Тестове

...

Модератор: Hristo Chipilski

Потребителски аватар
Hristo Chipilski
Регистриран: чет яну 04, 2007 12:29 am

Тестове

Мнение от Hristo Chipilski » вт мар 30, 2010 11:52 pm

В тази тема смятам да обобщаваме резулатите от тестовете, на които вие сте си изпробвали вашите знания с цел да се затвърди изложения материал и дискутираните въпроси. Освен всичко това, предлагам всеки тук да задава своите въпроси и да се получава една повторна дискусия, отделна от уроците в останалите теми.

Първият тест, на който се явиха 8 човека, беше на тема "Основни понятия в метеорологията. Планетарна циркулация". Общите ми впечатления са тези, че повечето са подценили теста, но тези, които са вникнали в материала, са изкарали почти най-високите оценки. При това някои от въпросите в тази проверка бяха сложени с цел повдигане на общия точков баланс, но малко от участниците са се възползвали от това.
Нека да направя и един общ анализ на резултатите:
Общият брой точки беше 22. От 8 предадени работи, средният брой, получен като средна стойност от всички резултати, беше 13,125 точки. Най-високата оценка беше с 18,5 точки /5/, а най-ниската - 7,5 точки /2/. Много добрите и добрите оценки наброяват по 12,5%, слабите скачат на 25%, а точно половината от изпитаните са получили средни оценки (50%). Най-често грешения въпрос е още първия, на който цели 87,5% не са могли да отговорят (или с думи казано - само един е отговорил вярно). Най-добре сте се представили на 3-ти и на 12-ти въпрос - никой не е успял да ги сгреши напълно. Половината от участниците са дали грешен отговор и на 7-ми въпрос.

Сега, представям ви ключът с отговорите:
1. - Б.
2. - В.
3. - A. ; Г.
4. - Б.
5. - В. ; Г.
6. - А.
7. - Б.
8. - В.
9. - текст
10. - А. ; В.
11. - Г.
12. - А. ; Б. ; В.

И сега дойде времето и вие да питате защо нещата са така, а не инак... Отворен съм за въпроси. :)
Христо Чипилски

Потребителски аватар
ncuxap
Регистриран: пон дек 14, 2009 5:25 pm

Мнение от ncuxap » ср мар 31, 2010 2:27 pm

Защо на пъврия въпрос е Б(абсолютна влажност), а не Г(дефицит на влажността?
Щастието не е х*й, да го хванеш с ръка. (П. Куелю)
Зона Б5 - http://weather-webcam.eu/sofia-zona-b-5 ... a-panorama

Потребителски аватар
Hristo Chipilski

Мнение от Hristo Chipilski » ср мар 31, 2010 5:29 pm

Защото всички останали отговори изразяват някакви отношения или разлики на две други величини, докато първото означава количеството водна пада в един кубичен метър въздух при една и съща температура. Това беше логиката на този въпрос. Всички отговори са някакви понятия, свързани с охарактеризирането на влажността.

Потребителски аватар
Hristo Chipilski

Мнение от Hristo Chipilski » нед юни 13, 2010 5:50 pm

След заниманията ми с изпити в училище и не само, предлагам да обявим резултатие, които са получили хората на Тест 2:

Първо нека да запиша верните отговори, за да можете да ги сравните:
Ключ
1 - б
2 - г
3 - в
4 - а
5 - в и г
6 - а
7 - б
8 - б и г
9 - в
10 - а
11 - а и г
12 - б
13 - а, в и г
14 - слоест
15 - б
16 - б,в и г
17 - а и б
18 - г
19 - г
20 - б

Критерии за оценка:
0 - 14 т. - Слаб 2
15 - 18 т. - Среден 3
19 - 22 т. - Добър 4
23 - 26 т. - Много добър 5
27 - 30 т. - Отличен 6

Темата на този тест беше Атмосферата. Зависимости в атмосферния слой. Като цяло си мисля, че резултатите бяха доста добри при сравнението ми с първата ви работа. Средният брой точки от четиримата явили се е приблизително 25 точки, което дава оценка от Много добър /5/. Имаме цели две шестици, една петица и една четворка. Най-високият резултат е 28 точки от 30 общо, а най-ниският - 21 точки (отново приблизително 25 точки). Въпрос номер 19 /50% успеваемост или всеки втори/ е бъркан два пъти, като това, според резултатите, е затруднило най-много участващите. Въпросите 1, 6, 9, 12 и 20 са сбъркани по един път. Останалите запитвания са били изпълнени изцяло или с частични грешки.

Това е от мене, задавайте въпросите си, ще разяснявам нещата :)

Отговори

Върни се в “НФМ (уроци)”