СПОНСОРСТВО за нова автоматична станция на ВР. БОТЕВ

Всичко около разполагането, инсталирането, поддръжката и онлайн-визуализацията на любителските автоматични станции...

Модератори: Бял облак, angilari, alexander

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » вт апр 28, 2020 9:02 pm

Цецо, пари за батериите нещо, как на кого??? Иначе евалата на този човек, един от малкото запалени да поддържат, освен обичайните заподозрени.

Бял облак
Регистриран: пон май 11, 2009 9:03 am

Мнение от Бял облак » вт апр 28, 2020 10:06 pm

Е, парите за батерии ще са за сметка на Стоян. Аз като ходя също нося батерии и така.
Иначе Стоян е супер точен и свестен човек, няма това-онова при него. Като каже нещо го върши. Удоволствие е да си комуникирам с него :)

Бял облак

Мнение от Бял облак » ср юни 10, 2020 12:01 pm

За протокола:
станцията не предаваше данни от 3-ти юни 18:18ч. до 9-ти по обяд или близо 6 денонощия. След намесата на Стоян (домакина на тур. спалня) данните потекоха отново. Снощи alexander с отдалечения достъп дръпна данните от логера на станцията, а аз преди малко приключих с нанасянето на температурата и влажността за всички липсващи срокове + екстремумите.
https://www.stringmeteo.com/stations/au ... %D0%B8#sel

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет юни 11, 2020 2:12 pm

Гледам обаче, че там има сериозни проблеми с обхвата в момента :hmm: ...

Бял облак

Мнение от Бял облак » чет юни 11, 2020 2:21 pm

Забелязах. Не знам обаче дали проблема се корени в обхвата или просто сензора се е прецакал по някаква причина. Дали заради условията горе (постоянен студ и влага) или заради друго... Батериите са сменяни ноември мналата година и не би трябвало да е от тях, но... Писах и на Сашо да видим и той какво ще каже.

Бял облак

Мнение от Бял облак » пон юни 15, 2020 9:40 pm

От последните дни окончателно стана ясно, че има някаква поведа при Т/Х сензора. Ето защо въпросният е прибран и утре ще отпътува надолу за смяна.

Потребителски аватар
ivog_68
Регистриран: пон дек 16, 2013 9:48 pm

Мнение от ivog_68 » вт юни 16, 2020 7:41 pm

Говедата се появиха и тутакси скъсаха едната обтяжка на клетката :hmm1: .

Изображение
Изображение

Бял облак

Мнение от Бял облак » вт юни 16, 2020 7:49 pm

Мхм... оградка с бодлива тел ще правим - струва ми се по-лесно осъществимо. Ще видим, до есента има време :hmm:

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » ср юни 17, 2020 9:27 am

Ами живи и здрави, може и аз да дойда да ударя една лопата. Цецо, а иначе дъждомера, кога ще го сложата, че то мина половината лято? За новия термодатчик, трябва ли някакви пари да се събират?

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm
Местоположение: Паметника Левски 565м. / Сарафово - Бургас за лятото

Мнение от lancelot » ср юни 17, 2020 9:37 am

Само да вметна, че има 100 лв. от мен покрай турнира Прогнозирай зимата, където победителите ги дариха на форума. Стринг знае и ако искате може да ги използваме за това. Също и аз бих се разходил до Ботев :)
Уинди : ЧУВСТВАМ ЖИВОТА В ОБСТАНОВКАТА!!!!

Бял облак

Мнение от Бял облак » ср юни 17, 2020 10:16 am

Дъждомерът и ветромерът стоят в един килер и няма кой да ги монтира. Мислех да се качвам в началото на юни, но пък се случи лошо време. След това ми излязоха други ангажименти и сега бих могъл в началото на юли. Разбира се, ако на някой не му се чака дотогава е свободен да се качи и по-рано и да ги монтира - ще му обясня подробности.

На първо време обаче ще трябва Т/Х сензора, който днес вече е в София при мен, да се занесе до Казичене (аз ще го направя). alexander пък от своя страна ще изпрати нов сензор пак там (сегашния повреден датчик е в гаранция), за да бъде подменена усилващата антена от malag. След което новия сензор с антената от стария ще бъде изпратен към Калофер и Стоян като ходи горе ще го сложи в клетката. Другият вариант е някой от нас да се качи и да го постави заедно с останалите два (дъжд. и ветр.).

Нужно е монтажа да стане на различно място от досега, за да може хижаря да демонтира/монтира лесно при нужда. В противен случай два пъти годишно някой трябва да се качва, за да прави тези манипулации. Но това не е добре, защото някой път каването може да бъде възпрепядствано по всевъзможни причини, както стана сега.
Миналия път демонтирах сам, но не всеки може да го направи това при липса на стълба, а такава няма, въпреки че в началото като се уговаряхме уж щеше да има такава. Имам идея къде може да стане. Това важи най-вече за ветромера. Дъждомерът пък трябва да се монтира някъде на стабилна основа, за да се избегнат вибрациите при силен вятър, които водят до допълнително отчитане на импулси от везната.

lancelot, тези 100лв биха могли да се ползват за закупуването на метални тръби и бодлива тел за оградата. Както и за нови обтяжни въжета и клеми. Нямам представа колко ще струват - възможно е и да не се изразходва цялата сума.

Както виждате има какво да се прави горе. Пунктът е още нов и се нагаждаме според условията.

Отговори

Върни се в “Автоматични станции”