Лунни изследвания и мисии

Между астрономията и метеорологията има някаква връзка, по-скоро само косвена, и въпреки че астрономията (астрофизиката) поначало си е доста сериозна и сложна наука, подобно на метеорологията и тя може да се причисли към раздела "романтични науки" ;) ...
Потребителски аватар
bismarck
Мнения: 30502
Регистриран: 29 май 2008, 12:18
Местоположение: София, Видин

Мнение от bismarck » 01 апр 2026, 14:04

Ммм... а аз гледам опита си за бас в срок 0226 в по-горното мнение... гледам, гледам...... :buble:

Потребителски аватар
nikolson
Мнения: 1801
Регистриран: 10 яну 2024, 21:53

Мнение от nikolson » 02 апр 2026, 07:24

Първи полет до Луна от 1972.

Потребителски аватар
bismarck
Мнения: 30502
Регистриран: 29 май 2008, 12:18
Местоположение: София, Видин

Мнение от bismarck » 02 апр 2026, 14:55

Както и писАх - не станА февруари, :laughm: Което само по себе си е любопитно - защо трябваше да обявяват съкращаване на срока с някакви месец и половина-два? :dontknow:

Ето и различна гл т как стават тия работи в действителност, защото съм убеден, че огромното мнозинство си представят полета до друго небесно тяло като ходене до магазина:


Stringmeteo
Site Admin
Мнения: 76781
Регистриран: 14 авг 2006, 22:51
Местоположение: София, Слатина (Хр. Смирненски/Г. Милев-Слатина)
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » 03 апр 2026, 16:58

НАСА изпрати 4 астронавти към Луната в историческия полет на Артемис 2
Лунният скок на 21-ви век
02 април 2026
Историческата мисия Артемис 2 стартира в 18:35 ч. EDT (01:35 българско време) от Космическия център Кенеди на НАСА, с което започна първото пътешествие на астронавти до Луната след Аполо 17 през 1972 г.

Изображение



Полетът до Луната не е разходка: Кои са астронавтите и каква е квалификацията им?
02 април 2026
Артемис 2 излетя и освен лунните конспиратори, които никой не може да разубеди, се появиха и такива, които се подразниха от състава на екипажа на мисията, намеквайки, че "разнообразието" е бил основният мотив при подбора му.

Изображение
Прост народ - слаба държава.
--------------------
Големите хора обсъждат идеи, средните хора обсъждат събития, малките хора обсъждат... хората...

Потребителски аватар
bismarck
Мнения: 30502
Регистриран: 29 май 2008, 12:18
Местоположение: София, Видин

Мнение от bismarck » 03 апр 2026, 23:33

Интересни са коментарите тук, не новината.
Те показват 2 неща: 1. Че нацията ни е от преимуществено имбецили 2. Нашият Поги в сайта тук, с всичките му ваксини и кемтрейлси не е единтсвен :buble:

https://it.dir.bg/comments/astronavtite ... tata-zemya


ПС АА, сега видях, че либерастът Стринг си пласира пак рецитацията. Без дори да разбира, че сам показва каква лай..рия е въпросното "разнообразие". За да отиде една лесбийка и негър, със сигурност не са отишли поне 1-2 порядъка по-кадърни нормални люде.
Т е стринг е като магарето - има хубава новина, ама той да си покаже либерастията, не може да пропусне. Като веганите от вица.

Потребителски аватар
SKYLINE
Мнения: 11215
Регистриран: 21 ное 2008, 12:40
Местоположение: Варна кв.Левски 77м.н.в.

Мнение от SKYLINE » 04 апр 2026, 07:26

То не е само нашата нация , навсякъде е такова плюс-минус малко.Ако идеш из Африка и Азия, даже отричат прогнозирането на времето , щото само Господ можел да знае такива работи, за тва освен, че пропагандите и утопиите си работят без проблем (опростяването на света до би-нарен проблем: добър-лош, ляво-дясно, демократ-диктатор итн) , ами и са абсолютно необходими :grin1:


https://www.facebook.com/share/p/1JXG3V ... tid=wwXIfr
Ето чети поста и коментарите тука :grin1: Де да беше само плоскоземието

kerry
Мнения: 1699
Регистриран: 14 сеп 2019, 15:35
Местоположение: София

Мнение от kerry » 04 апр 2026, 09:42

Мисията разполага с 31 камери,ще стане добър сериал :D И да, земята не е плоска :P Изображение Изображение

Stringmeteo
Site Admin
Мнения: 76781
Регистриран: 14 авг 2006, 22:51
Местоположение: София, Слатина (Хр. Смирненски/Г. Милев-Слатина)
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » 06 апр 2026, 10:41

НАСА ускорява програмата "Артемис" без забавяния и оскъпяване
6 април 2026 08:44
Ръководителят на НАСА Джаред Айзъкман заяви вчера, че повече няма да допуска забавяния и надвишаване на разходите в плановете за установяване на постоянно присъствие на Луната предаде агенция EFE. Изказването му идва в момент, когато екипажът на мисията Artemis II се подготвя днес да обиколи естествения спътник на Земята.
...
Агенцията разполага с допълнителни 10 милиарда долара, одобрени през 2025 година, което позволява ускоряване на програмата. Плановете включват мисия Artemis III през 2027 година с кацане на астронавти, както и Artemis IV, насочена към изграждане на лунна инфраструктура.

Сред дългосрочните цели е изстрелването през 2028 година на първи междупланетен кораб с ядрено задвижване за научни мисии отвъд Марс.
...
Прост народ - слаба държава.
--------------------
Големите хора обсъждат идеи, средните хора обсъждат събития, малките хора обсъждат... хората...

Stringmeteo
Site Admin
Мнения: 76781
Регистриран: 14 авг 2006, 22:51
Местоположение: София, Слатина (Хр. Смирненски/Г. Милев-Слатина)
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » 10 апр 2026, 10:57

Артемис II ще се спусне на Земята при 3000°C. Как ще оцелеят астронавтите
09 април 2026 в 14:21
Пътят им обратно ще завърши с високоскоростно, хиперзвуково и изключително горещо повторно влизане в земната атмосфера, преди космическият им кораб да се приземи в Тихия океан край бреговете на Калифорния около 20:00 часа на 10 април местно време. Тогава в България ще бъде 11 април 6:00 сутринта.
Прост народ - слаба държава.
--------------------
Големите хора обсъждат идеи, средните хора обсъждат събития, малките хора обсъждат... хората...

Stringmeteo
Site Admin
Мнения: 76781
Регистриран: 14 авг 2006, 22:51
Местоположение: София, Слатина (Хр. Смирненски/Г. Милев-Слатина)
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » 10 апр 2026, 22:45

Гледайте на живо: Астронавтите от Артемис 2 се завръщат на Земята
Артемис 2 каца на 11 април. Ето всичко, което трябва да знаете: В колко часа е кацането на Артемис 2 на НАСА? Пълен график
10 април 2026 в 19:15
Историческата мисия на НАСА "Артемис 2" ще се завърне на Земята 10 април (за нас ще е вече 11 април), за да завърши 10-дневния си тестов полет около Луната. Екипажът от четирима астронавти ще кацне край бреговете на Южна Калифорния и ако се надявате да го гледате на живо, ето какво трябва да знаете, за да проследите края на полета.

Изображение

Изображение

Прост народ - слаба държава.
--------------------
Големите хора обсъждат идеи, средните хора обсъждат събития, малките хора обсъждат... хората...

Stringmeteo
Site Admin
Мнения: 76781
Регистриран: 14 авг 2006, 22:51
Местоположение: София, Слатина (Хр. Смирненски/Г. Милев-Слатина)
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » 12 май 2026, 14:30

Прост народ - слаба държава.
--------------------
Големите хора обсъждат идеи, средните хора обсъждат събития, малките хора обсъждат... хората...

Отговори

Върни се в “Астрономия, астрофизика. Космически мисии”