Евровизия

Ами то е ясно - за всякакви предавания, сериали, филми... Иначе, за по-психологически обсъждания, вдъхновени от предавания и филми - в съответния психологически раздел: viewforum.php?f=4
Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » нед май 13, 2018 1:47 am

Евала, дайвърсити и следващия път в Йерусалим. Израел посланик ли са изпратили? :dontknow: След преместването на американското посолство в Йерусалим ще се мести и столицата явно. Заради евровизията естествено. :grin1:

mnn
Регистриран: чет дек 16, 2010 12:02 am

Мнение от mnn » нед май 13, 2018 1:54 am

"Забавното" победи. Харесаха ми няколко песни, като една от които беше тази на Израел.

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » нед май 13, 2018 9:49 am

Става за репортаж на Жоро Игнатов от Съдебен спор :grin1:

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » нед май 13, 2018 10:13 am

Как победи това пилешко нещо? На всичко друго щях да съм доволен ..
А България на 14то място чак. Пълна подигравка наистина. Пълна. Нито една съседка не ни даде точки. Браво, супер. Македония? И ми е чудно тъпата чалга на Молдова как е преди нас? Заеби, тва нещо повече няма да го гледам.
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » нед май 13, 2018 10:14 am

О да това същество от Израел е уникално. Би те отвратило и от екрана. Какво останало наживо. Голяма Евровизия, няма що. :shock:

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед май 13, 2018 11:50 am

Ами така става и в политиката - когато повечето от "умните и красивите" не виждат по-далече от носа си и са загрижени единствено за върховния си личен успех (постигнат по какъвто и да било начин :deal: ), "грозните и тъпите" тържествуват. За съжаление обаче този принцип се разпростира и за много други неща, извън политиката ;) ...

Снощи даже и за първата половина на вота (без зрителския) нещата вече изглеждаха доста изкривени. Когато се намеси "негово величество зрителят" :drunk1: обаче всичко окончателно излезе от контрол :laughm: :stup: ...

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » нед май 13, 2018 12:09 pm

Евровизия последните години все се печели от някакви хора с проблеми. Имам чувството, че вотът е състрадателен, а Евровизия благотворително дружество. Преди няколко гоидни жената с брада, миналата - момчето с проблем на сърцето, сега и това момиче с явен метаболитен синдром. То лошо няма, но нали е уж ЕвроВИЗИЯ? Мисля, че няма смисъл да ви казвам 'визус' какво на латински и какво е 'визия'. Та победителят трябва малко от малко да има някакъв вид. Или да сменят името на Евро песен, Евро мелодия или друго.
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Потребителски аватар
gosho97
Регистриран: вт юли 03, 2012 10:05 am
Местоположение: Варна-Акчелар (180м.н.в.)(кв.Виница) / София - кв.Лозенец

Мнение от gosho97 » нед май 13, 2018 12:12 pm

Тотална подигравка пак. :thumbdn: Някаква кудкудякаща печели Евровизия, на второ място песен, която е изкопирана от песента на Поли Генова, ебахти майтапа. В този "конкурс" все печели най-големия траш не знам как става, явно трябва да пратим Джорджано и ще спечелим, не виждам друг шанс.
Нова уеб камера с панорамен изглед от местност Акчелар, Варна:
http://weather-webcam.eu/varna-akchelar ... ra-na-jivo
https://www.mgm.gov.tr/sondurum/radar.a ... rU=ppi#sfB
https://meter.ac/gs/nodes/N125/gauge.html

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед май 13, 2018 12:15 pm

gosho97 написа:... В този "конкурс" все печели най-големия траш не знам как става, явно трябва да пратим Джорджано и ще спечелим, не виждам друг шанс.
Дали пък не си напипал основната идея? :laughm:

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » нед май 13, 2018 12:16 pm

gosho97 написа:Тотална подигравка пак. :thumbdn: Някаква кудкудякаща печели Евровизия, на второ място песен, която е изкопирана от песента на Поли Генова, ебахти майтапа. В този "конкурс" все печели най-големия траш не знам как става, явно трябва да пратим Джорджано и ще спечелим, не виждам друг шанс.
Ти ми прочете мисълта, точно това мислех да напиша в поста ми горе, но забравих. :D
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Потребителски аватар
elenaRudolf
Регистриран: пет фев 08, 2013 9:35 pm

Мнение от elenaRudolf » нед май 13, 2018 2:35 pm

Мда, само дето ако пратим Джорджано няма да спечелим. Като пратихме Софи Маринова та какво, да не би да сме спечелили случайно?
"Миналото е минало, а в бъдещето духат бъдещите ветрове..." /японска поговорка/

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » нед май 13, 2018 9:39 pm

Светът е откачен в днешно време. Всички някакви ексцентрици откачалки, с татуировки, бръснати коси, дори и жените. Няма абсолютно никакво естествено и човешко излъчване, а песните пошъл блудкав буламач и все еднакво звучащи.
Израел спечели и през 1979 г., но тогава напълно заслужено с великолепна песен и с естествени неподправени певци. Всички тогава бяха културно облечени, скромни на сцената и както подобава, с напълно човешко излъчване, а песните на светлинно ниво спрямо днешния боклук.
Израел 1979
https://www.youtube.com/watch?v=C33kO3fvjkI
Вчера бръкнах в изданието на Евровизия от 1980 г. и останах поразен колко много красиви и мелодични песни е имало. Не само заслуженият победител Джони Логан от Ирландия
Johny Logan "Whats another day"
https://www.youtube.com/watch?v=-b3XTj5G_SA

Песента на Австрия "Du bist Musik" просто не мога да спра да я слушам от вчера насам.
https://www.youtube.com/watch?v=DKb67By7lwk

Второто място тогава беше за Германия с Катя Ебщайн и нейната песен "Theater", толкова дълбок и смислен текст, а музиката просто сама тече.
https://www.youtube.com/watch?v=RP21evYWHmo

Швейцария също обра овациите с изпълнението на Паола на песента "Синема"
https://www.youtube.com/watch?v=0-RmnRXA8kU

Холандия също показа класа с песента "Амстердам"
https://www.youtube.com/watch?v=HmgXSnfeudM

И даже песента на Гърция "Аутостоп", класирала се тогава на едно от последните места е изключително приятна, а хореографията оригинална.
https://www.youtube.com/watch?v=R_UbwhPPk9I

Забележете разликата между тогава и сега.
Тогава всички с чудесни музикални възможности, естествено сдържано натурално излъчване и човешки вид.
Мислех, че само в България беше така, заради строя, но се оказва, че и на запад хората са си били доста по-нормални, отколкото са днес.
Това, което днес се случва с музиката е извращение! И с човечността също е извращение. Как няма поне един нормален човек на тези Евровизии от 15 години насам вече. Май последно най-свестният изпълнителн беше една сръбкиня, която изпя песента Молитва и спечели, май беше през 2006 или 2007. След нея пепел и позор.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » нед май 13, 2018 10:53 pm

Европа преди мултикултурализма. Как щеше да звучи и изглежда победителката от вчера на конкурса от 1980-та? :grin1:

Потребителски аватар
elenaRudolf
Регистриран: пет фев 08, 2013 9:35 pm

Мнение от elenaRudolf » нед май 13, 2018 11:01 pm

Обществата се променят, и тенденциите в изкуството също се променят. Това, което Макс нарича ''мелодични песни'' и ''оригинална хореография'', сега би се възприело като банално, особено на Запад. Западните общества по едно време бяха тръгнали към решаване на проблемите си, поради което беше нормално да си открият нови проблеми, да поставят нови теми... Всичко вече е отдавна видяно и изтъркано. Ето защо сегашната оригиналност е по-различна, по-експресивна. Всеки иска да провокира, едва ли не да шокира. Набляга се на свободата, но пак е в някакви граници, които също са строго определени, но се задават от днешната ''идеология'' и днешните ценности. Не е абсолютната свобода. Ако аз трябваше да поставя песен, хабер си нямам каква трябва да е, за да пожъне успех, но от раз мога да измисля такава, заради която да ме изядат с парцалите. Много се набляга на нетърпимостта към дискриминацията. Ето, тази година май победителката победи, за да се каже ''не'' на дискриминацията към хората с наднормено тегло. Пак благородна кауза. И т. н.
От всичко казано дотук само да не излезе, че ме кефи много конкурсът. Най-малко за да съм ''в джаза'', съм длъжен да призная, че си е бълвоч, т. е. буламач. Манджа с грозде. Но едно трябва да му се признае на този конкурс - всяка година поражда купища коментари. Щем не щем, хвърляме по едно око.
"Миналото е минало, а в бъдещето духат бъдещите ветрове..." /японска поговорка/

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » нед май 13, 2018 11:22 pm

На онази Евровизия от 1980 има две мюсюлмански песни. Едната е очаквано на Турция, а другата е на Мароко. Мароко е било допуснато до участие, въпреки че въобще не принадлежи на Европа. Така че и тогава е имало толерантност към различните и чуждите. Разликата е, че тогава не е имало това оглупяване и обезумяване на политиката на тема мултикултурализъм. Всяко нещо е било премерено. Виждате, че всяка държава пее на своя си език, в това е и смисълът на Евровизия. Днес всички пеят на английски, кое е българското във вчерашната песен? Нищо. Подмазвачество към запада и мултикултурализма на лумпените.
Да точно така е, тези песни днес се приемат за скучни. Тук в Германия им се повръща като им кажа Чингиз Хан или Алфавил. Ми това е истинска музика, те са техни хора германци, какво им се изврати съзнанието не знам. Миналата есен имаше концерт на Алфавил, не можа да се напълни малка зала и то в източногермански град Шверин, при евтини билети. Ако беше в Западна въобще сигурно никой нямаше да отиде, а това беше култова група през 80-те. На мен не са ми скучни, това е истинската музика. Те имаха дълбочина и българските естрадни песни от същото време имаха неимоверна дълбочина и мелодичност. Днешните песни нямат мелодичност, някакви тъпи ритми, музика на заден план, а никакви гласове или крясъци. Забележете, че тогава почти няма музикален съпровод на заден план, доста е малко, силата и акцентът е в пеенето. Докато днес има думканици и ритми на заден план, а като глас само някакви квиченета, които си приличат почти във всички песни. Е кое не е скучното?
Мен ме отвращават пиърсингите, татуировките, боядисаните коси, дървенето. Това са абсолютно неестествени и неприсъщи на хармоничен човек неща. Такива неща мога да избуят само от вътрешна душевна дисхармония.
И по сайтовете за запознаства 90% от хората имат тъпи снимки. Жените нарочно правят глупави физиономии или пък прилъстяващи, а мъжете гледат лошо и се правят на надувки и мачовци. Почти не можеш да срещнеш снимки на нормално гледащи хора. Тва в Германия. Всяка втора мадама е с обица на носа, устната или пиърсинг на езика. А
мъжете с татуировки и задължително гледащи лошо. Отвтрат.
Това въобще не е интересно, не знам защо си мислят, че стават нещо повече като се обезчовечат на външен вид.
През 90.те години не харесват тогавашните песни, на фона на 80-те бяха вече прекалено евтини и плоски, тъпички. Сега като ги сравнявам с днешните, дори и 90-те са вече доста по-добре. Колко още ще се дълбае дъното? :dontknow:
Последна промяна от wilkosz на нед май 13, 2018 11:31 pm, променено общо 1 път.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Отговори

Върни се в “Телевизия”