Интересни метео-джаджи

Името говори само за себе си. Като начало, смятам да сложа тука вече съществуващи подобни теми...

Модератори: Radoslav Petkov, alexander

Потребителски аватар
DEW
Регистриран: пет яну 13, 2012 9:04 am
Контакти:

Интересни метео-джаджи

Мнение от DEW » пет яну 20, 2012 9:14 am

Последна промяна от DEW на чет яну 26, 2012 5:20 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
alexander
Регистриран: пон юни 04, 2007 1:13 pm
Контакти:

Мнение от alexander » пет яну 20, 2012 9:47 am

Кое е интересното в тази "джаджа, че е необходимо да и посветиш отделна тема!?
За хората, които познават WS2-550, тя отдавна е доказала необосновано високата си цена. Без да изпадам в подробности ще посоча само някои от недостатъците и :
- Ъпдейт на външните данни на цели 3 минути, а в някои видове софтуер на 5 минути /събратята и от по-ниския клас ъпдейтват на 8 сек. до 2 мин./;
- Ограничени възможности за разполагане на външните сензори при стандартни условия /метеоклетка на 2 метра, ветромер на 10/ заради комбинирания троен външен сензор, без възможност за разглобяване;
- Предават се данни само за моментната скорост на вятъра /в момента на трънсмисията/, но не и на средна скорост и пориви /gust speed/;
- Резолюция на атмосферното налягане 1 hPa /при повечето от останалите модели - 0,1hPa/;
- Неточен свето-сензор за продължителността на сл. греене с ъпдейт на 20 минути.
Този модел на La Crosse е офериран и тук в сайта, но вече честно казано, нe бих го препоръчал на никого. :wink:
Метеостанции за дома и бизнеса, уеб-визуализация:
http://www.weathershop-bg.com/bg/
http://www.stringmeteo.com/stations/sell.php
Поръчайте на: 0888 280094; 0888 649436

Потребителски аватар
DEW
Контакти:

Мнение от DEW » пет яну 20, 2012 6:06 pm

е,явно цената е заради Дисплей:

* “Touch screen” дисплей :thumbup:

Потребителски аватар
ncuxap
Регистриран: пон дек 14, 2009 5:25 pm

Мнение от ncuxap » пет яну 20, 2012 6:34 pm

Не е по темата, ама тъчскрийна ми напомни за това:
http://www.flixya.com/files-photo/m/b/i ... 762963.jpg
:grin1:
Щастието не е х*й, да го хванеш с ръка. (П. Куелю)

Потребителски аватар
dacahyg
Регистриран: нед окт 17, 2010 10:08 pm
Местоположение: София,,Красна Поляна 2 и 3, Стрелбище, Студентски град, Дървеница, Бояна, язовир Пчелина.

Мнение от dacahyg » пет яну 20, 2012 7:56 pm

ncuxap написа:Не е по темата, ама тъчскрийна ми напомни за това:
http://www.flixya.com/files-photo/m/b/i ... 762963.jpg
:grin1:
Което е истина си е истина,,имам предвид за айфона не по горните постове там не разбирам :rofl2:
Бръмча цял ден........

Георги7
Регистриран: чет юли 01, 2010 4:16 pm

Мнение от Георги7 » съб яну 21, 2012 1:06 pm

Само дето моделът от 2012 ще е съвсем различен, най-вероятно с тези огромни големини и екстри, може да служи за оръжие и да е водоустойчив/непропусклив.
"When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace."
Jimi Hendrix

Потребителски аватар
DEW
Контакти:

Мнение от DEW » ср фев 01, 2012 10:50 am

Usually, a "DEW" indicator or error code lights up on the display of most VCRs/camcorders, and on some, a buzzer may sound.respawn in kitchen: 3, 2, 1..

Потребителски аватар
DEW
Контакти:

Мнение от DEW » вт юли 10, 2012 2:54 pm

http://www.asrock.com/mb/Intel/H77M/
Users may prevent motherboard damages due to dampness by enabling “Dehumidifier Function”. When enabling Dehumidifier Function, the computer will power on automatically to dehumidify the system after entering S4/S5 state.
ШИБАНЯЦИТЕ са ръгнали сензор за влага в дъното-ха
Usually, a "DEW" indicator or error code lights up on the display of most VCRs/camcorders, and on some, a buzzer may sound.respawn in kitchen: 3, 2, 1..

Потребителски аватар
Hristo Chipilski
Регистриран: чет яну 04, 2007 12:29 am

Мнение от Hristo Chipilski » пет окт 05, 2012 1:06 am

Не намерих подходяща тема, но пък може би тука ще е най-добре, без да създавам излишен спам. Днеска успях да се разходя малко повече около департамента по метеорология и в частност - автоматичната метеорологична станция, която се оказва с доста прибори. По-рано ви бях поставил линк, в който са дадени изобразяваните метеорологични елементи в сайта на университета. Оказва се, че има доста уреди, това си е цяла метеорологична лаборатория с висок стандарт, тъй като приборите са от производителя Вайсала, известен със своята голяма употреба в системата на РВД. Направи ми особено впечатление наличието на ветромери на две нива - 2 и 10 метра, както и скоростомери на всеки метър. Може би последните изброени са по-скоро с образователна цел, тъй като стандартът, както ни е известно, е 10 метра. Ще имаме възможност по време на следването на изучим подробно апаратурата, като за начало бях приятно изненадан. Ето две снимки:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » пет окт 05, 2012 9:27 am

:thumbup:

Жестоко паркче, завиждам ти! : )

За него дори Стринг няма как да се заяде за представителност! :wink: : ))

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет окт 05, 2012 9:45 am

О, ииима то, винаги има :laughm: . Засега имам само един уточняващ въпрос (ще се радвам Killerbeast да ми отговори, когато има изчерпателно инфо ;) ). Та, къъъде точно в тази... какафония (в положителен смисъл :grin1: ) са разположени термодатчиците, от какъв тип са и на каква точно защита се разчита? :hmm:
Последна промяна от Stringmeteo на пет окт 05, 2012 10:18 am, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Hristo Chipilski

Мнение от Hristo Chipilski » пет окт 05, 2012 10:15 am

Мерси, аз също ще се радвам да започна да я пробвам станцията на практикумите!

Относно термодатчиците: доколкото разбра и майка ми, последните са поставени в двойна клетка (широчината е два пъти височината), която е двойножалузна. Но нямахме особено време да хвърлим по-обстоен преглед, понеже исках да я разведа и из факултета. Следващите дни/седмици... :)
Последна промяна от Hristo Chipilski на пет окт 05, 2012 11:17 am, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » пет окт 05, 2012 11:12 am

Аз направо бих се почувствал там като ревностен мюсюлманин до Кааба-та в Мека ли беше или Медина, все едно.
Евала! : ) :thumbup:

Бял облак
Регистриран: пон май 11, 2009 9:03 am

Мнение от Бял облак » пет окт 05, 2012 4:24 pm

На мен клетките ми изглеждат ниско разположени - под 2м. Може и да греша, просто така ми изглеждат. Killerbeast може да удари с един куршум два заека като в едно мнение отговори на Стринг и на мен. :)

Потребителски аватар
Hristo Chipilski

Мнение от Hristo Chipilski » пет окт 05, 2012 6:25 pm

Още от сега потвърждавам, че това не е клетката на термодатчика, реално съм снимал и от по-голяма височина, затова се създава и допълнителна илюзия. По-подробно ще отговоря, когато имаме практикум :)

Отговори

Върни се в “Метео-прибори, метео-методики (проблеми)”