълъг размисъл и преценка, реших да коригирам леко нагоре (с 2-3 лева) цените, спрямо обявените по-рано, но се надявам последните обявени да не са станали съвсем шокиращи за някои от потенциалните кандидати... Ами, това е засега, вече може да се изразяват желания, а може и това да стане малко по-късно, след като сложа описанието и снимките...
Последна промяна от Stringmeteo на нед фев 20, 2011 11:57 pm, променено общо 7 пъти.

Потребителски аватар
vremeto.org
Регистриран: пет мар 28, 2008 10:38 pm
Контакти:

Кандидат за покупка

Мнение от vremeto.org » съб авг 22, 2009 12:29 pm

Благодаря за темата и информацията.
Има ли списък вече, защото аз съм кандидат за няколко от моите станции в страната.
Имаш ли вече спецификациите ?
Стандартните размери ли ще са?

Поздрави

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб авг 22, 2009 1:25 pm

Не, както многократно е ставало дума, размерите са в мини-вариант (грубо около 35-40% от стандартните, ще ги изпиша точно скоро в първото си мнение по-горе). Може да се каже само, че важните принципи (конструкция на дъно, таван, жалузи) са спазени на 100%, както до голяма степен и някои от пропорциите - последното обаче не е чак толкова важно. Аз вече правих някои принципни разсъждения, относно евентуалните проблеми, произтичащи от намалените размери (ето тук). Най-общо казано, не смятам, че ще има забележими изкривявания. Както показва и практиката, нещата около изкривяванията ще зависят основно, в МНОГО по-голяма степен, от микроклимата (нестандартността) на мястото на разполагане на клетката. Също така, без да звучи само като тенденциозна (само)реклама :wink: , малките размери и тегло (едва около 3 кг) са голямо предимство в много отношения...

Иначе, този път като явна реклама :lol: , термо/хигро датчика на станцията в Бачово от няколко месеца насам се намира в клетка, която е правена от мен и е първия прототип на предлаганата в момента серия. Тя е разположена така, че се огрява от слънцето практически през целия ден и може да се види доколко това (НЕ) се отразява на коректността и правилния денонощен ход на показанията. Е, след това направих някои леки промени (оптимизация) в конструкцията, но поне по термо-свойства клетката в Бачово е доста подобна на предлаганите в момента от мен клетки :wink: ...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед авг 23, 2009 2:21 am

За да не се получат недоразумения сега или на по-късен етап, реших да направя едно уточнение. Серията клетки, която правя сега, е един вид лимитирана. Смятам да продам максимум 6 (по-вероятно 5) на обявените цени. На базата на опита си по вече завършените 3 клетки (и най-вече на последната от тях, която реално сглобявах от вчера привечер по някое време до преди малко), мога най-отговорно да заявя, че цената от 120 лева (за небоядисана клетка) е твърде ниска. Не знам как изглежда отстрани (честно казано, след като съм вътре в нещата, не ме интересува особено), но чанчът е прекалено голям и заслужава по-висока цена. Тук трябва да уточня, че към 60 лева излизат само материалите и така се оказва, че трудът се оценява на малко над 50 лева. Сори, но това е нереално и незалужаващо си малко за... чисто сигурно поне 12-13 часа достатъчно тежка занаятчийска работа. Има къде-къде по-заслужаващи си дейности, пред подобен изнурителен денонощен труд от типа "тежка физическа, ниско платена работа". Ако някой намери място, от където може да си купи подобни клетки на същата или по-ниска цена, нямам нищо против, нека да си купи, даже и аз бих дал с удоволствие 120 лева, спестявайки си всички главоболия по изработката, след като вече знам какво реално коства тя. Няма сега да правя подробни разценки и изчисления, но на първо усещане реалната (моя) цена е минимум 150 лева. И последната вероятно ще стане истинската цена на евентуална друга серия клетки, ако изобщо се навия да правя такава, което в момента не ми се вижда много вероятно (то, като гледам, и много желаещи не биха се намерили на таква цена :dontknow: ). Иначе, в момента аз съм чист пред себе си и околните, защото и в анкетата с конкретните цени имаше 4 или 5 желаещи, колкото и клетки ще предложа на обявените вече цени, след което... вече казах...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт авг 25, 2009 7:02 pm

Добре де, трима души са изявили желание за клетки чрез анкетата, защо не са писали и в темата или в краен случай поне с лично съобщение до мен? :roll:
Последна промяна от Stringmeteo на вт авг 25, 2009 9:07 pm, променено общо 1 път.

Voivodata

Мнение от Voivodata » вт авг 25, 2009 7:37 pm

Аз съм ти писал :lol:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет авг 27, 2009 12:44 pm

Уффф, тези снимки... Ето, за начало (за повишаване на апетита :lol: ) една снимка на три готови клетки. Остава да дооправя едни подробности около затварянето на вратичките (райбер...) и да реша дали да сложа малко лак поне отвътре (отвън те така или иначе ще се боядисват в бяло). Иначе... остава обещанието за подробната спецификация в първия пост горе, но засега ще нахвърлям малко данни:
- Тегло: ~3kg;
- Габарити (без покрива, ш/д/в, гледано откъм вратичката): ~24,5х24,5х27,5cm;
- Габарити (със покрива): ~28х28х29cm;
- Габарити (полезен вътрешен обем, минимални): ~18х17,5х17,5cm.

Мислех да добавя и нещо като гаранция за здравина (падане от 1m върху твърда повърхност :lol: ), но мисля, че все пак не мога да дам такава гаранция. Клетките са доста здрави (доволен съм от измъдрената конструкция :) ), което личи още на първо пипане, но все пак, за съжаление, са направени от доста капризни чамови летвички, всяка от които, сама по себе си, не е гарантирано безкрайно здрава. Поне скелетът обаче е напълно задоволително здрав :thumbup: .

Това е засега, продължавайте да очаквате по-подробните снимки, относно спецификацията не знам какво толкова повече бих могъл да кажа от това. Ще сложа все пак цитираните по-горе данни и в първото мнение на тази тема :wink: ...
http://www.stringmeteo.com/files/stevenson_p.jpg
Последна промяна от Stringmeteo на чет авг 27, 2009 2:34 pm, променено общо 1 път.

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » чет авг 27, 2009 1:10 pm

Леле, сякаш бомба е паднала у вас... :lol: Е, вкъщи е почти толкова разхвърляно също :wink: :roll: Иначе клтките изглеждат досущ като оригинални от станциите.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » чет авг 27, 2009 1:12 pm

Ха, супер са, красиво изработени и по стандарт.

Ами с тези размери и леки килограми (който е вдигал истинска клетка знае за какво става на въпрос... :? ) мисля че всеки би могъл да си монтира дори и на терасата в блока.... :hmm:

Пуска се известен аванс на вън от терасата с някакъв държач, колкото е необходимо за пълна изолираност от топлинните облъчвания на бетона. Лесен и бърз монтаж след малко щателно мислене....
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » чет авг 27, 2009 2:38 pm

yogimax написа:Леле, сякаш бомба е паднала у вас... :lol: Е, вкъщи е почти толкова разхвърляно също :wink: :roll: Иначе клтките изглеждат досущ като оригинални от станциите.

При мен от няколко месеца насам има промяна, иначе досега беше нещо страшно и постоянно ми правеха забележки и отправяха обиди, че не ставам за нищо, щом една стя не мога да си подредя. Не си знам къде са ми ключовете, личната карта, загубил съм си чорапа, страници и хвърчаи листи от писмени работи се подават от всеки ъгъл, после питам кое къде съм го оставил сякаш някой е длъжен да помни в моята стая кое къде е и едва ли не някой ми ги е взел :lol: Пълен бардак, но почна да ми писва и сега всичко си е подредено, въпреки че опаковките от вафли, коли и дъвки още си седят редовно по масите, шкафовете и бюрото :lol:

Чудесни клетки, браво колега :wink:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет авг 27, 2009 2:55 pm

Radoslav Petkov написа:...
Ами с тези размери и леки килограми (който е вдигал истинска клетка знае за какво става на въпрос... :? ) мисля че всеки би могъл да си монтира дори и на терасата в блока.... :hmm:

Пуска се известен аванс на вън от терасата с някакъв държач, колкото е необходимо за пълна изолираност от топлинните облъчвания на бетона. Лесен и бърз монтаж след малко щателно мислене....
Проблемът с монтиране до бетонна стена, макар и на метър и нещо от нея (примерно) е в това, че стената така или иначе ще се нагрява от слънцето (когато то грее откъм стената), при това толкова повече, колкото по-ниско се намира то (зимата общо-взето повече, също сутрин/вечер, ако грее срещу стената). След нагряването на стената, в близост до нея (може би това обхваща слой над 1m) се формира нещо като конвективен поток от долу на горе, в който клетката при такъв монтаж вероятно ще се окаже поне отчасти "потопена". Просто ще е трудно да се избегне напълно меренето от нея НЕ на температурата на определена височина около сградата (както се очаква), а на температурата на този загрят конвективен слой близо до сградата, но все пак, все пак може би това влияние на определено разстояние (не знам точно какво) от сградата ще отслабва значително. За топлинните излъчвания (ИЧ лъчи) от нагрятата стена е още по-трудно да се прецени доколко ще опорочават нещата, но в много случаи те ще са съизмерими с влиянието на нагрятия слой, по моя преценка. От друга страна, клетката до голяма степен ще тушира последното влияние, това е и едно от основните й предназначения... Отделно остава въпросът с нестандартността (по начало) на така разположена клетка (на незнамсиколко метра над земята, неравномерно огряване в рамките на деня и т.н...). Явно има нужда от проби... :hmm:
Последна промяна от Stringmeteo на чет авг 27, 2009 4:41 pm, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » чет авг 27, 2009 3:04 pm

Мда, голям проблем. На любителско ниво нещата може да се скалъпят, ясно е че няма да има пълна огрятост на клетката и ред други изисквания. Мисълта ми ме влечеше към по-добри измервания, отколкото на един на голо поставен уред.
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед авг 30, 2009 9:41 pm

Искам да се похваля (с рекламна цел, естествено :lol: ), че вече пласирах едната от новите клетки и тя беше харесана много от купувача :wink: . Чакат още 2 напълно готови и една сглобена наполовина, да видим кой ще е следващия ентусиаст, хайде, не останаха :lol: ... Има един малък проблем обаче - нещо не мога да се престраша да започна с боядисването, не разбирам от тази процедура, а и никой тук не е спец, явно. Още се чудя дали е добра идея да слагам основа или направо да пръскам с бялата боя :? ...
Последна промяна от Stringmeteo на нед авг 30, 2009 9:43 pm, променено общо 1 път.

Voivodata

Мнение от Voivodata » нед авг 30, 2009 9:42 pm

Аз вече незнам дали съм ясен с искането си...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед авг 30, 2009 9:43 pm

Ей-сега ще проверя :wink: ...

Амиии, последно си изказал съмнения относно здравината на клетките в едно лично съобщение. Иначе знам каква искаш :thumbup: . Ако продължаваш да искаш, дай някакъв адрес в лично съобщение, за да мога да ти я изпратя все пак :wink: . Във всеки случай ще процедирам по различен начин, но в твоя случай ако искаш можем да се разберем да ти изпратя клетката и след като я видиш и одобриш, ще ми изпратиш парите. Ако не... ще се разберем нещо как да ми я върнеш, евентуално :wink: ...

Отговори

Върни се в “Метео-прибори, метео-методики (проблеми)”