СПОНСОРСТВО/ПОМОЩ ЗА (нови/съществуващи) АВТОМАТИЧНИ СТАНЦИИ на интересни места

Всичко около разполагането, инсталирането, поддръжката и онлайн-визуализацията на любителските автоматични станции...

Модератори: Бял облак, angilari, alexander

Потребителски аватар
angilari
Регистриран: вт дек 30, 2008 8:20 pm

Мнение от angilari » ср юни 12, 2019 12:54 pm

Здравейте.
За повечето от вас станциите да работят и да ни визуализират данни е нещо нормално, но за хората от поддръжката си е иситнско изпитание. В последните дни и месеци обичайните заподозрени (Сашо, Аз, Цецо и т.н.) сме се зали с профилактика и ъпгреид на същесвтуващи и нови станции. Пример: Скайдайв, Тетевен, Ботев и т.н. Къде решаваме проблемите трайно, къде не, къде срещаме съдействие от домакините къде нее...
Та да не задалбавам в обяснения...подръжката на станциите си е труд, време и не на последно място - пари. Когато последните не са кой знае колко си ги вадим от джобовете и никой не разбира за това, но сега ви моля да помогнете за сезоната профилактика на Ботев, където се изисква по-сериозна сума. С Цецо ще се качваме в петък, като ще минем и през Тетевен да сменим ветромера, защото не винаги е в обхват и не винаги дава акуратни стойности (проблем с триенето най-вероятно на чашките и перото). За там предимно Сашо поема разноските, от нас труда и горивото. Там също ще преместим и дъждомера и още няколко други подобрения с цел напълната представителност на станцията. След това, както вече казах, се качваме на Ботев. Там обаче в сезона на буриите спирането на тока е почти ежедневие, което скапва бързо техниката, настолня комп вече взе да се бъгясва и да дава грешки и да иска ръчно приемане на грешките. Затова решихме да сложим лаптоп. Лаптоп, защото при често спиране на тока батерията ще играе ролята на буфер. Намерихме евтин двуядрен на 2GHz и 2GB рам. Същия идва за 80 лв с доставката днес. Намерихме и нова батерия, която струва 70 лв. Имаме и други разноски за крепежи, стоики и т.н. Труда и горивото от нас, от вас ще помоля да съберем едни 200 лв за горните неща. Надявам се да откликнат едни 10-тина човека с по 20 лв. Който е готов да помогне да ми пише на лична да му кажа как в подробности.
БЛАГОДАРИМ ВИ!
www.weather-webcam.eu - уеб камери от България и Европа
АМС Нови Искър: www.stringmeteo.com/stations/noviiskar/
Камера: www.weather-webcam.eu/novi-iskar-webcam-online

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » ср юни 12, 2019 1:57 pm

:dontknow: Аз давам дежурните от мен 30 лв. Ще ги дам на Цецо. Само нз от къде се надяваш на 10 човека.

Бял облак
Регистриран: пон май 11, 2009 9:03 am

Мнение от Бял облак » ср юни 12, 2019 2:24 pm

Е, на лична - нека пишат хората открито. Тъкмо да се види кой помага. Разбира се, който иска да пише и на лична.
Според мен най-лесно е по Еконт (някви стотинки се плаща за трансфера).

Тук искам да спомена, че новата метална стойка за клетката на Ботев (старата, както знаете, се счупи зимата от натрупан скреж) е на разноските на Сашо (alexander). Новата стойката вече е на върха и ни чака.

Миналата година също имаше дискусия дали лаптоп или стационарен. Решихме стационарен, защото се опасявахме, че ако спре зимата тока няма да има кой да пусне лаптопа. Оказва се обаче, че зимата тока спира много рядко и е до голяма степен постоянен. Но ето сега с бурите през лятото също не е оферта, дори по-зле. А пари за аварийно захранване едва ли ще се съберат - 4-500лв за инвертор и акумулатор. Така че, засега най-удачния вариант е лаптоп с усилена батерия държаща към 4ч.

simovremeto

Мнение от simovremeto » ср юни 12, 2019 2:30 pm

Разбрахме се, с Цецо да се видим след половин час на Плиска да му дам парите и да полафим малко. Ако някой има желание може да дойде, точно пред входа на хотела сме се разбрали.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср юни 12, 2019 2:59 pm

Не мо'ем сега. Аз съм на работа, близо до Плиска, но едва ли ще имате път насам, да дам малко лепта :grin1: ... Всъщност, не мога и да излизам за много, че играем едно учение...

Потребителски аватар
angilari
Регистриран: вт дек 30, 2008 8:20 pm

Мнение от angilari » ср юни 12, 2019 3:32 pm

Бял облак написа:Е, на лична - нека пишат хората открито. Тъкмо да се види кой помага. Разбира се, който иска да пише и на лична.
Според мен най-лесно е по Еконт (някви стотинки се плаща за трансфера).
Имах предвид на лична за да му кажа как да плати , иначе разбира се че всеки който дари реално пари ще го споменем тук, стига същия изрично да не иска дарението му да става публично достояние. ;)
Да, по еконт е най-лесно, който иска да ми пише и ще му дам данните си за превод през еконт или банкова сметка.
www.weather-webcam.eu - уеб камери от България и Европа
АМС Нови Искър: www.stringmeteo.com/stations/noviiskar/
Камера: www.weather-webcam.eu/novi-iskar-webcam-online

Потребителски аватар
ivog_68
Регистриран: пон дек 16, 2013 9:48 pm

Мнение от ivog_68 » ср юни 12, 2019 6:43 pm

Ейй, много навалица тук ... едва се вредих да пиша :laughm: . Само Симо е откликнал с ясен финансов ангажимент ... може би в момента трескаво текат анализи на семейни :arg: и ергенски месечни разчети :grin1: .

Хора, метеоманияци :!: :dontknow: ... за АМС Тетевен и АМС Ботев сме инвестирали близо 2000 лв . Бъдете отговорни и добри стопани на тези наши общи проекти :!: ...

От мен 50лв , които пращам в петък .

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » ср юни 12, 2019 7:18 pm

И аз ще се вкюча с 30 лева :P

PETAR_YANKOV
Регистриран: чет мар 27, 2014 8:25 pm
Местоположение: в.з. Осеново, Варненско -302м.н.в./с.Левски - Варненско- 328м.н.в./гр.Варна, кв.Левски 77м.н.в.

Мнение от PETAR_YANKOV » ср юни 12, 2019 11:42 pm

Мисля че е разбираемо защо не учавствам във всички други проекти извън моите начинания..!? :|

Потребителски аватар
schnapps
Регистриран: съб фев 06, 2010 7:43 pm

Мнение от schnapps » чет юни 13, 2019 3:12 am

И от мен 30,дайте банкова сметка,с онлайн банкиране е най-бързо и лесно.
http://www.stringmeteo.com/stations/sta ... index.html

Станция Стара Загора ; кв.Самара 1 - 203 м. н.в

simovremeto

Мнение от simovremeto » чет юни 13, 2019 7:29 am

Има хора, които не участват форумно активно, но не пропускат да дадат своя принос към почти всеки проект изискващ финансиране. И сега проф. Рачев ще удари едно рамо.

Прави впечатление доста голяма активност по тъпотии в темите - основно топломанско/зимоманско, но активност в тази тема липсва. :dontknow: Айде покажете малко топки и тук.

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » чет юни 13, 2019 6:41 pm

Имате и от мен 40.

simovremeto

Мнение от simovremeto » чет юни 13, 2019 7:59 pm

:thumbup: Браво, Стратег!!! :bowdown:

Потребителски аватар
ncuxap
Регистриран: пон дек 14, 2009 5:25 pm

Мнение от ncuxap » чет юни 13, 2019 9:50 pm

Симо, постът ти е в десетката. Много празни приказки по безмислени теми, ама като трябва да се дават пари за станции - няма никой :laughm:
От мен 50, ще ги връча лично на Веско.
Щастието не е х*й, да го хванеш с ръка. (П. Куелю)

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет юни 13, 2019 10:19 pm

Еееее, добре, едвам ме убедихте :roll2: . И аз ще дам 50 лв., въпреки че преди се въздържах, просто имах (и може би още имам :hmm: ) доста резерви около тази станция и... всъщност реалността доказа правотата ми в някакъв смисъл :grin1: . ОК, да не ставам хейтър :oops: , виждам, че към момента все пак има доста перспективи за осигуряване на безпроблемната... почти безпроблемната да кажем :) работа на тази станция, така че станах доста по-склонен да се включа. ;) Макар че пак си имам някои опасения, доста хора тук са наясно колко брутални моменти около времето се случват там, така че не знам доколко що-годе безпроблемна работа за повече от няколко месеца изобщо е осъществима идея :dontknow: , чисто теоретично... Но ОК, ще пробваме явно пак :) ...

Отговори

Върни се в “Автоматични станции”